Fakty i opinie

stat

Gdynia: świeżo wyremontowana ulica jest nieprzejezdna. Kierowcy łamią prawo

Parkowanie na chodniku, na przystankach autobusowych i za znakami zakazu - tak wygląda ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni po remoncie chodnika i jezdni. - Nie da się przejechać, więc może zalegalizować parkowanie po jednej stronie i zrobić ją jednokierunkową? - proponuje Krzysztof Sampławski, prezes zarządu Hotelu Nadmorskiego położonego na końcu drogi.zakończona Łącznie głosów: 1898
Ul. Prusa została wyremontowana w maju tego roku. Zmieniono nawierzchnię jezdni, wyremontowano także chodniki. Na początku ulicy można parkować po jej lewej stronie, mniej więcej w jej połowie pojawia się jednak zakaz. Po prawej parkowanie jest zabronione na całej długości.

Nie trzeba być bacznym obserwatorem gdyńskiej rzeczywistości, by szybko zauważyć, że kierowcy niewiele sobie robią z zakazów. Efekt?

- Zaparkowane (prawidłowo i nieprawidłowo) pojazdy powodują, że ulica jest nieprzejezdna i zakorkowana w obie strony. W sezonie, gdy jest dobra pogoda, jest to sytuacja nagminna. Kierowcy autobusów i ciężarówek nie są w stanie przejechać tą ulicą - mówi Krzysztof Sampławski, prezes zarządu Hotelu Nadmorski, położonego na końcu ul. Prusa.
Propozycja zmiany organizacji ruchu i przekształcenie ul. Prusa w jednokierunkową.
Propozycja zmiany organizacji ruchu i przekształcenie ul. Prusa w jednokierunkową. graf. Trojmiasto.pl
Od razu proponuje też rozwiązanie, które mogłoby być remedium na dzisiejsze problemy. Wystarczy, by ul. Prusa została jednokierunkową z wjazdem od al. Piłsudskiego. W takim przypadku można by było parkować po jednej z jej stron, byłoby też bezpieczniej dla wyjeżdżających z parkingu na końcu al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni. Powrót z Polanki Redłowskiej możliwy byłby ul. Ejsmonda zobacz na mapie GdyniPola zobacz na mapie Gdyni.

- Wydaje się to jedyne sensowne działanie godzące ruch i parkowanie pojazdów, ruch pieszych i rowerzystów. Ale póki co, nie ma takiej konstatacji wśród decydentów - podkreśla Krzysztof Sampławski.
Co na to urzędnicy? Propozycję zmiany ul. Prusa w jednokierunkową od razu odrzucają. Jaki więc mają pomysł na to, by problemy się skończyły?

- Jeszcze przed wakacjami, na chodniku, gdzie nie można parkować, postawimy gazony z kwiatami - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Opinie (267) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.