Fakty i opinie

stat

Gdynia wzmacnia straż miejską, będą nowe samochody i blokady na koła

Niektórzy kierowcy wciąż są zaskoczeni, że w Gdyni zaczęto ścigać parkujących byle gdzie.


70 nowych blokad na koła i dwa nowe samochody do ich transportu - to na początek. Gdynia zwiększa środki dla strażników miejskich na walkę z nieprawidłowym parkowaniem, czyli problemem, na który skarży się coraz więcej mieszkańców.Czy nieprawidłowe parkowanie jest dużym problemem w Trójmieście?

nie, rzadko widzę auta zaparkowane niezgodnie z przepisami

10%

w niektórych obszarach tak, w innych to nie problem

26%

tak, kierowcy czują się bezkarni i parkują, jak chcą

64%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 845
Kilka miesięcy temu gdyńska straż miejska zaczęła wypisywać mandaty za nieprawidłowe parkowanie.

Wcześniej najczęściej można było "obawiać się" najwyżej pouczenia, nawet jeśli mieszkańcy regularnie zgłaszali parkowanie na tym samym trawniku, chodniku czy przejściu dla pieszych.

Niezadowolenie społeczne jednak rosło i po tym, jak zaczęły powstawać kolejne stowarzyszenia zajmujące się tym problemem, władze miasta zdecydowały się zmienić kurs i straż miejska zaczęła zwracać uwagę na parkujących w miejscach niedozwolonych.

Szybko okazało się, że przez lata przyzwolenia na łamanie przepisów problem urósł do tak dużych rozmiarów, że zaczęło brakować sprzętu. Dlatego teraz brak ten zostanie on uzupełniony.

Czytaj także: Strażnicy aktywniejsi, kierowcy niezadowoleni

- Wzmacniamy siły straży miejskiej poprzez zakup 70 nowych blokad oraz dwóch samochodów do takich interwencji - mówi Andrzej Bień, radny Gdyni i pełnomocnik prezydenta ds. bezpieczeństwa.
Do tej pory zdarzało się bowiem, że strażnikom wezwanym na miejsce brakowało blokad na koła i część kierowców pozostawała bezkarna. Brakowało też samych strażników, ale na razie nie ma decyzji czy formacja ta zostanie powiększona. Najprawdopodobniej najpierw władze miasta będą obserwować jak zmieni się sytuacja po zakupieniu samochodów i dodatkowych blokad.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (163)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.