Fakty i opinie

Gdynia zaprasza na świętowanie 94. urodzin

artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Nie tylko Gdynia. Przedwojenne celnictwo na Pomorzu

Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w hali Gdynia Arena.
Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w hali Gdynia Arena. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Impreza w hali Gdynia z okazji 94. urodzin miasta odbędzie się 8 lutego, ale już od dziś można odbierać bezpłatne zaproszenia, bo liczba miejsc jest limitowana i - tradycyjnie - trzeba się spieszyć, by móc uczestniczyć w wydarzeniu.zakończona Łącznie głosów: 748
Urodziny Gdyni oficjalnie świętujemy 10 lutego, ale impreza odbędzie się w poprzedzającą je sobotę - 8 lutego. Początek o godz. 13 w hali sportowo-widowiskowej Gdynia Arena. Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba odebrać zaproszenia. Są one dostępne od wtorku, 28.01.2020 roku w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27.

Impreza rozpocznie się od projekcji filmu Jacka Dworakowskiego pt. Biesiady rodów gdyńskich. To kronika spotkań mieszkańców miasta, które w latach 1996-2007 odbywały się w Gdyni. W planach jest też koncert zespołu VOX, a także szereg bezpłatnych szkoleń i badań, m.in.: refleksu, uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej w ramach projektu "Bezpieczny senior na drodze", porady trychologa, dietetyka, fizjoterapeuty, badanie poziomu cukru czy ciśnienia.

Na miejscu będzie też można zrobić sesję fotograficzną oraz wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych.

94 lata GdyniUlica Orłowska w 1938 roku była szczytem marzeń wakacji eleganckich małżeństw w błyszczących automobilach.
Ulica Orłowska w 1938 roku była szczytem marzeń wakacji eleganckich małżeństw w błyszczących automobilach. fot. Wacław Schulz/ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni
Symboliczny termin urodzin, 10 lutego, nawiązuje do 10 lutego 1926 roku, gdy - na mocy rozporządzenia ówczesnej Rady Ministrów - Gdynia otrzymała prawa miejskie. Od tamtej pory rozwój portowego miasta nabrał spektakularnego tempa, które tylko na chwilę zatrzymała wojenna pożoga. W powojennej Polsce Gdynia - także dzięki temu, że nie została tak mocno zniszczona, jak inne miasta - nadal dyktowała tempo, stając się symbolem nowoczesnej Polski i z niewielkiej osady wdzierając się do czołówki polskich miast.

Opinie (122) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.