Fakty i opinie

stat

Gdynia zaprasza na świętowanie 94. urodzin

artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Hala targowa: dawna mekka handlu w Gdyni

Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w hali Gdynia Arena.
Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w hali Gdynia Arena. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Impreza w hali Gdynia z okazji 94. urodzin miasta odbędzie się 8 lutego, ale już od dziś można odbierać bezpłatne zaproszenia, bo liczba miejsc jest limitowana i - tradycyjnie - trzeba się spieszyć, by móc uczestniczyć w wydarzeniu.zakończona Łącznie głosów: 748
Urodziny Gdyni oficjalnie świętujemy 10 lutego, ale impreza odbędzie się w poprzedzającą je sobotę - 8 lutego. Początek o godz. 13 w hali sportowo-widowiskowej Gdynia Arena. Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba odebrać zaproszenia. Są one dostępne od wtorku, 28.01.2020 roku w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27.

Impreza rozpocznie się od projekcji filmu Jacka Dworakowskiego pt. Biesiady rodów gdyńskich. To kronika spotkań mieszkańców miasta, które w latach 1996-2007 odbywały się w Gdyni. W planach jest też koncert zespołu VOX, a także szereg bezpłatnych szkoleń i badań, m.in.: refleksu, uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej w ramach projektu "Bezpieczny senior na drodze", porady trychologa, dietetyka, fizjoterapeuty, badanie poziomu cukru czy ciśnienia.

Na miejscu będzie też można zrobić sesję fotograficzną oraz wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych.

94 lata GdyniUlica Orłowska w 1938 roku była szczytem marzeń wakacji eleganckich małżeństw w błyszczących automobilach.
Ulica Orłowska w 1938 roku była szczytem marzeń wakacji eleganckich małżeństw w błyszczących automobilach. fot. Wacław Schulz/ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni
Symboliczny termin urodzin, 10 lutego, nawiązuje do 10 lutego 1926 roku, gdy - na mocy rozporządzenia ówczesnej Rady Ministrów - Gdynia otrzymała prawa miejskie. Od tamtej pory rozwój portowego miasta nabrał spektakularnego tempa, które tylko na chwilę zatrzymała wojenna pożoga. W powojennej Polsce Gdynia - także dzięki temu, że nie została tak mocno zniszczona, jak inne miasta - nadal dyktowała tempo, stając się symbolem nowoczesnej Polski i z niewielkiej osady wdzierając się do czołówki polskich miast.

Opinie (122) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.