Fakty i opinie

Gdynia: miejsca rekreacji na dwóch polanach

Polana na Babich Dołach jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców.
Polana na Babich Dołach jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców. mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Ruszyło poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się rewitalizacji polan na Babich DołachMapkaOksywiuMapka. Pojawią się tam nowe stoły i ławy z drewna, miejsca do grillowania, wiaty, stojaki rowerowe oraz urządzenia do zabawy.Czy rewitalizacja polan to dobry pomysł?

nie, są dużo ważniejsze inwestycje 15%
tak, jeśli to niewielkie koszty 28%
tak, powinno być więcej takich inwestycji 57%
zakończona Łącznie głosów: 1060
Konkretne zmiany na polanach zaproponowali mieszkańcy, którzy wzięli udział w warsztatach i konsultacjach na ten temat. To ich wytyczne stały się podstawą wykonania projektów architektonicznych. Teraz rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy robót.

- Na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu na budowę polan rekreacyjnych na Oksywiu i Babich Dołach czekamy do 31 lipca, do godz. 13. Wykonawca może złożyć ofertę na obie lub jedną z polan - informuje Maciej Warszakowski, zastępca dyrektora Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
Na obu polanach będą podobne zmiany, choć zachowany zostanie ich unikalny charakter. Na Oksywiu będzie np. punkt widokowy. Wyznaczone zostaną ścieżki, powstaną nowe paleniska do grillowania, ławki, stoły, urządzenia sportowe i zabawowe, dosiana zostanie trawa i pojawią się nowe rośliny.

- Już od pierwszych rozmów o możliwych sposobach zagospodarowania obu polan mieszkańcy zarówno Babich Dołów, jak i Oksywia podkreślali, jak ważne jest dla nich, by nie "zgubić" naturalnego charakteru obu miejsc - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Wzięliśmy te głosy pod uwagę. Przykładowo elementy małej architektury, jak ławki czy stoły, wykonane będą z drewna w kolorze naturalnym. Ingerencja w istniejącą zieleń polegać ma głównie na jej uporządkowaniu i dodaniu niewielkiej ilości nasadzeń zieleni niskiej.
Na zrealizowanie inwestycji wykonawca będzie miał pięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Opinie (67) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.