Fakty i opinie

Gdynianie świętowali 93. urodziny miasta

Koncert, porady trychologa (specjalisty od zdrowia włosów), dietetyka czy fizjoterapeuty, badania ciśnienia i pomiar poziomu cukru, a na deser lekcja wizażu i loteria fantowa - to jedne z wielu atrakcji przygotowanych z okazji 93. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Sobotnia impreza w Gdynia Arenie trwała do godz. 17. W niedzielę ciąg dalszy świętowania.Urodziny Gdyni zapowiadaliśmy w czwartek


Miejskie spotkania urodzinowe w Gdynia Arenie stały się już tradycją, którą seniorzy bardzo chętnie kultywują, czego dowodem była tak liczna frekwencja - w sobotnie popołudnie widownia została zapełniona niemal do ostatniego miejsca.

Choć oficjalne rozpoczęcie oraz powitanie uczestników przez władze miejskie zaplanowano na godz. 13, już od południa wiele osób zgłaszało się po poradę do zaproszonych ekspertów m.in. z dziedziny trychologii, wizażu i dietetyki. Do punktów pomiaru ciśnienia i poziomu cukru ustawiały się równie długie kolejki, jednak największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której brały udział wszystkie zaproszenia.

Kluczowym punktem programu był koncert zespołu Non Stop, który przypomniał seniorom największe przeboje sprzed kilkudziesięciu lat. Przypomniano też ciekawostki z życia niegdysiejszych gwiazd oraz opowiedziano co nieco o historii polskiego rocka.

- To wspaniałe wydarzenie, poczuliśmy się jak nastolatki. No może z taką różnicą, że kiedy chodziliśmy posłuchać Karin Stanek na żywo, to nie robiliśmy tego na siedząco, bo nogi same rwały się do tańca. Dziś nogi wolą już sobie odpocząć, dlatego bardzo dziękujemy władzom miejskim za tak cudowną imprezę - mówiła w przerwie imprezy Halina, emerytka z Gdyni.
Były też osoby, które przyszły na urodziny Gdyni nie tylko z uwagi na koncert coverów, ale przede wszystkim skusiła je możliwość skorzystania z "atrakcji dodatkowych".

- W kolejce do dietetyka trzeba czekać tygodniami, a ja mam w domu męża chorującego na nowotwór i potrzebowałam pomocy już teraz. A skoro już się pofatygowałam, to chętnie skorzystałam z porady wizażystek i trychologa. Sama chyba nigdy nie wpadłabym na pomysł, aby umówić się do nich na konsultację - dzieliła się wrażeniami Alina, studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zabawa w Gdynia Arenie trwa w najlepsze. Jej zakończenie planowane jest na godz. 17.

Ciąg dalszy świętowania w niedzielęW centralnych uroczystościach nadania Gdyni praw miejskich z władzami, przedstawicielami Marynarki Wojennej będzie można wziąć udział w niedzielę pod Pomnikiem Polski Morskiej zobacz na mapie Gdyni o godz. 12.

Urodziny Gdyni w Muzeum Miasta zobacz na mapie GdyniPoświętować będzie można też w Muzeum Miasta Gdyni.

  • W sobotę i niedzielę zostanie otwarty nowy moduł wystawy stałej "Gdynia - dzieło otwarte" poświęcony pamięci wójta Jana Radtkego.
  • Dyrektor Muzeum Miasta Gdyni dr Jacek Friedrich poprowadzi oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej (niedziela, godz. 14).
  • Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował wyjątkowe wydarzenie archiwizacyjne pt. "Miasto tu i teraz", podczas której będzie można zarejestrować swoje wypowiedzi dotyczące teraźniejszości w mieście z morza i marzeń (niedziela, godz 12-15).
  • Od piątku od godz. 11 w Galerii Klif będzie można podziwiać wystawę Muzeum Miasta Gdyni pt. "Na Styku morza i lądu", ukazującą wyjątkowość Gdyni - miasta, które rozwijało się równolegle z portem.


W niedzielę bezpłatnie będzie można zwiedzić także Muzeum Marynarki Wojennej.

Opinie (177) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.