Fakty i opinie

stat

Gdyńscy kupcy zaakceptowali obecność miasta w Hali Targowej

Teren przed wejściem do hali zostanie uporządkowany, a sprzedawcy kwiatów przeniosą się na plac z boku obiektu.
Teren przed wejściem do hali zostanie uporządkowany, a sprzedawcy kwiatów przeniosą się na plac z boku obiektu. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Niemal 400 kupców podpisało już nowe umowy z Gdynią, która od stycznia zarządza Halą Targową zobacz na mapie Gdyni. Już wiadomo, że halę czekają zmiany.Robisz zakupy w halach targowych i targowiskach?

tak, regularnie 22%
tak, czasami 37%
zdarzyło mi się 21%
nie, ale muszę się tam w końcu wybrać 3%
nie i nie zamierzam 17%
zakończona Łącznie głosów: 897
Najszybsza z nich to przeniesienie rynku kwiatowego, który trafi na plac przy ul. 3 Maja zobacz na mapie Gdyni. Do tej pory mieścił się przed głównym wejściem do hali, co sprawiało, że przez chodnik przy niej trzeba się było często przeciskać.

- Zmiany będą dotyczyły także otoczenia hali. Pojawi się m.in. nowa sygnalizacja świetlna. W samym obiekcie trwa inwentaryzacja, a potem nastąpią generalne porządki - zapowiada wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak.

W budżecie na 2013 rok przewidziano 1,3 mln zł na inwestycje w zabytkowy obiekt. W przyszłym roku gmina chce też aplikować o unijne środki na generalny remont całego budynku.

Wokół przejęcia zarządzania halą przez miasto narosło wiele kontrowersji. W maju kupcy przeszli przez śródmieście Gdyni, protestując przeciwko przejęciu hali. Niewiele ugrali. We wrześniu otrzymali projekty nowych, ośmioletnich umów najmu. Ich cena nie była obiektem przetargu, umowy otrzymali wszyscy dotychczasowi najemcy, którzy zapłacą kwoty powiększone o współczynnik rocznej inflacji.

Od początku stycznia zarządcą hali jest miejska Administracja Budynków Komunalnych. Poprzednim zarządcą obiektu była spółka Miejskie Hale Targowe, która zostawiła długi. Obecnie trwa ich egzekucja, a szczegóły działalności spółki bada komisja rewizyjna Rady Miasta.

Opinie (107) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.