• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdyńskie targowiska, które cieszą się popularnością

Patsz
26 marca 2023, godz. 09:00 
Opinie (185)
Hala targowa w Gdyni to miejsce prawie legendarne, ale jest też wiele innych targowisk w Gdyni. Hala targowa w Gdyni to miejsce prawie legendarne, ale jest też wiele innych targowisk w Gdyni.

Inflacja nie maleje, więc część targowisk nadal trzyma się nieźle. W Gdyni ostatnio zniknął rynek przy SKM Chylonia, giełda na Dąbrowie pozostała wspomnieniem, ale nadal da się kupić w mieście produkty spożywcze na bazarach. Przedstawiamy niektóre z nich.Hale Targowe w GdyniMapkaPrym wiodą hale targowe w Gdyni - zdecydowanie najbardziej znane miejsce zakupowe. W latach 90. to tam przybywali mieszkańcy, chcąc kupić świeże owoce, warzywa czy ryby. Hipermarketów nie było, ul. Świętojańska była ulicą dla elit, o dyskontach nikt jeszcze nie myślał, więc wielu wsiadało w autobus i przybywało do centrum.W Hali Łukowej do teraz można kupić odzież, obuwie czy artykuły przemysłowe. Gdy pojawiły się markety, dyskonty i galerie handlowe, znaczenie hal spadło. Sporo złego, zdaniem kupców, zrobiło także stworzenie strefy płatnego parkowania, przez co klienci zwrócili swoje oczy w kierunku obiektów z darmowym postojem.

Hale nadal jednak ściągają mieszkańców z najdalszych rejonów Gdyni - w tygodniu zwłaszcza starszych, którzy często spędzają na zakupach nawet pół dnia, a w soboty młodszych, szukających wartościowych towarów, nieprzekonanych do produktów z dyskontów.

Targowisko na pl. Górnośląskim w OrłowieMapkaPlac Górnośląski, gdzie znajduje się targowisko, to ważne miejsce na mapie Orłowa. Wytyczono go w czasie wojny, podczas której nosił nazwę Fritz Groen Platz. Obecny wygląd tego miejsca ukształtował się jednak w późnych latach 90. Wtedy przeniesiono tu pawilony handlowe z ul. Batorego, a niedługo później utworzono plac zabaw.Zdarza się, że na zakupy przyjeżdżają tutaj osoby z innych części Gdyni, a nawet z Gdańska. Można tu kupić mleko prosto od krowy, produkty ekologiczne, rękodzieło czy dobrej jakości wyroby garmażeryjne.

I tutaj spore zamieszanie wywołało wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Okazało się, że w tygodniu można teraz zaparkować, tyle że trzeba zapłacić, dlatego największy ruch jest w soboty.

Targowisko miejskie nr 8 na granicy Obłuża i OksywiaMapkaKlienci chwalą sobie bliskość i dostępność produktów na targowisku. Nie jest ono zbyt duże, ale mieszkańcy, którzy nie chcą kupować w marketach czy dyskontach, dostaną tutaj świeże owoce, warzywa, mięso, a nawet ryby.No i nie trzeba płacić za parkowanie, ani przebijać się w korkach, jadąc do centrum, co zachęca do przyjazdu osoby także spoza Gdyni - Pogórza, czy Kosakowa.

Targowisko Karwiny przy ul. KorzennejMapkaPopularny ryneczek na Karwinach składa się z 13 boksów. Powstał z inicjatywy członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Karwiny" na początku lat 90. Mieszkańcy mogą tu robić zakupy od ponad 35 lat.

Znajduje się tu około 20 obiektów różnych branż, dodatkowo można znaleźć niewielki handel obwoźny. Mieszkańcy chwalą sobie to miejsce, zwłaszcza że po likwidacji giełdy towarowej przy ul. Rdestowej, gdzie towar można było kupić bezpośrednio "z samochodu", najbliższe podobne miejsce jest w Orłowie.Był moment, że targowisko znalazło się na ustach mieszkańców z powodów innych niż handlowe. Wymiana dachu przed czterema laty miała być, zdaniem niektórych, początkiem końca targowiska, ale nic takiego się nie stało.

Karwiny: kupcy obawiali się likwidacji targowiska. Spółdzielnia uspokaja Karwiny: kupcy obawiali się likwidacji targowiska. Spółdzielnia uspokaja

Quiz Kultowe bary i spelunki Średni wynik 46%

Kultowe bary i spelunki

Rozpocznij quiz
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (185)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane