Gdzie bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem w wakacje?

Zachowanie zasad bezpieczeństwa na sali zabaw jest priorytetem.
Zachowanie zasad bezpieczeństwa na sali zabaw jest priorytetem. fot. Loopy’s World

Wakacje dla wielu z nas już się zaczęły. Nie ma co ukrywać, że przez ostatnie miesiące sposób spędzania naszego wolnego czasu uległ znacznym zmianom. Teraz na szczęście wszystko wraca do normy i będziemy mogli cieszyć się latem w pełni, oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie.Wybierając atrakcje dla nas i naszych dzieci, warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak przestrzegane są zasady bezpieczeństwa związane z COVID-19. Tu przykładem wartym uwagi może być jeden z największych placów zabaw w Polsce - Loopy's World, które pieczołowicie dba o to, by zabawa przebiegała w sposób bezpieczny dla odwiedzających ich gości. O tym, jak przebiegały przygotowania i jak obecnie wygląda zabawa w Loopy's World, opowiada kierownik centrum - Elżbieta Miotk.

Czy dostosowanie do nowych norm stanowiło dla Loopy's World wyzwanie?

Dla naszej firmy bezpieczeństwo, higiena oraz wszelkie środki ostrożności zawsze były na pierwszym miejscu. Oczywiście musieliśmy nauczyć się pewnych reguł i nowych form pracy, natomiast szybko się w nich odnaleźliśmy. Zespół Loopy's World, jak i goście bardzo dobrze ze sobą współpracują i rozumieją nowe zasady panujące na placu.

Jakie najważniejsze dla bezpieczeństwa zmiany dla gości i pracowników zostały wprowadzone?

Według mnie wszystkie zmiany są ważne. Przede wszystkim zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk przez dorosłych i mycie rączek przez dzieci. Dezynfekcja placu przed otwarciem, jak i w połowie dnia, kiedy odbywa się przerwa techniczna. Wprowadzony został oczywiście limit gości na placu. Oprócz tego każdego dnia pracownicy dezynfekują minimum raz na godzinę miejsca najczęściej dotykane przez gości.

Jak goście odwiedzający Loopy's World reagują na nową sytuację?

Są bardzo świadomi zaistniałej sytuacji, przestrzegają obostrzeń, które wprowadziliśmy do naszego życia w centrum. Zapoznają się chętnie z nowym dodatkowym regulaminem, który przewiduje np. codzienną przerwę techniczną. Nasi goście podczas takiej przerwy są bardzo wyrozumiali, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Mogę dodać, że obowiązkowa zmiana skarpetek na czyste, nieużywane czasem wprawia naszych gości w zadumę, ale tutaj też nie sprzeciwiają się wytycznym sanepidu.

Czy obostrzenia nie przeszkadzają w zabawie?

Obserwując codziennie roześmiane od ucha do ucha dzieci, bawiące się na naszym placu, absolutnie, mogę śmiało stwierdzić, że nie przeszkadzają im obostrzenia. Przeszkolona kadra stara się tak wykonywać wprowadzone nowe zasady, aby nie przeszkadzać naszym gościom w dobrej zabawie. Opiekunowie chętnie spędzają czas w restauracji, często pracując zdalnie, a przy tym obserwując swoje pociechy. Coraz to nowe rezerwacje urodzin dla dzieci również dają nam jasno do zrozumienia, że nasi mali goście, jak i ci duzi mają do nas zaufanie pod kątem dobrej zabawy i oczywiście bezpieczeństwa.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Najczęściej czytane