Gdzie nie wjeżdżać autem podczas Jarmarku św. Dominika?

Ulica Szeroka jak zawsze podczas Jarmarku św. Dominika zamieni się w deptak, a na którym staną kramy.
Ulica Szeroka jak zawsze podczas Jarmarku św. Dominika zamieni się w deptak, a na którym staną kramy. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W najbliższy weekend w Gdańsku rusza największa jarmarczna impreza w Europie - 756. Jarmark św. Dominika. Impreza co roku przyciąga tłumy turystów. Ze względów bezpieczeństwa oraz liczne kramy rozstawione na ulicach Śródmieścia, urzędnicy wprowadzają ograniczenia w ruchu.Czym dojeżdżasz na Jarmark św. Dominika?

Zobacz wyniki (515)
Sprawdź program Jarmarku św. Dominika

Zacznijmy od najważniejszej informacji. Z ruchu kołowego od minionego tygodnia wyłączane z ruchu są poszczególne drogi w centrum miasta. W efekcie do 21 sierpnia nie można poruszać się ulicami: Szeroką zobacz na mapie Gdańska, Kołodziejską zobacz na mapie Gdańska, Grobla II zobacz na mapie Gdańska, Grobla III zobacz na mapie Gdańska, Grobla IV zobacz na mapie Gdańska, Św. Ducha zobacz na mapie Gdańska, Pańską zobacz na mapie Gdańska, Węglarską zobacz na mapie Gdańska, Świętojańską zobacz na mapie Gdańska.

Ponadto są już zamknięte Targ Rybny zobacz na mapie Gdańska, Targ Węglowy zobacz na mapie Gdańska, ul. U Furty zobacz na mapie Gdańska, ul. Straganiarska zobacz na mapie Gdańska, ul. Garbary zobacz na mapie Gdańska, ul. Długi Targ (w rejonie ul. Mieszczańskiej) zobacz na mapie GdańskaPodwale Staromiejskie zobacz na mapie Gdańska.

Organizacja ruchu w trakcie 756 Jarmarku św. Dominika.
Organizacja ruchu w trakcie 756 Jarmarku św. Dominika. graf. Trojmiasto.pl
Ruch jednokierunkowy na wielu ulicach

Urzędnicy podjęli decyzję o ustanowieniu na ul. Podwale Staromiejskie ruchu jednokierunkowego w kierunku od ul. Rajskiej do ul. Grodzkiej i następnie przejazd przez Most Wapienniczy zobacz na mapie Gdańskaul. Stara Stocznia zobacz na mapie Gdańska w kierunku ul. Wałowej zobacz na mapie Gdańska. Jeden pas Podwala Staromiejskiego zostanie wyłączony i na nim znajdą się stoiska handlowe z antykami.

Przejazd przez Most Wapienniczy i ul. Stara Stocznia został otwarty do ruchu w połowie lipca i będzie możliwy także w trakcie jarmarku. Natomiast z uwagi na uwarunkowania techniczne w ciągu ul. Podwale Staromiejskie - ul. Wałowa będzie obowiązywać ograniczenie tonażu do 6 ton.

W konsekwencji jednokierunkowego Podwala Staromiejskiego tymczasowa organizacja ruchu zakłada układ sieci ulic jednokierunkowych w stosunku do Podwala Staromiejskiego m.in. ruch na ul. Szklary zobacz na mapie Gdańskaul. Lawendowej zobacz na mapie Gdańska zostanie odwrócony.

Mapa 756 Jarmarku św. Dominika.
Mapa 756 Jarmarku św. Dominika. mat. prasowe
Strefa ograniczonego parkowania

W celu przeciwdziałania zjawisku chaotycznego i nieprawidłowego parkowania na terenie Głównego Miasta we współpracy ze Strażą Miejską urzędnicy podjęli decyzję o zastosowaniu strefowego zakazu postoju w godz. 10-20 na terenie ulic zajmowanych przez stoiska jarmarkowe (znak B-39). Umożliwi on Straży Miejskiej sprawniejsze rozliczanie właścicieli nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Miasto zdecydowało także o poszerzeniu strefy płatnego parkowania na terenie Starego Miasta już na czas Jarmarku. Strefa obejmie dodatkowo ul. Tartaczną, Sierocą, Refektarską, Stajenną, Rycerską, Czopową, Dylinki, Sukienniczą (do skrzyżowania z ul. Dylinki). Mieszkańców tych ulic zachęca się, aby z wyprzedzeniem zaopatrzyli się w specjalnie dla nich przewidziane abonamenty w cenie 20 zł za miesiąc bądź 120 zł za rok.

Film z 2015 r.Dodatkowe donice zapobiegną nielegalnemu parkowaniu

Urzędnicy z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, mając na względzie postulaty zgłaszane przez mieszkańców i doświadczenia organizatorów z lat poprzednich, kupili 60 betonowych donic, które po dokonaniu nasadzeń, zostaną rozlokowane na ciągach pieszych w celu uniemożliwienia wjazdu i parkowania samochodom na chodnikach i zieleńcach. Lokalizacje obejmują ciągi piesze Grobla II-IV, Podwale Staromiejskie, ulice: Tartarczna, Igielnicka i inne w pobliżu.

Dodatkowo, aby ograniczyć parkowanie osób niebędących mieszkańcami na podwórkach Głównego Miasta, ustawione zostaną znaki ograniczające osobom postronnym swobodny wjazd na podwórka.

Zabawki podczas Jarmarku św. Dominika w 2015 r.


Rekomendowane przez miasto płatne parkingi:

- parking kubaturowy przy ul. Jana z Kolna/Gdyńskich Kosynierów - w specjalnej ofercie cenowej 15 zł / 24h (co odpowiada ok. 3 h w strefie płatnego parkowania na terenie Śródmieścia)
- na ternie szkoły przy ul. Karpiej - w pierwszej kolejności parking przeznaczony dla wystawców w ramach abonamentów sprzedawanych wraz z miejscem handlowym, natomiast parkowanie wg dostępności również w cenie 15 zł / 24 h;
- parking pod Murem na Podwalu Staromiejskim (pomiędzy ul. Lawendową i ul. U Furty) - w stosunku do poprzednich edycji, kiedy teren był zajmowany przez Jarmark, będzie nowym parkingiem ogólnodostępnym podczas wydarzenia.

Komunikacja miejska w czasie jarmarku

W sobotę, 30 lipca, po zakończeniu pokazu sztucznych ogni na Targu Węglowym z okazji otwarcia Jarmarku Św. Dominika (ok. godz. 22:40), zostaną uruchomione dodatkowe kursy na wybranych liniach autobusowych i tramwajowych.

Dodatkowe autobusy na liniach nocnych odjadą:

z przystanku "Brama Wyżynna" [1025]:
- N3 w kierunku Wrzeszcza PKP;
- N12 do Jasieńskiej.

z przystanku "Hucisko" [1025]:
- N1 w kierunku Jaworzniaków;
- N4 w kierunku Rębowa;
- N5 w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Liczba kursów będzie uzależniona od frekwencji. W przypadku dużego zapotrzebowania, zostaną uruchomione dodatkowe kursy również na innych liniach nocnych.

Dodatkowe tramwaje odjadą:
z przystanku "Brama Wyżynna" (kierunek Stogi/Łostowice) [2101]:
- 3 kierunek Stogi Pasanil;
- 6 kierunek Łostowice Świętokrzyska;

z przystanku "Hucisko"[2137]:
- 12 kierunek Migowo.

Przypominamy, że w okresie sezonu letniego w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek kursują również tramwaje linii nocnej N0. Linia ta funkcjonuje na trasie: Łostowice Świętokrzyska - Chełm - Brama Wyżynna - Opera - Zaspa - Oliwa - Wrzeszcz - Opera - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Chełm - Łostowice Świętokrzyska z częstotliwością co 30 minut przez całą noc. Na linii N0 obowiązuje taryfa nocna.

Przypominamy także, że od środy 20.07.2016 r. do 26.08.2016 r. włącznie, w związku z organizacją Jarmarku św. Dominika, obowiązuje zmieniona trasa dla linii autobusowej 100. "Setka" jeździ ulicami: Dworzec Główny - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Targ Drzewny - Podwale Staromiejskie - Igielnicka - Stolarska - Łagiewniki - Aksamitna - Wałowa - Łagiewniki - Wały Piastowskie - Dworzec Główny (zobacz mapkę).

Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Dworzec Główny" [1015], "Katarzynki" [1836], "Heweliusza" [1837], "Aksamitna" [1001], "Wały Piastowskie" [1009], "Dworzec Główny" [1023].

Opinie (200) 3 zablokowane

 • (14)

  Ten jarmark to jest porażka ! Jedynie dla turystòw ,bo dla tubylcòw to szajs!

  • 217 32

  • No to chyba o to chodzi... (2)

   Przecież Gdańsk jest idealnym miejscem na wakacje,
   jarmark jest jednym z powodów dla których turyści zjeżdżają się do nas,
   i bardzo dobrze!
   Każdy na tym może zarobić i być zadowolony!

   Ja omijam to miejsce szerokim łukiem ale każdy kto przyjedzie chwali sobie to wydarzenie

   • 30 13

   • To nie wiem z kim gadasz, bo każdy z kim gadam jest rozczarowny. Jedni narzekają, że za duzy chińszczyny, inni, że za malo ubrań, 3 że za dużo...ale ogólnie w czasach, gdzie wszystko jest, 3 tygodniowy targ śmieci nie jest juz tak ciekawy. Z moich doświadczen wynika, ze nawet targ staroci się popsół.

    • 16 14

   • Ostatnio byłam na jarmarku w skansenie wdzydzkim i powiem Wam że dużo przyjemniejszy klimat, ceny bardzo przystępne - bardzo dużo rękodzieła - od koszyków wiklinowych przez maskotki po obrazy i płaskorzeźby. Wyroby domowe, małe browary, wokół zapach lasu i klimatyczne otoczenie skansenu. A na tym Gdańskim to połowa towarów jak nie lepiej z Chin, 45% z hurtowni a rękodzieła tyle co kot napłakał.

    • 10 10

  • Zamknij pysk Volksdeutschu!!! (3)

   Jak sie tobie nie podoba to wypad do Merkelowej !

   • 8 28

   • (1)

    Obawiam sie ze szpilek nie jest islamista i go do niemiec nie przyjma

    • 14 1

    • Ale moga go molestować seksualnie ha ha

     • 6 1

   • angela mówi swoim językiem, który obowiązuje u niej w obejściu.

    na co dzień tak rozmawia w domostwie, to ich zwyczaje, choć tu bardzo się oszczędziła.

    • 1 4

  • Tu się zgodzę ten cały jarmark to totalna pomyłka spokojnie nie można sobie po gdansku pochodzić bo nie wiesz czy ktoś ręki do torebki lub kieszeni nie wkłada....
   A 100 znów nie pojedzie albo zarząd wymyśli durne i bezsensu objazdy ta 100 to też porażka jeżdżą nią emerytki do lekarza na walowej

   • 3 9

  • marudzić to ty potrafisz jak mało kto. (4)

   nikt cię tam na siłę nie pcha, a czytając twoje wpisy trolu, to szajs to masz w głowie...

   • 3 9

   • (2)

    Przeproś na kolanach!

    • 1 7

    • jam jest szpilek debilek skopcie mnie w tyłek (1)

     • 4 3

     • Zadzwonimy po kominiarza niech tobie komin przeczyści

      • 2 1

   • Ty nawet szajsu nie masz w głowie. Ty masz tam g.wno

    • 1 1

  • Makabra

   Dla mieszkańców to porażka, słuchaj wieczorem albo przez cały dzień tego samego, ponadto nie można się ruszyć samochodem do pracy (jeżeli ktoś daleko dojeżdża). Z resztą trzy tygodnie to jest zdecydowanie za długo było 2 było dobrze, nie licząc tego ze z roku na rok jest coraz drożej bo miejsce które jest dzierzawione przez handlowców są coraz drozsze.

   • 9 6

 • (3)

  Do CENTRUM miasta.

  • 23 2

  • ,,Gdzie nie wjeżdżać autem podczas Jarmarku św. Dominika?" (1)

   No przede wszystkim w tłum ludzi,no chyba,że ktoś islamista lub mama pracuje w sądzie.Taki trochę czarny humor.

   • 16 1

   • nigdzie

    stop blachosmrodziarzom-wszedzie by chcieli wjechać

    • 6 13

  • No i nie wjeżdżać do ratusza po schodach,

   ani do urzędu komunikacji pod drzwi, nie wjeżdżać też do fontanny Neptuna, a tym bardziej do apartamentów prezydenta Adamczaka.

   • 6 2

 • Jarmark sie zbliza wiec koniec lata blisko (9)

  Po jarmarku juz tylko jesień szkoła i wiatr

  • 111 6

  • Przestan marudzić dopiero jest 27lipca (6)

   • 5 9

   • (5)

    Katarzyna a Janusz w domu?

    • 3 4

    • U sąsiadki kanalizacje przepycha (2)

     • 5 3

     • To przyjdzie z wyciorem ufajdanym. (1)

      • 5 2

      • A od cZEgo ma szczotkę drucianą?

       • 4 1

    • Teraz podobno komin czyści, (1)

     trza szukać go u sąsiadki na ostatnim piętrze.

     • 4 0

     • jest u szpilka komin mu czyści

      • 4 0

  • dokładnie (1)

   jeszcze trochę czasu, ale też to tak zawsze kojarzę, skończy sie jarmark, skończą się jasne, ciepłe wieczory.

   • 4 1

   • Przestan kojarzyć i ciesz sie każdym dniem marudo

    • 4 1

 • GDZIE JEST STRAZ MIEJSKA !!!!! (9)

  Pytam!! Dlaczego przy zielonej bramie jest pełno nielegalnych stoisk!!! Dlaczego po akcji straży miejskiej i skasowaniu stoisk w ostatnich dniach , juz na drugi dzień ci sami pseudo handlarz smiejà się w żywe oczy z prawa i stawiajà stoiska ze smierdzàcymi serkami i tpd. Kara 5000 tys i po sprawie! Raz drugi trzeci!! STRAZ MA DZIAŁAĆ A NIE TOLEROWAĆ BEZPRAWIE W GDANSKU

  • 104 10

  • Dzwoniłeś?

   Ciekaw czy jesteś tylko biernym frustratem czy chociaż raz zadzwoniłem po Strażników...?

   Ale spoko, ten komentarz Cie usprawiedliwia i możesz mieć poczucie obywatelskiej postawy!

   • 8 9

  • Nie interesuj sie społeczniaku bo kociej mordy dostaniesz! (1)

   daj żyć innym ubeku pier.....

   • 5 30

   • Akurat to zazwyczaj ubecy i inne darmozjady prowadza takie biznesy

    bez ZUS bez opłaty za miejsce bez podatków i jako pracownik młodzież albo ukraińcy bez książeczek senepidu!!!
    Nie kupujcie tych serków górskich bo to straszny syf z mleka krowiego i oleju palmowego w cenie 7zł/kg a sprzedają po 10zł za sztukę i więcej.
    Do tego sprzedawca moze mieć żółtaczkę tasiemca czy inną kiłę i mogiłę i macie pozamiatane.
    Rąk nie myją przez cały dzień bo nie mają gdzie!
    GONIĆ ZŁODZIEJI OKRADAJĄCYCH PAŃSTWO I LUDZI

    • 3 0

  • Te stanowiska były ostatnio usuwane, nawet prawie doszło do rękoczynów przez jednego z handlarzy :v

   • 9 2

  • (2)

   Kara 5000 tys

   wydaje mi się ciut, ciut za duża

   • 10 13

   • (1)

    Jak nie będzie miał jeden z drugim widma pustego gara przez miesiąc to nie zadziała. Tak samo za parkowanie na trawniku dowalić 5tys zł + opłąta za parking i holowanie.Bardzo szybko się nauczą parkować.

    • 8 4

    • autor napisał 5000tys czyli 5 milionów złotych też uważam że to ciut za dużo

     • 2 0

  • nie każdy ma ciepla posadke w urzędzie. Nie podoba ci się stoisko? to nie kupuj! Z bogactwa tych straganów nie stawiają z pierdołami.

   • 0 2

  • Ludzie chcą zarobić a takie debile jak Ty na to nie pozwalają.

   • 1 0

 • Złodziejstwo z tymi opłatami za parkowanie! (14)

  Nie przybywa od tego miejsc do parkowania a włodarze jak hieny - jak tylko zwąchają okazję na wprowadzanie opłat to łupią kierowców jak bandyci

  • 75 35

  • przestrzeń jest publiczna więc płać za zajmowanie jej. (3)

   albo wykup i wtedy parkuj za darmo

   • 22 17

   • Właśnie dlatego że przestrzeń jest publiczna! A więc wolna! (2)

    To tak jakbyś musiał płacić za oddychanie, za wejście do lasu.
    Jak to możliwe że garstka radnych i paru hejterowców popierających ich na forach uzurpują sobie prawo do okradania mieszkańców, do wmawiania im co im wolno a co nie?!
    Jakim prawem ogranicza się wolność mieszkańcom wprowadzając getta do parkowania? Jakim prawem niszczy się jezdnie montując spowalniacze - tylko dlatego że taki hejtorowiec jak Ty ma kaprys aby zagrodzić w poprzek al. Grunwaldzką?

    • 15 18

    • publiczna czyli dla wszystkich, a nie dla jednej osoby zostawiającej auto na pół dnia

     • 17 3

    • jakim prawem przeginasz sensowne postulaty

     i podajesz nieprawdziwe treści na tym portalu?

     • 2 0

  • Komunikacja miejska! (8)

   Klasyka gatunku...!
   Najlepiej za darmo i pod samo wejście!
   skandal, że tak nie możesz!
   Stać Cie na auto, paliwo i ubezpieczenie...?
   Przyjechałeś na jarmark wydać trochę kasy, coś zjeść...
   a nie stać Cie, żeby wrzucić 9 zł do parkometru na 3h...?

   Rzeczywiście, skandal!
   Złóż zawiadomienie do prokuratury!

   • 20 12

   • Dziękuję Ci bardzo! (6)

    Sauna w komunikacji miejskiej za darmo! Awarie, spóźnienia i tłok - to wszystko tylko za 3,60 PLN.
    Na jarmark nie chodzę od 20 lat - właśnie dlatego, że nie ma gdzie zaparkować i sama hołota tam łazi.
    A nażreć się wolę w domu

    • 12 11

    • ztego co napisałes to sam jestes burakiem:) (5)

     ale dałeś dobry przykład w komunikacji miejskiej jest wiele do poprawienia ,by tacy jak ty chcieli z niej korzystać .Ale by to zrobić trzeba podnieść opłaty dla kierowców.

     • 4 5

     • Widzę, że kolega żyje na pasku radnych miasta! (4)

      ile Ci płacą za pisanie takich bzdetów? A może masz darmowy bilet na ZKM?
      A może jesteś radnym?
      Gratuluję - tacy jak Ty wyżywią się przy korycie zarządu miasta!
      Niech Ci te opłaty parkingowe staną kością w gardle!

      • 6 7

      • (3)

       Nikogo nie obchodzi Twoje biadolenie to jest miasto a nie środek mazur - tutaj wszystko kosztuje i już - życie w mieście nie jest dla wszystkich. Jak nie stać Cię na parking to wypad na wieś tam sobie możesz parkować nawet na własnym kwietniku. Ale tutaj albo płacisz za parking miejski/własne miejsce parkingowe pod domem/biurem albo dajesz z buta i komunikacją miejską lub rowerem. Miasto się nie rozciągnie a roszczeniowców jest coraz więcej - wdaje Wam się że, prawo do parkowania macie zagwarantowane wraz z zakupem samochodu nawet na trawniku. Bo mi się należy. Nic się nie należy. A parkingów nikt nie będzie budował na gruncie za ciężkie miliony - zresztą i tak stałyby puste bo płatne...

       • 7 2

       • (2)

        Tak, najlepiej wziąć w dzierżawę parking wybudowany za publiczne pieniądze, po co budować za własne?

        • 2 3

       • Dzierżawca zapłacił łosiu za dzierżawę tego parkingu miastu odpowiednią sumę - miasto nie będzie się bawiło w zatrudnianie 6 facetów na 2 miesiące wakacji i kupowanie im kas fiskalnych czy stawianie parkometrów na 2 miesiące.

        • 1 0

       • Stoi wielki parking przy pętli na Jana z Kolna, pusty bo płatny - a pół śródmieścia mogłaby tam parkować + turyści, 10 minut pieszo na starówkę.

        • 1 0

   • za 3h to trzeba wrzucić 10,9 zł

    • 6 2

  • Masz rację.

   Parkowanie i to za darmo powinno być możliwe bez ograniczeń,ale wyłącznie na jezdniach.
   Wara od chodników,przejść dla pieszych i zieleni.
   Ciekawe kto pierwszy by się oburzył? Myślę,że właśnie byliby to kierowcy.

   • 1 1

 • (1)

  Bez sensu ankieta. Ja dojeżdżam samochodem ale nie robię dużo zakupów więc co mam zaznaczyć?

  • 39 5

  • Przyjechałem na koniu

   • 11 1

 • jarmark (1)

  św.Wojciecha?hahaha!

  • 18 6

  • Ten

   jarmark to wielka porażka , wielka wiocha no ale to Gdańsk króla Budynia Grubego !!!!!

   • 3 4

 • Made in China

  Plus tygodniowa golonka w cenie jak z Wierzynka

  • 68 8

 • Czy ktoś mi powie jak mam podjechać pod mieszkanie? (22)

  Każda ulica zastawiona kramami i nieprzejezdna. Co jeżeli będzie musiała dojechać karetka, albo straż pożarna? Dlaczego zostało mi zabrane prawdo dojazdu do własnego mieszkania? Ktoś to wziął pod uwagę?

  • 132 18

  • takie uroki życia w centrum (1)

   • 13 25

   • ale kuźwa abonament płacę, więc jak to jest, zapłaciłem a dojechać nie da rady

    • 0 0

  • (3)

   Weź kredyt i zmień mieszkanie.

   • 18 25

   • rada (2)

    zmien prace i weś kredyt

    • 18 1

    • A tak szczerze mówiąc to wypierd....j z Gdańska

     • 8 9

    • wieś.

     • 1 0

  • (5)

   Służby mundurowe są wyposażone w sygnały świetlne i dźwiękowe,
   jak trzeba to podjada pod same drzwi droga sąsiadko...

   Nie panikuj. Mieszkamy w centrum, na Starówce, więc nie oczekuj że będziesz mieć swoją własną przestrzeń wokół kamienicy.

   Starówka jest dobrem wspólnym a turystyka i imprezy związane z promocja Gdańska są wpisane w życie Starego Miasta.

   • 15 30

   • (1)

    Gdańsk nie ma starówki, a Stare Miasto jest w okolicach Wielkiego Młyna i sw. Brygidy.

    • 34 6

    • normalni ludzie mają starówkę

     A pseudohistorycy mądralińscy mogą sobie nie mieć. Całe szczęście tych drugich jest mało.

     • 4 1

   • A jak ta twoja "starówka" jest dobrem wpsólny, to dbaj o nia, nie śmiec, nie zastawiaj swoim gruchorem z rejestracjami pozagdańskimi wejscia do klatki i nie sikaj po bramach.

    • 24 3

   • A w twoje życie są wpisane d.pa i kamieni kupa

    • 2 1

   • Takie ono stare jak ja. Dobrze ze komuniści odbudowali to twoje stare miasto.

    • 1 2

  • Twoje uwagi mamy głęboko w d*pie

   • 6 12

  • Dokładnie, juz sie kiedyś pod moimi oknami karetka przebijała. Bardzo wolno, bo ludzie jak to bydło nie potrafili zejść z drogi. Mam nadzieje, że osoba do które jechała niemiałą zawało, bo tam każda sekunda się liczy.

   • 16 0

  • nie interesuj się czemu bo szpilkowej mordki dostaniesz

   • 3 4

  • (2)

   Andrzejka

   Podjechać to sobie możesz pod górę. Pod mieszkanie - to wjechałabyś do piwnicy.
   Kiedy wy się ludzie nauczycie używać adekwatnych określeń? A jest z czego wybierać :-)

   Nikt ci poza tym nie odbierał prawa dojazdu do własnego mieszkania - choćby dlatego, że nikt ci tego prawa wcześniej nie dał :-)
   Co najwyżej próbowałaś je zawłaszczać. Bezprawnie :-)

   • 6 9

   • Kretynka

    • 4 1

   • o jeszcze jedna mądrala, takiej mądrali to w głowę na...li kim ty jesteś, że tak się mądrujesz, zamieszkaj tu i zobaczymy ile wytrzymasz mądralo. a kto tobie dał prawo się wypowiadać jak ciebie to nie dotyczy, bo gdyby dotyczyło to inny wpis by sie tu znalazł

    • 1 1

  • Bo w tym mieście rządzi Budyń.

   • 7 1

  • a po co mają się nami interesować, radni co mają nas reprezentować mają społeczeństwo w d...e ważne, że oni dostają kasę. poobcinać g....m ręce aby nie mogli głosować, a jak zechcą mówić to obciąć jęzor. tyle w temacie. oni nie dorośli do swoich funkcji jakie mają sprawować, są na etapie szkoły podstawowej. podporządkują się bez żadnego sprzeciwu, temu co chce osiągnąć nasz pan budyń łaskawie panujący. silny robi co zechce,jak też i zabierając co zechce.od tej władzy pomieszało się im we łbach.

   • 3 0

  • Co na to Trybunał Konstytucyjny i KOD? Naruszane są podstawowe prawa obywatelskie, obywatele są nierówno traktowani.

   • 2 0

  • takie prawo byłoby ci regularnie zabierane przez innych parkujących za darmo

   gdyby nie było ograniczeń parkowania wprowadzanych w czasie jarmarku oraz w innych porach roku.

   Przestań marudzić i przedstaw alternatywne propozycje: pomysły- jak pogodzić sprzeczne oczekiwania różnych użytkowników przestrzeni miejskiej?

   • 0 0

 • Nigdzie

  Wszędzie w centrum! :/

  • 12 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane