• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie w Gdyni najlepiej spędzić czas nad morzem?

piw
3 czerwca 2023, godz. 12:00 
Opinie (196)

Słoneczna druga połowa maja oraz pierwsze dni czerwca zdecydowanie zachęcać mogą do wypoczynku nad morzem. Gdzie nad morze wybrać się w Gdyni? Dobrych miejsc jest kilka. Są one bardzo różne, bo też gdzie indziej pójdziemy, aby wypocząć z dziećmi, a gdzie indziej, gdy zależeć będzie nam na większej prywatności bądź spacerowym wyzwaniu.Plaża w ŚródmieściuMapkaPlaża w Śródmieściu. Idealne miejsce na odpoczynek z dziećmi. Plaża w Śródmieściu. Idealne miejsce na odpoczynek z dziećmi.

Masz swoją ulubioną plażę?

To najpopularniejsza plaża w Gdyni, w ostatnich latach była kilkukrotnie poszerzana, więc miejsca jest sporo. W okolicy znajduje się kilka miejsc, gdzie można kupić coś do picia czy jedzenia, są też sanitariaty, a jak znudzi nam się siedzenie na piasku, to pójść można na spacer, choćby obejrzeć marinę. Idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi.

Bulwar NadmorskiMapkaBulwar Nadmorski to doskonałe miejsce na niezbyt forsowny, spokojny spacer z rodziną. Bulwar Nadmorski to doskonałe miejsce na niezbyt forsowny, spokojny spacer z rodziną.
To idealne miejsce na niezbyt forsowny spacer nad morzem. Sam bulwar ma długość 1,5 km i rozciąga się od plaży w Śródmieściu do plaży w Redłowie. Oprócz funkcji rekreacyjnej jest też swoistym falochronem. Przy nim także znajdują się lokale gastronomiczne i bary, jest też siłownia pod chmurką oraz droga dla rowerzystów.

Molo w OrłowieMapkaBardziej kameralne od sopockiego - molo w Orłowie to doskonałe miejsce, aby odpocząć nad wodą. Bardziej kameralne od sopockiego - molo w Orłowie to doskonałe miejsce, aby odpocząć nad wodą.
To również dobre miejsce na rodzinny spacer. Stosunkowo łatwo tu dojść, gdy korzystamy z komunikacji publicznej lub dojechać, gdy używamy auta. Plaża nie jest zbyt szeroka, ale skorzystać można ze spacerowych alejek. Tu także znajdziemy lokale gastronomiczne w okolicy. To też dobry punkt startowy dla dłuższej wycieczki - choćby w stronę Sopotu lub - o czym poniżej - w kierunku klifu i plaży w Redłowie.

Plaża w RedłowieMapkaklifMapka

Z klifu podziwiać można niezwykłe widoki na zatokę. Poniżej widać plażę w Redłowie - niezbyt szeroką, ale też zdecydowanie mniej uczęszczaną, przez co przyjemniejszą do spacerowania. Z klifu podziwiać można niezwykłe widoki na zatokę. Poniżej widać plażę w Redłowie - niezbyt szeroką, ale też zdecydowanie mniej uczęszczaną, przez co przyjemniejszą do spacerowania.
Plaża w Redłowie to chyba jedyne miejsce nad morzem w Gdyni (nie licząc terenów wojskowych), gdzie nie można bezpośrednio dojechać samochodem. Wszystko dlatego, że plażę od samego Redłowa oddziela teren rezerwatu. To więc miejsce dla tych, którzy bardziej cenią sobie spokój.

Wart zobaczenia jest też wspaniały klif. W rezerwacie wyznaczono zresztą szereg szlaków, które prowadzą nie tylko na plażę i na klif, ale też do zachowanych po II wojnie światowej pozostałości bunkrów i fortyfikacji. Niektóre z tych tras mogą być męczące dla dzieci i osób starszych. Warto o tym pamiętać, wybierając się w ten rejon.

Babie DołyMapkaOksywieMapkaDzika plaża w Babich Dołach urokliwa bywa nie tylko w dzień. Dzika plaża w Babich Dołach urokliwa bywa nie tylko w dzień.
Kolejne miejsca dla ceniących sobie większą prywatność i lubiących mniej uczęszczane miejsca. Z plaży na Babich Dołach rozciąga się piękny widok na starą poniemiecką torpedownię. To też doskonałe miejsce, aby wyruszyć na dłuższy spacer - w lewo, w kierunku Mechelinek, gdzie trafimy na chyba najdzikszą i najmniej uczęszczaną plażę w okolicy, ale też w prawo, w kierunku Oksywia.

piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane