• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Gorąca atmosfera na spotkaniu z władzami o plaży na Stogach

Maciej Naskręt
10 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (413)
Najnowszy artykuł na ten temat Plaża na Stogach: zdecyduj o zmianach
W niewielkiej sali w BRG zgromadziło się ok. 100 osób. W niewielkiej sali w BRG zgromadziło się ok. 100 osób.

W poniedziałek po południu w Biurze Rozwoju Gdańska odbyło się spotkanie władz Gdańska, portu i radnych w sprawie przeznaczenia części plaży na Stogach zobacz na mapie Gdańska pod zabudowę portową. Przyszli też mieszkańcy. Spotkanie przebiegało w burzliwej atmosferze.Jak powinien rozwijać się port w Gdańsku?

Przypomnijmy, że w przyszłym miesiącu gdańscy radni zajmą się uchwalaniem kluczowego dla rozwoju Gdańska dokumentu: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które będzie wytyczać te kierunki przez najbliższe 30 lat. O sprawie informowaliśmy już w ubiegły czwartek.

Mimo że prace nad dokumentem w Biurze Rozwoju Gdańska trwały trzy lata, to dopiero niedawno w mediach społecznościowych zaczęła się dyskusja o szczegółach zapisów w studium. Dotyczą one terenów plaży na Stogach, które miałby zagospodarować Port Gdańsk.

W planowanym do wprowadzenia studium jest obecnie zapis określający terenowe możliwości rozbudowy Portu, obejmujący łączny obszar 50 ha, podzielony na dwie działki. Jedna, ta najbardziej kontrowersyjna, o powierzchni 10 ha, znajduje się na obszarze plaży i wydm, niespełna 250 metrów od głównego wejścia na kąpielisko. Druga działka obejmuje obszar 40 ha lasu znajdującego się pomiędzy terminalem kontenerowym a centrum logistycznym.

W poniedziałek po południu w Biurze Rozwoju Gdańska odbyło się spotkanie w sprawie przeznaczenia części plaży na Stogach pod zabudowę portową. Władze Gdańska reprezentowali: Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska, a także Edyta Damszel-Turek, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska.

Sprawą zainteresowało się tylko dwoje radnych - Beata Dunajewska (PO) i Łukasz Hamadyk (PiS). Zabrakło Lecha Kazimierczyka i Magdaleny Olek z PO, a także Jaromira Falandysza (PiS).

Przyszli nie tylko radni dzielnicy Stogi, ale także radni dzielnicy Przeróbka. W spotkaniu brało udział także ok. 50 mieszkańców, którzy sprzeciwiają się powiększaniu terenów portowych na Stogach.

Plany przeznaczenia terenów na Stogach. Plany przeznaczenia terenów na Stogach.

Mieszkańcy: rozbudowa portu to koniec plaży StogiMimo że port w najbliższym czasie nie zmierza rozbudowywać się w kierunku Stogów, to nowe plany w tej sprawie nie pozostawiają złudzeń.

- Dopuszczenie zmian w studium jest dla nas zagrożeniem. Po co iść w stronę Stogów, skoro i tak port nie ma planów rozbudowy na naszej plaży - mówiła Magdalena Wiszniewska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Stogi.
Mieszkańcy Stogów twierdzą, że władze Gdańska skupiały ich uwagę na inwestycjach w dzielnicach, remoncie torów tramwajowych czy budowie basenu, a za ich plecami chce się przejąć plażę.

- W tej sprawie nie może być kompromisu. Dla miasta i portu liczy się tylko kasa, a nie ludzie. Zbliżenie portu do 250 m od głównego wejścia na plażę to koniec Stogi Plaża. Nikt nie będzie chciał wypoczywać w sąsiedztwie głośnego portu, gdzie niemal na plażę będzie wpływał ogromny kontenerowiec - mówi pani Marianna, mieszkanka Stogów.
 • Mieszkańcy na spotkaniu z władzami.
 • Mieszkańcy na spotkaniu z władzami.
 • Mieszkańcy na spotkaniu z władzami.

Urzędnicy: studium to podkreślenie granic portuWładze Biura Rozwoju Gdańska przekonują, że przeznaczenie działek na plaży pod port w studium jest wierną kopią granic portu.

- W sprawie studium odbyło się ponad 90 spotkań, gdzie można było składać uwagi. Takie zastrzeżenia nie pojawiały się. 10 hektarów działki na plaży, które w studium trafia pod usługi portowe, to teren, który od zawsze leżał w granicach portu. Tę granicę może zmienić rozporządzeniem jedynie minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - zaznacza Edyta Damszel-Turek, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska.
Urzędnicy podkreślali również, że studium to pewne wytyczne dla rozwoju miasta na czas 30 lat, które wcale nie muszą być zrealizowane.

Ekspert: populistyczne argumenty mieszkańcówWładze miasta poprosiły o pomoc eksperta, który zamiast przedstawić merytoryczne informacje, jedynie zaostrzył i tak gorącą dyskusję.

- Jeśli państwo chcą, to obie strony mogą wypracować kompromis, jednak nie można zrobić go wtedy, kiedy po jednej stronie jest kilkadziesiąt, proszę mi wybaczyć kolokwializm, napalonych osób nie wiadomo dlaczego. Trudno rozmawiać z tak populistycznymi argumentami - mówi prof. Henryk Ćwikliński, kierownik Katedry Polityki Gospodarczej Wydziału Ekonomii UG.
Trzeba tu podkreślić, że profesor jest zaangażowany politycznie. W wyborach w 2005 r. z ramienia Platformy Obywatelskiej bez powodzenia kandydował do Senatu. Jest też w komitecie poparcia Pawła Adamowicza.

Port: prezes jedno, wiceprezes doprecyzowujeW czwartek w naszym artykule Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk przyznał, że planują zagospodarowanie terenów, ponieważ rolą portu jest umożliwianie prowadzenia działalności kontrahentom, dostarczanie infrastruktury i tworzenie nowych - jeśli jest taka możliwość - obszarów, na których partnerzy mogą operować. Bez terenów na wschód od DCT optymalny rozwój portu będzie utrudniony.

Na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami władze portu przedstawiły przychylne mieszkańcom rozwiązanie.

- W najbliższych latach nie planujemy inwestycji na wschód - na plaży Stogi. Port myśli o realizacji portu centralnego, którego lokalizacja znajduje się na północ od Półwyspu Westerplatte - mówi Marcin Osowski, zastępca prezesa Portu Gdańsk.

Prezydent Gdańska: potrzebny pakt dla StogówKilka godzin przed spotkaniem z mieszkańcami w BRG prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ogłosił stworzenie paktu dla Stogów, który ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy uważają, że rozwój portu gdańskiego odbywa się ich kosztem.

- Rozbudowa portu nie ruszy za rok, czy dwa lata, ale być może za kilkanaście lat taki moment nastąpi i już dzisiaj trzeba rozpocząć dialog - przekonuje prezydent. - Do tej pory zarząd portu nie rozmawiał z mieszkańcami, musi się jednak tej sztuki nauczyć. Nie może uważać, że prezydent za nich coś załatwi. Nie ma takiej możliwości. Występuję tu w roli adwokata mieszkańców i będę bronił ich interesu, choć rozumiem rolę portu morskiego w życiu naszego miasta i kraju - mówi prezydent.
Ostateczną decyzję w sprawie rozbudowy terminalu kontenerowego podejmą w głosowaniu nad planami zagospodarowania przestrzennego radni Gdańska, którzy, zależnie od oceny sytuacji, mogą się jej sprzeciwić.

Miejsca

Opinie (413) ponad 20 zablokowanych

 • Najbardziej przerażające jest to, że Budyń spycha teraz winę na pis a jeszcze kupa ludzi mu wierzy (42)

  Kto od kilkunastu lat zasiada w radzie nadzorczej Portu Gdańskiego jak nie Budyń? Z kim jak nie z władzami miasta (tymi samymi od 20 lat) port dokonuje jakichkolwiek ustaleń? Niczego nie wiedziano, o niczym nie słyszano?
  Niestety znając gdańskie realia, że wszystko jest już postanowione a teraz tylko próbuje się to dobrze "sprzedać" plebsowi. Budyń bredzi coś o "pakcie dla Stogów" snując farmazony jak to ze zwiększonych wpływów podatkowych sfinansuje remont chodnika. Nie dajmy się tanio kupić degradatorom miasta!!!
  Zobaczymy czy radni (większośc od Budynia) mają jeszcze jakieś resztki kręgosłupów i posłuchają woli mieszkańców czy też bez zmrużenia okiem zagłosują tak jak im pryncypał każe. Jest mała szansa, że może się postawią bo są teraz w roztrerce czy dalej stać wiernie przy Budyniu czy przy PO - nie wiedzą jeszcze kto im zagwarntuje stołek więc mogą się wahać i być nieprzewidywalni w swoich głosowaniach.

  • 454 69

  • (3)

   no taki bezczelny jest,ale coraz mnie ludzi jemu wierzy

   • 47 11

   • poznali się na szczęście na tym kaczorze jarkaczu

    • 10 40

   • Niech zdycha pod płotem na bul głowy. (1)

    To menda

    • 2 6

    • I to ten przez „U”

     • 6 1

  • (12)


   Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

   RADA NADZORCZA ZMPG SA

   Katarzyna Krzywda - Przewodnicząca
   Piotr Głogowski - Wiceprzewodniczący
   Nikandra Wiśniewska - Sekretarz
   Anetta Mielcarska-Puzio
   Krzysztof Halagiera
   Piotr Koenig
   Paweł Sroczyński
   Paweł Adamowicz

   Nie może uważać, że prezydent za nich coś załatwi. Nie ma takiej możliwości. Występuję tu w roli adwokata mieszkańców i będę bronił ich interesu, choć rozumiem rolę portu morskiego w życiu naszego miasta i kraju - mówi prezydent.

   Brać pieniądze od mieszkańców i od portu
   Czyjego interesu będzie bronił

   • 67 3

   • (6)

    Nie ma Gdańska bez portu - kto tego nie rozumie niech zmieni miejsce zamieszkania na Sopot lub Juratę

    • 13 50

    • (5)

     Trollu budynia,już niedługo ty wy się będziecie pakować i na kopach wyprowadzać.

     • 30 14

     • (4)

      Synku wyluzuj, bo inaczej skończysz jak koleś którego zwolniłem kilka dni temu, bo mi pisowską propagandę w firmie urządzał. Pisowskim leniom stanowczy i mocny kop w 4 litery :)

      • 13 37

      • Nie strasz nie strasz bo się zes..traszysz. Poza tym - nie trzeba być w "PZPR i SB" by nie trawić budynia - wystarczy być przyzwoitym człowiekiem. Gościu przez 20 lat miał Stogi w zadźcu, i nagle przed wyborami się obudził. A port budujcie sobie w Brzeźnie - jak wam tam mieszkańcy pozwolą.

       • 32 6

      • szykuj sie do kontroli:

       pip
       skarbowka

       • 11 4

      • Możesz jedynie mnie cmoknąć w rzyć,jak byś mi zapłacił 60zł na godzinę to w ogóle zastanowię się czy warto rozmawiac.No chyba że jesteś Janusz biznesu,tacy to mi buty czyszczą.

       • 6 4

      • Czekaj! Bumerang wraca! Firma ci może padnie, to będziesz wcinać kit z okien i tynk ze ściany. Może rozum wróci...

       • 0 1

   • Akcjonariat Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA (2)

    Skarb Państwa - 201 583 szt./ 95,46%
    Gmina Gdańsk - 4 900 szt./ 2,32%
    Osoby fizyczne - 4 680 szt./ 2,22%

    • 9 3

    • i chcesz przez to powiedzieć, że Adamowicz nie pracuje dla PG SA czy o co Ci chodzi?

     • 15 3

    • a wiesz, dlaczego gmina ma tak mały udział?

     "Gdy w ustawie określano organizację i strukturę własnościową podmiotów zarządzających głównymi portami ustalono, że oprócz Skarbu Państwa udziały w nich posiadać będą gminy Gdańsk, Gdynia, Szczecin i Świnoujście. Dwie pierwsze objąć miały po 45% akcji, a dwie drugie po 24,5%. Ponieważ ustawodawca uznał, że gmin może nie być stać na wniesienie do spółek portowych odpowiedniego kapitału w formie pieniężnej, postanowił je zasilić w kapitał rzeczowy. W tym celu wojewodowie przekazali nieodpłatnie gminom w użytkowanie wieczyste należące do Skarbu Państwa tereny portowe, by one wniosły je następnie aportem, jako swój wkład, do spółek zarządzających portami."

     Oczywiście, gminy tego nie zrobiły... Rozgościły sie na powierzonych terenach ale aportu nie wykonały.

     "W efekcie, ich udziały własnościowe w zarządach poszczególnych portów są symboliczne – czego jednak nie można powiedzieć o udziale w ich radach nadzorczych. Liczba przedstawicieli gmin jest tam taka, jak to przewiduje ustawa portowa, z prawem do wyznaczania przewodniczących tych rad włącznie (w przypadku Szczecina i Świnoujścia są nimi naprzemiennie reprezentanci obu tych gmin)"

     • 18 1

   • Skq***,ysyny

    Budynie

    • 15 3

   • Nikandra i Anetta

    Zawsze mię zastanawia SKĄD oni biorą tych członków rad nadzorczych w tych spółkach, bo są to ludzie o których nikt nie słyszał ani w branży ani w ogóle pies z kulawą nogą....

    • 15 0

  • po budyniowiczu juz tylko pustka i nieład...

   Niszczy stary Gdańsk i miejsca tak kultowe wspaniałe dla gdańszczan i turystów...

   • 41 7

  • Dziwi mnie, że ludzie nie wiedzą o rozbudowie portu (6)

   Koncepcja była już w latach 1998/99,tylko nie było PLN, także Adamowicz powinien poinformować mieszkańców skąd plan, przecież sam je tworzył, a teraz kota ogonem odwraca i robi z siebie obrońcę.

   • 44 6

   • (5)

    Koncepcja to była w latach 1972-1975 stworzona przez zespoł pod kierownictwem prof Andruszkiewicza, przewiduje zabudowe całej plaży az do ujscia Wisły, zaś tereny zielone to Sobieszewo.

    • 11 4

    • (2)

     Jak dla kogoś ludzie to tylko siła robocza i nic poza tym, to może to ma sens. Ale jeżeli miasto ma być dla ludzi - a nie na odwrót - to sensu w tym nie ma za grosz. I żadne tytułu naukowe tego nie zmienią - nawet z zakresu "napalenia".

     • 15 1

     • (1)

      Ten port będzie sięgał aż do ujścia Wisły i wcale nie Śmiałej.

      • 2 1

      • Będzie albo nie będzie. Jakby biskupa przekupić, i on by się sprzeciwił, to żadnego portu by nie było. Pytanie kto zrobi zrzutę?

       • 4 0

    • w latach 70-tych nie było wielu rzeczy (1)

     koncepcje należy rewidować skoro i tak nie zostały wprowadzone w zycie.
     Kto prawie 50 lat temu spodziewał się że prawie każdy będzie nosić w kieszeni potężny komputer (smartfon) o mocy obliczeniowej nieosiągalnej wtedy dla 99,9% przemysłu. Nie można się ślepo trzymać czegoś co umyślono sobie 50 lat temu

     • 13 0

     • Sek w tym ze nikt sie nie wysila z mysleniem.

      • 4 0

  • nie tylko port decyduje o tych terenach.

   Mniej lub bardziej agresywnie gospodarują tam też gminy. Prawem kaduka. Więcej szczegółów na gospodarkamorska.pl

   "Lecz gminy miast portowych najzwyczajniej w świecie tego nie zrobiły, mimo że upłynęło już 20 lat. Co więcej, ani rząd, ani działający w jego imieniu wojewodowie, którzy te tereny przekazali, przez cały ten okres nie próbowali nawet wykonania tego przepisu ustawy od gmin wyegzekwować. W efekcie, ich udziały własnościowe w zarządach poszczególnych portów są symboliczne – czego jednak nie można powiedzieć o udziale w ich radach nadzorczych. Liczba przedstawicieli gmin jest tam taka, jak to przewiduje ustawa portowa, z prawem do wyznaczania przewodniczących tych rad włącznie (w przypadku Szczecina i Świnoujścia są nimi naprzemiennie reprezentanci obu tych gmin). Efekt jest taki, że na setkach hektarów terenów znajdujących się w granicach portów rządzą się gminy, a nie zarządy portów. W Gdańsku, na przykład, powstaje na nich wielkie centrum logistyczne firmy Goodman"

   Kto był długoletnim przewodniczącycm Rady Nadzorczej Portu Gdańskiego?
   Jaka jest rola RN w oświadczeniu prezesa ZMPG?

   • 11 1

  • Jest alternatywa by zachować plaże dla Stogów (2)

   Szanowni Mieszkańcy Gdańska -Stogów! Informuję że istnieje projekt alternatywnej rozbudowy Portu Gdańsk tak by uratować nie tylko plażę i lasy na Stogach ale by zmniejszyć uciążliwości rozbudowy portu w przyszłości- bowiem na zabraniu tego fragmentu plaży (jak informują władze miejskie i portu) się niestety nie skończy...
   Alternatywą jest wybudowanie zespołu nabrzeży (na zapas pod przyszłe rozbudowy) na Martwej Wiśle. Wejściem do "Portu Wschodniego" na Martwej Wiśle idealnie się nadają Górki Zachodnie gdzie jest ujście zdolne pomieścić (po pogłębieniu toru wodnego) nawet największe frachtowce. To rozwiązanie przyczyni się do uratowania plaż na Stogach i nie tylko bo istnieją projekty by zasypać sporą cześć Zatoki Gdańskiej dla tzw. "Portu Centralnego", który też będzie szkodliwie oddziaływał na północne dzielnice miasta. Po co zasypywać plaże by budować nowe nabrzeża skoro łatwiej wykorzystać siniejące od wieków wody Martwej Wisły? Kosztowo i technicznie Port Centralny i Port Wschodni są podobne jednakże to ten drugi projekt będzie pozytywny dla mieszkańców Gdańska i Stogów.
   Wszyscy potrzebujemy rozbudowy portu i floty gdyż jest ona gwarantem rozwoju Gdańska, Pomorza i całego kraju jednakże nie w takiej formie formie jak nam chcą wcisnąć... Aktualnie można zaobserwować walkę polityczną dwóch największych partii ale bez argumentów technicznych i obiektywnych i szanujących mieszkańców... Już rok temu informowaliśmy w miesięczniku "Nasz Gdańsk" korzystne rozwiązanie dla mieszkańców ale bez politycznej przepychanki. Pozdrawiam!

   • 15 10

   • Zlikwidować port i po problemie

    Komu on niby potrzebny

    • 3 7

   • Absolutna racja....Tyle ze te zakute lby nie biora takich racjonalnych argumentow pod uwage.

    • 3 0

  • zanim zaczniecie się czepiać pyskacze to zapoznajcie się z dokumentami (1)

   • 3 10

   • zapoznalismy sie

    I dlatego jest larum!

    • 3 0

  • Zanim zdechnie w oceanie struty ropą śledź ostatni
   A ostatniej trawy źdźbło przykryje pył,
   Zanim w Leśniczówce Pranie gigantyczny motel stanie,
   Zanim ciszę leśną zmąci jazgot pił,
   Zanim zniknie pod betonem osiedlowych skwerków reszta,
   A w piwnicy odda ducha szara mysz,
   Zanim wszystko co zielone, co w pachnącej trawie mieszka
   Na podeszwach rozniesiemy wzdłuż i wszerz.

   • 7 2

  • Niech PO (2)

   Przestanie betonować Gdańsk! I wyprzedawać miejskie grunty inwestorom i deweloperom. Własność miasta to własność mieszkańców, nikt nas o zdanie nie pyta, nasze sprzeciwy są ignorowane. Mówimy nie!!

   • 23 2

   • będą wybory decyduj. (1)

    • 8 0

    • Na kogo? Na tych co chcą właśnie uchwalić Lex Deweloper? To dopiero będzie jazda bez trzymanki.

     • 2 0

  • Bielawski który zbudował centrum miasta galeriami handlowymi teraz chce zniszczyć najładniejszą plażę a budyń mu przyklaskuje do diabła z nimi jestem anty PiS ale jezeli dalej będą tak działać to w wyborach przerzna jak nc

   • 9 1

  • Budyń - bandyta z klimakterium

   z bandytą z Tczewa. Ten z Tczewa gorszy niż Toruński Sromotnik!

   • 2 2

  • Odczepcie się ode mnie i od moich mieszkań

   • 3 2

  • Po co port w Gdańsku skoro mamy w Hamburgu?

   • 3 0

  • wal się budyń a od kogo bierzesz kasę chyba jesteś w zarządzie portu

   ja widzę tu konflikt interesów

   • 3 0

  • To niech PIS przez Ministra Transportu zmieni granice portu i wykluczy ten fragment plaży. W czym problem? (1)

   • 1 0

   • Pis potrzebuje kasiore do budzetu dla nich to dobrze jak bedzie gorzej Gdanszczanom....

    Wiec beda za zabetonowaniem Stogow i wycieciem lasu.....Budyn jest na liscie plac zarzadu portu wiec tez nie bedzie podcinal galezi na ktorej siedzi..Wniosek...ZABETONUJA NAM STOGI TE SWINIE .

    • 0 0

 • ) (7)

  Szkoda będzie tej plaży,biznes wszędzie rozciąga macki..

  • 187 33

  • (4)

   Dobrze że Gdynia stawia na ekologię i nie niszczy plaż przez takie inwestycje.

   • 17 10

   • oo nawiedzona fanka szczurzej ekipy :D (1)

    ile masz za wpis ?

    • 7 12

    • Mniej niż trolle budynia.

     • 7 2

   • a gdzie Gdynia ma plażę? (1)

    ta kocia kuweta koło portu?
    czy spłachetek na Babich dołach, z zupą szcz*wiową przez większość sezonu?
    Stogi są unikalne.

    • 29 5

    • Zupę szcz*wiową to masz we łbie przygłupie.

     • 5 9

  • ojej to lampart stogów będzie musiał zwinąć plażowy biznes z rybką i piwkiem? ojojoj

   • 7 8

  • to nie jest biznes!

   • 0 0

 • Kiedy (2)

  Kiedy puste łby polityczne zdadza sobie sprawe z tego ze nie ludzi sa dla nic tylko oni dla ludzi. Dlaczego jeden z drugim nie pojawil sie na spotkaniu?

  • 201 13

  • (1)

   Ano, moim zdaniem, wtedy, gdy przywróci się taką "instytucję" jak "defenestracja" (oczywiści w przenośni). Po jednym, może dwóch zastosowaniach tej "władzy ludu" urzędasy poszliby po rozum do głowy i chodzili jak w zegarku.

   • 5 3

   • A pomyślałeś że w samym dct pracuje 900 osób, a w podfirmach kilka tysięcy?
    Plaża, o nie plaża, plaże nam zabierają.
    A następnego dnia, co za chory kraj nie ma w nim nawet pracy... to przez takich jak wy nie ma autostrad i wszystkiego innego, a wszystko co już jest kosztowało kosmiczne pieniądze, Polacy

    • 0 4

 • Uuu... (3)

  Czyżby Budyń poróżnił się z Tygrysem? No chyba, że to ich wspólna inwestycja i każdy swoje na tym ma zarobić.

  • 158 22

  • Gdyby to był spór to byłoby spoko - pan Jan by nie wyraził zgody, i tyle byłoby z portu.

   • 12 2

  • dogadali się Paweł Adamowicz z Janem Przywarą (1)

   Bo jak nie będzie plaży to się pójdzie do tygrysowych barów na piwo.

   • 10 4

   • coś ci się pokiełbasiło... jak nie będzie plaży to pies z kulawą nogą tam nie przyjdzie na zdechłą rybkę i piwo

    i cały ten smażalniany interesik klapnie
    chyba że się go przeniesie w bardziej wyrafinowanej formie na Wyspę Spichrzów

    • 15 3

 • (10)

  Taka plaże chcą zniszczyć i ukrócić ruch turystyczny. Chore. Turystyką Gdańsk żyje!

  • 233 30

  • (4)

   Wytłumacz w jaki sposób to zniszczy ruch turystyczny w całym mieście?

   • 10 28

   • (2)

    Na Stogach czy Górkach. Kto będzie chciał leżeć w cieniu kontenerów i kąpać się w syfie,który ściągają statki. Zobacz co narobiły jachty wkoło molo sopockiego. Woda i plaża tragedia.

    • 32 9

    • (1)

     Wg tego co jest napisane wyżej Gdańsk żyje z leżenia i kąpieli?

     • 8 14

     • Tak ?

      Nie rozumiem twojego zdziwienia...
      Jest to główny powód dlaczego Gdańsk jest tak bardzo oblegany w sezonie

      • 5 0

   • Ano w taki, Lechu że wszystkie inne plaże w Gdańsku to badziewie jak położysz głowę przy wydmach to nogi masz w wodzie są wąskie i nijakie.

    • 2 1

  • Zlikwidować cały przemysł, porty i wszystkie duże firmy (2)

   W miejsce nasadzić kwiatków i drzewek, a polskie bydło do roboty w zagranicznych korpo :) Grunt że będzie gdzie parawan rozstawić i gulnąć taniego sikacza

   • 15 20

   • Coś ci powiem... (1)

    DCT to w stu procentach kapitał australijski.
    Zrzędła mina obrońco polskiego biznesu ?

    • 5 1

    • czyli postulat spełniony

     została wydmuszka i ręce do pracy, zarabia kto inny... ;)

     • 2 0

  • Bundesregierung popiera ten wpis.

   • 0 0

  • Polacy zostawcie se plaże i do roboty do Niemiec przyjeżdżajcie.

   • 2 1

 • (9)

  Budować port, to przynosi pieniądze dla naszego miasta!

  • 78 242

  • są granice

   • 20 10

  • (2)

   Port należy do Skarbu Państwa

   • 15 6

   • Do australijskiego inwestora. (1)

    Nie do państwa

    • 3 2

    • przez najbliższe 30 lat

     no, 20... 10 lat go budują...
     Po cichu i skutecznie. Bez medialnej wrzawy. A Budyń w RN portu pilnuje interesu aby konkurencji nie było.

     • 1 0

  • (2)

   Jakby z każdej strony nie kradli to może miałbyś rację

   • 6 7

   • (1)

    Buduj sobie na swoim terenie pusty łbie !

    • 6 5

    • Opalaj się na swoim terenie pusty łbie!

     • 1 1

  • Jesteś w błędzie podatków wpłynie do Gdańskiej kasy tyle co nic, port wybudują firmy zagraniczne, wszystko wydzierżawią na ok 30 lat i port będzie miał jedyny dochód z cumowania jednostek. Ów dochód i tak wyprowadzi czy na remonty czy do Warszawy.
   Niech plażę i las zostawiają w spokoju, las to naturalna bariera dźwiękowa dla spacerowiczów.

   • 12 7

  • Durniu

   Wybuduj sobie śmieciu port w swojej wannie

   • 1 1

 • (17)

  Polacy to dziwny naród, wolą się opalać i narzekać niż zarabiać. Ciągle płacz, że państwo biedne, że w Niemczech to się zarabia. Tam już dawno tej plaży by nie było.

  • 68 263

  • Trzeba pogodzić jedno z drugim ale nie za każdą cenę (8)

   • 33 8

   • (4)

    To nie jest wysoka cena. Tereny przylegają do portu, nie są cenne ekologicznie. Takie dywagacje to można prowadzić nad sensem budowy kaskady dolnej Wisły.

    • 15 31

    • (3)

     To ja mam pomysl!! zrobmy port w Gdynii, Sopocie i Gdasku na plaży!!! Żenada!! plaza na stogach jest jedna z najpiekniejszych w Trojmiescie !

     • 42 11

     • No trudno (2)

      żeby port powstawał w oddaleniu od morza. rozumiem wszyscy zapatzreni w Elbląg. To, że port będzie się rozrastał na wschód planowano już w momencie powstawania Portu Północnego. W którym kierunku według ciebie ma się port rozrastać?

      • 12 11

      • Północnym debilu.

       • 3 3

      • Masz trzy inne kierunki.

       Wschód nie jest jedynym, komuchu

       • 4 3

   • (2)

    Sam jesteś dziwny matole.
    Przeciętny obywatel g*wno ma z tej potencjalnej rozbudowy.
    Zjeżdżaj do Niemiec skoro tak lubisz ich sposób myślenia.

    • 12 8

    • Nie tylko dziwny naród ale i prymitywny. Wyznawcy grilla i parawanu w natarciu.

     • 5 10

    • Wpływ z podatków do kasy miasta ma!

     Co jeszcze byś chciał? % zysku?

     • 2 2

  • a to DCT to Polska firma ? (1)

   czy Polacy na tym zarobią, że oddadzą piękną plażę?

   • 19 8

   • Nie.

    • 4 2

  • (1)

   Sprzedaj nerkę - zamiast na niej zarobić to trzymasz ją w swoich bebechach bez sensu i sikasz po kiblach. W Niemczech tej nerki już byś nie miał.

   • 11 9

   • To się nazywa argumentacja. Brawo!

    • 6 1

  • w Niemczech nigdy nie przeznaczono by takich terenow pod budowe portu przeladunkowego, (1)

   szczegolnie na obszarze plaży i wydm, niespełna 250 metrów od głównego wejścia na kąpielisko. Tam szanuja swoje naturalne srodowisko. Tamtejsze Prawo i Ekolodzy nigdy nie pozwolili by na takie plany zagospodarowania terenu.

   Niestety w Gdansku rzadzi tzw Uklad Zamkniety i mamy tego typu pomysly. Nie sadzilem ze profesor Cwiklinski tak potraktuje "napalencow", mieszkancow ktorych jak najbardziej popieram. Mam nadzieje ze Pan Ziobro i prokuratura zainteresuje sie tymi poczynaniami Gdanskich wlodarzy.

   • 6 1

   • A co na to Urzad Morski w Gdyni?

    • 3 0

  • tobie to pala

   na odmulenie tej pustej glowy

   • 0 1

  • Nie wiem ale się wy powiem co ? Cywilizowanego państwa to budują nasypy a nie zabierają plaże. Wtedy można i zarabiać i się opalać, ale skoro ty wolisz brać przykład ze szwabów no to żal mi ciebie pan//pani światowy.

   • 1 1

 • Psy szczekają, karawana jedzie dalej. (2)

  Jako mieszkaniec Stogów jestem "lekko" sceptycznie nastawiony do przedstawionej wizji rozwoju Portu. Wiem jednak, że interesy wielkich firm zawsze wygrywają z tubylcami. Życie...

  • 127 13

  • a co wy na tych Stogach kiedykolwiek mieliście do powiedzenia? jak wasz nieformalny sołtys (1)

   zarządził to wszyscy chodziliście na paluszkach bez szemrania
   dzielnica zastraszonych ludzi a teraz się wyrwali w obronie smażalni rybnej przy plaży
   śmiechu warte

   • 8 17

   • Ten argument nie daje nic do powyższej wypowiedzi.

    Po co się odzywać skoro nie ma o czym mówić ?

    • 2 1

 • he he (3)

  Stogi już i tak przegraliście..
  pozdrawiam!

  ps ten chłop co się wypowiada na początku pluje Wam w twarz..

  • 85 23

  • prawdziwy ekspert od Budynia (1)

   "nie chodziłem w lewą stronę" więc nie ma problemu.
   "kilkadziesiąt napalonych osób"

   Jestem pod wrażeniem merytorycznego podejścia

   • 37 3

   • Chodził w prawą. . A tam wiemy kto się opala

    • 10 0

  • TU-MAN

   Prawdziwy z ciebie beton!Jestem ciekaw u kogo pracujesz! Wygląda mi na archeologię bo dużo leje betonu! Typowe dla betoniarek z budowy!!!!

   • 2 0

 • Na pleże jeźdz e na wyspę sobieszewską (6)

  Na stogi nie chodzę bo za dużo beneficjentów 500 +. Macie moje poprawcie najważniejsza jest praca i inwestycje

  • 57 143

  • Cóż

   Języka Polskiego się naucz, potem wysnuwaj swoje pierdy z głowy w internecie.

   • 31 2

  • jak lubujesz sie w "wydzielinach" Wisły...

   gratuluje odporności...

   • 15 5

  • A Ty sdad jestes,skad przybyles d*pku. Za Buga

   • 2 1

  • A ci 500+ to są też ludzie i trzeba też szanować.A ty dzisiaj nim nie jesteś ,ale możesz być nim jutro bo życie płata różne figle i nie raz możesz jeszcze w kieszeni MOPR-u siedzieć.Po prostu życie.

   • 12 0

  • W Sobieszewie Budyń już zamknął groblę do Ptasiego raju i twojej plaży (1)

   zdychaj

   • 10 1

   • O matko!

    A Tobie dojście do mózgu zamknął i stogi stały się Twoim całym światem. Jeden debil pisze że z wisły śmierdzi a drugi że plaża zamknięta. Wy macie z sobą jakieś problemy czy macie tak łby zarąbane tymi swoimi stogami że świata poza nimi nie widzicie? Wole wyspę i mierzeję niż te wasze pół kilometra zasyfionej plaży.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.