Fakty i opinie

stat

Grafficiarze zatrzymani chwilę po pomalowaniu elewacji

Zniszczona przez grafficiarzy elewacja.
Zniszczona przez grafficiarzy elewacja. fot. policja

Cztery osoby - 18-letnią dziewczynę i jej trzech kolegów w wieku od 18 do 20 lat - zatrzymali wieczorem 9 grudnia policjanci. Chwilę wcześniej młodzi ludzie pomalowali elewację jednego z budynków przy ul. Stolarskiej w Gdańsku.Widzisz jak ktoś maluje po ścianie budynku, co robisz?

dzwonię po policję 63%
to zależy, czy graffiti jest ładne czy nie, jak ładne, to nic nie robię 24%
nie mam nic do grafficiarzy, niech sobie malują, idę po prostu dalej 13%
zakończona Łącznie głosów: 1946
Zaczęło się od anonimowego zgłoszenia. Ktoś zadzwonił na policję i powiadomił stróżów prawa, że przy ul. Stolarskiej grupa młodych ludzi właśnie nanosi niezbyt estetyczne graffiti na elewację jednego z budynków.

Co prawda na miejscu wandali już nie było, ale dosłownie kilkaset metrów dalej policjanci zauważyli cztery osoby... ze świeżymi śladami farby na rękach.

- Funkcjonariusze zatrzymali 18-letnią kobietę i jej trzech kolegów wieku od 18 do 20 lat. Podejrzewani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zatrzymani noc spędzili w policyjnej celi. We wtorek usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Spowodowane przez nich straty wyceniono na ponad 2 tys. zł.

Opinie (181) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.