Fakty i opinie

stat

Groził maczetą innemu kierowcy

Maczeta zarekwirowana 35-latkowi z Gdańska.
Maczeta zarekwirowana 35-latkowi z Gdańska. fot. KMP Gdańsk

Zajeżdżał drogę innemu kierowcy, a następnie wymachiwał mu przez szybę maczetą. Czuł się całkowicie bezkarnie - wszystko działo się w biały dzień w centrum Gdańska - ale już po kilku minutach znalazł się w rękach policjantów. 35-letni mężczyzna odpowie za swój wyczyn przed sądem.

Czy kiedykolwiek ktoś groził ci użyciem niebezpiecznego narzędzia, np. noża?

tak, wiele razy

13%

tak, ale to jednostkowy przypadek

28%

nie, na szczęście nigdy

59%
We wtorkowy poranek, tuż przed godz. 8, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie od przerażonego kierowcy. Mężczyzna poruszający się ul. Podwale Grodzkie w centrum Gdańska poinformował, że inny uczestnik ruchu - kierujący samochodem marki Mercedes - grozi mu... maczetą.

- Zgłaszający zrelacjonował, że kierowca mercedesa wielokrotnie zajeżdżał mu drogę, a następnie wymachiwał mu przez szybę maczetą. Ustalamy, z jakiego powodu doszło do konfliktu między kierowcami. Na miejsce zostali wysłani nasi funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Stróże prawa nie mieli żadnych trudności z namierzeniem agresywnego kierowcy. Jego samochód został zatrzymany przez dwa radiowozy zaledwie kilka minut później na al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu, na wysokości Galerii Bałtyckiej.

Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Gdańska. Po wprowadzeniu jego danych do policyjnej bazy danych okazało się, że był już wcześniej notowany za inne wybryki. Następnie stróże prawa nakazali mu opuścić auto i przeszukali je w poszukiwaniu niebezpiecznego narzędzia.

- Maczeta została zabezpieczona przez policjantów. Wobec jej właściciela zostaną skierowane do sądu dwa wnioski o ukaranie. Pierwszy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, drugi - posiadania w miejscu publicznym niebezpiecznych przedmiotów. Ponadto, 35-latek został ukarany mandatem za brak dokumentów niezbędnych do kierowania pojazdem - uzupełnia asp. Kamińska.

Opinie (197) 12 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.