• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Groził skokiem z dachu, wskoczy do celi

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wesołej na Siedlcach.
Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wesołej na Siedlcach. fot. Raport Trojmiasto.pl

Gdy zobaczył policję, uciekł na dach budynku na Siedlcach i groził, że z niego skoczy. Do akcji wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy go skutecznie powstrzymali. Teraz 35-letni gdańszczanin trafi do celi. Okazało się bowiem, że był poszukiwany i ma do odsiadki karę 26 miesięcy więzienia.

 
Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie z Trójmiasta.
Widzisz coś ciekawego? Kliknij i RAPortuj!


We wtorkowy poranek, ok. godz. 8:30, przechodnie zobaczyli mężczyznę na dachu jednej z kamienic przy ul. WesołejMapka na Siedlcach. Mężczyzna groził, że zamierza skoczyć.

Wydawać by się mogło, że znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, z której nie potrafi się samodzielnie wyplątać. I tak rzeczywiście było, choć kierujący nim motyw okazał się zaskakujący. Nie chodziło bowiem o kłopoty rodzinne czy horrendalne zadłużenie, ale o... karę więzienia, którą ma do odbycia.

Samobójca na dachu

10:07 7 GRU 21
Na dachach kamienic przy ul. Wesołej znajduje się mężczyzna. Szykuje się do skoku.

Okazało się bowiem, że grożący samobójstwem mężczyzna jest poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia. Został wcześniej skazany za przestępstwo z art. 191 Kodeksu karnego, czyli groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania. Sprawcy tego przestępstwa grozi do 3 lat za kratami. Jaka kara została zasądzona wobec uchylającego się od jej odbycia?

- Rano kryminalni dostali informację, że w jednym z budynków na Siedlcach może przebywać poszukiwany. Policjanci udali się na miejsce, a gdy 35-latek z Gdańska ich zobaczył, uciekł na dach i groził, że z niego skoczy. Na miejscu pojawili się m.in. policyjni negocjatorzy. Po rozmowach z nimi mężczyzna zdecydował się zejść. Ma do odbycia karę 26 miesięcy pozbawienia wolności - informuje nadkom. Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »