• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Groził śmiercią marszałkowi. Prokuratura prowadzi dochodzenie

Ewelina Oleksy
28 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Prokuratura zajęła się sprawą groźby śmierci skierowanej w mediach społecznościowych do marszałka Mieczysława Struka. Prokuratura zajęła się sprawą groźby śmierci skierowanej w mediach społecznościowych do marszałka Mieczysława Struka.

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wszczęła dochodzenie ws. gróźb pozbawienia życia skierowanych do marszałka województwa Mieczysława Struka. - Dostawał już nienawistne komentarze, ale nigdy wcześniej nie był straszony śmiercią - mówi jego rzecznik.Czy padłe(a)ś kiedyś ofiarą hejtu w mediach społecznościowych?

- Groźba wzbudziła w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę jej spełnienia - czytamy w zawiadomieniu prokuratury o wszczęciu dochodzenia.
Treść pisma marszałek Mieczysław Struk, który ostatnio został też szefem pomorskiej PO, udostępnił na Twitterze. To tam, w wiadomości prywatnej - w połowie września - wysłano mu groźbę śmierci.

Marszałek konto na Twitterze ma dopiero od ok. miesiąca.

Ze względu na wszczęcie prokuratorskiego postępowania Urząd Marszałkowski nie podaje szczegółów wiadomości, jaką otrzymał marszałek.

Czytaj też:

Groził radnym śmiercią. Prokuratura prowadzi śledztwo- Mogę natomiast powiedzieć, że była to wiadomość prywatna. Jej autor w treści obrażał marszałka, groził śmiercią, wskazując konkretną metodę pozbawienia życia, oraz twierdził, że wie, gdzie marszałek mieszka - informuje Michał Piotrowski, rzecznik marszałka Struka. - To pierwsza taka sprawa, w której marszałek złożył zawiadomienie do prokuratury. Nigdy wcześniej nie zdarzyły się wobec niego tego typu groźby karalne.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (164)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane