• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hałas stoczniowych imprezowni nieco zelżał

Ewa Palińska
6 lipca 2024, godz. 18:00 
Opinie (242)
100cznia w tym roku rozpoczęła sezon 8 kwietnia, Ulica Elektryków dwa tygodnie później. Od tego czasu mieszkańcy okolicy skarżą się na niedogodności związane z nadmiernym natężeniem dźwięku na terenach postoczniowych. 100cznia w tym roku rozpoczęła sezon 8 kwietnia, Ulica Elektryków dwa tygodnie później. Od tego czasu mieszkańcy okolicy skarżą się na niedogodności związane z nadmiernym natężeniem dźwięku na terenach postoczniowych.

Sezon imprezowy otwarto na początku maja, więc powraca jak mantra temat hałasu, generowanego na terenach postoczniowych. Gdański magistrat informuje, że nie planuje objąć stoczni przepisami uchwały antyhałasowej, ale zapowiada, choć nie podaje konkretów, że planowana jest na tych terenach rozbudowa monitoringu wizyjnego.Zobacz: Przewodnik Trojmiasto.pl po imprezowych i kulinarnych atrakcjach stoczni

  • Imprezowe i kulinarne miejscówki na terenach stoczniowych w Gdańsku.
  • Imprezowe i kulinarne miejscówki na terenach stoczniowych w Gdańsku.


IMPREZY I WYDARZENIA Co się dzieje w Trójmieście? Sprawdź w naszym kalendarzu imprez

Urszula Dudziak i Grażyna Auguścik
lip 18
Urszula Dudziak i Grażyna Auguścik
Kup bilet
lip 18
Mikromusic - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet
lip 19
Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet


Co z odgłosami z imprezującej stoczni? Radny pyta w interpelacjiCzy na terenach postoczniowych powinna obowiązywać uchwała antyhałasowa?

W sezonie letnim mieszkańcy centrum Gdańska częściej zgłaszają skargi dotyczące hałasu generowanego przez kluby nocne znajdujące się na terenach postoczniowych.

Tym razem głos w ich imieniu zabrał miejski radny, Przemysław Majewski, pytając - za pośrednictwem interpelacji - o plany magistratu odnośnie redukcji hałasu:

- Na terenach postoczniowych w dalszym ciągu dużym problemem jest hałas z klubów. Proszę o
odpowiedź:
  1. Jakie działania podejmą władze Gdańska ws. hałasu na terenach postoczniowych?
  2. Czy powstanie uchwała antyhałasowa dla tych terenów?
  3. Kiedy pojawi się monitoring na opisanej lokalizacji?Na stoczni ciszej o...trzy(!) decybeleGdański magistrat odpowiedział, że ubiegłoroczne działania przyniosły skutek i poziom natężenia dźwięku został obniżony.

- Informuję, że na tych terenach w ubiegłym roku został podjęty szereg działań, w wyniku których natężenie hałasu zostało obniżone o trzy decybele - odpowiada z up. prezydent Gdańska jej zastępca, Piotr Kryszewski. - Ponadto w tym roku zamknięty został klub HAH, który był generatorem hałasu od ul. Malarzy, co powinno dodatkowo wpłynąć na obniżenie natężenia hałasu w okolicy.
Gdzie podziały się kluby LGBTQ+ w Trójmieście? Gdzie podziały się kluby LGBTQ+ w Trójmieście?

Objęcia stoczni uchwałą antyhałasową nie będzie...31 marca 2022 r., po licznych skargach powodowanych hałasem i niebezpiecznymi zdarzeniami, mieszkańcy Głównego i Starego Miasta w Gdańsku doczekali się reakcji władz - przyjęto uchwałę antyhałasową .

Choć mieszkańcy terenów sąsiadujących ze stocznią chcieliby objęcia uchwałą i ich okolicy, na to się nie zanosi.

- Na chwilę obecną nie ma prowadzonych rozmów na temat objęcia opisanej lokalizacji przepisami uchwały antyhałasowej - informuje Piotr Kryszewski.


...ale monitoring już takJest jednak i dobra wiadomość - tereny te będą lepiej monitorowane, co ma korzystnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Kiedy to nastąpi? Tego niestety nie wiadomo, bo projekt jeszcze nie powstał.

- Rozbudowa miejskiego systemu monitoringu wizyjnego w rejonie terenów postoczniowych w Gdańsku, będzie realizowana w oparciu o projekt, który jest w trakcie uzgodnień - informuje wiceprezydent Kryszewski. - Termin rozpoczęcia rozbudowy uzależniony jest od pozytywnego uzgodnienia dokumentacji oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dąży do ukończenia inwestycji w bieżącym roku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (242)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane