• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hiszpańscy nurkowie działali w ramach grupy przestępczej? Nowe ustalenia

Szymon Zięba, Karol Przybyła
20 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (311)
W piątek, 20.01.2023 r., czyli pięć dni po akcji ratunkowej, łódka hiszpańskich nurków nadal cumuje na Górkach Zachodnich. Nikt do tej pory jej nie odebrał. Kupiono ją za ok. 8 tys. zł w Iławie. W piątek, 20.01.2023 r., czyli pięć dni po akcji ratunkowej, łódka hiszpańskich nurków nadal cumuje na Górkach Zachodnich. Nikt do tej pory jej nie odebrał. Kupiono ją za ok. 8 tys. zł w Iławie.

Hiszpańscy nurkowie mieli działać w ramach przestępczej struktury, rozpracowywanej przez służby międzynarodowe - ustalili dziennikarze "Rzeczpospolitej". Taki charakter sprawy sugerują również nasze źródła w służbach.

Hiszpańscy nurkowie to część sprawy kryminalnej?Wierzysz, że służby mają pod kontrolą sprawę hiszpańskich nurków?

Z ustaleń "Rz" wynika, że sprawa hiszpańskich nurków ma charakter kryminalny i "dotyczy bardzo groźnych przestępców".

Nie ma natomiast nic wspólnego ze szpiegostwem przemysłowym ani dywersją.

Dziennikarze ujawniają, że mężczyźni byli pod niejawną obserwacją służb, a "każdy ich ruch był monitorowany i śledzony".

W naszych źródłach związanych ze służbami usłyszeliśmy, że wspomniane ustalenia "mają dużo wspólnego z prawdą". Śledczy jednak - nawet nieoficjalnie - nabierają wody w usta.

- Sprawa trafiła na najwyższy szczebel, skoro głos zabiera w niej premier - usłyszeliśmy.

Premier Morawiecki: to nie była próba ataku na infrastrukturę krytycznąW czwartek, 19.01.2023 r., do sprawy hiszpańskich nurków odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Najpierw poinformował on, że oczekuje raportu na temat incydentu.

Tego samego dnia wieczorem poinformował, że takie "sprawozdanie" odebrał.

- Według wiedzy służb na ten moment i to, co mogę przekazać, to, że ten incydent z nurkami hiszpańskimi nie ma nic wspólnego z próbą ataku na infrastrukturę krytyczną - przekazał premier Morawiecki.
Zaznaczył też, że sprawa dotycząca nurków z Hiszpanii "jest w dobrym rozpoznaniu służb".

- Nic więcej w tym momencie nie chcę państwu przekazywać, ale mogę uspokoić, że cała kwestia nie dotyczy ewentualnego ataku na podmorskie kable czy ataku na elementy infrastruktury krytycznej - podkreślił szef rządu.

Straż graniczna w rejonie odnalezienia nurków z Hiszpanii.To jednak nie wszystko. Z naszych informacji wynika, że w rejonie, w którym znaleziono Hiszpanów, w ostatnich dniach mocno aktywna jest Straż Graniczna. W sprawie wysłaliśmy pytania do Morskiego Oddziału SG w Gdańsku.

  • W rejonie odnalezienia hiszpańskich nurków mocno aktywni są funkcjonariusze Straży Granicznej.
  • W rejonie odnalezienia hiszpańskich nurków, mocno aktywni są funkcjonariusze Straży Granicznej.
  • W rejonie odnalezienia hiszpańskich nurków, mocno aktywni są funkcjonariusze Straży Granicznej.
  • W rejonie odnalezienia hiszpańskich nurków mocno aktywni są funkcjonariusze Straży Granicznej.
- Jednostki pływające Morskiego Oddziału Straży Granicznej codziennie, niezależnie od pory doby, patrolują polskie obszary morskie, w tym m.in. rejony infrastruktury krytycznej, zarówno na Zatoce Gdańskiej, jak i w okolicach portu Świnoujście. Dodatkowo każdorazowo eskortują statki przewożące materiały niebezpieczne - skomentował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Hiszpańscy nurkowie na Bałtyku. Ustalenia Trojmiasto.plW naszych publikacjach jako pierwsi zwróciliśmy uwagę na nietypowe zachowanie hiszpańskich nurków, wyłowionych przez polskie służby w niedzielę, 15.01.2023 r., nieopodal Górek Zachodnich.

W kolejnych tekstach ujawniliśmy, że:Tak wygląda łódź, którą pływali Hiszpanie. Kupili ją w Iławie.

20:11 20 STYCZNIA 23

Nowe informacje w sprawie Hiszpanów (21 opinii)

Jak donosi Gazeta wyborcza nurkowie z Hiszpanii nie byli wcale poszukiwaczami bursztynu a sami byli poszukiwani przez międzynarodowe specjalne służby. Państwo z dykty?
Jak donosi Gazeta wyborcza nurkowie z Hiszpanii nie byli wcale poszukiwaczami bursztynu a sami byli poszukiwani przez międzynarodowe specjalne służby. Państwo z dykty?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (311)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane