• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hotele. Goście z zagranicy w Gdańsku, Polacy w Sopocie i Gdyni

Michał Sielski
29 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
W hotelach w Sopocie i w Gdyni przeważają goście z Polski, natomiast w Gdańsku najwięcej jest przyjezdnych z zagranicy. W hotelach w Sopocie i w Gdyni przeważają goście z Polski, natomiast w Gdańsku najwięcej jest przyjezdnych z zagranicy.

Trójmiejscy hotelarze nie zachwycają się obłożeniem obiektów w ostatnich tygodniach, ale w czasie kolejnej fali zakażeń koronawirusem dobrą wiadomością jest... brak złych wiadomości. Okazuje się, że coraz więcej gości z zagranicy wybiera Trójmiasto, bo obostrzenia covidowe nie są u nas tak duże, jak w innych krajach.Obecnego obłożenia w hotelach nie ma co porównywać do ubiegłorocznych wyników, bo wtedy panował twardy lockdown w całym kraju. Do danych z 2019 roku też wciąż się nie zbliżamy, ale hotelarze porównują ostatnie tygodnie i można powiedzieć, że towarzyszy im umiarkowany optymizm.

Hotel w Trójmieście. Nocleg w Gdańsku, Gdyni i SopocieGdańsk: więcej gości z zagranicyCzy w najbliższym czasie planowała(e)ś wyjazd?

Sytuacja w Europie jest bardzo dynamiczna, ale część krajów wprowadziła ostatnio znacznie ostrzejsze obostrzenia niż w Polsce. Wydaje się, że korzystają na tym także hotelarze z Trójmiasta.

Przoduje w tym jednak przede wszystkim Gdańsk.

- Przyjeżdżający do nas goście chętnie udowadniają, że są zaszczepieni przeciwko COVID-19, ale cenią sobie też to, że swobodniej mogą wyjść na spacer czy do restauracji - mówi Daniel Danielewicz, dyrektor Hotelu Hampton by Hilton Gdańsk.
Hotel ten w grudniu 2021 roku gościł już osoby z 44 krajów, a tylko 45 proc. jego klientów stanowili Polacy. Przodują przede wszystkim obywatele USA (14 proc.), Niemcy (6 proc.), Holendrzy (6 proc.), Brytyjczycy (4,5 proc.), a także Norwegowie, Duńczycy, Szwedzi i Finowie (w sumie 12,5 proc.).

W 2019 roku - przed pandemią - gości z zagranicy było jeszcze więcej, ponieważ stanowili aż 73 proc. obłożenia hotelu, ale w porównaniu z ostatnimi tygodniami i tak jest lepiej, bo branża drżała przed tym, czy na święta Bożego Narodzenia i sylwestra w ogóle będzie można mówić o sezonie.

Daniel Danielewicz, dyrektor Hampton by Hilton Gdańsk, z optymizmem patrzy w przyszłość. Daniel Danielewicz, dyrektor Hampton by Hilton Gdańsk, z optymizmem patrzy w przyszłość.

Gdynia i Sopot: Boże Narodzenie na plusOstatnie tygodnie udane są też dla hotelarzy z Gdyni. Nie widać tu wprawdzie wzrostu liczby turystów z zagranicy, których także w sezonie jest mniej, ale są i plusy.

- W święta Bożego Narodzenia było u nas więcej gości z Polski. Natomiast sylwester dopiero będziemy podsumowywać, choć na razie rezerwacji jest nieco mniej - przyznaje Joanna Węgrzyn-Kowenicka, dyrektor Hotelu Nadmorskiego w Gdyni.
Wzrost zainteresowania usługami hotelowymi widać też w Sopocie. Tu - podobnie jak w Gdyni - obłożenie zapewniają przede wszystkim goście z Polski.

- W ostatnich dniach odwiedza nas coraz więcej gości z kraju. Można zaryzykować stwierdzenie, że ruch turystyczny się odbudowuje, ale jest to proces bardzo powolny i wciąż niepewny - mówi Kamil SadowskiHotelu Bayjonn w Sopocie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane