Fakty i opinie

Iluminacja parku zakorkowała w weekend Oliwę

Tłumy ludzi i mnóstwo aut przy Parku Oliwskim w niedzielę


Spektakularna iluminacja Parku Oliwskiego przyciągnęła do Oliwy tłumy zwiedzających. W konsekwencji w sobotnie i niedzielne popołudnie okolice parku kompletnie się zakorkowały, a znalezienie miejsca parkingowego graniczyło z cudem.Podoba ci się iluminacja Parku Oliwskiego?

tak 51%
jeszcze jej nie widziałem 45%
nie 4%
zakończona Łącznie głosów: 1399
Po raz pierwszy od wielu lat Park Oliwski został udekorowany w tak spektakularny sposób.

W sobotę tak to relacjonowaliśmy:

"Już przy ogrodzeniu parku widać umieszczony wielki iluminowany napis "Gdańsk" z wielkim czerwonym sercem, przy samym wejściu do ogrodu ze światełek ustawiono wielki napis "Wesołych Świąt" wkomponowany w rozświetloną choinkę, nawet słupki bramkowe zyskały świecącą dekorację.

Tuż za bramą jest jeszcze bardziej bajkowo. Szpalery drzew otrzymały ozdoby ze światełek, tworząc świetlne kurtyny o wysokości 12 m. Spacerowicze mogą też oglądać gigantyczne podświetlone figury, wysoką na pięć metrów fontannę świetlną czy migocące białym światłem kwiaty lilii. Natomiast fasada Pałacu Opatów stała się wielkim ekranem, na którym wyświetlane są animowane obrazy nawiązujące do architektury tego budynku."

Tę bajkową iluminację przyjechały obejrzeć tłumy mieszkańców.

- Szczęka opada - pisał na gorąco do naszej redakcji pan Maciej. - A ludzi w parku jest więcej niż przez całe lato.
Okazało się jednak, że nie tylko sobotnia inauguracja przyciągnęła do parku tłumy. Chętni do zobaczenia widowiska równie tłumnie napływali zarówno wieczorem, jak i w niedzielę. Gdy tylko zapadł zmrok, ruch wokół parku gęstniał.Stała ul. Spacerowa i opata Jacka Rybińskiego oraz Polanki i al. Grunwaldzka. Gdy udało się już w końcu przebić w okolice parku, to pojawiał się problem z zaparkowaniem auta.

Tysiące światełek i szopka z piasku w OliwieProblem polega na tym, że wokół parku brakuje parkingu z prawdziwego zdarzenia. W Oliwie jest ich co prawda kilka, ale są one mało pojemne.

Pierwszy znajduje się przy opata Rybińskiego zobacz na mapie Gdańska, drugi przy Opackiej zobacz na mapie Gdańska, a trzeci w pobliżu Katedry Oliwskiej zobacz na mapie Gdańska. Kierowcy też chętnie parkują wzdłuż ul. Kanapariusza zobacz na mapie Gdańska. Jednak zsumowanie tych wszystkich punktów daje niewiele ponad setkę miejsc parkingowych. To zdecydowanie za mało.

Duży parking zlokalizowany jest też na terenie należącym do ZOO zobacz na mapie Gdańska, ale znajduje się on w sporej odległości od parku.

- Wszyscy "walą" do Oliwy parkować, a na parkingu przy ZOO tylko dwa auta (jeden mój). Autobus P+R do parku jeździ pusty, a jest darmowy i co 10 minut - informował pan Łukasz, czytelnik Trojmiasto.pl. - Jak zwykle informacja kuleje - skwitował.
Warto jednak podkreślić, że Oliwa jest doskonale skomunikowana z innymi dzielnicami dzięki transportowi zbiorowemu. W pobliżu parku jest pętla tramwajowa, a kilkuminutowy spacer dzieli nas od przystanku SKM.

Iluminację Parku Oliwskiego można podziwiać w godzinach otwarcia parku (codziennie do godz. 21), do końca stycznia.

Tłumy podczas sobotniej inauguracji iluminacji Parku Oliwskiego

Opinie (107) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.