• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Intensywna i efektowna burza nad Trójmiastem. Skutki ulewy

Szymon Zięba
10 lipca 2024, godz. 19:20  Raport
Opinie (121)

Efektowne skutki burzy - piorun uderzył w morze.

Powalone drzewa, zalane ulice, studzienki przepełnione wodą i efektowne zjawiska atmosferyczne - w środę, 10.07.2024 r. przez Trójmiasto przeszła gwałtowna burza. Strażacy wyjeżdżali na interwencje w sumie 23 razy, na szczęście nie było poszkodowanych. Potrzebna była jednak akcja ratowników morskich, którzy pomogli wydostać się z wody ósemce dzieci i ich opiekunowi - nie udało im się dobić do brzegu pontonem i żaglówkami.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Burza w Trójmieście. Skutki ulewySynoptycy od rana ostrzegali o możliwej bardzo silnej burzy nad Trójmiastem. Już po południu władze Gdańska zdecydowały się z tego powodu na zamknięcie cmentarzy czy parku Oliwskiego.

I faktycznie, burza przeszła nad Trójmiastem około godziny 18. Ulewie towarzyszył bardzo silny wiatr i to on sprawił sporo problemów. Nie tylko łamał drzewa, ale też rozdmuchiwał pył węglowy z terenów portowych.Bardzo dużo informacji o ulewie i jej skutkach przekazali nam nasi czytelnicy pisząc o burzy w Raporcie z Trójmiasta. Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy.Ponad 20 interwencji strażaków w TrójmieścieStrażacy najwięcej interwencji przeprowadzili w Gdańsku - w związku ze skutkami burzy wozy ratunkowe wyjeżdżały 17 razy. Po trzy razy interweniowano w Gdyni i Sopocie.

Błyskawice na Przymorzu.Ul. Morska spłynęła wodą.Ośmioro dzieci i opiekun nie mogli wydostać się na brzegSzczęśliwie, nie było poszkodowanych. Nie oznacza to jednak, że nie doszło do poważnego incydentu.

  • Efektowne zjawiska atmosferyczne, powalone drzewa i silny wiatr - tak wyglądała burza w Trójmieście.
  • Efektowne zjawiska atmosferyczne, powalone drzewa i silny wiatr - tak wyglądała burza w Trójmieście.
  • Efektowne zjawiska atmosferyczne, powalone drzewa i silny wiatr - tak wyglądała burza w Trójmieście.
- Otrzymaliśmy informację o tym, że na wejściu do portu głównego w Gdyni ósemka dzieci oraz ich opiekun mieli problem z powrotem na brzeg. Przebywali oni na małych żaglówkach i pontonie. Potrzebna była pomoc SAR. Nikomu nic się nie stało, ale te osoby były wyziębione - poinformowali nas strażacy.

Studzienki kanalizacyjne nie wytrzymały intensywnych opadów.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane