Fakty i opinie

Inwestor zniszczył chodnik, ale go naprawi

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia. Nowy biurowiec przy Kieleckiej


Wyburzanie budynku po banku Nordea w Gdyni skończyło się dewastacją chodnika i drogi rowerowej. Mieszkańcy martwią się, żeby nie skończyło się tak, że teraz powstanie osiedle, ale kosztem zdewastowanej okolicy. - Niepotrzebnie. Zobowiązaliśmy wykonawcę do naprawy szkód. Ma na to dwa tygodnie - informują urzędnicy.Urzędnicy z Trójmiasta dobrze dbają o naprawy chodników i dróg graniczących z inwestycjami deweloperów?

tak, często po takiej inwestycji w okolicy jest wręcz lepiej, niż było 13%
raczej tak, ale zdarzają im się przeoczenia 15%
raczej nie, tylko pod presją dopilnowują takich spraw 31%
nie, najczęściej deweloper bezkarnie dewastuje okoliczne drogi i chodniki 41%
zakończona Łącznie głosów: 572
Po budynku banku Nordea nie ma już śladu. Jego wyburzanie, które można oglądać na załączonym poniżej filmie, związane było ze sprzedażą działki i jej planowaną zabudową. I choć od rozbiórki gmachu minęło już trochę czasu, to nie wszystko podoba się mieszkańcom.

- Prawie zawsze przy takich inwestycjach niszczone są chodniki, ścieżki rowerowe itp. Idąc chodnikiem przy ul. Kieleckiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni zobaczyłem, że rozbiórka już się zakończyła, teren został uprzątnięty, ale chodnik i ścieżka rowerowa jak były zniszczone, tak zostały - denerwuje się pan Tomasz, czytelnik Trojmiasto.pl.
Okazuje się, że miejscy urzędnicy o sprawie wiedzą. Spisali już protokół z wykonawcą, który ma naprawić chodnik, drogę rowerową i wjazd na działkę.

- Prace związane z rozbiórką budynku przy ul. Kieleckiej zakończyły się, ale obszar na chodniku i ścieżce rowerowej nie został jeszcze odebrany. Wykonawca zobowiązał się wykonać naprawy do 27 października 2016 roku - mówi rzecznik gdyńskiego magistratu Sebastian Drausal. - Do momentu odbioru i końca okresu gwarancji, za szkody powstałe w miejscu prowadzenia prac odpowiedzialny jest wykonawca robót zajmujący teren chodnika lub jezdni - dodaje.
Na skrzyżowaniu ul. Kieleckiej z Bydgoską układano nowe instalacje, a teraz ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej. W niedalekiej przyszłości wykonany zostanie nowy układ drogowy, który sfinansuje Invest Komfort, który ruszy tam z budową nowego osiedla.

Opinie (129) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.