Fakty i opinie

Inwestycja mieszkaniowa 2014 roku. Która najciekawsza?

Najnowszy artukuł na ten temat

Botanica Jelitkowo. Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 roku w Trójmieście

Nadmorski Dwór powstaje etapami w Brzeźnie. Wartością jest nie tylko architektura osiedla, ale także zagospodarowana zielenią i elementami przestrzeń pomiędzy budynkami.
Nadmorski Dwór powstaje etapami w Brzeźnie. Wartością jest nie tylko architektura osiedla, ale także zagospodarowana zielenią i elementami przestrzeń pomiędzy budynkami. materiały inwestora

W najbliższą środę - o północy - zakończy się tegoroczne głosowanie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową. Tymczasem już teraz (po półtora tygodnia trwania plebiscytu) widać, które inwestycje mieszkaniowe w Trójmieście podobają się jego mieszkańcom - znamy faworytów.


Głosowanie trwa!
Do 10 czerwca do północy codziennie można oddać jeden głos na każdą inwestycję biorącą udział w plebiscycie.
Zagłosuj w plebiscycie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową oddaną do użytku w Trójmieście w 2014 roku

Nowo powstające osiedla mieszkaniowe powinny:

składać się głównie z mieszkań, ewentualnie uzupełnionych o kilka lokali usługowych 6%
składać się głównie z mieszkań, ale między nimi powstawać muszą boiska, zieleń, miejsca rekreacji 49%
to powinna być mieszana zabudowa - dużo usług, rozrywki, obiekty sportu i rekreacji 45%
zakończona Łącznie głosów: 477
Nasi użytkownicy głosy w plebiscycie oddają codziennie od 25 maja. Ocenie podlegają inwestycje mieszkaniowe (także etapy osiedli), które zostały oddane do użytkowania w Trójmieście w 2014 roku. Wyścig trwa, a szala zwycięstwa codziennie przechyla się na korzyść innej inwestycji. Jednak wyraźnie przy tym widać, że w tym roku głosami doceniane są głównie duże, etapowane realizacje, które w ostatnich latach są powszechnie rozpoznawalne z takich względów, jak chociażby pryzmat nazwy, lokalizacji, dewelopera.

Architektoniczny, urbanistyczny i estetyczny poziom tego rodzaju realizacji jest w całym kraju bardzo różny. Także na mapie Trójmiasta są duże osiedla, które w swoich początkach zasługiwały na pochwałę za zamysł i pierwsze poczynania deweloperów, po czym z każdym kolejnym pozwoleniem na użytkowanie zachwycać się nimi można coraz mniej. Są też takie, które kolejnymi etapami udowadniają, że budować można z myślą o ludziach i miejskiej przestrzeni, a dbałość o architekturę i otoczenie to obowiązki inwestora, których jego klienci mają prawo oczekiwać. Nasz plebiscyt to okazja do oceny tych działań.

Zobacz wyniki plebiscytu na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2013 roku

W tym roku, po półtora tygodnia codziennego głosowania, na prowadzenie wysunęła się realizacja, która i w latach poprzednich (kiedy oddawane były do użytkowania wcześniejsze etapy) uchodziła za faworyta - Nadmorski Dwór powstający od 2009 roku za sprawą firmy Invest Komfort. Budynki wraz z terenami rekreacyjnymi (na terenie powstał kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci, miejsce do gry w bule, są tu również dwa zespoły rekreacyjne z saunami) wbudowane są w nadmorski, sosnowy lasek nieopodal molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełniają założenia wodne - przemyślane, nawiązujące do nadmorskiej lokalizacji nasadzenia oraz elementy małej architektury. Osiedle jest tak zagospodarowane i zlokalizowane, że po ciężkim dniu pracy zapewnia możliwość odpoczynku i relaksu z daleka od miejskiego zgiełku, a mimo to wciąż bardzo blisko niego. W 2014 roku do użytkowania oddane zostały tu dwa kolejne budynki (L i M), w budowie jest kolejny. Osiedle będzie rozwijało się w latach kolejnych.

Oddane w 2014 roku budynki osiedla Wiczlino - Ogród mają lokale usługowe na parterze i otoczone są ciekawą zielenią. Deweloper chce realizować ideę budowania miasta-ogrodu.
Oddane w 2014 roku budynki osiedla Wiczlino - Ogród mają lokale usługowe na parterze i otoczone są ciekawą zielenią. Deweloper chce realizować ideę budowania miasta-ogrodu. materiały inwestora
Wiczlino Ogród (na półmetku zajmuje drugie miejsce) powstaje w części Gdyni, która w ostatnich latach - abstrahując od podziału miasta na dzielnice - nazywana jest Gdynią Zachód. To od lat największy gdyński plac budowy mieszkaniowej. Można spodziewać się, że docelowo powstające tu jako niezależne projekty mieszkaniowe osiedla w przyszłości utworzą jeden organizm miejski. Jednym z takich projektów jest Wiczlino Ogród. Jego budowa rozpoczęła się w 2009 roku, a w 2014 roku Grupa Inwestycyjna Hossa w okolicach ulicy Wiczlińskiej zobacz na mapie Gdańska oddała do użytkowania kolejnych sześć budynków wraz z otaczającą je infrastrukturą. Pomiędzy nimi powstają bogato nasadzone tereny zielone. Taka jest bowiem idea budowy osiedla - w otoczeniu podmiejskich terenów naturalnych realizowana jest tu idea miasta-ogrodu.

Browar Gdański to centralnie zlokalizowany (Wrzeszcz) miks funkcji - powstają tu nie tylko mieszkania, ale także lokale gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne.
Browar Gdański to centralnie zlokalizowany (Wrzeszcz) miks funkcji - powstają tu nie tylko mieszkania, ale także lokale gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne. materiały inwestora
W tej chwili na trzecim miejscu jest Browar Gdański - osiedle powstające w centrum Wrzeszcza zobacz na mapie Gdańska za sprawą Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski. Realizacja jest rewitalizacją i zmianą przeznaczenia terenów po byłym Browarze Heweliusz. W ubiegłym roku oddany został tu pierwszy budynek wielorodzinny, kolejne są w budowie. Wiadomo już, że w jednym z nich zamieszkają lokatorzy Funduszu Mieszkań na Wynajem. Niespotykaną wartością osiedla jest przemieszanie zabudowy z obiektami zabytkowymi, które deweloper z dużą pieczołowitością odnawia i przystosowuje do nowej funkcji - powstaną w nich lokale gastronomiczne, sala koncertowa, klub muzyczny, browar rzemieślniczy, kino oraz łaźnie.

Wyniki głosowania (środa 3 czerwca, godz. 18.30)

1. Nadmorski Dwór (Invest Komfort) - 286 głosów
2. Wiczlino Ogród (Hossa) - 269 głosów
3. Browar Gdański (Górski) - 234 głosy
4. Futura Apartamenty (Euro Styl) - 203 głosy
5. Albatross Towers (Robyg) - 193 głosy
6. Apartamenty Conrada (Euro Styl) - 192 głosy
7. Sokółka Zielenisz (Hossa) - 179 głosów
8. Garnizon Lofty i Apartamenty (Hossa) - 170 głosów
9. Słoneczna Morena (Robyg) - 162 głosy
10. Lawendowe Wzgórza (Robyg) - 142 głosy

11. Horyzonty Gdyni (Semeko) - 118 głosów
12. Apartamenty na Polanie (Ekolan)- 109 głosów
13. Osiedle Południowe (Ekolan) - 85 głosów
14. Gardenia (Ekolan) - 84 głosy
15. Dwa Tarasy (Polnord) - 80 głosów
16. Wróbla Staw (Inpro) - 75 głosów
17. Awiator (Allcon) - 74 głosy
18. Audiopolis (Ekolan) - 72 głosy
19. Alfa Park (Alfa Park) - 69 głosów
20. Mistral (Ekolan) - 60 głosów
21. Cztery Oceany (Cztery Oceany) - 53 głosy
22. Czwarty Żagiel (Inpro) - 53 głosy
23. Kaprów 3 (Panorama) - 53 głosy
24. Domy przy Tanecznej (Hossa) - 51 głosów
25. Królewskie Wzgórze (Allcon) - 50 głosów
26. Willa Nowa (Wolski Architekci) - 48 głosów
27. Aquarius (Invest Komfort) - 46 głosów
28. Marco Polo (BMC) - 46 głosów
29. Komandorskie Wzgórze (Invest Komfort) - 42 głosy
30. Wzgórze Focha (Invest Komfort) - 41 głosów
31. 3 Kolory (Hanza) - 38 głosów
32. Ogrody Diany (PB Rai) - 38 głosów
33. Willa Perła (Willa Perła) - 38 głosów
34. Villa Valencia (Ge Developer) - 37 głosów
35. Nadmorskie Kamienice (Vesta) - 31 głosów
36. Osiedle Cztery Pory Roku (Hanza) - 30 głosów
37. Rezydencja Redłowo (J.W. Construction) - 30 głosów
38. Signum (Targo) - 21 głosów
39. Przy Srebrnej (LC Corp) - 20 głosów
40. Kartuska 26 (Kartuska 26) - 17 głosów
41. Platinum Park (Platinum Park) - 16 głosów
42. Osiedle Vivaldiego (Murapol) - 13 głosów
43. Apartamenty Łowicka (mr24) - 12 głosów
44. Pomarańczowe Osiedle (Pomarańczowe Osiedle) - 11 głosów
45. Osiedle Promienne (Inwesting) - 10 głosów
46. Osiedle Zielone (Dekpol) - 9 głosów
47. Osiedle Jaworzniaków (Budros) - 7 głosów

Opinie (153) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.