Fakty i opinie

Inwestycja mieszkaniowa 2014 roku. Która najciekawsza?

Najnowszy artukuł na ten temat

Botanica Jelitkowo. Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 roku w Trójmieście

Nadmorski Dwór powstaje etapami w Brzeźnie. Wartością jest nie tylko architektura osiedla, ale także zagospodarowana zielenią i elementami przestrzeń pomiędzy budynkami.
Nadmorski Dwór powstaje etapami w Brzeźnie. Wartością jest nie tylko architektura osiedla, ale także zagospodarowana zielenią i elementami przestrzeń pomiędzy budynkami. materiały inwestora

W najbliższą środę - o północy - zakończy się tegoroczne głosowanie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową. Tymczasem już teraz (po półtora tygodnia trwania plebiscytu) widać, które inwestycje mieszkaniowe w Trójmieście podobają się jego mieszkańcom - znamy faworytów.


Głosowanie trwa!
Do 10 czerwca do północy codziennie można oddać jeden głos na każdą inwestycję biorącą udział w plebiscycie.
Zagłosuj w plebiscycie na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową oddaną do użytku w Trójmieście w 2014 roku

Nowo powstające osiedla mieszkaniowe powinny:

składać się głównie z mieszkań, ewentualnie uzupełnionych o kilka lokali usługowych 6%
składać się głównie z mieszkań, ale między nimi powstawać muszą boiska, zieleń, miejsca rekreacji 49%
to powinna być mieszana zabudowa - dużo usług, rozrywki, obiekty sportu i rekreacji 45%
zakończona Łącznie głosów: 477
Nasi użytkownicy głosy w plebiscycie oddają codziennie od 25 maja. Ocenie podlegają inwestycje mieszkaniowe (także etapy osiedli), które zostały oddane do użytkowania w Trójmieście w 2014 roku. Wyścig trwa, a szala zwycięstwa codziennie przechyla się na korzyść innej inwestycji. Jednak wyraźnie przy tym widać, że w tym roku głosami doceniane są głównie duże, etapowane realizacje, które w ostatnich latach są powszechnie rozpoznawalne z takich względów, jak chociażby pryzmat nazwy, lokalizacji, dewelopera.

Architektoniczny, urbanistyczny i estetyczny poziom tego rodzaju realizacji jest w całym kraju bardzo różny. Także na mapie Trójmiasta są duże osiedla, które w swoich początkach zasługiwały na pochwałę za zamysł i pierwsze poczynania deweloperów, po czym z każdym kolejnym pozwoleniem na użytkowanie zachwycać się nimi można coraz mniej. Są też takie, które kolejnymi etapami udowadniają, że budować można z myślą o ludziach i miejskiej przestrzeni, a dbałość o architekturę i otoczenie to obowiązki inwestora, których jego klienci mają prawo oczekiwać. Nasz plebiscyt to okazja do oceny tych działań.

Zobacz wyniki plebiscytu na Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2013 roku

W tym roku, po półtora tygodnia codziennego głosowania, na prowadzenie wysunęła się realizacja, która i w latach poprzednich (kiedy oddawane były do użytkowania wcześniejsze etapy) uchodziła za faworyta - Nadmorski Dwór powstający od 2009 roku za sprawą firmy Invest Komfort. Budynki wraz z terenami rekreacyjnymi (na terenie powstał kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci, miejsce do gry w bule, są tu również dwa zespoły rekreacyjne z saunami) wbudowane są w nadmorski, sosnowy lasek nieopodal molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełniają założenia wodne - przemyślane, nawiązujące do nadmorskiej lokalizacji nasadzenia oraz elementy małej architektury. Osiedle jest tak zagospodarowane i zlokalizowane, że po ciężkim dniu pracy zapewnia możliwość odpoczynku i relaksu z daleka od miejskiego zgiełku, a mimo to wciąż bardzo blisko niego. W 2014 roku do użytkowania oddane zostały tu dwa kolejne budynki (L i M), w budowie jest kolejny. Osiedle będzie rozwijało się w latach kolejnych.

Oddane w 2014 roku budynki osiedla Wiczlino - Ogród mają lokale usługowe na parterze i otoczone są ciekawą zielenią. Deweloper chce realizować ideę budowania miasta-ogrodu.
Oddane w 2014 roku budynki osiedla Wiczlino - Ogród mają lokale usługowe na parterze i otoczone są ciekawą zielenią. Deweloper chce realizować ideę budowania miasta-ogrodu. materiały inwestora
Wiczlino Ogród (na półmetku zajmuje drugie miejsce) powstaje w części Gdyni, która w ostatnich latach - abstrahując od podziału miasta na dzielnice - nazywana jest Gdynią Zachód. To od lat największy gdyński plac budowy mieszkaniowej. Można spodziewać się, że docelowo powstające tu jako niezależne projekty mieszkaniowe osiedla w przyszłości utworzą jeden organizm miejski. Jednym z takich projektów jest Wiczlino Ogród. Jego budowa rozpoczęła się w 2009 roku, a w 2014 roku Grupa Inwestycyjna Hossa w okolicach ulicy Wiczlińskiej zobacz na mapie Gdańska oddała do użytkowania kolejnych sześć budynków wraz z otaczającą je infrastrukturą. Pomiędzy nimi powstają bogato nasadzone tereny zielone. Taka jest bowiem idea budowy osiedla - w otoczeniu podmiejskich terenów naturalnych realizowana jest tu idea miasta-ogrodu.

Browar Gdański to centralnie zlokalizowany (Wrzeszcz) miks funkcji - powstają tu nie tylko mieszkania, ale także lokale gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne.
Browar Gdański to centralnie zlokalizowany (Wrzeszcz) miks funkcji - powstają tu nie tylko mieszkania, ale także lokale gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne. materiały inwestora
W tej chwili na trzecim miejscu jest Browar Gdański - osiedle powstające w centrum Wrzeszcza zobacz na mapie Gdańska za sprawą Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski. Realizacja jest rewitalizacją i zmianą przeznaczenia terenów po byłym Browarze Heweliusz. W ubiegłym roku oddany został tu pierwszy budynek wielorodzinny, kolejne są w budowie. Wiadomo już, że w jednym z nich zamieszkają lokatorzy Funduszu Mieszkań na Wynajem. Niespotykaną wartością osiedla jest przemieszanie zabudowy z obiektami zabytkowymi, które deweloper z dużą pieczołowitością odnawia i przystosowuje do nowej funkcji - powstaną w nich lokale gastronomiczne, sala koncertowa, klub muzyczny, browar rzemieślniczy, kino oraz łaźnie.

Wyniki głosowania (środa 3 czerwca, godz. 18.30)

1. Nadmorski Dwór (Invest Komfort) - 286 głosów
2. Wiczlino Ogród (Hossa) - 269 głosów
3. Browar Gdański (Górski) - 234 głosy
4. Futura Apartamenty (Euro Styl) - 203 głosy
5. Albatross Towers (Robyg) - 193 głosy
6. Apartamenty Conrada (Euro Styl) - 192 głosy
7. Sokółka Zielenisz (Hossa) - 179 głosów
8. Garnizon Lofty i Apartamenty (Hossa) - 170 głosów
9. Słoneczna Morena (Robyg) - 162 głosy
10. Lawendowe Wzgórza (Robyg) - 142 głosy

11. Horyzonty Gdyni (Semeko) - 118 głosów
12. Apartamenty na Polanie (Ekolan)- 109 głosów
13. Osiedle Południowe (Ekolan) - 85 głosów
14. Gardenia (Ekolan) - 84 głosy
15. Dwa Tarasy (Polnord) - 80 głosów
16. Wróbla Staw (Inpro) - 75 głosów
17. Awiator (Allcon) - 74 głosy
18. Audiopolis (Ekolan) - 72 głosy
19. Alfa Park (Alfa Park) - 69 głosów
20. Mistral (Ekolan) - 60 głosów
21. Cztery Oceany (Cztery Oceany) - 53 głosy
22. Czwarty Żagiel (Inpro) - 53 głosy
23. Kaprów 3 (Panorama) - 53 głosy
24. Domy przy Tanecznej (Hossa) - 51 głosów
25. Królewskie Wzgórze (Allcon) - 50 głosów
26. Willa Nowa (Wolski Architekci) - 48 głosów
27. Aquarius (Invest Komfort) - 46 głosów
28. Marco Polo (BMC) - 46 głosów
29. Komandorskie Wzgórze (Invest Komfort) - 42 głosy
30. Wzgórze Focha (Invest Komfort) - 41 głosów
31. 3 Kolory (Hanza) - 38 głosów
32. Ogrody Diany (PB Rai) - 38 głosów
33. Willa Perła (Willa Perła) - 38 głosów
34. Villa Valencia (Ge Developer) - 37 głosów
35. Nadmorskie Kamienice (Vesta) - 31 głosów
36. Osiedle Cztery Pory Roku (Hanza) - 30 głosów
37. Rezydencja Redłowo (J.W. Construction) - 30 głosów
38. Signum (Targo) - 21 głosów
39. Przy Srebrnej (LC Corp) - 20 głosów
40. Kartuska 26 (Kartuska 26) - 17 głosów
41. Platinum Park (Platinum Park) - 16 głosów
42. Osiedle Vivaldiego (Murapol) - 13 głosów
43. Apartamenty Łowicka (mr24) - 12 głosów
44. Pomarańczowe Osiedle (Pomarańczowe Osiedle) - 11 głosów
45. Osiedle Promienne (Inwesting) - 10 głosów
46. Osiedle Zielone (Dekpol) - 9 głosów
47. Osiedle Jaworzniaków (Budros) - 7 głosów

Opinie (153) 8 zablokowanych

 • (1)

  Najlepszy widok będą mieli Ci,którzy kupią w Brabanku z oknami na pd-zach tj na stare/główne miasto. Wyspa spichrzów zasłoni widok Waterlaneowi niestety.

  • 26 7

  • Raczej ci którzy kupili, bo teraz już po ptakach, ale zgodzę się widok pierwsza klasa i niezakłócony.

   • 4 4

 • w Trójmieście jest wiele ciekawych inwestycji mieszkaniowych (47)

  ale przeglądając te wszystkie oferty jestem w coraz gorszym stanie psychicznym...
  Pracuję i oszczędzam od prawie 10 lat i udało mi się oszczędzić co najwyżej na połowę malutkiego mieszkanka. A co z resztą? o urządzeniu nie wspomnę.
  Wiem, że nie jestem jedyna w takiej sytuacji, ale strasznie dołujące jest to, że młodzi ludzie nie są w stanie zarobić na własne M, chociażby najmniejsze, a co gorsza zadłużają się w bankach do emerytury. Czasem odechciewa się żyć.

  • 108 7

  • Niech ludzie dalej głosują na socjalistyczne rządy (36)

   stojące na straży pazernego fiskalizmu, to na pewno coś się zmieni. Ale za 300 lat.

   Państwo opiekuńcze nie sprawdza się w warunkach rozlewającej się na wszystkie sfery życia biurokracji, w dodatku traktującej obywateli jak nieporadnych, niegodnych zaufania matołków. Urzędnicy zamiast pomagać obywatelom, żerują na nich, nie oferując niczego w zamian. Przykład? Pierwszy z brzegu - ZUS i NFZ. Od pierwszego molocha emerytury nie dostaniesz, bo już leży na łopatkach, a drugi zapewni Ci darmową wizytę u internisty, ale na leczenie specjalistyczne każe czekać miesiącami, a czasem wręcz latami.

   Jak długo u władzy będą partie o charakterze socjalistycznym, tak długo kraj ten będzie eldorado dla polityków i urzędników, lecz piekłem dla zwyczajnych ciężko pracujących obywateli.

   • 31 10

   • (29)

    a są (startują) tacy, na których warto głosować? abyśmy byli w stanie bez większych problemów i kredytów na 20-30 lat zakupić sobie własne mieszkanie? Wskaż mi takich to oddam na nich głos. Bo jeśli dalej będzie tak jak jest to czeka nas chyba fala samobójstw spowodowana wysokimi cenami deweloperów i zadłużeniem w bankach.

    • 14 3

    • (28)

     Pokażcie mi państwo zachodnie, w którym przeciętny obywatel może kupić mieszkanie bez kredytu. Tam ludzie najpierw wynajmują, korzystają z życia i dopiero po 30, 35 roku życia myślą o zakupie nieruchomości - przeważnie na kredyt. A niektórzy wynajmują całe życie, bo nie chcą się przywiązywać do jednego miejsca. Ale Polak musi w wieku dwudziestu paru lat zaciągać kredyt na 30 lat, bo ślub trzeba brać (koniecznie przed 30-stką), a rodzina wierci brzuch o wnuki. A potem siedzą takie wypalone małżeństwa w tych mieszkaniach, nie mogą się rozwieść, bo jedno nie ma zdolności kredytowej, żeby spłacić drugie.

     • 49 8

     • (5)

      W wielu krajach europejskich kupują mieszkanie na kredyt - to prawda - tylko, że miesięczna rata kredytu na przeciętnej wielkości mieszkanie nie przekracza zwykle 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia netto. Pracujący singiel może więc sobie pozwolić na spłacanie zadłużenia wobec banku.
      U nas też większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania po 30-stce. To już nie te czasy, kiedy wszyscy ludzie w tym wieku mieli założone rodziny i w miarę ustabilizowane życie. Poza tym deweloperzy bardzo brzydko wykorzystują w Polsce (w Trójmieście) sytuację i sztucznie podwyższają ceny mieszkań.

      • 38 4

      • W tym właśnie sęk.

       Obciążenia nakładane przez państwo na obywateli w stosunku do wysokości ich wynagrodzeń skutecznie utrudniają lub wręcz uniemożliwiają spłatę kredytu hipotecznego bez martwienia się, czy środków w domowym budżecie wystarczy również na PRZYJEMNOŚCI życia. Trudno się potem dziwić, że poziom zadowolenia Polaków z życia wypada mizernie na tle innych krajów europejskich.

       • 20 0

      • U nas jest trend na własność

       zachód w bardzo dużym procencie mieszka całe życie na najmie. Dlatego na wakacjach są 4 razy do roku, a nie raz.

       • 11 4

      • (2)

       "Sztucznie podwyższają"? Chłopie/kobito, wiesz jak działa rynek, popyt i podaż? Skoro ludzie tyle płacą, to po co deweloper miałby sprzedawać za mniej? Ty też byś np. sprzedał(a) auto za 7000, mając ofertę za 9900 ?

       • 8 11

       • (1)

        ale powoli ludzie zaczynają się buntować. przestaną kupować to ceny spadną

        • 13 2

       • no to czekaj, byleby ci życia starczyło

        • 3 1

     • Dane za rok 2014 (21)

      Kredyt hipoteczny wysokości 200 tys. zł na 15 lat - równe raty.
      Kwota miesięcznej raty:

      Szwecja1307 zł
      Dania1312 zł
      Niemcy1355 zł
      Hiszpania 1378 zł
      Wlk. Brytania1393 zł
      Francja1397 zł
      Czechy1413 zł
      Irlandia1415 zł
      Portugalia 1421 zł
      Włochy 1424 zł
      Holandia 1435 zł
      Belgia 1446 zł
      Polska1539 zł
      Rumunia 1625 zł
      Węgry1858 zł

      Nieźle walą nas w rogi z oprocentowaniem.

      Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce to 4 tys. (hehe) więc przykładowy powyższy kredyt kosztuje nas około 40% wynagrodzenia

      Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Niemczech to 16 tys, więc przykładowy kredyt to koszt 8,5% wynagrodzenia.

      Żal.pl

      • 39 6

      • (7)

       W którym większym mieście w Niemczech kupisz mieszkanie za 200 tys. PLN?. Powiedz, to zaraz polecę kupić.

       • 15 18

       • A czy ktoś tutaj pisał, że mieszkanie kosztuje 200 tys.? Na tyle został zaciągnięty przykładowy kredyt.

        • 27 2

       • W Berlinie (1)

        • 17 5

       • Z ciekawości przeglądam oferty mieszkań w Berlinie. Przykład:
        - Berlin dość blisko centrum (Schoneberg) po remoncie eleganckie do wprowadzenia się 65 metrów 537 tys. PLN (8190 zł za metr kw.)
        Ogłoszenie sprzedaży mieszkania w Gdańsku Brzeźnie - Nadmorski Dwór cena 760 tys. PLN za 68 metrów (11176 zł za metr kw.)

        • 28 2

       • W Polsce też nie za bardzo dem. W inwestycjach, o których Pani redaktorka napisała w tym artykule nie ma mieszkań za 200 tys.

        • 10 0

       • Berlin (2)

        3 pokoje, balkon, ładny niezabudowany widok, 70 m kw., właściciel zaproponował nam przed paru laty E 7.000 , słownie siedem tysięcy euro, chciał nam sprzedać to mieszkanie wynajmowane nam od 1953 r., rok budowy ten sam.

        • 11 3

       • (1)

        7000 za m2

        • 1 2

       • łaskawca

        wynajmując to mieszkanie od 62 lat i tak zapłaciliście właścicielowi wielokrotność jego wartości. Powienien wam zaproponować sumbolicznie EUR 1,00

        • 1 3

      • % (5)

       Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego założyłeś dla Polski ?

       • 2 3

       • (4)

        na bankierze, z którego pochodzą dane średnie oprocentowanie w Polsce (2014 rok) wyniosło 4,59%, prowizja 1,5% i bez uwzlgędnienia dodatkowych kosztów, opłat

        Dla porównania - oprocentowanie kredytu hipotecznego w Szwecji to 2,2%, w Niemczech 2,7%, Wlk.Brytanii 3,12%

        • 9 1

       • (1)

        Można wziąć kredyt w innym kraju pracując i kupując nieruchomość w Polsce?

        • 0 0

       • Można

        Dostać kredyt w tej walucie, w której zarabiasz. Eur, USD, gbp, CHF, nok.

        • 1 0

       • ale POLACY nadal nie chcą EURO

        niestety oprocentowanie kredytu zalezne jest (co jest chyba oczywiste) od danej waluty

        dlatego - dla przypomnienia - były tak popularne kredyty we frankach szwajcarskich (i na tym ci którzy je brali ZAROBILI, wbrew obecnemu manipulowaniu i propagandowej sieczce)

        • 1 1

       • Ale banki o kapitale zagranicznym na zachodzie to maks. 30%, a u nas 70% banków jest zachodnich. Nas łoją, a swoim dają tanio.

        • 1 1

      • (2)

       Różnica między Polską i Danią - 220 zł, a Węgrami - 300 zł. Dobrze, że nie jestem Węgrem.

       • 4 0

       • Polak - Węgier dwa bratanki...

        • 4 0

       • Szkoda, że nie jesteś Duńczykiem.

        • 2 0

      • Takie oprocentowanie jaka waluta (3)

       Pozdrowienia dla wszystkich którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu euro
       zawsze będziemy dostawali w d*pę

       • 6 8

       • (2)

        Szwedzi, Duńczycy, Anglicy też nie mają i nie będą mieć Euro

        • 7 3

       • Nie chodzi o konkretną "nazwę" waluty

        a o jej stabilność. Po prostu jeśli jest się krajem, który wrócił do gospodarki rynkowej 25 lat temu i to z pozycji niezmiernie słabej to osiągniecie stabilności jaką mają np. Skandynawowie jeszcze zajmie jakiś czas. Przeskok na euro, pozwala w pewnym stopniu, na skrócenie tego okresu, tak jak wejście do EU automatycznie zmieniło "na wyrost" naszą pozycję na rynkach finansowych.

        • 1 0

       • ale nie maja tez PLN - jakbys nie wiedział

        w USA nie maja Euro, ani w Kanadzie ani w Szwajcarii...

        myslenie sprawia ci jakies trudności?

        • 0 2

   • Odezwał się kapitalista ? (5)

    Nie wiem czy rozumiesz po co są w ogóle podatki ?
    Dzięki podatkom może funkcjonować i rozwijać się społeczeństwo. Ograniczanie czy też likwidacja podatków oznacza rezygnację z infrastruktury społecznej na rzecz DŻUNGLI.
    To rachunek, który biedni wystawiają bogatym za umożliwienie bogatemu pasożytniczego żerowania na ciężkiej pracy biedaka.
    Myślisz, że biedna większość pozwoli bogatej mniejszości na ww. żerowanie za darmo, z miłości ?

    • 3 3

    • "Żerowanie", "dżungla", "pasożytnicze". (2)

     Zabrakło jeszcze "walki klas" i "klasy robotniczej" do pełni marksistowskiej retoryki.

     Dziecko, zrozum jedno - bogaty zwykle nie rodzi się bogaty, to raptem ułamek tej grupy społecznej w polskich warunkach. Człowiek bogaci się ciężką pracą, ambicją, determinacją, podejmowaniem ryzyka i zaradnością. To prawdziwa szkoła życia, domorosły socjalisto. Dlaczego taka osoba ma ponosić odpowiedzialność za to, że ktoś inny jest niezaradny, że woli użalać się nad swoim losem? Każdy jest kowalem własnego losu, a w życiu nic za darmo nie przychodzi.
     Społeczeństwa zachodnie to zrozumiały, wspierają przedsiębiorczość i uczą jej swoich obywateli już na etapie szkolnym. A w Polsce? U nas nie uczy się dzieci i młodzieży przedsiębiorczości, tylko tego, jak być pokornym podatnikiem.

     Dyskusja z tobą nie ma sensu. Jesteś idealnym przykładem niewolnika. Dajesz sobie wmówić, że za twój kiepski los odpowiadają tzw. BOGACZE, którzy na tobie ŻERUJĄ, bo są PASOŻYTAMI. Dziwne, wydawało mi się, że człowiek pracowity nie jest pasożytem w przeciwieństwie do nieroba, który z wyciągniętą łapą wystaje pod urzędniczym okienkiem, bo "mu się należy".

     Podsumowując, twoja maksyma to: "Bogacenie się jest fe, lepiej wszyscy klepmy biedę po równo".

     • 5 4

     • (1)

      Masz rację jeżeli chodzi o stosunek wielu Polaków do tych, którzy są zamożniejsi od innych. Zgadzam się również z tezą o konieczności propagowania przedsiębiorczości ... itd. Moja wątpliwość dotyczy Twojego stosunku do "niezaradnych" i "użalających się nad własnym losem". W naszym kraju żyje ponad milion osób uzależnionych od alkoholu; według Światowej Organizacji Zdrowia codziennie głodnych jest ponad 100 tyś dzieci; żyje bardzo duża grupa osób o różnych stopniach niepełnosprawności ... i mógłbym dalej wymieniać. Może potrzebujesz trochę wrażliwości ? Twoje spojrzenie na wiele spraw będzie głębsze.

      • 2 0

      • Bo mają podcięte ręce, by normalnie funkcjonować - brak mieszkań socjalnych, brak pracy, podatki negatywnie nastawione do obywatela i podcinające skrzydła, brak opieki zdrowotnej, przymus kredytowy przy zakupie mieszkania, oprawczy system uciskający wolność gospodarczą. Polska to postkomunistyczny syf.

       • 1 0

    • (1)

     Podatki są ważne i powinny być. Nikt zdrowo myślący nie uważa inaczej. Problem w tym, że z nas doją do granic możliwości. W bogatych krajach jak widać jest niższe oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, a ich bardziej stać.

     • 3 0

     • Ale zdajesz sobie sprawę, że wysokośc oprocentowania

      nie bierze się ze spisku czarnych sił?

      • 0 2

  • Zmien prace i weź kredyt

   • 16 4

  • w 2 lata zarobilem na nowe mieszkanie (5)

   da sie

   • 1 17

   • a co robiłeś przez te 2 lata i ile kosztowało mieszkanie?

    • 8 1

   • (3)

    Europoseł?

    • 6 0

    • Albo Paweł A. Zakamuflowany fałszywym wiekiem.

     • 7 0

    • Albo sponsoring

     • 2 0

    • Prezes Polskiej Agencji Ko(s)micznej.

     • 1 0

  • zmień pracę i weź kredyt (1)

   ... zamiast narzekać

   • 3 4

   • To już jest nudne

    • 3 3

  • :), orientuj się!

   bramy otwarte, szkoda mi oczywiście tych, którzy nie mogą uciec
   i rozumiem przec co przechodzicie bo z tego powodu się ewakuowałem
   i wszystkie problemy zniknęły

   • 0 0

 • (7)

  w osiedlu signum jako jedyne w trojmiescie mawidok na zatoke i morze

  • 7 8

  • (6)

   nierobiac reklamy tylko targo i rybog daja normlna scia z pustaka działowe i targo blok sigmum z betonu z bojeniowego nienajtanszego pustego bialego pustka jak hossa czy ekola czy rybog lawendowe zapaszki eheh

   • 2 20

   • (4)

    dwa razy czytałem co napisałeś i przyznam, że ciężko to zrozumieć :)

    • 32 1

    • ja równiez prosiła bym o poprawkę - już na edycję zbyt późno - może prosze napisać jeszcze raz? (3)

     Najpierw napisać, przeczytać, poprawić, wstawić przecinki i kropki. Przeczytać ponownie, wstać pochodzić, wyjrzeć przez okno, odetchnąć, usiąść jeszcze raz, przeczytać ponownie, poprawić i dopiero kliknąć "wyślij"....

     • 14 2

     • (2)

      prosiłabym ;)

      • 8 1

      • niestety w poló tytóŁÓ błendy nie som potkreślane :) (1)

       :)

       • 4 1

       • już tłumaczę - chciał napisać, że jest pustakiem i lubi zapach lawendy

        • 15 2

   • Co to za bełkot ?

    • 11 1

 • beton i karton z gipsem, ciekawe ile lat postoi? Żal d.. ściska, ze zwyky pijak ze starej unii z zasiłku kupuje chate (7)

  a my tyramy całe życie i za kredyty ledwo ledwo klitkę z papieru i betonu na zadupiu.... czuję się wycyckany. Kto mi oda różnicę 30 lat zarobków?

  • 48 23

  • obawiam się, że postoją bez konieczności poprawek znacznie krócej niż bloki z wielkiej płyty - w najgorszym wypadku trzeba będzie je ze względów bezpieczeństwa wyburzyć jeszcze zanim ludzie zdążą spłacić kredyt

   • 9 10

  • E tam parter, w mistralu zrobili nawet mieszkania w piwnicach :) (1)

   lol

   • 11 2

   • poważnie?! czyli sutereny....

    • 4 0

  • A co Ci nie pasuje w betonie?

   O ile mi wiadomo jest to najlepszy i najtrwalszy materiał do budowy konstrukcji budynku

   • 8 2

  • "Pijak z zasiłku kupuje chatę", no ciekawe, w jakim państwie...

   • 5 2

  • do mankoltenta

   Zamiast narzekać, lepiej wziąć się do roboty. Jeśli przez "tyramy całe życie" masz na myśli pisanie roszczeniowych komentarzy na forum to gratulacje. Nikt Ci niczego za darmo nie da, leniu.

   • 3 2

  • Gdzie w Unii kupują te chaty? Tam jest raczej najem rozpowszechniony, a kupują mieszkania na własność tylko bogaci.

   • 3 0

 • browar na wsi (1)

  Miks funkcji na browarze? Mowa o mieszkaniach na parterze? Z Górskiego nigdy nie wyjdą Kartuzy. Dopiero w którymś tam etapie zrobi lokale usługowe, bo ciężko w podziemiach browaru sprzedać mieszkania. No i te jarzeniowki w bramie xD

  • 21 10

  • to wiochmen ze słomą w butach
   ale ma Bentleya....
   kto bogatemu zabroni :)

   • 7 3

 • te z kuchnią (5)

  są najciekawsze ! nie wiem dlaczego budują mieszkania które przypominają hotel .Jak dla mnie takie coś co ma aneks a nie kuchnię jako osobne pomieszczenie nie wchodzi w rachube

  • 29 18

  • (1)

   Tylko Dom I duza dzialka...by odciac sie od januszy
   I ich rodzin

   • 7 10

   • Nigdy w życiu.
    Najlepiej mała spokojna kubikowa kamienica.

    • 11 2

  • Zależy ile masz pokoi....

   i jak jest rozlokowany ten aneks. Wbrew pozorom to nie jest głupie, ale trzeba z głową zaprojektować takie pomieszczenie co dla naszych developerów często jest nie lada wyzwaniem.

   • 4 4

  • Bo aneks jest dobry dla ludzi którzy mało gotują (1)

   A nie dla Polaków cebulaczków którzy boją się zjeść na mieście ew. oszczędzają na czym się da, i dzień w dzień gotują.

   • 5 16

   • a może gotują w domu, bo wolą zdrowo się odżywiać i wiedzieć co jedzą?

    • 20 1

 • Robicie tutaj reklamę deweloperom z nadzieją, że przeciętny czytelnik tego portalu zaraz poleci kupić apartament?

  • 20 5

 • zenuujaca reklama deweloperki na poziomie mozambiku:) (3)

  własnie wswieta bo im sie wydaje ze wtedy wszyscy napewno nic ninnego nierobia to na pierwsza strone wrzucili

  • 29 1

  • (2)

   "Napewno" twoja autokorekta w przeglądarce "nierobi" swojej pracy.

   • 5 2

   • d*podajko co dostaje apopleksi pisze jak che i tak bede pisał robie nazłosc pani od Polskiego i tobie:) (1)

    I to ty piszesz nie na temat :)

    • 1 3

    • bujaj się prostaku

     • 2 0

 • Polecam inwestycje Robyga (5)

  Dla mnie bezapelacyjnie wygrywa Słoneczna Morena za wysoką jakość wykończenia i wpasowanie się w olkoliczną zabudowę :P

  • 7 43

  • blok na bloku. polecam.

   • 15 2

  • Daj spokój z Robygiem....

   • 9 1

  • Plus grunt bez własności ;)

   CZyli kupujesz spóldzielcze mieszkanie bez spółdzielni :)

   • 17 0

  • hasło mają jednak dobre (1)

   "zanurz się w zieleni " :D
   Zieleni tam jednak nie wiele, żeby nie powiedzieć wcale.

   • 10 2

   • ale po zakupie mieszkania u niego zzieleniejesz z rozpaczy

    • 13 0

 • co z tego że są takie inwestycje (6)

  skoro cena jest ogromna - no bo jak mam zapłacić 6-10tys. za GOŁE mieszkanie i mieć kredyt na 500-800k zł wiedząc przy tym że jakość jest mega mega słaba to rodzi się pytanie po co kupować nowe mieszkanie? Nie lepiej za tą cenę stare i sprawdzone?

  Najbardziej wkurzające oprócz ceny, na którą ma ogromna marża deweloperów (czasami 50%) jest to że zwyczajnie nie szanują klientów. Wystarczy wpisać w dowolnego dewelopera w wyszukiwarce i zobaczyć jakie są o nich opnie - wszystkie pomiędzy 2-3/5 czy... żenada.
  Dla nich klient to ten który zapłaci a potem mają go głęboko w d...
  Do tego firmy te to tzw. "wydmuszki" czyli mają biura w których klientowi wmawia się że mieszkanie będzie super i tak dalej, a tak naprawdę jest to dziadostwo, zrobione najtańszymi wykonawcami i ze słabych materiałów, gdzie oszczędności są już na poziomie szybów wentylacyjnych gdzie kilka mieszkań jest podłączonych do jednego pionu. Zgroza. Stropy tak zrobione że słychać wszystko odgłosy od sąsiadów. Gwarancja dla klienta jest totalnie zlewana i klient jest zlewany tak aby gwarancja wygasła.

  Gdzie tu szacunek do człowieka? Kiedy deweloperzy, a mówię tutaj o właścicielach tych firm się tego nauczą?

  Dla mnie cena mieszkania powinna być odzwierciedleniem komfortu późniejszego życia w takim mieszkaniu, a tak nie jest.

  Dlatego w przyszłości zmieniając mieszkanie zmienię na używane, ale takie które było budowane przed erą "deweloperów".

  • 40 6

  • (1)

   To ciekawe, bo ja mam prawie 80m mieszkanie mieszcząc się wszystkimi wydatkami w 400 tys. zł.

   • 3 7

   • to albo nie brałeś kredytu, albo nie liczysz odsetek, albo mieszkanie nie jest urządzone (stoi puste), albo kupiłeś je za Lęborkiem.

    • 12 1

  • Starego i sprawdzonego w tej cenie nie dostaniesz (1)

   Chyba że mówisz o wielkiej płycie...

   • 2 2

   • Ja tam mogę mieszkać w wielkiej płycie, ale te mieszkania wcale nie są jakieś bardzo tanie

    • 6 1

  • ta jasne

   chyba że to mieszkanie kupiłeś w Rumi albo Kartuzach

   • 5 0

  • wielka płyta wielka sprawa. ktoś ten shit na morenie musi kupic

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.