Fakty i opinie

Inwestycja za 20 mln nie może powstać, bo trwa spór o wjazd

Najnowszy artukuł na ten temat Gdynia: drzewa nielegalne, reklamy też?
Tak ma wyglądać centrum rehabilitacyjne w Wielkim Kacku.
Tak ma wyglądać centrum rehabilitacyjne w Wielkim Kacku. mat. prasowe

Na działce o powierzchni 2 tys. m kw. przy ul. Wielkopolskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni ma stanąć potężne centrum rehabilitacyjne za 20 mln zł. Ale inwestycja się nie rozpoczyna, bo urzędnicy nie zgadzają się na zrobienie wjazdu z głównej ulicy. Gdy inwestor zaczął udowadniać, że jest to możliwe, miasto posadziło między jego działką a ul. Wielkopolską 14 dębów. Sprawa jest już w sądzie.Czy Gdynia jest przychylna mniejszym inwestorom?

tak, mogą liczyć na sporą pomoc miasta 6%
czasami, ale nie każdą prośbę można spełnić 10%
raczej nie, stawiają tylko na duże i bogate firmy 18%
nie, to kolejny przykład, że miasto rzuca tylko kłody pod nogi 66%
zakończona Łącznie głosów: 571
Jacek Sojecki to znany w Gdyni biznesmen. Prowadzi biuro nieruchomości Sojeccy, a także fundację pomocy niepełnosprawnym i niewidomym Pomóż i Ty. Nie raz borykał się z władzami Gdyni. Już siedem lat temu chciał kupić skarpę przy budynku zobacz na mapie Gdyni, w którym mieści się jego firma i fundacja. Przede wszystkim, by ją wzmocnić i zabezpieczyć nieruchomość przed osunięciem oraz zagospodarować - zadbać o trawnik, posadzić krzewy. Miasto się nie zgodziło, za to pozwało go do sądu, że samowolnie wzmocnił skarpę m.in. poprzez zmianę jej nachylenia. Zachowanie to urzędnicy nazywali w mediach bezhołowiem i pieniactwem. I obciążyli go fakturami za bezumowne korzystanie z miejskiej nieruchomości. Tylko, że sprawę w sądzie przegrali. Dziś na skarpie nadal są chaszcze, ale miasto wciąż nie chce jej sprzedać, bo jest "rezerwą drogową". Nie bardzo wiadomo na co, bo w tym miejscu jest dwupasmowa droga w obu kierunkach, chodniki i niedawno zrobiona droga rowerowa - kilkanaście metrów od skarpy.

Teraz Jacek Sojecki walczy z miastem o dojazd do innej swojej nieruchomości. To kupiona w 2006 roku działka o pow. ok. 2 tys. m kw. Świetnie położona, przy skrzyżowaniu ul. Wielkopolskiej i Źródło Marii w Wielkim Kacku zobacz na mapie Gdyni. W 2010 r. powstała koncepcja architektoniczna budynku, który ma tam stanąć. Centrum Rehabilitacji kosztować ma ok. 20 mln zł. Za te pieniądze powstać ma czterokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym, który całkowicie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowana przez Biuro Architektoniczne Kwadrat koncepcja przewiduje m.in. dojazd z ul. Wielkopolskiej, przy której działka stoi. I tu zaczynają się problemy.

Dojazd przez transformator - korzyści dla wszystkich

Obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zakłada dojazd do nieruchomości przez... transformator i działkę sąsiada. Dziś jest tam ogrodzenie i oczywiście prywatna ziemia.

- Każdy inwestor może wnioskować o zamiany do obowiązującego planu. W takim przypadku rozpatruje je Biuro Planowania Przestrzennego, na początku konsultując się z Zarządem Dróg i Zieleni. Trzeba bowiem pogodzić interesy wszystkich i sprawdzić, czy nie spowoduje to spadku bezpieczeństwa na drodze, czy nie ma kolizji np. z infrastrukturą podziemną. A to często sprawia, że sprawa może być rozstrzygana miesiącami - mówi wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

Inwestor wystąpił więc o zmianę planu. Szczegółowo opisał jak zamierza rozwiązać problem dojazdu i jakie korzyści - nie tylko dla niego - z tego wynikną.

- Zaproponowałem, że zbudujemy dodatkowy pas do skrętu, więc wjazd i wyjazd będzie bezkolizyjny z ul. Wielkopolską. To wręcz ograniczyłoby korki, bo gdyby wjazd był od wnętrza osiedla, to samochody musiałby tam wjechać przez skrzyżowanie zobacz na mapie Gdyni, które już teraz jest mocno obciążone - przekonuje Jacek Sojecki.

Chcecie drogi? To posadzimy wam drzewa

Rychłej odpowiedzi się nie doczekał. Zamiast tego na miejscu gdzie planował wjazd, miasto posadziło 14 dębów błotnych. Niemałych, sięgających obecnie ok. 7-8 metrów, a dorastających do ok. 20 metrów wysokości i 8 metrów rozpiętości korony. Posadzone co kilka metrów drzewa skutecznie zasłonią działkę. Obecnie częściowo zakrywają reklamy, które właściciel legalnie zainstalował na terenie nieruchomości. Drzewa rosną na skrawku ziemi, skarpie należącej do miasta. Inwestor prosił o ich usunięcie, ale się nie doprosił. Zgłosił się wiec do Sądu Rejonowego w Gdyni. Według powołanego przez sąd biegłego, trudno było znaleźć dla dębów gorszą lokalizację.

- Posadzone drzewa (...) zakłócą zdaniem biegłego korzystanie z tej nieruchomości ponad miarę przeciętną (...) - czytamy w opinii sporządzonej przez biegłego sądowego Jeremiasza Smulskiego, który wspomina nie tylko o zacienieniu, zasłanianiu banerów i budynku, liściach spadających także na drogę, ale również o konsekwencjach dla kondycji samych drzew.

Biegły wyjaśnia też, że drzewa można bez szkody przesadzić i sugeruje, by to uczynić, bo "dąb błotny należy do drzew wieloletnich, czyli konsekwencje tych nasadzeń sięgną dalekiej przyszłości".

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie

Problem drzew najprawdopodobniej więc zniknie. Tylko, że to problem wtórny. Podstawowym wciąż pozostaje brak sensownego dojazdu do nieruchomości

- I chcę go rozwiązać całkowicie to finansując. Ale brakuje dobrej woli urzędników - podkreśla Jacek Sojecki. - Brakuje woli, ale naginania przepisów dla kogokolwiek - ripostuje wiceprezydent Marek Stępa.

Zmiany planistyczne rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2014 roku. Czy sugestie inwestora zostaną uwzględnione? Trudno się tego spodziewać, patrząc na inne spory miasta z właścicielami działek. Zaktualizowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdyni wskazuje na przykład, że grunty w prywatnej części Parku Kilońskiego mają mieć charakter rekreacyjny i być ogólnodostępne. Właściciele nieruchomości zapowiadają więc walkę w sądzie, bo odzyskanej niedawno działki nie mogą nawet ogrodzić. Ponadto, na ich gruntach wyznaczono tereny zalewowe dla rzeki Chylonki.

Opinie (209) 2 zablokowane

 • Urzednicy nie są dla nas mieszkańców oni są dla siebie i swoich interesów (12)

  Miasto Gdańsk - podnosi czynsze do bajońskich kwot 45m a czynsz 1000 zł za miesiąc z już zakupionym weglem, bo mieszkanie ma piece a wodę trzeba samemu podgrzewać

  Miasto Gdynia jak widac po szkodzie innego, tak najprościej

  A gdzie my mieszkańcy w tym wszystkim jesteśmy???

  • 176 28

  • BEZEDURA (5)

   Panie Przedsiębiorco , zapraszamy do Gdańska . Wszyscy wiedzą , że "przyjazne miasto dla biznesu " w Gdyni to lipa . Budyń jaki jest to jest , ale na pewno Pana nie wygoni . Takie centrum rehabilitacji u nas się przyda .

   • 31 10

   • w Gdańsku posmarujesz dasz na kampanię PO to wszystko zalatwisz (3)

    W Gdyni niestety nie biorą

    • 10 18

    • niech się pan urzędas weźmie do pracy (1)

     miast trolować na forum

     • 3 1

     • a mogło być kolejne mieszkanie

      za pieniądze teściów rzecz jasna

      • 0 1

    • ahahahahahaha

     kto niebierze? bo ja sam 3 koperty kierownikom referatów zanosiłem. Co by o Budniach nie mówić, w Gdańsku takie arakcje mnie nie spotkały. Owszem, są szemrane inwestycje po linii politycznej, ale zwykly przedsiębiorca nie ma się czego bać. Czego nie można powiedzieć o Gdyni. 5000 albo wozisz się przezkolejne dwa lata z decyzjami odmownymi podłaczenia działi do sieci miejskich

     • 1 0

   • Budyń chętnie coś Panu także i

    wynajmie:))

    • 2 1

  • Idź na rynek do kamienicznika Kowalskiego, ciekawe, czy ci da 45m taniej,niż 1000 bez opłat...

   • 14 4

  • (2)

   Panie biznesmen nie wiesz jak się zalatwia sprawy nie możliwe w polsce. Musisz pan dać łapówkę urzedasowi. Wtedy nawet stadion panu pozwolą tam wybudować. Przecież oni tylko na to czekają

   • 5 4

   • Jak PIS był u władzy to przynajmniej (1)

    wsadzał łapówkarzy i nawet krauze ukrywał się na swoim jachcie ale widać nie na rękę są patrioci u władzy więc 'resortowe' dzieci jak lis czy olejniczak krzyczą na nich. Sam nie jestem zwolennikiem PISu ale wolę ich niż biznesmenów z PO, którzy myślą tylko o prywatnym interesie. Poczytacje jak nasz premier tusk dopiero co oddał za grosze nasze złoża miedzi i złota. Ktoś na tym zarobi ale nie nasze państwo. U nas byłaby druga ukraina ale ludzie mają możliwość wyjazdu, więc po prostu zamiast walczyć z rządem wybierają opcje wyjazdu.

    • 3 6

    • Precz z sekta PiS

     W Rumi sekta PiS jest niestety nadal u władzy w U Miasta i pokazują jak sie marnuje kasę na pomniki za 900 tyś dla tego małego leszka. Nie ma dróg brak kanalizacji ale na szwindel z pomnikiem kasa musiała być

     • 1 0

  • to po co głosowałeś na budynia?

   ludzie się nie nauczą że ten historyk buduje tylko muzea i ogarnięty megalomanią trwoni pieniądze na stadiony i inne durne inwestycje. Ktoś za to wszystko przecież musi zapłacić.

   • 1 1

  • to wynajmij te 45 m2 taniej na wolnym rynku

   życzę powodzenia. mnie jakoś nikt nie dofinansowuje wynajmu mieszkania, sama muszę na to zarobić. 28 m2 - 1300 zł + prąd. niedobrze mi się robi, jak słyszę narzekania najemców komunałek...

   • 0 0

 • ciekawe czy pan S. kupił ziemię w cenie jaką później wywindował z bankstrerami i innymi (19)

  "specami" od nieruchomości. Miasto jest właścicielem terenu i zamiast ekranów posadziło drzewa. To, że zasłonią banery reklamowe...cóż było nie stawiać szpetnych banerów. Drzewa zaś za kilkanaście lat będą tworzyć ciekawą aleję i chociaż częściowo osłaniać swoim cieniem falujący asfalt.

  • 56 114

  • owc (5)

   Mierne rozumowanie... Ciekawe czy jakbyś Ty kupił tą ziemię i ją zabudował, a miasto by Ci wymyśliło drzewa czy ekran, to byś był zadowolony.

   • 30 6

   • bredzisz (4)

    cwaniak kupil tanio dzialke z wada - z wjazdem przez dzialke sasiada.... takie dzialki najczesciej kosztuja grosze - wlasnie dlatego, ze maja wady.....
    teraz probuje te wade usunac miedzy innymi z pomoca Sielskiego.... bardzo nieladnie
    drzewa miasto sadzi na swoim gruncie, jak spojrzysz na mape geodezyjna - ten rzekomy miejski skrawek, o ktorym pisze Sielski ma szerokosc porownywalna ze skrawkiem Sojeckiego.....
    proba wymuszenia zmiany mpzp w ten sposob to zwyczajna chamowa.

    • 25 19

    • jakbym chciał coś wybudować (3)

     To kuilbym działkę z normalnym dojazdem a nie tania z wadą i się plul że mają dla mnie zmieniać Wielkopolska. Ustapia jednemu to 10 kolejnych cwaniaków przyjdzie.
     Sielski ostatnio same ścieki kanalizuje

     • 14 9

     • (2)

      Ale jakby to kupił deweloper i pobudowal tam mieszkania to pewnie by mu pozwolili zrobić wjazd.... ciekaqe dlaczego

      • 9 6

      • sam ze soba dyskutujesz?

       polecam wizyte w specjalisty....

       • 1 5

      • nie pozwoliliby

       bo nie wydaliby pozwolenia na budowę bez odpowiedniej drogi dojazdu

       ma dojazd przez inna działkę (prywatną) to niech się tego trzyma
       była tania bo z felernym dojazdem, no to kasę zaoszczędzoną na działce trzeba przeznaczyć na negocjacje z właścicielem

       • 0 0

  • miasto tak traktuje inwestora? widać Gdynią rządzą boszewicy (5)

   • 14 7

   • rządzą uczciwi i facet się zdziwił (4)

    Że pilnują przepisów i planu nie dając cwaniaków zarobić

    • 16 11

    • A plan to rzecz święta? (1)

     Tym bardziej, że ma błędy, skoro do działki nie da się normalnie dojechać.

     • 6 6

     • wiedziały gały co kupowały (tanio)

      kto jak kto ale DEVELOPER dokładnie wie jakie warunki musi spełniać działka, co to jest dojazd itp.

      jeśli kupuje działkę to ma 200% świadomości o co biega

      ty czy ja możemy utopić kasę w kiepskiej parceli, ale DEVELOPER nie jest idiotą i zatrudnia odpowiednichludzi do wycen działek, spraw geodezyjnych, etc.

      • 1 0

    • cwaniakowi zarobić? (1)

     czyli twoim zdaniem każdy przedsiębiorca to cwaniak? To źle że chce zrobić inwestycje? Pomyśl ile miasto zarabia na tym, że obecnie się tam nic nie dzieje a ile zarobi gdy ta inwestycja powstanie. Nie dość, że będa miejsca pracy to jeszcze będą płacić podatki, które trafią przecież w jakiejś częście do miasta. Ty masz chyba urzędników w rodzini albo sam jesteś urzędnikiem jak masz takie myślenie. Nie zapominajmy, że urzędnicy są po to żeby pomagać i umożliwiać rozwój a nie po to żeby blokować i robić na złość. Tutaj widać ewidentną zemstę za to że wcześniej przegrali sprawy w sądzie. Nie ma przecież żadnych racjonalnych powodów dla których nie można by zrobić zjazdu z ulicy i to za pieniądze przedsiębiorcy. Gdy robili riviere to jakoś żadnych problemów z czymś takim nie było.

     • 3 5

     • inwestycja może powstać gdziekolwiek

      niech gość się odwali od Wielkopolskiej i tyle

      bo tak mu się zachciało, że zrobi sobie wjazd od głownej arterii południowo-zachodniej Gdyni

      wiedziały gały co kupowały (tanio) i niech nie rżnie głupa teraz

      DEVELOPER ma pojęcie kupując działkę gdzie jest dojazd, jaki, jakie są plany dla tego terenu, warunki zabudowy itp. i niech się tego trzyma.

      a może kupi sobie działkę w strefie domków jednorodzinnych i zechce postawić wieżowiec? takie numery tylko w Gdańsku

      • 1 1

  • (2)

   Swoją droga dęby przy Wielkopolskiej to też taki sobie pomysł. Wszystko tylko nie dęby. Za parę lat będzie plaga wypadków z dzikami. Wtedy będą wycinać?

   • 7 4

   • Ba! Gorzej jak się niedźwiedzie pojawią. A ty akurat będziesz tam polował.

    • 10 2

   • ta dzialka znajduje sie kilka kilometrow od ul.Wielkopolskiej....

    wystarczy spojrzec na mape....

    • 0 0

  • co to Ciebie obchodzi w jakiej cenie kupił (1)

   to rynek dyktuje ceny, a nie jakiś gdynianin. Gdynia sprzyja tylko swoim koleżką. Wielu przedsięwzięć spaliło na panewce przez gdyńskie towarzystwo wzajemnej adoracje. Pora na zmianę ekipy.

   • 6 7

   • poznaję cię po błędach gramatycznych jakie sadzisz

    teraz można zrobić maturę nawet wieczorowo
    -
    będziesz człekiem wykształconym
    świat bardziej zrozumiały Tobie
    a i dęby wyższe
    przyjemniejsze dla oka bardziej
    niż bannery reklamowe
    z działki z wadą

    • 1 2

  • (1)

   tłumaczą że nie mogą pozwolić na zbudowanie dodatkowego pasa na dojazd do działki bo jest to rezerwa drogowa i posadzili tam dęby.. gdzie wszędzie przy drogach wycina się drzewa bo co jak nieszczęsny kierowca w nie wjedzie.. trochę brakuje tu logiki, Oczywiście miasto posadziło dęby na swojej działce, ale pewnie podobne drzewka mogliby posadzić w innym miejscu. Nie byłam tam ale w artykule jest napisane że zostały posadzone na skarpie, jak trochę urosną będzie zagrożenie że się przewrócą na ulicę... takie działanie wyglada na zwykłą złośliwość a nie dbanie o interesy mieszkańców.

   • 9 5

   • dęby są na skarpie - patrz fotkę

    a rezerwa tam gdzie przystanek i chodnik

    PS niech pan Sojecki znajdzie inteligetniejszych do pisania komentarzy

    • 1 0

 • I dobrze (5)

  Znam okolicę i faktycznie wjazd od ulicy Wielkopolskiej byłby dość problematyczny dla każdej ze stron. Niech inwestor przeboleje i nie bawi się w ukraińskiego oligarchę, który wszystko może.

  Poza tym, jeżeli ta sytuacja wynikłaby w Gdańsku, to pan S. rozpływałby się jak Gdańsk dba o interes mieszkańców.

  • 67 84

  • wuja znasz (4)

   Popatrz sobie w którym miejscu wąziuteńskiej "Źródła Marii" wychodziłby ten wjazd - praktycznie w przejściu dla pieszych. To jest dopiero bezpieczne, prawda?

   Wjazd na Wielkopolską byłby za zatoczką autobusową. Na Władysłama IV na skręcie na Węzeł jakoś się dało i nikt o niebezpieczeństwie nie szczeka.

   • 7 11

   • niech pan Sojecki powazny developer kupi działkę z sensownym dojazdem (2)

    i zbuduje co chce. uparł się, że musi być tam, gdzie nie można? to nie Gdańsk, tu nie ma korupcji w urzędzie, przystani czy na basenie

    • 9 7

    • (1)

     Nie ma korupcji? Nie ma układów? Człowieku w jakim świecie ty żyjesz. Większość decyzji, z różnych dziedzin życia, załatwiana jest układami, które wyrobiły się przez kilkanaście lat rządzenia miastem przez tych samych ludzi.

     • 7 7

     • dowody? przykłady?

      • 2 0

   • Popieram

    Wjazd od Wielkopolskiej, z długim pasem na którym byłby również przystanek, byłby dużo bezpieczniejszy i wygodniejszy. Wjazd od ul. Źródła Marii jeszcze pogorszyłby sprawę. To skrzyżowanie bez prawoskrętu w ul. ŹM to kompletna pomyłka.

    • 3 3

 • Spór o jakieś bzdury (3)

  Jakie to polskie !
  Dlatego jest taki syf, bo wszyscy chcą wszystko blokować !
  Widocznie ktos w Urzędzie w łapkę nie dostał i po złości jakieś krzaki tam posadził

  • 122 20

  • ...

   Szczurek, jesteś następny po Janukowyczu !! Idziemy po Ciebie.

   • 2 7

  • (1)

   Nie dostał w łapę, albo się za bardzo postawił. Może politycznie nie pasuje do tego całego towarzystwa? Brawo Panie Sojecki. Może ktoś w końcu zacznie się w tym urzędzie zastanawiać, iż oni tam siedzą dla nas.

   • 8 4

   • Sojecki to nie Gawron z Hossy

    i tyle w temacie. Myster Stępa - jak smakowała ostatnia kawusia na Władysława IV? :)

    • 4 1

 • Właściciel biura nieruchomości a kupił działkę z wadą prawną w postaci braku drogi (10)

  Nie rozumiem co to znaczy że wjazd na działkę jest przez grunty prywatne, to znaczy że go nie ma albo jest służebność - ale wtedy i jest możliwość wykonania wjazdu. Ciekawe jakie jest drugie dno całej historii...? żeby się nie okazało że po zmianie planów przez miasto cwaniak nie chce tam fundacji tylko zwykłą komercyjną nieruchomość...

  • 98 26

  • (6)

   Od razu "cwaniak" Czy każdy kto inwestuje, rozwija swoja działalność musi być cwaniakiem, złodziejem i oszustem? Czemu w takim razie wiele takich osób wygrywa sprawy sądowe z miastem bo wychodzi na to, że miasto nie postępuje zgodnie z prawem!

   • 17 6

   • cwaniak bo wiedział co tanio kupuje (3)

    I wiedział że ma na prawników.
    Wiedział czemu grunt jest tani i jaką ma wadę.
    Dęby zle bo liście spadają... Super argument. Choinki mieli sadzic ?

    • 19 7

    • Czyli cwaniak bo nie gamoń? (2)

     Człowiek obrotny to w Polsce cwaniak. To przez zazdrość czy jakie inne uczucie go tak nazywacie?

     • 3 9

     • Bardziej bym się zainteresował wypocinami pseudo biegłego "Koperty" (1)

      "Posadzone drzewa (...) zakłócą zdaniem biegłego korzystanie z tej nieruchomości ponad miarę przeciętną (...) - czytamy w opinii sporządzonej przez biegłego sądowego Jeremiasza Smulskiego, który wspomina nie tylko o zacienieniu, zasłanianiu banerów i budynku, liściach spadających także na drogę, ale również o konsekwencjach dla kondycji samych drzew." Niby wykształcony a głąb! Liście spadające na drogę? Zasłanianiu banerów?

      • 3 3

      • Ten biegły nie widzi, że dęby są od północnej strony działki

       a słońce od południa?

       jakie zacienienie - od zorzy polarnej???

       • 4 0

   • Cwaniak bo się na niepełnosprawnych dzieciach dorabia (1)

    Akurat ten koleś jest cwaniakiem jakich mało. Dwie fundacje finansują jego życie i interesy za to podopieczni zebranych dla nich pieniędzy nie oglądają

    • 4 0

    • Czysta prawda

     Do tego złodziej i oszust i oszukuje na podatkach. Kupuje nieruchomości na fundacje, a uzywa ich komercyjnie. Zresztą dlaczego nie napisał o tym autor artykułu, w końcu jest sprawa karno skarbowa na ten temat i postępowanie administracyjne o niezapłacony podatek z trego tytułu. Czy dalej myslicie że nie cwaniaczy?

     • 2 0

  • urzędnicy (1)

   Jestem przedsiębiorcą w Gdyni i to co jest charakterystyczne dla tego miasta to zadziwiająca bezczelność urzędników w działaniu przeciw przedsiębiorcom. Kilkukrotnie próbowałem w urzędzie uzyskać coś co mi się należy, a nie o co proszę i za każdym razem cała energia urzędników szła nie w to, żeby sprawę załatwić, ale w wyszukiwanie kruczków prawnych, które spowodują, że nie będą oni musieli dla mnie tego zrobić. Dodam, że w efekcie koszt obsłużenia mnie (prawnego) był pewnie wyższy, od ewentualnych kosztów wykonania tego co należy.
   Mam również doświadczenia z gdańskiego urzędu i powiem tak, panie Szczurku biją tam w obsłudze Gdynię pod każdym względem, nie wystarczy się chwalić i robić PR, trzeba też czasem przejść się po urzędzie i popatrzeć kto jak pracuje, popytać przedsiębiorców, jak pana podopieczni wspomagają część dochodu miasta (CIT i PIT).

   • 9 7

   • napisz list do Szczurka z opisem co kto i jak i tyle

    no chyba, że miałeś jakieś sprawy nie bardzo prawidłowe

    tak, w Gdańsku idą na rękę ludziom, a potem lądują u prokuratora

    • 1 0

  • Dno jest

   takie, że nie dał kasy temu co trzeba

   • 0 1

 • Uśmiechnij się jesteś w Gdyni (2)

  Gdy inwestor zaczął udowadniać, że jest to możliwe, miasto posadziło między jego działką a ul. Wielkopolską 14 dębów. Sprawa jest już w sądzie.... I tak dobrze, że nie zmieniono planu na park albo forum kultury, albo nie postawiono jakiegoś infoboksu jak to się czasem w Gdyni robi.

  • 102 28

  • "Brakuje woli naginania przepisów dla kogokolwiek" - Stępa

   Type działanie uśmiechniętych jak zawsze Szczurka i Stępy. Czy oby faktycznie tej woli w naginaniu przepisów brakuje zawsze i wobec wszystkich?

   • 3 2

  • z tego co pamiętam

   to w Gdyni koło Pana Prezydenta kręci się jedna taka specjalistka od drzewek...

   ..pamiętacie???

   • 2 0

 • (15)

  6 artykuł przeciw władzą Gdyni w przeciągu ostatnich 2 tygodni.
  Cieszy mnie że Urzędnicy gdańscy są tak idealni i żadne afery nie wypływają.
  Chyba pan Szczurek przeszkadza ze swoją Nordą za bardzo;)
  Panie Sielski zwolnij pan bo do wyborów nie będzie o czym pisać.

  • 61 78

  • Przecię władzą Gdynią piszą bardzą ą ę. Wow. (2)

   • 23 0

   • (1)

    i bardzo dobrze, że są w mediach osoby, które uświadamiają wypranym mózgom prawdę

    • 4 3

    • O! Jak miło traktujecie tych, których chcecie przeciągnąć na swoją stronę. Realna twarz realnej GDY...

     • 0 0

  • Panie Szczurek kończ Waść

   • 23 9

  • Też zauwarzyłem ze jakoś tak dużo tego ostatnio..;-) (2)

   No ale co poradzić.. Troche w tym racji jest.. Zasadniczo ja problemu nie widze.. Jeśli facet sam chce (z resztą i tak by musiał) za to płacić to miasto nie powinno stawać mu na drodze.. TO jest ryzyko inwestora czy mu sie to opłaci czy nie.. A Urzednicy raczej powinni takiemu przedsiębiorcy pomogać niż przeszkadzać...

   • 26 8

   • ale jego dzialka nie ma dostepu do Wielkopolskej

    facet probuje dysponowac cudzym gruntem. pomiedzy jego dzialka a al.Wielkopolska sa jeszcze inne dzialki, co wiecej jest tam tez przystanek ZKM....

    • 14 5

   • Mi też urzędnicy powinni pomogać. Chcę 5 tyś miesięcznie na konto. Wolne od podatku.

    • 4 4

  • w Gdańsku też jest tragedia (4)

   Ale to co się dzieje w Gdyni to koszmar. Ktoś chce postawic centrum rehabilitacyjne, zrobic drogę a urzednicy to blokują paranoja. A slumsy i obdrapane budynki stoją dalej.

   • 25 16

   • zrobić drogę przez cudzą działkę (3)

    Nich twój sąsiad zrobi przejście przez twoje mieszkanie

    • 9 3

    • czytaj ze zrozumieniem (2)

     Czytaj ze zrozumieniem!
     To miasto chce zrobić drogę przez cudzą działkę. Inwestor chce wjazdu bezpośrednio!
     Problem w tym ze pewnie łapówki nie dał wiec miasto mu utrudnia

     • 7 3

     • Jasne (1)

      Średnio do 10 km autostrady przylegają grunty z 50 prywatnych właścicieli.
      GDDKiA nie pozwala im na bezpośredni wjazd na autostradę z ich nieruchomości.
      Skandal! Pewnie nie dali łapówki!
      Ogrodzona autostrada!
      Do Strasburga!
      Partykularne interesy wąskiej grupy uprzywilejowanych urzędników nie będą ograniczać naszej wolności!!

      • 6 5

      • Jaka autostrad!?

       A ty dalej widzę nie zrozumiałeś gdzie ty masz przy tej działce autostradę?
       Szkoda słów na takich pieniaczy

       • 1 1

  • mnie też się wydaje, że trzeba się rozglądnąć za innym portalem informacyjnym...

   • 12 9

  • Wszędzie spisek!

   • 5 3

  • Czytanie wybiórcze

   Jak pan Sielski ma pisać o Gdańsku, skoro zajmuje się Gdynią????? Tam jest jego działka.

   A afery w Gdańsku też są - ostatnio tu czytałem o przetargu ukrywanym przez urzędników chociażby.

   • 8 1

 • A potem będziemy czytać "Kolejny wypadek na niebezpiecznym wyjeździe na Wielkopolskiej". (4)

  • 53 33

  • Logiczne (1)

   Będzie blisko z miejsca wypadku na rehabilitacje

   • 25 1

   • jakie piękne wizualizacje

    Zmienia się w bloki

    • 5 0

  • Grajter? (1)

   • 6 2

   • Sojecki?

    • 0 0

 • Urzedasy z UM Gdynia zapomnieli kto jest dla kogo (4)

  koniecznie trzeba im przypomniec i zwodowac ich do WC przy najblizszych wyborach samorzadowych.

  • 63 28

  • przecież jesteście mieszkańcami najbardziej zadowolonymi w Polsce ze swojego miasta? (1)

   Nieprawdaż? Nie wyłamujcie się, trzymajcie fason!

   • 9 4

   • możemy być zadowoleni, ale zróbmy porządek z tymi nieliczącymi się obecnie z mieszkańcami osobami przy Piłsudskiego.

    • 0 2

  • Róbmy mu zaraz wjazd z obwodnicy, (1)

   bo pan pośrednik jako niewtajemniczony kupił przed górką działkę bez dojazdu i teraz biedny może nie zarobić na niej 2 tyś. procent, a tylko 200 procent, a to przecież skandal!

   • 9 9

   • Tyś na puustkooowiuuu, kupiiiiił dziaaaałkęęę, Paaaanieeee..

    • 5 2

 • potężne centrum rehabilitacyjne za 20 mln zł ?? GDZIE?? (3)

  Bo na wizce widzę 4 piętra przeszklonych holów plus dobudówka typu większy garaż? wtf?

  • 65 16

  • to chyba cena wraz z wyposażeniem i roczną pensją personelu

   • 3 5

  • zbuduj taniej piord

   Widzę, że odezwał się znawca który zbudował już setki biurowców. Ty byś pewnie zbudował te '4 piętra przeszklonych holów plus garaż' za milion złotych. Najlepiej spojrzeć na obrazek i się wypowiedzieć na temat kosztów budowy nie mając o tym kompletnie pojęcia.

   • 2 2

  • zbudowanie domku 120m2 kosztuje 200 tys. - bez wyposażenia

   to ekspercie ile twoim zdaniem ma kosztować wybudowanie wielkiego gmachu, razem z wyposażeniem i drogami dojazdowymi? Forumowi eksperci jak widzę mają się dobrze ale z matematyką na bakier trochę są...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.