• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Iwona Wieczorek: nowy trop w sprawie zaginięcia?

piw
10 listopada 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 

Film opublikowany przez biuro detektywistyczne Lampart Group


Biuro detektywistyczne Lampart Group twierdzi, że udało mu się rozwiązać zagadkę zaginięcia Iwony Wieczorek, a materiały w tej sprawie przekazało dwa tygodnie temu Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Zdaniem detektywów związek z zaginięciem dziewczyny mieli pracownicy firmy sprzątającej. Prokuratura twierdzi jednak, że wątek ten był szczegółowo sprawdzany w 2015 roku, a autorem przekazanych jej materiałów nie są detektywi z agencji Lampart.Aktualizacja 21.11 godz. 15:00 Policja oraz Straż Pożarna sprawdzają poszlaki, które przedstawiła agencja Lampart.
Policja oraz Straż Pożarna sprawdzają poszlaki, które przedstawiła agencja Lampart. Policja oraz Straż Pożarna sprawdzają poszlaki, które przedstawiła agencja Lampart.


Jak oceniasz analizę zawartą w filmie?

Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już ponad siedem lat, niemniej biuro Lampart Group twierdzi, że dopiero w tym roku przeprowadziło - nie domagając się od rodziny zaginionej dziewczyny żadnych gratyfikacji - własną analizę materiałów, która rzuca na sprawę zupełnie nowe światło.

- Wyznaczyliśmy obszar, na jakim doszło do zaginięcia kobiety. Ruch pojazdów jest na nim ograniczony wyłącznie dla pracowników służb porządkowych oraz mieszkańców. Na nagraniach z monitoringu widać pojazd jednej ze służb komunalnych. Furgonetką poruszało się trzech mężczyzn, którzy już kilka lat temu mieli być przesłuchiwani przez policję w innej sprawie - piszą przedstawiciele biura.
Czytaj więcej o sprawie Iwony Wieczorek

Dodają, że zeznania mężczyzn nie są spójne, choć nie ujawniają przy tym, w jakim zakresie. W każdym razie rozbieżność ta skłoniła detektywów do dokładniejszego przyjrzenia się zarówno samym pracownikom firmy sprzątającej, jak i prowadzonej przez nich furgonetce.

Udało im się ustalić, że ich droga przecięła się feralnej nocy z trasą, którą poruszała się Iwona Wieczorek i to tuż po tym, jak dziewczynę po raz ostatni zarejestrowały kamery monitoringu. Detektywi twierdzą, że między mężczyznami a Iwoną Wieczorek miało dojść do kłótni, choć znów nie informują o źródle tych ustaleń.

Przyglądając się dalszej trasie furgonetki detektywi odkryli, że jej kierowca zboczył tego dnia z trasy, którą normalnie poruszał się pojazd i skręcił w stronę nieuczęszczanych terenów, na których znajdują się kanały burzowe. Na swoją trasę wrócił 16 minut później.

Detektywi - na opublikowanym przez siebie filmie - starają się wykazać za pomocą analizy komputerowej, że furgonetka mogła przewozić ciało zaginionej dziewczyny. Dodają także, że czas, na który pojazd zniknął z kamer monitoringu byłby wystarczający do pozbycia się ciała poprzez wrzucenie go do kanału burzowego.

- Wszystkie materiały w tej sprawie przekazaliśmy 27 października Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku - mówi Krzysztof Hajdas, rzecznik biura detektywistycznego Lampart Group. Póki co nie chce zdradzać przy tym żadnych informacji poza uwzględnionymi w opublikowanym przez agencję materiale.
Prokuratura: ten wątek był dokładnie sprawdzony

Zapytaliśmy o sprawę w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Jej rzecznika, Grażyna Wawryniuk, przekazała nam oświadczenie, z którego wynika, że wszystkie zawarte w materiałach agencji informacje były już wcześniej badane przez policję i prokuraturę. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Materiały, które stały się przedmiotem publikacji, Agencja Detektywistyczna Lampart przekazała do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Z treści pisma, przy których przekazała materiał wynika, że nie jest to własna analiza agencji. Materiały te zostały przekazane jej anonimowo.

Szczegółowa analiza treści przekazanych materiałów wykazała, że jest ona powieleniem informacji, które znalazły się w analizie sporządzonej w 2015 roku przez policję. Analiza ta została uwzględniona, jako jedna z wielu wersji śledczych w analizie wykonanej przez współpracujących przy sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek funkcjonariuszy KWP w Poznaniu.

Wszystkie okoliczności przedstawione w  przesłanych materiałach zostały zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek.

Od wielu lat sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek budzi szczególne zainteresowanie społeczeństwa, wobec czego pojawiają się różne teorie i informacje z nią związane. Są one przekazywane Policji i prokuraturze. Ich weryfikacja dotychczas nie pozwoliła na wyjaśnienie sprawy. Wnioski własne pracowników Agencji Detektywistycznej Lampart zawarte w publikacjach prasowych to kolejne tego typu informacje. Zostaną one uwzględnione w toku prowadzonych czynności. Jak każda informacja, mogąca mieć związek z przedmiotem postępowania będzie weryfikowana.

Oświadczenie Biura Lampart Group S.A.

Ze względu na dużą ilość powtarzających się pytań, które otrzymaliśmy w ramach opublikowanego w dniu 09.11.2017 materiału dot. zaginięcia Iwony Wieczorek, niniejszym udzielamy na nie odpowiedzi:

1. Jak to możliwe, że pracownicy firmy sprzątającej jechali z otwartą plandeką przez pół miasta, skoro na części załadunkowej - jak twierdzicie - wieźli ciało?

a. Pracownicy nie jechali przez pół miasta, a kilkaset metrów, głównie przez teren zalesiony
b. Pracownicy pojawiają się na monitoringu o godzinie ~05:00 rano. O tej godzinie ruch jest bardzo ograniczony, stąd najprawdopodobniej pracownikom wydawało się, że mogą przemknąć krótki odcinek czasu niepostrzeżenie
c. Obraz prezentujący zawartość części załadunkowej wskazanego pojazdu jest widoczny z poziomu kamery umieszczonej na wysokości kilku metrów nad ziemią. Z poziomu przechodnia, zawartość części załadunkowej jest niewidoczna.
d. W służbowym pojeździe pracowników, zainstalowane jest urządzenie weryfikujące czas/trasę ich przejazdu. Gdyby dotarli do bazy po czasie, ich spóźnienie zostałoby odnotowane w księdze administracyjnej firmy, co mogłoby stanowić kolejny dowód w sprawie. Pracownicy najprawdopodobniej o tym wiedzieli, dlatego, w wyniku chaotycznego działania postanowili maksymalnie ograniczyć dodatkowe czynności, w tym nie opuszczać plandeki, na co potrzebowaliby kolejnych kilkunastu minut - aby zdążyć wrócić do bazy w wyznaczonym czasie.
e. Wskazany na monitoringu pojazd zatrzymuje się po chwili na chodniku, przed zatoką autobusową, w którą chwilę wcześniej wjechał autobus. Takie zachowanie wynikało z obawy, iż pasażerowie zajmujący miejsca siedzące na podwyższeniu autobusu, mogli dostrzec dokładną zawartość skrzyni ładunkowej pojazdu, którym poruszali się pracownicy firmy sprzątającej.

2. Dlaczego sposób, w jaki pokazaliście analizę twarzy jest niewiarygodny?
Proces ten wyglądał w sposób następujący:


a. Przedmiotowe zdjęcie z monitoringu wyodrębniono, powiększono, a następnie zmierzono dokładnie odległości pomiędzy konturami i wektorami, wynikiem czego powstały markery (widoczne punkty) w skali 1:1.
b. Na ich podstawie osadzono najważniejsze części kobiecej twarzy, o danym wieku, wzroście i wadze.
c. Kobieta na zdjęciu z monitoringu leży na lewym policzku, ma zakneblowane usta i widoczne zasinienie pod okiem. Leży również pod kątem, który wyliczono na trójwymiarowej symulacji modelowej.
d. Aby nałożyć konkretne rysy twarzy na model, należało wyliczyć kąty przesunięcia we wszystkich trzech osiach (X,Y,Z), a następnie na modelu trójwymiarowym obrócić zdjęcie, przy zachowaniu proporcji, w taki sposób, aby jego kąt i perspektywa była taka sama jak na zdjęciu Iwony, widocznym na końcu, do którego porównany został model.
e. Następnie, ze zdjęcia wyjściowego Iwony Wieczorek wyodrębniono graficznie kanał zawierający wyłącznie ekspozycję (naświetlenie), dzięki czemu można było wyekstraktować pracę cienia w zależności od kąta w jakim pada światło.
f. Po nałożeniu informacji graficznych na model z wyliczonymi wcześniej punktami, uzyskaliśmy odpowiednie cieniowanie do warunków takich, jak gdyby zdjęcie z monitoringu zostało zrobione w tym samym świetle, co zdjęcie relatywnie porównywane.
g. Otrzymaliśmy przybliżone, "czarno-białe" (światło-cień) zdjęcie, na które następnie nałożono odpowiednie kolory pokazując, że istnieje niepodważalne podobieństwo, które przy dołączeniu do tego istoty pozostałych ustaleń, dnia, godziny, okoliczności i miejsca pozwala założyć, że jest to Iwona Wieczorek.
h. Dodatkowo - jej "uśmiech" nie pochodzi ze zdjęcia monitoringu (tu kobieta jest zakneblowana), a został zaimplementowany na etapie porównania modelu cyfrowego do zdjęcia wyjściowego, aby potwierdzić, że gdyby mięśnie twarzy zostały napięte w ten sam sposób, punkty wektorowe twarzy w dalszym ciągu pozostałyby bez zmian.
i. Powyższe symulacje i badania trwały kilkanaście dni, w związku z czym, aby umieścić je w 1-minutowej sekwencji filmu, pokazaliśmy jedynie najważniejsze jej elementy, w sposób skondensowany.

3. Dlaczego nie rozmawiacie ze wszystkimi dziennikarzami, aby się uwiarygodnić?

a. Nie rozmawiamy ze wszystkimi dziennikarzami, ponieważ nie jest to krok w kierunku wiarygodności, a jedynie krok w kierunku PR'owej prezencji, którą nigdy nie byliśmy zainteresowani. Nie jesteśmy Agencją PR'ową, a jesteśmy Agencją Detektywistyczną. Niektórzy z dziennikarzy potrzebują bardziej wypromować swój program lub siebie, aniżeli przeprowadzić rzetelną rozmowę, czym nie jesteśmy zainteresowani. W tym zakresie odpowiednim partnerem będzie były detektyw - p. Rutkowski. My chcemy odpowiedzieć na pytania, na które odpowiedzi znamy, lub zadać pytania, na które winni odpowiedzieć inni.

Dodatkowo informujemy, że nasza odpowiedź na stanowisko Prokuratury zostanie przedstawiona na antenie jednej ze stacji telewizyjnych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Biuro Lampart Group S.A.
piw

Opinie (767) ponad 50 zablokowanych

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (16)

  Racja?? Tez mi sie tak wydaje..

  • 92 20

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   3 sprawcy po dożywociu, kilku policjantom partaczom po 10 lat i po sprawie. (11)

   Przecież to było oczywiste że kluczowe było ukrycie zwłok i ich szybki transport, za co ci policjanci partacze biorą pieniądze matko. Podobnie było w przypadku zabójstwa 13 latki z gdyni. Podejrzany nerwowy siwy gość, pyta o drogę do sopotu w autobusie chwilę po zabójstwie--- nie ale nasze kubusie puchatki nie potrafią tego połączyć żenada.

   • 54 9

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    no cóż z Amber Gold było podobnie, prokuratura umarzała postępowanie (1)

    • 37 2

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     gdańska prokuratura... i wszystko jasne...

     • 27 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    to utnijmy im głowy od razu, bo przeciez wiesz, że to oni.

    A policjantów dla przykładu oślepić.

    • 13 6

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Czyżby członek PIS? Takiej ekstremy tylko tam doświadczymy. (4)

    • 8 23

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     kolejny debil , który nie ma innego celu w życiu niz walka z PIS (3)

     • 30 7

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      nie debil (2)

      patriota

      • 5 14

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

       Racja

       Debil który pierdzieli nie na temat i nic do niego nie wnosi oprócz chaosu i durnego politycznego przepychania

       • 13 0

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

       Ha ha ha

       • 1 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Taa, film w jakości "nie wiadomo kto murzyn" a ci przez worek rozpoznali twarz Iwony. A ty już że zagadka rozwiązana

    • 21 8

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    wg mnie kluczowa jest osoba na drodze tożsamej (1)

    z drogą Iwony, która setki razy dzwoniła w tym czasie do jej 'przyjaciela' z klubu. W jakiej sytuacji człowiek stara się z kimś połączyć setki razy? No i kolega, który szybko potem pozbywa się auta. Kto się trochę interesuje tą sprawą, też pewnie chciałby się dowiedzieć więcej o tym. No i utajnienie materiałów z śledztwa uzasadnione... ochroną prywatności Iwony Wieczorek. Co to w ogóle jest?

    • 20 0

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     zgadzam sie ! takie miala towarzystwo!!!

     Miala takich kolegow i kolezanki ze przed matka uciekaja w sklepiach zeby tylko nie rozmawiac !!! Ja poszukalbym w tym towarzystwie tu blad popelnila policja !!! A sprzedaz auta tak szybko tez podejrzana :)

     • 4 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   O matko. Nie. Che mi sie czytac gimbazjalno-faktowego 'artykulu'. Wystarczyl mi fragment filmu z rekonstrukcja twarzy...

   Bomba! ;)

   • 11 7

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   gdzie oni byli (2)

   A jak tłumaczyli się pracownicy firmy sprzątającej , że opuścili wytyczoną trasę?

   • 15 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    widocznie w sposób, który przekonał śledczych i rodzinę zaginionej. Nie wszystkie materiały się upublicznia.

    • 0 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Tłumaczyli się, że wieźli podpite dwie osoby na pace, a nie żadną Iwonę.

    Tłumaczyli się, że wieźli podpite dwie osoby na pace, a nie żadną Iwonę.

    • 3 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (16)

  Jesli nie bylo majstrowane przy widoku na tyl smieciarki to sprawa rozwiazana. Z tego co sie orientuje stawy i kanaly nie byly przeszukiwane.

  • 191 15

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Nie do końca. (1)

   Stawy były przeszukiwane przez płetwonurków. Ale o Kanałach nie słyszałem.

   • 39 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    gość na pace po prostu przegląda worki

    Ludzie przez pomyłkę różne rzeczy wyrzucają: biżuterię, zegarki, komórki itp. Potem mógł iść się odpryskać /gdzieś i kiedyś trzeba/. Twarz na zdjęciu mogła być zarówno Mony Lizy jak i Antoniego. Kwestia wyobraźni.
    P.S. moja mama wytrzepała za oknem obrus wraz z zegarkiem - taka ludowa tradycja kruszenia sąsiadom na parapet - więc pomysłowość pozbywania się swoich dóbr nie zna granic.

    • 9 10

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   jeżeli wrzuciliby ciało sieci kanalizacyjnej (10)

   to na przepompowni najpewniej wyłowiliby ciało. Jeżeli do kanalizacji deszczowej / burzowej, to prawdopodobnie ciało nigdy nie zostanie już odnalezione. Z drugiej strony osoby pracujący przy wywozie smieci mają wiedzę olbrzymią jak pozbyć się czegoś tak żeby nikt nie znalazł.

   • 68 3

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    (2)

    Sprawy przez archiwum X są rozpracowywane po wielu latach wiec jeśli to oni zrobili to lepiej dla nich żeby się przyznali jeśli nie oni to niech śpią spokojnie

    • 20 3

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     (1)

     archiwum x tak tak zwykli frajerzy bazujący na farcie nic ;poza tym

     • 5 35

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      Jeśli fart maja z X im się udaje to niech działają ...
      wg tu opinii wszystkie instytucje to głąby jestem ciekaw kiedy od tych głąbów ostatnio potrzebowałeś pomocy ?

      • 24 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    może ukryli tam ciało tylko tymczasowo?

    ?

    • 24 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    (5)

    Czemu jeśli ciało wylądowało w kanalizacji burzowej to nigdy nie zostanie odnalezione? I czemu osoby pracujące przy wywozie śmieci mają olbrzymią wiedzę jak się pozbyć czehoś tak, żeby nikt nie znalazł? Mógłbyś proszę rozwinąć myśl?

    • 15 5

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     (1)

     Trzymajcie się z dala os osób posiadających trzodę chlewną.

     • 13 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      oraz rębaki do drewna

      też z filmu

      • 12 1

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     Na terenach Gdańska jest sporo pozostałości po bunkrach i zapadliskach wystarczy ciało tam pozostawić zakryć gnijącymi śmieciami i płyta betonowa lub włazem .. to jedna z hipotez

     • 14 1

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     kanalizacja burzowa w tym akurat miejscu spływa grawitacyjnie do morza /rzeki (1)

     teoretycznie gdyby się tam znalazła to prędzej czy poźniej ciało powinnien ktoś znaleźć np na plaży jako wyrzucone przez morze. Powinno ale wcale nie musi. Jeżeli chodzi o kanalizację sanitarną to wszystkie ścieki transportowane są do oczyszczalni ścieków która znajduje się za rafinerią gdańską. Po drodze są przepompownie ścieków które mają specjalne kraty, na który zatrzymują się wieksze obiekty aby nie uszkodziły pomp.

     • 22 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      Nie wiem czy ktoś pamięta

      Kojarzę, że któryś z jasnowidzow dawno temu powiedział, że ona mu mówiła, że jest w studni.

      • 4 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Pareidolia (1)

   • 2 5

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Para idzie w gwizdy

    • 0 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Ani wydmy i plaza

   Tak ze ja uwazam ze gdzies na wydmach powinni poszukac. Jak zakopiesz cos na wydmach i po dobrym wietrze na drugi dzien sladu nie ma jedynie georadar i jazda

   • 0 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (10)

  Rownie dobrze pod plandeka może być kangur.
  Trochę jak w historii że złotym pociągiem.

  • 181 82

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Dokładnie (4)

   Ja tam widzę gościa i worki. Ewentualnie jakiegoś ufoludka, bo na człowieka to nie wygląda. A tej twarzy kobiety to za pierniki nie widzę, nie mówiąc już o całej sylwetce...

   • 24 4

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    No Panowie od analizy twarzy podeszli sprytnie do sprawy.

    Zamiast wyjść od tego obrazu ze śmieciarki, oni zaczęli od końca, czyli od zdjęcia/portretu Iwony Wieczorek, zaznaczyli kontury i owal twarzy z punktami, odjęli cechy charakterystyczne twarzy, zmniejszyli i obrócili ten zarys twarzy proporcjonalnie i dopasowali do obrazka na tyle śmieciarki. I tak powstała teza o twarzy w śmieciarce.
    Czyli zamiast wyjść od szczegółu (rzekomego obrazu twarzy w śmieciarce), oni wyszli od ogólnego zdjęcia pani Iwony i zgodnie ze swoją hipotezą dopasowali jej twarz w to miejsce.

    • 32 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Ja tam widzę wyrzuconą na śmietnik twarz laleczki Chucky. Niech się cieszą pracownicy, że ich nie ubiła.

    • 9 3

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    sądząc po rozmiarach worków na śmieci spokojnie by się zmieściła

    • 8 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    No ale czemu gosciu jedzie na pace? Przeciez latwiej mu wsiąsc do kabiny

    • 7 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   z takich materiałów przy obecnej technice obróbki zdjęć można wyczarować dowolny obrazek.

   Oprócz wątpliwej obróbki zastanawia mnie jeszcze jedno. Furgon po ewentualnym popełnieniu przestępstwa przez jego obsługę śmiga po trasie pełnej monitoringu i budzącego się ruchu z odsłoniętą plandeką? Oj grubo, ale niech się eksperci teraz głowią. Jednak teoria na pierwszy rzut oka i ucha brzmi dość prawdopodobnie, a firma LG po takim występie niewątpliwie wypłynie na szerokie wody.

   • 18 5

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   albo jak z twarzą Trumpa w uchu psa

   • 3 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Pareidolia

   jak na moje.

   • 2 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Sami znawcy...

   Przyjrzyj się. Wystają z plandeki nogi. Worki ze śmieciami są raczej jajowate bądź okrągłe. Nie zakrywali paki bo jechali tylko kawałek. Typ który siedzi na pace trzyma końcówkę worka w dłoni. Jest przygotowany żeby szybko wyskoczyć trzymając lewą ręką jeden koniec worka a prawą chwycić za nogi. W tym czasie inny otwiera studzienkę. Cała akcja pozbycia się ciała trwa kilka sekund. Nikt o 5 rano nie przygląda się oznakowanym autom firm sprzatajacych bo każdy jest zaspany albo spieszy się do pracy. Na moje spotkali w lesie prawie nagą piękną dziewczynę. Zaczęło się od zaczepek, potem gwałt, w którym uczestniczyli wszyscy. Jeden wiedział jak to się skończy, pozostałych dwóch wzięło w tym udział dla samego gwałtu. Iwona zaczęła pewnie krzyczeć że ma chłopaka policjanta i ich wszystkich załatwi. Najgorszy z nich po prostu ją zamordował. Reszta mu pomogła pozbyć się ciała i siedzieli cicho bo sami brali udział w gwałcie. Przecież gdyby nie mieli w tym udziału, najpierw by go próbowali powstrzymać, obezwładnić albo by go sypnęli. Jednak mimo że nie spodziewali się takiego końca zależało im na zachowaniu tajemnicy. Gdyby nie brali udziału bali by się że znajdą ciało i sprzedali by kolege żeby nie było na nich. Widać knebel, oczy, czoło i włosy. No i wystające kończyny. Zagadka rozwiązana. Tyle że bez ciała ich raczej nie zamkną...

   • 5 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   I jeszcze coś

   Ciała nie ma i nie znajdą bo go tam nie ma. Było tylko przez chwilę. Wiedzieli gdzie można ukryć i tak też zrobili. Iwony zaczęli szukać o ile pamiętam dopiero po tygodniu. Ci panowie pewnie jeszcze tego samego dnia wrócili innym autem i zabrali Iwonę mając już wcześniej zaplanowany idealny plan schowania na wieki. Koniec

   • 5 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (17)

  Ja tam zadnej twarzy nie widze,a jezeli cos tam jest to na pewno nie takiej jakosci zeby moc ja dopasowac do twarzy iwony. Dobranoc

  • 137 33

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Najkepiej, że idealnie wpasowali jej wyraz w wyraz twarzy ze zdjęcia

   • 22 3

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   (10)

   5:28 zatrzymaj i powiększ jest twarz kobiety. Pytanie tylko czy to fotomontaż czy rzeczywiście. Tylko ta odsłonięta plandeka...

   • 9 8

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    CSI... ten materiał to bardziej reklama firmy. Oskarżenie wobec danej firmy niech i będzie zbadane ale skoro wrzucili ciało tak blisko, to czemu nigdy nie zostało odnalezione?

    • 18 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Nie ma twarzy, to worek (4)

    I proporcje nie są odpowiednie.

    • 17 3

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     Też wydaje mi się to użo większe od głowy...

     • 13 2

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     taaaa.... (2)

     odkryte ciało (głowa) ofiary i jedziemy miastem z odkrytą plandeką.
     Ktoś tu jest Januszem geniuszu.

     • 26 4

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      może głowa w worku foliowym?

      może głowa w worku foliowym?

      • 7 2

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      Pewnie ty seryjny morderco byś działał racjonalnie w związku z tym ze to nie pierwszy raz kogoś zabiłeś a to nie było chyba planowane wiec działania nie były tez przemyślane stres

      • 3 4

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    (2)

    Na zmylenie tropu
    Zwykłego człowieka by tak długo nie szukali
    Była komuś potrzebna
    Pytanie komu ?
    Wg mnie śmieciarze mogli zaczepić podrywać ale wątpię aby zamordowali ...
    znają doskonale te miejsce jak i kamery rozmieszczone

    • 3 5

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     A ten znowu ze swoim podrywem i zaczepianiem. Może jeszcze przytoczysz słowa jakimi podrywali? (1)

     • 4 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      Sama byś po tych słowa wskoczyła na pakę
      Zrozum to hipoteza ile ludzi tyle wersji

      • 6 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    to co można by uznać za twarz wraz z blond włosami (po powiększeniu) jest znacznie mniejsze od obszaru na który nakładają grafikę

    • 3 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   zoba zoba, smartphony oczu nie maja a usmiech i twarz rozpoznaja, jak to

   banda ignorantow, jak chcecie komentowac, to odrobcie wpierw prace domowa, gadanie dla gadania, bo wszyscy o tym gadaja.

   • 1 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   (1)

   To co robi gościu na pace auta o 5 rano ? KUPĘ ?

   • 3 4

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    sprząta worki ze smieciami?

    • 6 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Musisz mieć jakiś problem skoro nie widzisz dobrze.Zdolnośc do pewnego poziomu.

   • 0 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Zaawansowane programy tak

   Widzę nie widzisz, ale programy analityczne do analizy obrazu SĄ W STANIE to zrobić. Współczesne narzędzia na to już pozwalają. Wersja sprawy wydaje się być najbardziej wiarygodna. Jeżeli prokuratura się tym rzetelnie nie zajmie, to strach się bać....

   • 1 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  Nareszcie (3)

  Gdańscy policjanci to największe c*oty i ofermy w całej Europie, jeżeli Panowie z Lamparta mają rację ,to czas na głębokie zmiany w gdańskiej policji i durnej prokuraturze...

  • 236 43

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   nie wiem czy największe c*oty

   ale ta firma detektywistyczna mówiła o Magdalenie Żuk, że mogła paść ofiarą międzynarodowej szajki zajmującej się handlem ludźmi lub padła ofiarą jakiegoś mordu rytualnego, więc tak bym od razu nie wierzył w to co przedstawiają

   • 23 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   To trzeba by zmienić dobrą zmianę bo panowie B......ak i Ź...o niczego nie zmienią .....

   • 7 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Czy ty masz problem z mozgiem? Ten watek byl dokladnie sprawdzany przez policje w 2015 roku.

   • 4 4

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  %%%% (2)

  O ile znajdzie się ciało

  • 51 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Z początku sceptycznie oceniałem kwestię twarzy

   ale rzeczywiście to może być worek foliowy założony na głowę

   • 8 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Dajcie

   sobie już spokój z tą Iwoną !!!!! szkoda kasy i zachodu !!!!!

   • 1 12

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  Ta wersja trzyma się kupy. (14)

  Wydaje mi sie, że gdyby Pani Iwona padła ofiarą jakiegoś przypadklwego bandziora to ciało byłoby gdzieś w krzakach przykryte co najwyżej gałęziami. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś taki zakopywał ciało - bo niby czym?! A ekipa sprzątająca ... wersja niegłupia, do sprawdzenia

  • 336 13

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Dokładnie jak piszesz. Jedyne co budzi wątpliwość w tej wersji to opanowanie panów sprzątających (5)

   Nawet jakby doszło do nieumyślnego zabójstwa to sprawcy najczęściej uciekają z miejsca zdarzenia będąc w szoku. Tutaj widać olbrzymie opanowanie. Jestem bardzo ciekaw czy któryś w tych panów nie miał przeszłości kryminalnej.

   • 36 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Opanowanie można różne interpretować... (3)

    Jeśli mieli przeszłość kryminalną lub poziom empatii ustawiony na niskim poziomie to mogli być opanowani ...

    • 40 0

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     To już zatrudniają ludzi z wyrokami? (2)

     • 7 12

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      A czemu nie? Pełno wyrokowców pracuje.

      Nie mogą pracować jedynie w administracji publicznej, policji, innych służbach czy określonych zawodach, ale wyrok nie oznacza zakazu podjęcia pracy ...

      • 36 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      tak w tego typu firmach pracują ludzie z zakładu na przeróbce

      • 18 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Do sprzątania ulic biorą ludzi którzy maja do odpracowania godziny społeczne. Wiec wszystko możliwe. Chociaz ja tam na workach nich nie widzę. A to ze nałożyli jakaś grafikę i większość ludzi coś widzi to tylko ludzka wyobraźnia tak działa

    • 19 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   eh (3)

   To wg Ciebie ekipa nie była przypadkowa?Czekali właśnie na nia?Eh

   • 7 4

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    tylko jaki motyw? (2)

    Gwałtu nie da się im zarzucić bo za krótko ich nie było

    • 7 0

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     Różnie bywa ... Mógł przewrócić dziewczynę (1)

     Ta straciła przytomność. Spanikowali. Na przykład.

     • 20 1

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

      A gdzie podryw, pisłaęś że ją podrywali.

      • 3 7

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   (1)

   no tak, bo ludzie pracujący przy zbiorze śmieci to wulkany intelektu i na pewno tak schowali ciało, że za sto miliardów lat nikt go nie odnajdzie.

   • 3 13

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    To jedynie obnaża poziom intelektu

    pomorskiej policji i prokuratury ...

    • 18 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Normalnie

   W piasku na wydmach czy plazy lapami idzie kopac jak o 4:12 ostatni raz widzieli na monitoringu niech do 4:30-5:00 cos sie dzieje tak to przeciagnac cialo i zakopac np w ciagu godziny do tej 6 jest duzo czasu mozna sobie nawet spokojnie jeszcze browara i szluga spalic zanim ktos przejdzie a deszcz spadnie czy maly wiatr i piachu naniesie lub deszcz zakropi i tyle widu po swiezo kopanym

   • 1 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Nie było teoria o tym ,aby ciało było Zakopane ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mieli na to czasu ale powstała teoria o tym ,że zostało ono wrzucone w pośpiechu do kanału burzowego . Jako że wychowałam się praktycznie na tej łące (,bo mieszkałam po 2 stronie ulicy ) mogę śmiało powiedzieć ,że to naprawdę realna opcja . Realna nie oznacza pewna

   • 2 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (5)

  Na pace rownie dobrze moze byc Antoni Macierewicz albo stary rower

  • 105 89

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   ....

   Macierewicza musisz wykluczyć LP

   • 5 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   (2)

   poza tym, jak byli na tyle opanowani żeby działać szybko i skutecznie (jak widać, największe głowy kryminalistyki przez tyle nie wpadły na to, co mogło się wydarzyć), to dziwnym mi się wydaje, że tak na wierzchu to ciało położyli..

   • 10 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Dokladnie...nie przykryli by ciala i tak jechali z otwarta plandeka?

    Troche to naciagane. Facet z Recznikiem juz znaleziony?Ten facet z recznikiem Moze byl widziany w innych lokalach np w Sopocie...Sprawdzal ktos jego rajd po knajpach?Jesli byl nawalony mogl pic wczesniej w innych knajpach I raczej nie przyjechal swoim autem -jesli byl kierowca.Natomiast mogl miec gdzies w poblizu zaparkowane auto I kompana.a jesli mial to na pewno sie kontaktowal ,mogl sie kontaktowac...bilingi z sopotu ,brzezna z tamtego dnia w rece I naprzod. Szatyn,czy blondyn logowanie brzezno..dzien taki I taki...Musicie znalezsc faceta z recznikiem ale panow smieciarzy tez warto by bylo jeszcze raz odpytac.Po mojemu ta pani nie jest do odnalezienia na dzien dzisiejszy.Moze gdyby policja wczesniej zadzialala ale ja sie tam nie znam.

    • 1 3

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    " największe głowy kryminalistyki " ?

    A kto powiedział, że śledztwo było prowadzone rzetelnie ? Takie teksty tylko można usłyszeć od rzecznika w TV. Jaka jest rzeczywistość każdy wie.

    • 4 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   A może ktoś z twojej rodziny ?

   • 0 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  Ta symulacja jej twarzy mnie rozwaliła. (5)

  Chyba jakaś gimbusiarnia to robiła, żałosny materiał. Film sugeruje zdjęcia z drona a to przecież google earth. Straciłem 7 minut życia.

  • 133 91

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   to co ci pokazano na filmie to tylko jedna klatka. (3)

   oni analizowali wiele klatek jedna za drugą.
   Ale to akurat w tym materiale jest według mnie najmniej istotne.
   Najważniejsze że w końcu się jednak okazuje (co było najvardziej prawdopodobne przcież) że coś z Iwoną zrobiły przypadkowe typyu, ktre miały do dyspozycji samochód. I oni właśnie idealnie pasują, zgadzają się też godziny i to bardzo dobrze się zgadzają. Co więcej są zarejestrowani na innych nagraniach monitoringu. Dlaczego te buraki z prokuratury tego nie badały? Co za cieniasy tam siedzą. Tylko kaffki piją i nic z tego nie ma. A tu ktoś się przyłożył i chwała mu za to. Jest sensowny ślad w końcu. Niech idą tym tropem. Ważne by było żeby znaleźć i ciało i tych typów i od nowa ich przesłuchać. szczegółowo w obecności psychologa, który ich sprofiluje.

   • 22 6

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Analiza (1)

    Przecież w tekście jest napisane, że ten wątek był badany

    • 3 15

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

     Co pan ma do powiedzenia w tej sprawie?
     Nic.
     Widział pan zaginioną tamtego ranka?
     Nie.
     Dziekuję, do widzenia.

     • 30 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    sensowny ślad? powiedz mi dlaczego w takim razie zamiast jechac schować zwłoki?

    oni pojechali do pracy dalej w parku Regana. Dwa to prokuratorzy bardzo chcieli rozwikłać tą zagadkę bo daje pewny awans.

    • 1 12

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   To wytłumacz mi po co gościu jedzie na pace ze śmierdzącymi śmieciami zamiast siedzieć z przodu? Może jeszcze żyła tylko była nieprzytomna. Do takich robót często zatrudnia się kryminalistów bo nigdzie nie chcą zatrudnić takich ludzi co mnie wcale nie dziwi.

   • 16 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

  (3)

  cos za duza ta niby głowa

  • 58 14

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   Rozmiar jak rozmiar, ale kształty... (1)

   Przecież kanciaste. Ten obraz mógłby być wstawiony gdyby miał pokazać znalezioną czaszkę. I ten ciemny kwadrat to niby oczy? No przeginka na maksa.

   • 9 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

    Rozmiar glowy jest proporcjonalny do tablicy rejestracyjnej ktora ma 52cm

    Jej glowa to mniej niz 1/3 długosci tablicy

    • 2 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Trop detektywów ws. Iwony Wieczorek

   w tym worku to leb jak konia jest taki wielki ehhh sciema z ta glową

   Nikt kto gwalci i morduje i kto wrzuca zwloki na pake nie jezdzi z otwarta plandeka ale oni zgadzaja sie z czasem jak obliczalem ktos musial to zrobic od 6-15 min i to by sie zgadzalo !!!

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane