• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak dojechać na ćwierćfinał? Nie będzie blokady Wrzeszcza

Maciej Naskręt
22 czerwca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Wybierasz się na stadion w piątek? Najszybciej dojedziesz tam SKM-ką. Wybierasz się na stadion w piątek? Najszybciej dojedziesz tam SKM-ką.

Przed nami ostatni mecz Euro 2012 w Gdańsku na stadionie w Letnicy - ćwierćfinał, w którym udział wezmą reprezentacje Niemiec i Grecji. Sprawdź, jak dojechać na stadion. Prezydent Gdańska nie zgodził się na protest podwykonawców przy Galerii Bałtyckiej.Dokładnie o godz. 20:45 na gdańskiej Arenie w Letnicy możemy się spodziewać na podstawie zakupionych biletów 12,5 tys. Niemców i ok. 6 tys. Greków. 20 tys. będą stanowić Polacy. Podpowiadamy, jak dotrzeć na stadion w Letnicy.

Przejazd ul. Słowackiego, ul. Kościuszki i ul. Kochanowskiego utrudniony od godz. 12.

Organizacja ruchu od godz. 12 na ulicach: Słowackiego, Kosciuszki i Kochanowskiego. Organizacja ruchu od godz. 12 na ulicach: Słowackiego, Kosciuszki i Kochanowskiego.
W ciągu ul. Słowackiego zobacz na mapie Gdańska - odcinek od skrzyżowania z ul. Złota Karczma zobacz na mapie Gdańska do skrzyżowania z ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdańska - na północnej jezdni będzie odbywał się ruch dwukierunkowy dedykowany, czyli dla autobusów komunikacji miejskiej, autobusów czarterowych, kolumn specjalnych, pojazdów ratunkowych oraz pojazdów z akredytacjami UEFA. Natomiast jezdnia w kierunku Wrzeszcza, czyli południowa nitka, będzie ogólnodostępna, a ruch na niej będzie się odbywał dwukierunkowo.

Z kolei ul. Słowackiego na docinku od ul. Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska do al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska będzie wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej i czarterowych, kolumn specjalnych, pojazdów ratunkowych oraz pojazdów z akredytacjami UEFA. Ogólnodostępny ruch będzie odbywał się dwoma objazdami. Po pierwsze ul. Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska, ul. Szymanowskiego zobacz na mapie Gdańska i al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska. Po drugie, będzie można przejechać ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdańska i al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska.

Warto pamiętać, że ruch dedykowany będzie odbywał się na ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańska i ul. Kochanowskiego zobacz na mapie Gdańska. Będą mogły tam wjechać pojazdy związane z obsługą Euro, ale też mieszkańcy posiadający odpowiednie przepustki.

Zamknięcie dróg wokół i do stadionu o godz. 16:45.

Organizacja ruchu od godz. 12 na ulicach: Słowackiego, Kosciuszki i Kochanowskiego. Organizacja ruchu od godz. 12 na ulicach: Słowackiego, Kosciuszki i Kochanowskiego.
Ulice: Wały Piastowskie zobacz na mapie Gdańska, Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska będą zamknięte dla ruchu kołowego. Będą mogły tam jeździć wyłącznie pojazdy z identyfikatorami UEFA. Dodatkowo ul. Jana z Kolna będzie wyłączona z ruchu pieszego.

Zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego będzie też Węzeł Kliniczna zobacz na mapie Gdańska, a przejazd ul. Kliniczną zobacz na mapie Gdańska udostępniony zostanie na odcinku od zjazdu do szpitala do al. Hallera zobacz na mapie Gdańska.

Z trudnościami będą poruszać się mieszkańcy Młynisk i Letnicy. Przejazd będzie odbywał się wyznaczonymi ulicami. By wjechać na teren dzielnicy, należy wcześniej okazać specjalny identyfikator, natomiast wyjazd odbywać się będzie bez ograniczeń.

Nie będzie utrudnień związanych z protestem podwykonawców Hydrobudowy przy Galerii Bałtyckiej.

W czasie protestu podwykonawców uczestnicy przepuszczali pojazdy służb ratowniczych.

Prezydent Gdańska wydał w czwartek decyzję administracyjną zakazującą organizacji przy Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska protestu, którego celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec braku zapłaty podwykonawcom przez Hydrobudowę Polska przy realizacji zadania. Czytamy w decyzji, że protest uniemożliwiłby przejazd pojazdom ratowniczym: policji, straży pożarnej, karetkom pogotowia, co może zagrażać zdrowiu i życiu albo mieniu w znacznych rozmiarach.

Przeczytaj całą decyzję prezydenta (PDF)

Organizatorzy protestu twierdzą, że w ten sposób można zakazywać każdego protestu na ulicach. - Podczas poprzedniego protestu przepuszczaliśmy wszelkie służby ratownicze, zresztą zarejestrowała to też kamera Trojmiasto.pl. Żadne służby nie zostały zatrzymane na naszej blokadzie. Odwołamy się od decyzji prezydenta - uważa Tomasz Nastaj, prezes zarządu Instal Ekran sp. z o.o. - podwykonawca Hydrobudowy i organizator protestów.

Czy mimo zakazu wyjdziecie na ulicę przy Galerii Bałtyckiej? - Nie, chcemy uniknąć starć z policją. Nie możemy naszych pracowników narażać na niebezpieczeństwo - tłumaczy Tomasz Nastaj.

Podpowiadamy, jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza.

Sprawdź, jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza. Sprawdź, jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza.
Prawidłowa droga od strony Zaspy przebiegać będzie podczas ćwierćfinału: ul. Uczniowską zobacz na mapie Gdańska, wokół mało zachęcającego do spacerów terenu kolejowego na północ od drogowego wiaduktu zobacz na mapie Gdańska i przez kolejowe torowisko zobacz na mapie Gdańska. Stamtąd pozostaje do przejścia jeszcze ok. 200 m drogi.

Trzeba tam jednak uważać. Przejście nie wygląda zachęcająco. Jeśli spadnie deszcz, kibice będą z pewnością brnąć w błocie. W przypadku upałów można liczyć na ogromny kurz unoszący się z drogi.

Natomiast od strony Wrzeszcza będzie można przejść al. Hallera do ul. Uczniowskiej. Odradzamy spacer na przełaj przez tory kolejowe na wysokości nowego przystanku Gdańsk - Stadion Expo. Nie warto też przechodzić tunelem na wysokości nieczynnej stacji Gdańsk Kolonia.

Wszystkie utrudnienia wprowadzone w dniu meczu przestaną obowiązywać w ciągu trzech godzin od chwili zakończenia spotkania, czyli ok. godz. 0:30 w sobotę.

W związku z meczem piłki nożnej rozpoczynającym się w piątek 22 czerwca o godz. 20:45 na stadionie w Letnicy, już od rana nastąpią zmiany w organizacji komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM Gdańsk.

I. OGÓLNE ZMIANY W RUCHU


Zmiany na ul. Słowackiego

Od godz. 12:00 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców po meczu, prawa jezdnia ul. "nowej" Słowackiego, patrząc w kierunku portu lotniczego, na odcinku od ul. Obywatelskiej aż do ul. Cytrowej w Złotej Karczmie zostanie przeznaczona wyłącznie dla ruchu (w obu kierunkach) autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów UEFA. Wszystkie autobusy jadące od strony Złotej Karczmy w kierunku ul. Potokowej i Galerii Bałtyckiej, za przystankiem "Złota Karczma" będą wjeżdżały na przeciwległą jezdnię ul. Słowackiego i tak będą dojeżdżały aż do ul. Obywatelskiej (przy dawnych koszarach). Tymczasowe przystanki autobusowe na tym odcinku, w kierunku Wrzeszcza, zostaną zlokalizowane w pasie rozdziału ul. Słowackiego.

Zmiany tras linii 174, 200, 205, 207, 232 i 256

Ze względu na potrzeby służb porządkowych i organizatorów imprezy, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kolejowa. Dlatego już od około godz. 10:00 do końca dnia, trasy linii autobusowych 174, 200, 205, 207, 232 i 256 zostaną skrócone do przystanku Gdańsk-Dworzec Główny.

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Jana z Kolna, Węzła Kliniczna i ul. Marynarki Polskiej

Od około godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców meczu, cała ul. Jana z Kolna i ul. Marynarki Polskiej oraz Węzeł Kliniczna zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego. Zmiany te będą miały wpływ na kursowanie tramwajów w tym rejonie. Bez zakłóceń będą dojeżdżały autobusy do pętli "Jana z Kolna".

W tym czasie:
- Tramwaje linii 8 zostaną skierowane - w obu kierunkach - na trasę objazdową:
Jelitkowo - Zaspa - Opera - Zwycięstwa - Dworzec Główny - Stogi Plaża.
- Tramwaje linii 7 i 14 kursują wyłącznie do około godz. 16:30.
- Do godz. 16:30 linia tramwajowa 10 funkcjonuje na stałej trasie. Od godz. 16:30 tramwaje tej linii pojadą na trasie zmienionej: Siedlce - Dworzec Główny - Zwycięstwa - Opera - Hallera - Brzeźno - Nowy Port Oliwska. Funkcjonowanie tej linii zostanie utrzymane do końca dnia.
- Od godz 16:30 tramwaje linii 4 w obu kierunkach zostaną wycofane z ul. Klinicznej oraz Marynarki Polskiej i pojadą zmienioną trasą: Zaspa - Mickiewicza - Brzeźno - Nowy Port (Oliwska).
- Tramwaje linii 9 kursują wyłącznie do godz. 16:00.

Tymczasowa linia tramwajowa 94 dla mieszkańców Letnicy

Z powodu zamknięcia dla zwykłego ruchu tramwajowego ul. Marynarki Polskiej, od około godziny 16:40 do końca dnia, na trasie z Nowego Portu (pl. Wolności) do Letnicy (skrzyżowanie ulic Marynarki Polskiej i Uczniowskiej) zostanie uruchomiona tymczasowa linia 94. Linia będzie kursowała co 20 minut i będzie obsługiwana "wahadłowo" tramwajem dwukierunkowym po jednym torze (tor w kierunku Nowego Portu). Przystanek początkowo-końcowy w Nowym Porcie dla tej linii zostanie zlokalizowany na Placu Wolności, tuż przed skrzyżowaniem ul. Wolności i Marynarki Polskiej. Na trasie przejazdu tramwaje tej linii będą się zatrzymywały na przystankach "Wyzwolenia" i "Śnieżna".
Mieszkańcy Letnicy mogą również skorzystać bezpłatnie z linii SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo.

Przez cały okres od dnia 07.06.2012 do nocy 01./02.07.2012 włącznie, godziny funkcjonowania linii 2, 3 i 6 zostały wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut.

II. DOJAZDY NA STADION


SKM

ZTM Gdańsk przygotował specjalną ofertę dojazdu pociągami SKM do stadionu. Od godz. 16:00 do rozpoczęcia meczu oraz po zakończeniu meczu do godz. 02:00 w nocy, na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo będą kolejki kursowały z częstotliwością co 12 minut. Odjazdy na Dworcu Gdańsk Główny będą się odbywały z peronu 3. Na trasie przejazdu, pociągi SKM nie będą się zatrzymywać na żadnym dodatkowym przystanku. Przejazdy tymi pociągami będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów. Dotyczy to także osób nie posiadających biletu wstępu na stadion.

Specjalna linia tramwajowa 60

Od godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców ze stadionu, na trasie: Centrum - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Jana z Kolna - Stadion (pętla Kliniczna) zostanie uruchomiona dedykowana linia tramwajowa. Od pętli Kliniczna do stadionu kibice będą dochodzić pieszo. Tramwaje tej linii będą kursowały co 3 minuty. Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu, przystanki na trasie przejazdu linii 60 w ciągu ul. Jana z Kolna/Marynarki Polskiej: "Stocznia SKM" (w obu kierunkach), "Stocznia Północna" (w obu kierunkach), "Twarda" (w obu kierunkach) nie będą obsługiwane.

Linie tramwajowe 2, 3, 6, 8, 10, 11, 12

Z Centrum oraz ze Strefy Kibica do stadionu można dojechać również tramwajami linii 2, 3, 6, 8 (od godz. 16:30), 10 (od godz. 16:30), 11 i 12. Należy wysiąść na przystanku "Opera Bałtycka" i następnie skorzystać z oznaczonego dojścia do stadionu.

Linie ekspresowe C1, C2 i P+R

W dniu 22.06.2012 bezpłatna autobusowa linia ekspresowa C1 (Lotnisko/Airport - Dworzec Główny/City Centre) będzie funkcjonowała ze zwiększoną częstotliwością - co około 8 minut. Dodatkowo na trasie przejazdu zostanie uruchomiony przystanek "P+R Auchan" - zlokalizowany w zatoce przystankowej na parkingu CH Auchan.

Od godz. 17:00 do godz. rozpoczęcia meczu oraz w okresie po zakończeniu meczu zostanie uruchomiona bezpłatna linia ekspresowa C2 z Portu Lotniczego bezpośrednio do stadionu. Przystankiem początkowo-końcowym w rejonie stadionu jest nowa pętla autobusowa przy ul. Kochanowskiego w pobliżu czerwonego wiaduktu w ciągu ul. Uczniowskiej. W celu usprawnienia dojazdu na stadion i powrotu z niego, zostaną uruchomione w obu kierunkach dodatkowe przystanki dla linii C2:
- Złota Karczma (w ciągu ul. Słowackiego)
- Potokowa (w ciągu ul. Słowackiego)
- Galeria Bałtycka (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i 110 do Portu Lotniczego)
- Legionów (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i w zatoce przystankowej dokładnie naprzeciw, w kierunku lotniska)
- Kościuszki (na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania
z ul. Kochanowskiego).

Po zakończeniu meczu, wg potrzeb, będą uruchamiane autobusy specjalnej linii "P+R", którą będzie można dojechać bezpośrednio bez żadnych dodatkowych przystanków na trasie przejazdu, ze stadionu do parkingów zlokalizowanych w ciągu al. Armii Krajowej ("P+R Łostowicka/Armii Krajowej") oraz na parkingu CH Auchan ("P+R Auchan").
O godz. 23:10, 23:25 i 23:40 z przystanku "Al. Hallera" (w ciągu ul. Czarny Dwór) odjadą dodatkowe autobusy linii 148 w kierunku Żabianka SKM.

Trasa linii nocnej N6

W nocy 22/23.06.2012, linia nocna N6 będzie funkcjonować na stałej trasie przez ul. Marynarki Polskiej. W przypadku wydłużenia godzin akcji przejścia kibiców w ciągu ul. Marynarki Polskiej, czyli później niż o godz. 23:30, autobusy linii N6 będą kierowane na trasę zastępczą przez al. Zwycięstwa - Hallera - Brzeźno z zajazdem do Nowego Portu.

III. STREFA KIBICA NA PLACU ZEBRAŃ LUDOWYCH


Również w dniu 22.06.2012, w związku z imprezą masową w Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych, komunikacja miejska organizowana przez ZTM Gdańsk zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami tramwajów i autobusów.

Linie tramwajowe
Godziny funkcjonowania linii 2 , 3 i 6 zostaną wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut. Po zakończeniu imprezy z przystanku "Brama Oliwska" zostaną uruchomione specjalne kursy na liniach:

- 2 w kierunku Łostowice/Świętokrzyska,
- 2 w kierunku Oliwa przez Zaspę,
- 3 w kierunku Brzeźno,
- 3 w kierunku Stogi przez Przeróbkę,
- 6 w kierunku Jelitkowo przez Wrzeszcz-Oliwę.

Linie nocne
Ze zwiększoną częstotliwością będą funkcjonowały linie nocne:

N3 w obu kierunkach z Wrzeszcza PKP do Dworca Głównego przez Port Lotniczy. Przez całą noc będzie zwiększona częstotliwość kursowania do co około 40 minut;

N5 w obu kierunkach z Dworca Głównego do Pruszcza Gdańskiego przez Orunię. Do godz. 02:45 będzie zwiększona częstotliwość do co około 40 minut. O godz. 00:25 zostanie wykonany dodatkowy kurs z Dworca Głównego do Pruszcza.

N6 w obu kierunkach z Niedźwiednika do Żabianki SKM przez Piecki-Migowo, Letnicę, Nowy Port, Brzeźno, Przymorze. Przez całą noc będzie zwiększona częstotliwość kursowania nawet do co 20 minut.

N9 O godz. 01:25 z Dworca Głównego zostanie wykonany dodatkowy kurs autobusu linii N9 do Przegaliny przez Rudniki-Sobieszewo.
Mieszkańców Oruni Górnej, Łostowic i innych osiedli południowych zapraszamy do korzystania z linii tramwajowych 2 i 6 do pętli "Łostowice Świętokrzyska", gdzie w noc 22./23.06.2012 na pasażerów będą czekały dodatkowe autobusy linii nocnych:
- N1 do Oruni Górnej
- N4 do Jaworzniaków przez Zakoniczyn
- N13 do Olimpijskiej.


Jak z lotniska dojechać na stadion.

Opinie (154) 5 zablokowanych

 • (10)

  Jeszcze kilka dni i koniec tego cyrku:)
  Szkoda ze miasto wychodzi z dlugami i niedokonczonymi inwestycjami drogowymi z tego przedsiewziecia a przyjezdni...przyjezdni zdziwia sie jak odwiedza nas za tydzien/miesiac,juz bez kotar nad miastem, i zapytaja:,Czy ja napewno tutaj bylem podczas Euro?':)

  • 87 140

  • strajkujcie i demonstujcie.. wlaczcie o swoje (2)

   przecierpie te dodatkowe korki, ale jak swiat ma sie dowiedziec o pzrekretach - to jestem za!

   • 22 12

   • no i co swiat na twoje problemy (1)

    po mlodzieżowemu - KLADZIE LACHE ! Myslisz ze sie ktos nad twoim losem sie zlituje, ktos cie po glowce poglaszcze ..... czlowieku zacznij sam cos robic i walczyc, a nie plakac jak rumunska zebraczka i liczyc na to ze inni zrobia za ciebie twoja robote

    • 20 6

    • Tak samo kladzie lache jak na to jak ich tu goszcza.Fakt jest wesolo ale widza ze po euro przyjada do innego swiata...gdy kurtyny znikna :)

     • 0 3

  • A teraz do kasy pisowski pachołku internetowy. (2)

   • 21 23

   • Ale po co do kasy:) I skad wiesz ze to pisowiec :D Kopiujesz slogany i pindolisz glupoty a takich tu nie lubimy.Lapiesz minusa :)

    • 10 12

   • a co to "pachołek internetowy"??

    takie śmiałe połączenie dawnej przeszłości z cyfrową teraźniejszością??:))

    • 3 2

  • (2)

   Jakiego cyrku? Mówisz o tej drobnej reorganizacji trwającej chwilę i to raptem cztery razy w ciągu całego Euro? Bardzo fajnie, że to działo się i dzieje u nas, fajnie, że przyjezdni, kibice i turyści są zadowoleni i wszystko im tu pasuje. Bawią się świetnie nie za sprawa polityków, dróg, gospodarki a za sprawą innych, zadowolonych ludzi.. Ale fakt, istnieje też opcja, że szklanka jest do połowy pusta. To wielce smutne. :roll: Ja cieszę się z tej pełnej jej połowy.

   • 15 3

   • (1)

    Rowniez sie ciesze,ale to nadal jest cyrk.Mowie o calym przedsiewzieciu potocznie zwanym Euro ktore przynioslo miastu mega dlugi,nawet pomimo tego ze Adam Owicz pozwolil na galopujace ceny zupy na stacjach i zywnosci w sklepach..zeby napelnic swoje kieszenie bo to ze miasto wyjdzie z dlugami to oni wiedzieli juz od dawna :) Dziwi tylko fakt ze ludzie zapatrzeni w pilke nie kumaja calego systemu ktory bebeszy im kieszenie.Slabe to podejscie:)

    • 2 11

    • ty observateur - weż sobie jakąś laskę poszukaj i zrób co trzeba bo twoja frustracja ewidentnie wynika z niedymania

     • 7 1

  • Euro

   Zgadzam sie . To istny cyrk.A co potem?Za dlugi my bedziemy placic. I po co to komu ? Bez sensu.

   • 0 2

 • Dobrze że pada to kibice mmm mówiący w jezyku niemieckim nie będą siusiać po bramach i placach. (6)

  MIEJMY NADZIEJĘ ŻE GRECJA WYGRA ZARÓWNO NA BOISKU JAK I Z EUROSOCJALIZMEM :-)

  • 57 84

  • Mam nadziejs że Greja dostanie baty jakich nie widziała. (3)

   A euro socjalizm to dodatek za pracę na drugim pietrze,bo nie ma windy.
   Niech się greccy oszuści zabiorą lepiej do uczciwej pracy i przestaną nas(unię)kantować.
   A jeśli się nie podoba zawsze mogą wrócić do drachmy i zacząć wypasać kozy.

   • 41 17

   • poczytaj dokładnie zanim zaczniesz powtarzać bełkot z telewizji

    • 9 13

   • odstaw TVN wyborczą i Trwam (1)

    wiedzieliście że największa grupa oglądajacych TVN to widzowie trwam :-) dobre nie

    jak partyjna szumowina na emerytuże wojskowej pomimo że był oficerem politycznym i strzelać nie potrafi się obawia to słucha wszystkich wiadomości 24 na dobę

    • 2 10

    • "emerytuże"??

     oj, jak taki z ciebie polonista, to wkręcaj tory. Ew. przycinaj zieleń.

     • 2 1

  • Dobrze że pada to kibice mmm mówiący w jezyku niemieckim nie będą siusiać po bramach i placach (1)

   Mogą sikać sobie w spodnie, nikt nie zauważy. No, może będzie trochę parowało... ale co tam. Dachu nie ma, najwyżej mgiełka się zrobi. Właściwie to mogliby pampersy założyć...hihi

   • 1 13

   • Dobrze ze pada?

    Takie osiolki ja ty przed mistrzostwami mieli wielka gebe jak to daleko zajda zeby sie spotkac z niemcami i im dokopac wyszlo na to ze niemcy graja dalej a polacy w najslabszej grupie zajeli osttnie miejsce i nawet nie bylo widac zrywu walki do pustej bramki nie umieli trfic. Teraz zeby sie cieszyc z imprezy jaeszcze to nazekania na kibicow jakby miasto z organizowalo dostateczna liczbe toalet nie napewno nie sikali by na ulicych zreszta tobie nie powinno to przeszkadzac bo pewnie mieszkasz na zadupiu ze nawet ruski kibic by tam nie dojdzie.Jak czytam takie narzekania to jest mi zal ze w takim zarąbistym miescie najfajnieszym pod polska administracja mieszkaja takie buraki.
    Smutek ogarnia moje serce

    • 6 2

 • dziś będzie armagedon na ulicach (3)

  • 30 48

  • raczej w twoich gaciach

   • 18 3

  • zgadza sie. Bo dziś piątek, wszyscy wyjeżdżają i bez Euro jest paraliż Wrzeszcza a co dopiero dziś

   • 6 3

  • wracałem z pracy o 15, korki jak zawsze w tych samych miejscach, nic szczególnego

   • 1 1

 • opinia (14)

  Wszyscy zwykli gdańszczanie (poza lemingami) mają serdecznie dosyć tej piłkarskiej hucpy. Dopłacamy do tego i jeszcze musimy się męczyć!

  • 61 143

  • Czy Ty potrafisz tylko narzekać?

   Naprawdę smutne życie musisz mieć ;] I dla Twojej wiadomości ani PO, ani Palikota czy SLD nie popieram ;]

   • 27 13

  • Od kiedy reprezentujesz wszystkich gdańszczan?

   Mickiewiczowski Konrad jesteś, że cierpisz za narody? Wypij szklankę wody, to Ci może móżdżek odetka.

   • 45 8

  • i po co chrzanisz?

   • 18 4

  • zadłużamy się na lata!! (8)

   ale co tam...grunt, żeby było wesoło i europejsko...biedny, ślepy naród...a że ciężkie miliony idą na euro zamiast na przedszkola, drogi, parki, chodniki, szpitale itp itd...

   • 10 33

   • skąd ty się idioto wziąłeś? (2)

    dróg się w Gdansku nie buduje?

    • 35 7

    • nie (1)

     sam jestes idiota, kultury troche bucu

     • 6 16

     • Opinia została zablokowana przez moderatora

   • Konkordat` (2)

    Konkordat 10 mld zł rocznie na utrzymanie watykanskich katabasów i co ???????

    • 6 5

    • 10 mld?

     Prawie jak Palikot przywaliłeś. Jak on to powiedział na jednym wiecu, "na likwidacji funduszu Kościelnego polska by zaoszczędziła prawie miliard złotych rocznie", w programie zmienił na 300mln. Ciekawe czy ktoś mu powiedział, że państwo płaci na niego 80mln?

     I nie idzie mi tutaj o słuszność czy też nie tego stanu rzeczy. Idzie mi o to, że ktokolwiek wymyśla fakty olewając rzeczywistość z definicji nie jest kompetentny by cokolwiek zmienić.

     • 5 2

    • Czyżby?

     Żeby nie było, jestem absolutnie przeciwny konkordatowi. Ale rzucając liczbami należało by sprawdzić faktyczny stan rzeczy, aby się nie błaźnić. W tym przypadku mój przedmówca ma rację, 10 mld. to kwota wyssana z palca. No chyba, że wliczasz w to nieruchomości oddawane kościołowi przez samorządy. Tyle, że takie działania to już wola prezydentów miast, niczym nie przymuszona. Może poza interesem własnym...

     • 2 0

   • zadłużamy się na lata!! (1)

    Jeżeli naprawdę myślisz tak jak napisałeś to jesteś nieźle ograniczony.

    • 6 3

    • A może po prostu umie liczyć?

     Ja ze swojej strony chętnie poczytam konkretne argumenty, przemawiające za tym iż gość się myli. Jeśli rzucasz jakąś tezą, wypadało by ją poprzeć argumentami. W takim przypadku uwagi ad-personalne to właśnie świadectwo ograniczenia.

     • 0 0

  • Nie zwykli gdańszczanie mają dość Euro

   a wolacy, wolacy.

   • 8 1

  • zarąbista impreza - a ty reprezentujesz Gdańszczan reprezentujących Narut Wolski jak mniemam - impotentów z rodziny smoleńskiej

   tak trzymaj chłopaku

   • 2 1

 • shiteuro (12)

  Kto wam wmówił że piłka nożna to nasz sport narodowy. Od czterdziestu lat słyszę tylko ochy i achy a to tylko gra przereklamowanych trampkarzy z dużym ego i bez jaj.
  A rządzi tym cyrkiem w PZPN-ie buc i gbur - Lato, którego z stołka nie można wyrzucić, dawno tam prokurator powinien urzędować.
  Nie oglądam tego i nie będę oglądał.

  • 64 39

  • guanoprawda (8)

   Nie ogladasz bo masz jeszcze antene na dachu a nie DVBT, zawsze w radio mozesz posluchac, jedno musze tobie przyznac ze sport narodowy w polsce to druzyny burakow zucajace do bramki nazekan nie ma mocnych na swiecie, albo druga dyscyplina tez w ktorej polacy pprzynajmniej za takich sie uwazajacych sa bardzo dobrzy to wyzej s**** niz d*pe mam, i trzecia tez calkiem mocna duzo gdadam nic nie robie, jeszcz pare takich moznabylo by znalesc gdzie polska nie miala by sobie rownych i nie w europie a le i na swiecie

   • 2 12

   • (3)

    Hindenburg,chciales zablysnac ale Ci nie wyszlo :):)

    • 4 3

    • Prawda w oczy kole (2)

     Nie chcialem zablysnac zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej; trzeba miec jaja zeby umiec przyznac sie do prawdy

     • 1 2

     • (1)

      Czyli zdziwilbys sie gdybys chcial zablysnac,dobrze rozumiem ?:D

      Coz,chciales chciales,w dodatku robisz od groma bledow w pisowni a na to zwracaja uwage,pleciesz 3 po 3 i za to lapiesz minusy:)

      • 0 0

      • to ty chcesz zablysnac

       pilka nozna to jest nasz sport narodowy, a na bledy zwracaja uwage tylko nadgorliwcy, to ze ktos popelnil blad nie znaczy ze nie zna naszego jezyka :) wiec ogarnij drganie lydek dzidek i idz placz dalej jak to euro jest slabe i zatruwa Ci zycie... ja mieszkam w gdansku od kilku lat, i chce czy nie - euro to jedno z najlepszych eventow jakie moglo sie nam przytrafic!! lepsza moze byc tylko olimpiada ale to nie ten kaliber :) pozdrawiam wszystkich kibicow wszystkich sportow :)

       • 0 1

   • DVBT (3)

    A tak w ogóle to DVBT można z tej samej starej anteny na dachu bardzo dobrze oglądać, kolego...

    • 5 0

    • (2)

     naprawde o jacie ale ty jestes madry, kurde ale zes zablysna idea byla taka kolego ze jak nie masz dvbt do nie obejzysz meczu a nie ze mozna podlaczyc antene i tez ogladac kolezko inteligenciku

     • 0 3

     • Coz czuje ze ten caly hindenburg to takis nabarmuszony dzieciak bo rozumowanie ma co najmniej gimnazjalisty ktorego sila przepychaja do nastepnej klasy:D Znow chcial zablysnac.Ale mu nie wyszlo :D

      • 0 1

     • doładuj se w d*pe jeszcze MPEG-4!

      • 0 0

  • khahaha (1)

   Sportem narodowym, to może być siatkówka. Oni chociaż posiadają jakieś sukcesy, nie to co polscy pro kopacze piłki ! Powinni o 90% obniżyć wynagrodzenie tym pseudo piłkarzom, zlikwidować PZPN i zostawić lokalne rozgrywki dzieci na orlikach.

   pozdrawiam

   • 4 1

   • satkówka małysze sport dla Andrzejów Januszy i Suzejów - Gejów

    • 0 3

  • to nie oglądaj ... kim ty jestes smieciu żeby sie z tobą liczyć - morda w TV Trwam i nie bulgocz

   a co do wmawiania polecam zapozanć sie z historią piłki nożnaj w Polsce jeszcze przed wojna i szczególną uwagę zwrócic na frekwencję na meczach w latach 50 -60 i 70 tych - na ligowych meczch pojkawiało się p 50 -60 tys ludzi na reprezentacji w meczu z ZSRR pona sto tysięcy na narodowym a co do najnowszej historii ... 18 milionów widzów oglądało mecz z Rosją . tyle w temacie . A i skończcie z tą niszową siatkówką czy marginalnymi skokami

   • 1 3

 • Dość traktowania mieszkańców jako obywateli II kategorii (2)

  budyń won

  • 65 53

  • budyn zakazuje, bo jeszcze merkel poskarzy ryzemu

   • 10 8

  • razem z budyniem, cale "prezydium" powinni zaorac

   • 7 5

 • ale leje drugi dzien...masakra ma padac caly dzien... (1)

  • 41 11

  • No i co, na głowę Ci leci?

   • 3 7

 • Oczywiście, że miasto bedzie sparaliżowane (6)

  jak po większości dni w których intensywnie pada.

  Na Rzeczpospolitej przy większych skrzyżowaniach już są "kałuże" głębokie na 15-20 cm i rozległe na kilka metrów. Ludzie przez przejścia dla pieszych nie mogą przechodzić.

  To miasto będzie dziś tonąć nie tylko w korkach.

  • 54 6

  • 20 cm??? (1)

   Mierzyłeś?

   • 2 7

   • Wystarczy spojrzeć po krawężnikach

    jak widać, że nikną w wodzie, to wg ciebie ziemia się zapadła czy kałuża jest głęboka ?

    Trochę logicznego myślenia nie powinno sprawiać bólu.

    Zresztą tam podany jest przedział liczbowy ... znane tobie jest takie pojęcie ?

    • 11 0

  • A mój samochód może wjechać w wodę do ~1,4 głębokości ... (2)

   ... więc mam w nosie te plamki wody na ulicach !!!

   • 2 4

   • Słabo, zrób coś z tym, bo go utopisz ;-) (1)

    Mój robi do 1,7m i myślę, żeby dodać jeszcze 10-20cm.

    • 4 0

    • No fakt, muszę go troszeczkę, by nie zabrakło kiedyś tego 1cm :-P

     • 0 1

  • oj tam zaraz "miasto" :)

   • 1 1

 • no jasne. wważniejsze igrzyska... a że potem motłoch nie będzie miał gdzie pracowac bo firmy padną (6)

  to juz nieistotne. Będize można za to robic szkolenia dla bezrobotnych i prac kase dalej

  • 48 29

  • by zylo sie lepiej kolesiom

   • 11 5

  • a że potem motłoch nie będzie miał gdzie pracowac (1)

   Z tego co napisałeś wynika, że gardzisz ludźmi którzy pracują. To już do tego doszło, że menele to elita ?

   • 9 9

   • a jak można nazwac ludzi ktorzy tak bezmyślnie wierzą ze te igrzyska przyniosą im niewiadomo co ? jak można nazwac ludzi, ktorzy ciagle wybierają te same mardy? Jak mozna nazwać ludzi, którzy na mapie świata indii szukają w europie? jak można nazwac ludzi, którzy fakty tvn traktują jako poważny program informacyjny? itd...

    • 1 8

  • czlowieku (1)

   a czemu ty kojarzysz budowe slowackiego z euro - klapki masz na oczach ? haslo "euro" bylo w sumie swietnym deadlinem - bez tego slowackiego i tak by stanela ale na wczesniejszym etapie

   • 6 1

   • kloss'a chyba ktos brzydko oklamal :D

    • 0 1

  • No to dalej glosujcie na tych pajacow :)

   • 0 0

 • Szkoda tylko że od wczoraj pada deszcz.

  • 20 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane