Jak dotrzeć na cmentarze w weekend

Najnowszy artukuł na ten temat Wspominamy tych, którzy od nas odeszli
Jak co roku pas zieleni w ciągu al. Armii Krajowej na wysokości cmentarza zamieni się w ogromny parking. Podobny widok będzie można zobaczyć przy pozostałych trójmiejskich nekropoliach.
Jak co roku pas zieleni w ciągu al. Armii Krajowej na wysokości cmentarza zamieni się w ogromny parking. Podobny widok będzie można zobaczyć przy pozostałych trójmiejskich nekropoliach. fot. Mateusz Ochocki/KFP.PL

Przed nami 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych. Święto w tym roku przypada w niedzielę, co oznacza, że zmiany w ruchu wokół trójmiejskich nekropolii zostaną wprowadzone w wielu miejscach już w sobotę. Podpowiadamy jak dotrzeć na cmentarze.Czym masz zamiar podróżować w trakcie Dnia Wszystkich Świętych?

Zobacz wyniki (559)
Odszedł od ciebie ktoś bliski? Zamieść wspomnienie na jego temat w serwisie Nekrologi: Pożegnania i Wspomnienia

Sopot:

W Sopocie wszystkie cmentarze (Cmentarz Komunalny, Cmentarz Katolicki, Cmentarz ParafialnyCmentarz Żydowski) zgrupowane są przy ul. Malczewskiego zobacz na mapie Sopotu, stąd też zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą głównie tej właśnie lokalizacji.

Obowiązywać będą od 30 października, od godz. 9, do 2 listopada, do godz. 18. Sama ul. Malczewskiego zamieni się w tym czasie - na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Kolberga - w ulicę jednokierunkową. Podobnie ul. Księżycowa na odcinku od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca. Podobnie też ul. Okrężna w kierunku ul. 23 Marca oraz ul. Słoneczna w stronę ul. Okrężnej. Wszystkie zmiany, wraz z zaznaczonymi miejscami parkingowymi, naniesione są na mapkę obok tekstu. Z samym parkowaniem może być jednak problem.

W czasie, kiedy obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu, pojazdy jadące od strony Gdyni ulicą Sopocką i dalej ulicą Malczewskiego zobacz na mapie Gdyni, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolberga zobacz na mapie Sopotu będą kierowane objazdem przez Osiedle Brodwino, ul. Kolberga i dalej ulicami Obodrzyców i Wejherowską zobacz na mapie Sopotu aż do al. Niepodległości.

Organizacja ruchu wokół sopockich nekropolii.
Organizacja ruchu wokół sopockich nekropolii. mat. prasowe

Gdynia:

Organizacja ruchu wokół cmentarzy będzie podobna do tej, z którą można było się zetknąć w ostatnich latach. Zmiany zaczną obowiązywać już 31 października.

Przy Cmentarzu Witomińskim zobacz na mapie Gdyni na odcinku ul. Witomińskiej od ul. Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się. 31 października od godz. 6 od wysokości bramy cmentarza do skrzyżowania z ul. Rolniczą, w kierunku dojazdu do Witomina, wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (w kierunku Witomina).

Po lewej stronie odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Natomiast po prawej stronie (przy płocie cmentarza) można będzie parkować pojazdy. Na odcinku od bramy cmentarza do wyjazdu z parkingu będzie można zatrzymać samochód i wysadzić pasażera.

Samochód będzie można zostawić, oprócz prawej strony Witomińskiej, na parkingach w rejonie cmentarza oraz na placu pomiędzy ulicami: Witomińską, Śląską i Kielecką.

W przypadku cmentarza przy ul. Spokojnej zobacz na mapie Gdyni obie strony ulicy od skrzyżowania z ul. Wielkopolską aż do drogi dojazdowej oraz droga na cmentarz objęte zostaną w piątek, sobotę i niedzielę zakazem zatrzymywania się.

Kierowcy mogą parkować pojazdy na parkingu zlokalizowanym przy ulicy Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza.

Od czwartku natomiast jest zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzu Marynarki Wojennej zobacz na mapie Gdyni na Oksywiu. Na ul. Muchowskiego oraz ul. Miegonia zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Arciszewskich do ul. Dickmana. Samochody będą tam tak jeździć do końca 2 listopada.

W okolicach cmentarza w Kosakowie 1 listopada samochody będą mfdąbrowsogły jechać w jednym kierunku ul. Rzemieślniczą od skrzyżowania z ul. Rumską do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego. Na całej ul. Rzemieślniczej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Wyznaczone zostaną 3 parkingi, a ruchem intensywnie mają kierować policjanci.


Gdańsk

Cmentarz przy ul. Łostowickiej zobacz na mapie Gdańska - zmiany 31.10 w godz. 8-18 i 1.11 w godz. 6-20.
Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, od strony ul. Kartuskiej wjazd zapewniony będzie tylko dla autobusów komunikacji miejskiej, pojazdów "taxi", inwalidzkich oraz posiadających identyfikatory z literą "A" (mieszkańcy ul. Łostowickiej, osoby prowadzące działalność gospodarczą przy ul. Łostowickiej) i z literą "B" (zaopatrzenie handlu przycmentarnego). Od strony al. Armii Krajowej - wjazd zostanie udostępniony tylko dla autobusów komunikacji miejskiej. Ponadto całkowicie zamknięte będą wjazdy na ul. Łostowicką z ulic: Wojskiego i Armii Krajowej.

Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie prowadzony specjalnie oznakowaną trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko, wyjazd ul. Pana Tadeusza. Natomiast postój "taxi" ma być wyznaczony na lewym pasie jezdni ul. Łostowickiej (w relacji do ul. Armii Krajowej, poniżej wjazdu na parking). Pojawi się też parking dla samochodów inwalidzkich przy bocznej bramie cmentarza (parking poniżej bramy głównej).

Trzeba uważać, bowiem na ul. Cedrowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Warszawskiej do ul. Kartuskiej.

Parkingi dla odwiedzających cmentarz zostaną przygotowane na: ul. Nowolipie (oba kierunki) - odcinek od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską, obie jezdnie al. Armii Krajowej - odcinek od skrzyżowania z ul. Łostowicką do wiaduktu w ciągu ul. Cedrowej, na al. Armii Krajowej - parking Park&GO, przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego, a także na lewym pasie ul. Cedrowej - za wiaduktem (ul. Cedrowa - od ul. Warszawskiej) - ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Kartuskiej. Uwaga! Ul. Cedrowa pozostanie jednokierunkowa do 2 listopada.

Na obu jezdniach al. Armii Krajowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Łostowickim.
Organizacja ruchu przy Cmentarzu Łostowickim. mat. prasowe
Cmentarz Srebrzysko zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu - zmiany 31.10 w godz. 8-18 i 1.11 w godz. 6-20
Dojazd do nekropolii odbywać się będzie jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych (relacja do obwodnicy - obowiązuje ruch jednokierunkowy), drugą nitką ul. Nowej Słowackiego (relacja do centrum Wrzeszcza) odbywać się będzie ruch dwukierunkowy - pojadą tam m.in. autobusy, pojazdy inwalidzkie, taksówki. Ponadto nie będzie możliwości wjazdu w ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej oraz ul. Ogrodową. Dojazd dla mieszkańców ul. Róży Ostrowskiej poprowadzony zostanie od ul. Zabytkowej.

Kierowcy powinni uważać na zakaz wjazdu w al. Żołnierzy Wyklętych od ronda de La Salle (objazd: Potokowa, Rakoczego, Jaśkowa Dolina, Grunwaldzka). Z kolei ul. Stara Słowackiego będzie jednokierunkowa (relacja do ul. Chrzanowskiego), przewidziano tam też parking na lewym pasie.

Organizacja ruchu wokół Cmentarza Srebrzysko.
Organizacja ruchu wokół Cmentarza Srebrzysko. mat. prasowe
Cmentarz przy ul. Opackiej zobacz na mapie Gdańska w Oliwie - zmiany 1.11 w godz. 6-20
Dojazd do cmentarza ul. Opacką od al. Grunwaldzkiej (to będzie odcinek jednokierunkowy) lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Na ul. Czyżewskiego obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu w relacji do Sopotu.

Miejsca postojowe wyznaczone zostaną: na parkingu przy ul. Cystersów, na placu u zbiegu ulic: Tatrzańska - Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz. Na ul. Opackiej oraz po lewej stronie ul. Czyżewskiego obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się. Postój "taxi" funkcjonować będzie na ul. Opackiej przed skrzyżowaniem z ul. Czyżewskiego.

Organizacja ruchu przy cmentarzu na ul. Opackiej.
Organizacja ruchu przy cmentarzu na ul. Opackiej. mat. prasowe
Cmentarz przy ul. Dąbrowskiego zobacz na mapie Gdańska w centrum - zmiany 1.11 w godz. 9-20
Dojazd do nekropolii będzie możliwy ul. Dąbrowskiego. Na ulicy będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Na ul. Dąbrowskiego będzie ponadto obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie. Postój "taxi" znajdować się będzie przy ul. 3 Maja w odległości ok. 80 m od dworca PKS.

Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: na placu między ulicami: Giełguda, 3 Maja i Dąbrowskiego (wjazd i wyjazd od ul. Giełguda), na placu Zebrań Ludowych na terenie MDK oraz po prawej stronie jezdni ul. Dąbrowskiego.

Cmentarz przy ul. Brzegi zobacz na mapie Gdańska na Biskupiej Górce - zmiany 1.11 w godz. 9-20
Z uwagi na trwające prace budowlane na ul. Brzegi będzie zamknięta dla ruchu ogólnego z możliwością wjazdu mieszkańców ul. Brzegi. Przypomnijmy, że powstaje tam podziemna sieć wodociągowo-kanalizacyjna.

Cmentarz przy ul. ks. Góreckiego zobacz na mapie Gdańska w Nowym Porcie - zmiany od 31.10 godz. 9 do 1.11 godz. 20
Dojazd w rejon cmentarza wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ul. ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona zostanie z ruchu ogólnego za wyjątkiem "taxi". Wjazd taksówek na ul. Księdza Góreckiego, gdzie funkcjonować będzie postój, będzie możliwy od strony ul. Marynarki Polskiej przez parking przy Morskim Domu Kultury. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną po prawej stronie jezdni ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.

Cmentarz przy ul. Kartuskiej zobacz na mapie Gdańska na Siedlcach - zmiany od 31.10 godz. 9 do 1.11 godz. 20

Dojazd do cmentarza będzie możliwy od ul. Kartuskiej. Na tej ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się za wyjątkiem taksówek do 1 minuty. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena - ul. Kartuska).

Sprzątanie grobów to wydatek na każdą kieszeńW najbliższy weekend zalecamy do nekropolii wybierać się komunikacją miejską.

I. GDAŃSK


Dogodny dojazd liniami tramwajowymi 2, 6, 63 i 68 do Cmentarza Łostowickiego alejami Witosa i Havla w dniach 31.10 i 01.11.2015 r. Od przystanku tramwajowego "Wilanowska" jest blisko do bramy głównej Cmentarza Łostowickiego.

W niedzielę 01.11.2015 r. autobusy w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych pojadą w obu kierunkach po specjalnie wydzielonych buspasach. Na wszystkich dodatkowych liniach autobusowych i tramwajowych będzie obowiązywać taryfa jak na liniach zwykłych. Do 02.11.2015 r. włącznie dla linii 131 i 210 będzie obowiązywała dodatkowa para przystanków "Cmentarz Garnizonowy" na ul. Dąbrowskiego.

30 października 2015 r. (piątek)

Autobusy
- 162, 262: pojadą co ok. 15 minut w godz. 08:00-13:00.
- 156 i 175: pojadą co ok. 15 minut w godz. 09:00-16:00.
- 227: pojedzie co ok. 10 minut w godz. 08:00-16:00.
- 695: linia dodatkowa funkcjonująca wg taryfy zwykłej na trasie: Dworzec PKS - Kartuska - Cm. Łostowicki. Pojedzie co ok. 10 minut w godz. 09:00-16:00.

Tramwaje
Wszystkie linie funkcjonują wg stałych, powszednich rozkładów jazdy.

31 października i 1 listopada 2015 r. (sobota i niedziela)

Obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Autobusy
- 108 i 118: zmiana obowiązuje tylko w dniu 01.11.2015: w kier. Dworca Głównego pojadą trasą zmienioną przez Cienistą-Zaroślak z powodu wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ul. Stoczniowców.
- 111: pojedzie co 20 minut w godz. 08:00-16:00.
- 116 i 136: skierowanie al. Żołnierzy Wyklętych zamiast "starą" ul. Słowackiego.
- 117: objazd w obu kier. przez al. Grunwaldzką zamiast przez ul. Czyżewskiego.
- 118: pojedzie co około 15 minut w godz. 08:00-16:00.
- 122: w godz. 08:00-16:00 pojedzie co 30 minut, w pozostałych godzinach wg stałego rozkładu jazdy.
- 136: pojedzie co 30 minut w godz. 08:00-16:00.
- 149: zmiana trasy w kierunku Wrzeszcza PKP: ... - Polanki - Szymanowskiego - Grunwaldzka - Wrzeszcz PKP.
- 155: nie kursuje (w zamian zostanie uruchomiona linia 262).
- 157: w godz. 08:00-16:00 pojedzie co 30 minut, w pozostałych godzinach wg stałego rozkładu jazdy.
- 164: pojedzie co 30 minut w godz. 08:00-16:00.
- 156 i 175: pojadą co ok. 15 minut w godz. 08:00-16:00.
- 210: w godz. 08:00-16:00 pojedzie co 30 minut, w pozostałych godzinach wg stałego rozkładu jazdy.
- 227: pojedzie co ok. 4 minuty na stałej trasie.
- 262: pojedzie przez cały dzień co 30 minut, w godz. 08:00-20:00 co 20 minut.
- 610: linia dodatkowa funkcjonująca wg taryfy zwykłej na trasie: Wrzeszcz PKP - Żołnierzy Wyklętych - Cmentarz Srebrzysko - Rakoczego - Cmentarz Łostowicki, w godz. 07:00-18:00, będzie kursować co około 4 minuty.
- 695: linia dodatkowa funkcjonująca wg taryfy zwykłej na trasie: Dworzec PKS - Kartuska - Cm. Łostowicki. Pojedzie w godz. 09:00-16:00 co około 7,5 minut.

Tramwaje
- 2: pojedzie co 6-7 minut na trasie Jelitkowo (zamiast do Oliwy) - Zaspa - Opera - Dworzec Gł. - Chełm - Łostowice. Tą linią dojedziesz na Cmentarz Łostowicki!
- 6: pojedzie co 6-7 minut na trasie Jelitkowo - Oliwa - Wrzeszcz - Opera - Dworzec Gł. - Chełm - Łostowice. Tą linią dojedziesz na Cmentarz Łostowicki!
- 11: nie kursuje.
- 10: pojedzie co 10 minut na trasie Nowy Port - Letnica - Dworzec Gł. - Siedlce - Brętowo PKM.
- 12: pojedzie co 10 minut na wydłużonej trasie do Zaspy: Zaspa - Oliwa - Wrzeszcz - Opera - Dworzec Gł. - Siedlce - Migowo.
- 63: dodatkowa linia na trasie: Nowy Port - Brzeźno - Opera - Dworzec Gł. - Chełm - Łostowice. Tą linią dojedziesz na Cmentarz Łostowicki! Pojedzie co 20 minut.
- 68: dodatkowa linia na trasie: Stogi Pasanil - Przeróbka - Chełm - Łostowice. Tą linią dojedziesz na Cmentarz Łostowicki! Pojedzie co 10 minut.

2 listopada 2015 r. (poniedziałek)

Autobusy
- 162, 262: pojadą co 25 minut w godz. 08:00-13:00.
- 156 i 175: pojadą co 15 minut w godz. 09:00-16:00.
- 227: pojedzie co 10 minut w godz. 08:00-16:00.
- 695: linia dodatkowa funkcjonująca wg taryfy zwykłej na trasie: Dworzec PKS - Kartuska - Cm. Łostowicki. Pojedzie co 10 minut w godz. 09:00-16:00.

Tramwaje
Wszystkie linie funkcjonują wg stałych, powszednich rozkładów jazdy.

II. GDYNIA


W okresie Wszystkich Świętych, od 30 października do 2 listopada 2015 r., komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni na obszarze Gdyni, Rumi i Sopotu oraz gmin: Kosakowo, Szemud, Wejherowo i Żukowo, funkcjonować będzie według zmienionych zasad.

Do cmentarzy uruchomione zostaną dodatkowe linie, na których przejazd odbywać się będzie wg taryfy zwykłej - wraz ze wszystkimi uprawnieniami do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Na liniach tych ważne będą także bilety okresowe i metropolitalne MZKZG.

Piątek, 30 października 2015 r.

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, od ok. godz. 9:00 zmianie ulegną trasy linii 181 i 187.

Autobusy linii 181 - w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku "Brodwino - Szkoła 02" do przystanku "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
Autobusy linii 187 - w kursach z Kamiennego Potoku - od przystanku "Brodwino 02" do "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.

W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

W godz. ok. 8:30-16:30 uruchomione zostają dodatkowe kursy na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co ok. 15 minut).

W godzinach ok. 9-13:30 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów na linii 190 do Cmentarza Witomińskiego (kursy co ok. 10 minut).

Sobota, 31 października 2015 r.

Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.

Zmiany tras

Przystanki "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa 02 i 04" dla stałych linii, w godz. 8-18, zostaną przeniesione na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko dla linii 390.

Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 137, 141 i 190 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy linii 141 i 190 w kierunku Witomina do godz. 8 i po godz. 18 będą wykonywane ul. Witomińską.

Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni oraz spodziewane trudności w przejeździe ul. Kwidzyńską, autobus linii 204 od ul. Tatrzańskiej do Warszawskiej będzie kursować ul. Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką.

Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, zmianie ulegną trasy linii 181 i 187.

Autobusy linii 181 - w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku "Brodwino - Szkoła 02" do przystanku "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
Autobusy linii 187 - w kursach z Kamiennego Potoku - od przystanku "Brodwino 02" do "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.

W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

Dodatkowa oferta

Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 8-18 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie oraz dodatkowo na przystanku "3 Maja 01" przy ul. 10 Lutego. Nie będą natomiast zatrzymywać się na przystanku "Węzeł F. Cegielskiej 04" przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP. Autobusy linii 390 będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut).

Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie dłużej (w godzinach 8:30-17:30) i częściej (kursy co ok. 10-20 minut) będzie funkcjonować linia 105.

Ponadto, w godzinach 9-16 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 305, na trasie: Gdynia Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Świętojańska - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa (z powrotem 10 Lutego) - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Kosakowo - Kosakowo Cmentarz Komunalny. Autobusy będą kursować co 30 minut.
Do obsługi cmentarzy w Rumi, w godzinach 8:30-17 uruchomiona zostanie linia autobusowa 386, na trasie: Rumia, pl. Kaszubski (Cmentarz Katolicki) - Dębogórska - Gdańska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Rumia Dworzec PKP - Sobieskiego - Górnicza - Rumia Cmentarz Komunalny. Autobusy linii 386 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować z częstotliwością co ok. 15-20 minut.

Aby umożliwić dojazd w pobliże cmentarzy w Cisowej, Leszczynkach, Witominie i Wielkim Kacku uruchomiona zostaje linie trolejbusowa 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa - Morska - Warszawska - Śląska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Dąbrowa Tesco. Trolejbusy kursować będą co ok. 15-20 minut.

Ponadto, w godzinach 9-16:30, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP - Kartuska - Morska - Rumia: Sobieskiego - Górnicza - Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 30 minut.

Poza linią 105, zwiększona częstotliwość, w godzinach 9-17, obowiązywać będzie na linii 187 (kursy co 10 minut).

Niedziela, 1 listopada 2015 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

Obowiązywać będą SOBOTNIE rozkłady jazdy.

Zmiany tras

Przystanki "Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa 02 i 04" dla stałych linii, w godz. 8-18, zostaną przeniesione na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko dla linii 390.

Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 137, 141 i 190 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy linii 141 w kierunku Witomina do godz. 7 będą wykonywane ul. Witomińską.

Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni oraz spodziewane trudności w przejeździe ul. Kwidzyńską, autobus linii 204 od ul. Tatrzańskiej do Warszawskiej będzie kursować ul. Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką.

W celu zapewnienia bezpośredniego połączenia Dąbrowy i Chwarzna z cmentarzami na Oksywiu, autobusy linii pospiesznej K w godz. 9-17 będą kursować wariantem trasy przez Oksywie Dolne i Górne, przy czym dodatkowo będą dla nich obowiązywać przystanki "Arciszewskich" n/ż i "Muchowskiego". Uruchomione zostają dodatkowe kursy tej linii.

Linia 105 będzie funkcjonować w skróconej relacji: Gdynia Redłowo Szpital - Kosakowo Cmentarz Komunalny, przy czym - ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie - autobusy będą dojeżdżać do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie przez Pierwoszyno (powrót z cmentarza stałą trasą).

W relacji: Kosakowo Cmentarz Komunalny - Mechelinki Przystań będzie funkcjonować linia zastępcza 905. Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie, autobusy linii 905 z cmentarza do Mechelinek, będą kursować przez Pierwoszyno.

Bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusie 105 będą uprawniać do przesiadki na autobus linii 905 i kontynuowania podróży przez 120 minut od skasowania. Analogicznie przy przesiadkach z linii 905 na 105.

Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, zmianie ulegną trasy linii 181 i 187.

Autobusy linii 181 - w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku "Brodwino - Szkoła 02" do przystanku "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
Autobusy linii 187 - w kursach z Kamiennego Potoku - od przystanku "Brodwino 02" do "Malczewskiego 02" kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.

W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

Ze względu na utrudnienia w przejeździe, wszystkie kursy linii 86 wykonywane będą bez zajazdu na Cmentarz Komunalny w Rumi (autobus będzie zawracać przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Polnej w Rumi).

Dodatkowa oferta

Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 6:45-21:30 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie oraz dodatkowo na przystanku "3 Maja 01" przy ul. 10 Lutego. Nie będą natomiast zatrzymywać się na przystanku "Węzeł F. Cegielskiej 04" przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 10 minut, w czasie szczytu przewozowego nawet co 1 minutę).

Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie dłużej (w godzinach 7-19:30) i częściej (kursy co ok. 10 minut) będzie funkcjonować linia 105.

Do obsługi cmentarzy w Rumi, w godzinach 7-18.30 uruchomiona zostanie linia autobusowa 386, na trasie: Rumia, pl. Kaszubski (Cmentarz Katolicki) - Dębogórska - Gdańska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Rumia Dworzec PKP - Sobieskiego - Górnicza - Rumia Cmentarz Komunalny. Autobusy linii 386 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 10 minut).

Cmentarz w Kosakowie obsługiwać będzie w godzinach 8:30-17:30 także dodatkowa linia 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dw. PKP - Kartuska - Morska - Rumia: Sobieskiego - Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Derdowskiego - Dębogórska - I Dywizji WP - Kazimierz - Kosakowo: Rzemieślnicza - Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni odbywać się będzie trasą linii 173, przez Dębogórze. Autobusy linii 273 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 20-40 minut.

Ponadto, w godzinach 8.00-17.30 uruchomiona zostanie linia autobusowa 305, na trasie: Gdynia Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Świętojańska - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa (powrót 10 Lutego) - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Kosakowo - Kosakowo Cmentarz Komunalny. Autobusy będą kursować co 10 minut.

Aby umożliwić dojazd w pobliże cmentarzy w Cisowej, Leszczynkach, Witominie i Wielkim Kacku uruchomiona zostaje linia trolejbusowa 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa - Morska - Warszawska - Śląska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Dąbrowa Tesco . Trolejbusy kursować będą co 7-15 minut.
Ponadto, w godzinach 10-17, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP - Kartuska - Morska - Rumia: Sobieskiego - Górnicza - Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 10-20 minut.

Funkcjonować będzie także, w godzinach 8-16, linia 288 na podstawie rozkładu specjalnego.

Poza linią 105, zwiększona częstotliwość, w godzinach 9-17, obowiązywać będzie na liniach autobusowych:
- 187 (kursy co 10 minut);
- 197 (kursy co 20 minut).

Zmniejszona oferta

Nie będą funkcjonować linie 203287.

Z uwagi na dodatkową ofertę połączeń Pogórza Dolnego ze śródmieściem Gdyni (liniami 105 i 305), w godzinach 8:45-16:30 rzadziej kursować będą autobusy linii 170 (kursy co 30 minut), przy czym zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy zostaną wykonane wszystkie kursy do/z pętli przy ul. Złotej.

Poniedziałek, 2 listopada 2015 r.

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

W godz. ok. 8.30-16:30 uruchomione zostają dodatkowe kursy na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co ok. 15 minut).

W godzinach ok. 9-13:30 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów na linii 190 do Cmentarza Witomińskiego (kursy co ok. 10 minut).

W godzinach 9-17, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP - Kartuska - Morska - Rumia: Sobieskiego - Górnicza - Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 30 minut.

Opinie (96) 3 zablokowane

 • (23)

  W samochód i najlepiej pod sam pomnik tyłek dowieźć.

  • 57 21

  • Wyluzuj (14)

   Nikomu się nie uśmiecha łazić kilka kilometrów ze zniczami kwiatami i tym całym majdanem przez pół miasta.

   • 22 24

   • (13)

    jest autobus i można wyluzować

    • 19 12

    • (12)

     To jedź autobusem z zniczami, kwiatami, babciami i dziadkami którzy ledwo już chodzą o własnych siłach.
     Gratuluję inteligencji!

     • 20 25

     • Na promocję w Lidlu dziadki na skrzydłach jakoś zapierd...ą piechotą

      • 26 11

     • (3)

      Trudno to sobie wyobrazić, ale można jechać autobusem ze zniczami, kwiatami i innymi ludźmi.

      • 24 7

      • (2)

       Nie tak łatwo gdy wzięło się Kie w kredyt a trzeba się pokazać przy bramie w białych kozaczkach i okularach słonecznych wpiętych we włosy

       • 29 7

       • wyluzuj, tutaj jest Polska białe kozaki są w Rosji.

        • 3 1

       • albo służbówkami

        • 0 0

     • (6)

      Część ma szansę zejść na miejscu... więc w powrotną luźniej będzie

      • 11 1

      • ale wam zawsze d*psko ściska, że ktoś ma samochód (5)

       XXI wiek, samochody spowszedniały jak bułki kajzerki, ale ciągle silna grupa pieniaczy na trójmieście się pręży, że jak ktoś ma samochód to na pewno się chce pokazać :D

       oj biedaczki intelektualne, nie każdy musi sobie przedmiotami dodawać, samochód to tylko udogodnienie, jak jesteście takimi przeciwnikami udogodnień, to wykręćcie kaloryfery w chacie i sobie ogniska rozpalcie, a nie przed sąsiadami szpanujecie, że macie kaloryfer! prostaki

       • 16 15

       • te bogaty intelektualnie (3)

        nie ogarniasz ze jak wszyscy samochodem przyjadą to się nie zmieszczą w tym samym miejscu? Masz bus to jedz busem, drogi zostaw dla tych co jadą z poza miasta lub nie mają połączenia sensownego. No ale jasne ja mi ja najważniejszy....

        • 8 8

       • mam samochód to jadę samochodem jeśli wygodniej (1)

        Jeśli wygodniej będzie busem to pojadę busem, natomiast mówić mi co mam robić to sobie możesz jedynie w mokrych snach komucha, co to kocha być odgórnie centralnie sterowany, bo sam za głupi jest żeby pomyśleć :)

        • 15 3

       • wygodniej?

        wygodniej ci stać w korku 40 minut, potem 15 minut szukać wolnego miejsca parkingowego i kolejne 10 minut iść z tego miejsca na cmentarz, by potem znowu wracać do samochodu i znowu stać w korku ?!

        • 5 8

       • z poza miasta ?

        mam na Łostowice 15 km, z Pruszcza maja bliżej, więc co mądralo poradzisz ?

        • 5 0

       • wpis też jak ten kaloryfer

        • 0 4

  • i tak zamierzam zrobić :)

   • 8 1

  • W panoramie własne prezenterzy

   zadają coroczne inteligentne pytania do policji:
   Na co mamy zwrócić uwagę?
   Jakich utrudnień mogą spodziewać się kierowcy ?

   • 16 1

  • Tak może mówić, albo ktoś to nie ma samochodu,albo ktoś kto nigdy nie jechał autobusami w tym dniu.

   • 7 0

  • ale o co ci chodzi ?!

   • 1 0

  • (1)

   a co jeśli masz odwiedzić 7 cmentarzy od gdańska po Kosakowo
   autobusem?

   • 7 1

   • To wyjeżdżaj już dzisiaj

    do grudnia może zdążysz

    • 1 0

  • A tak. Niech w Gdyni spróbują choć raz odwrócić kierunek ruchu, aby "390" mogły (1)

   docierać do bram cmentarza bez stania w korku, gdy ludzie w nich są obładowani. Jechałem kiedyś z dwiema pełnymi i ciężkimi siatami doniczek i zniczy i co chwilę czułem szarpanie - non stop hamowanie i ruszanie bez trzymania się poręczy !!!

   Jak już "390" ma mieć jakieś problemy to w drodze powrotnej, gdy ludzie nie mają już balastu !!!

   Więc ruch powinien być odwrócony - od Witomina w dół. Niech kierowcy szukają sobie miejsca jadąc w dół - to lepiej dla aut, bo można jechać na "luzie" bez używania biegów. Dalej z autobusami lepiej będzie im wyjeżdżać na Warszawską (tu strumień pojazdów z Witomińskiej powinien mieć pierwszeństwo przy wjazdach na Warszawską i Śląską) bo to już wyjazd z rejonu cmentarza a nie szukanie przy nim miejsc.

   Co do Kieleckiej - tu powinien być jeden kierunek ale w górę, aby autobusy "poza cmentarne" (na Witomino i dalej) mogły z lewej strony omijać kolejkę aut jadących na cmentarz (te zajmują tu tymczasowo na te kilka dni buspas aby nie było między nimi "torów" kolizyjnych). Ruch z Witomina do centrum przejmuje z kolei Małokacka (tu chyba ruch normalnie dwukierunkowy).

   Podobno ZKM ma takie plany ale "beton" z UM i ZDiZ nie chce się na to zgodzić. No to niech "390" spalają ogromne ilości paliwa z tymi długimi jazdami Witomińską pod górę w korkach do cmentarza, z tym częstym ruszaniem za osobówkami jak obecnie, gdzie z tego nie skorzystam.

   • 0 0

   • P.S. napisałem, że jechałem bez trzymania się poręczy - zapomniałem dopisać,

    że stojąc w dużym rozkroku, balansując ciałem aby zneutralizować siłę ciągłych hamowań i ruszania tak, aby nie polecieć do przodu albo do tyłu. W tłoku nie dało się położyć siat na podłodze, a dostęp do poręczy był zablokowany. Bym pojechał następnym, pustszym autobusem, ale nie jechałem sam - z rodziną, która uparła się jechać pierwszym lepszym autobusem na cmentarz. Więc powtórzę - jeśli w Gdyni nie odwrócą kierunku ruchu na Witomińskiej, to z autobusów "390" korzystać nie będę.

    • 1 0

 • współczuje mieszkańcom nowych bloków na cedrowej 27 :-( (6)

  Nie ma nawet którędy uciec, trzeba stać w korku... Żal

  • 21 6

  • żal to jest ludzi którzy muszą d*pę zwieźć na cmentarz samochodem (2)

   • 14 7

   • Najlepiej rowerem (1)

    Znicze do sakwy, dzieci na barana

    • 13 3

    • dzieci na swoich rowerkach

     ewentualnie w przyczepce, w której zmieszczą się też znicze

     • 0 2

  • A dziękuję za współczucie ale nie ma czego. Ja kupując tam mieszkanie nastawiałem się, że w takie dni będzie turbo masakra i szczerze mówiąc jest lepiej niż myślałem. Może to kwestia nastawienia ale mi to naprawdę nie przeszkadza. Poza tym to tylko 2~3 dni w roku, nie odczuwam tego.

   Natomiast co jest śmieszne to to, że w normalne dni mimo masy wolnych miejsc na parkingach ludzie itak stają furami po chodnikach/krawężnikach/ulicach aby tylko było bliżej.

   • 14 0

  • bez przesady

   w zeszłym roku było całkiem znośnie

   • 3 0

  • ni żartuj - 2 dni w roku !! Niektórzy mają korek pod oknem 250 dni w roku.

   • 7 0

 • Przez Klikucie

  Najlepiej pojechać przez Klikucie. Potem prosto i w prawo.

  • 5 1

 • Jak? (3)

  A deskorolką
  B helikopterem
  C na wrotkach
  D hulajnogą z bagażnikiem na dachu

  • 42 6

  • Albo.
   A. Na koniu
   B.Na barana
   C .Radiowozem
   D .Nie ide na cmentarz bo jeszcze nikt zmojej rodziny lub znajomych nie zmarł... :-D

   • 7 0

  • można rowerem pod warunkiem że blachosmroynie zaparkuj naniej (1)

   • 0 5

   • W trumnie , karawanem najszybciej...

    • 2 0

 • zawsze mozna inaczej (1)

  Prowadzic samochod niczym kubica i skonczyc na drzewie...

  • 18 2

  • Racja. To najlepszy sposób dostania się na cmentarz

   • 4 0

 • Kibicuję straży miejskiej by egzekwowała zakazy parkowania bez litości (1)

  • 33 10

  • Dlaczego bez litości ? A może kulturalnie przez nakazowe polecenie

   podjechania na legalne miejsca parkingowe ?

   • 1 0

 • Akcja "Znicz".... w TV będą trąbić, że 10.000 policjantów pojawi się na polskich drogach... (1)

  Ciekawe co oni robią poza akcją Znicz, bo jakoś ich nie widać....

  • 33 9

  • palą się do pracy ;-)

   • 8 0

 • Płatna komunikacją lub rządowa limuzyną

  Tak planuje sie dostać...

  • 12 1

 • (6)

  Koniecznie umytym nawoskowanym samochodem, koniecznie parkujemy możliwie blisko, koniecznie ubieramy garnitur i koniecznie kupujemy największe znicze i największe kwiaty, żeby były bardziej okazałe od kwiatów i zniczy "sąsiada".

  • 74 8

  • w rzeczy samej :)

   • 10 0

  • kompletny brak logiki (1)

   a tak w ogóle to na cmentarz powinno się iść 2.11 - wtedy jest święto zmarłych.
   no chyba, że ktoś ma w rodzinie kanonizowaną/beatyfikowaną osobę to zapraszam 1.11

   • 16 1

   • To może popiszesz się akcją ustawodawczą przez zamianę dni z 1.11 na 2.11 ?

    • 0 0

  • (2)

   Nie mam się przed kim popisywać, bo sąsiedzi to albo groby bezimienne, albo opuszczone. Ale co innego jest ciekawe. U nas tego nie widac, ale byłam na płd. Polski na stosunkowo nowym cmentarzu wiejskim. A tam rząd w rząd wielkie grobowce, z grubego kamienia, no aleja milionerów. Tam to są dopiero popisy, grób raz, wystrój dwa, auto na parkingu 3, stoje i fryzury 4. A po tej wznisołej modliwtwie każdy wsiada do swojego auta i zaczyna obrabiac d... sąsiadom.

   • 11 2

   • Ba cholerę takie klamoty zamiast trawniczka i krzyzyk

    • 3 0

   • Prawda, lubię cmentarze w Szwecji. Tam tylko stawiają małe płyty pionowe, a na

    miejscu poziomej trawniczek, kostka.

    • 0 0

 • Kupujcie bilety autobus tramwaj wcześniej (1)

  Kupujcie bilety na autobus i tramwaj w kioskach i automatach biletowych oszczędzi to czas na dojazd do nekropolii.

  • 29 6

  • ..

   nekropolie to masz w herosach

   • 1 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.