• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak dziś jeździć po mieście

ms, mn
14 czerwca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
aktualizacja: godz. 09:57 (14 czerwca 2012)
Tłumy przed niedzielnym meczem Hiszpania - Włochy na drodze do stadionu. Tłumy przed niedzielnym meczem Hiszpania - Włochy na drodze do stadionu.

Choć Gdańsk dobrze poradził sobie z organizacją pierwszego meczu Euro 2012, dopiero dziś odbędzie się prawdziwy sprawdzian dla organizatorów. Dlaczego? Bo po raz pierwszy mecz odbywa się dzień powszedni, gdy na ulicach jest dużo więcej śpieszących się mieszkańców.***
Tak jak podczas pierwszego dnia meczowego w czwartek drogowcy ograniczą ruch na wielu ulicach wiodących do stadionu. Zmiany będą niemal identyczne do tych, które wprowadzono w niedzielę. Ulegnie jednak korekcie godzina rozpoczęcia ograniczeń w ruchu

Przejazd ul. Słowackiego, ul. Kościuszki i ul. Kochanowskiego utrudniony od godz. 12.

Organizacja ruchu na ul. Słowackiego, ul. Kościuszki i ul. Kochanowskiego od godz. 12. Organizacja ruchu na ul. Słowackiego, ul. Kościuszki i ul. Kochanowskiego od godz. 12.
W ciągu ul. Słowackiego zobacz na mapie Gdańska - odcinek od skrzyżowania z ul. Złota Karczma zobacz na mapie Gdańska do skrzyżowania z ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdańska - na północnej jezdni będzie odbywał się ruch dwukierunkowy dedykowany, czyli dla autobusów komunikacji miejskiej, autobusów czarterowych, kolumn specjalnych, pojazdów ratunkowych oraz pojazdów z akredytacjami UEFA. Natomiast jezdnia w kierunku Wrzeszcza, czyli południowa nitka, będzie ogólnodostępna, a ruch na niej będzie się odbywał dwukierunkowo.

Z kolei ul. Słowackiego na docinku od ul. Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska do al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska będzie wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej i czarterowych, kolumn specjalnych, pojazdów ratunkowych oraz pojazdów z akredytacjami UEFA. Ogólnodostępny ruch będzie odbywał się dwoma objazdami. Po pierwsze ul. Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska, ul. Szymanowskiego zobacz na mapie Gdańskaal. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska. Po drugie, będzie można przejechać ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdańskaal. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska.

Warto pamiętać, że ruch dedykowany będzie odbywał się na ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańskaul. Kochanowskiego zobacz na mapie Gdańska. Będą mogły tam wjechać pojazdy związane z obsługą Euro, ale też mieszkańcy posiadający odpowiednie przepustki.

Zamknięcie dróg wokół i do stadionu o godz. 16:45.

Sprawdź, które główne ulice Gdańska i o jakim czasie zostaną wyłączane z ruchu. Sprawdź, które główne ulice Gdańska i o jakim czasie zostaną wyłączane z ruchu.
Ulice: Wały Piastowskie zobacz na mapie Gdańska, Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska będą zamknięte dla ruchu kołowego. Będą mogły tam jeździć wyłącznie pojazdy z identyfikatorami UEFA. Dodatkowo ul. Jana z Kolna będzie wyłączona z ruchu pieszego.

Zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego będzie też Węzeł Kliniczna zobacz na mapie Gdańska, a przejazd ul. Kliniczną zobacz na mapie Gdańska udostępniony zostanie na odcinku od zjazdu do szpitala do al. Hallera zobacz na mapie Gdańska.

Z trudnościami będą poruszać się mieszkańcy Młynisk i Letnicy. Przejazd będzie odbywał się wyznaczonymi ulicami. By wjechać na teren dzielnicy należy wcześniej okazać specjalny identyfikator, natomiast wyjazd odbywać się będzie bez ograniczeń.

Wszystkie utrudnienia wprowadzone w dniu meczu przestaną obowiązywać w ciągu trzech godzin od chwili zakończenia spotkania, czyli ok. godz. 0:30 w piątek.

Podpowiadamy jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza.

Sprawdź jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza. Sprawdź jak dojść na stadion od strony Zaspy i Wrzeszcza.
Wiele osób przed niedzielnym meczem uskarżało się na niejasne oznakowanie dojścia do stadionu. Część kibiców przechodziła przez Czerwony Wiadukt mimo zakazów. Prawidłowa droga od strony Zaspy wiodła w niedzielę i przebiegać będzie podczas czwartkowego meczu: ul. Uczniowską zobacz na mapie Gdańska, wokół mało zachęcającego do spacerów terenu kolejowego na północ od drogowego wiaduktu zobacz na mapie Gdańskaprzez kolejowe torowisko zobacz na mapie Gdańska. Stamtąd pozostaje do przejścia jeszcze ok. 200 m drogi.

Trzeba jednak tam uważać. Przejście nie wygląda zachęcająco. Jeśli spadnie deszcz, kibice będą z pewnością brnąć w błocie. W przypadku upałów można liczyć na ogromny kurz unoszący się z drogi.

Natomiast od strony Wrzeszcza będzie można przejść al. Hallera do ul. Uczniowskiej. Odradzamy spacer na przełaj przez tory kolejowe na wysokości nowego przystanku Gdańsk - Stadion Expo. Nie warto też przechodzić tunelem na wysokości nieczynnej stacji Gdańsk Kolonia.

Autobusy zabiorą kibiców na mecz z Wrzeszcza

Dobra informacja dla tych, którzy zamierzają dotrzeć na stadion w Letnicy a po drodze mijają Wrzeszcz. Miasto uruchomi dodatkowe przystanki na linii C2, która zawiezie kibiców sprzed Galerii Bałtyckiej do stadionu. Autobusy zatrzymają się też na ul. Legionów (jak autobus 124 do Zaspy i w zatoce przystankowej dokładnie naprzeciw) oraz ul. Kościuszki (przy skrzyżowaniu z ul. M. Połanieckiego).

Samochód zostaw na jednym spośród dwóch parkingów Park & Ride.

Przypominamy, że nie warto wjeżdżać samochodem do centrum miasta lub w okolice stadionu. W czasie, przed i po spotkaniu będą utrudnienia w ruchu. Kierowcy samochody powinni pozostawiać na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan zobacz na mapie Gdańska lub specjalnie wytyczonym placu na skrzyżowaniu ul. Łostowickiej z al. Armii Krajowej. zobacz na mapie Gdańska Z obu tych miejsc kibice będą zabierani do centrum miasta autobusem linii C1, która ma kursować od godz. 6 średnio co osiem minut.

Dokładny rozkład autobusów linii C1 i C2 przed i po meczu Hiszpania - Włochy.

***


Przed dzisiejszym meczem do Gdańska ma dotrzeć 14-15 tys. kibiców Irlandii, z czego 10 tys. ma bilety na mecz.

Ze względu na spodziewane duże zainteresowanie meczem Polska-Czechy powiększana jest gdańska strefa kibica o 10 tysięcy dodatkowych miejsc.

W ciągu tygodnia funkcjonowania w strefie sprzedano blisko 15 ton jedzenia i 57 tysięcy litrów piwa. Kibice kupili 14,5 tysiąca kart w technologii PayPass służących do transakcji bezgotówkowych na terenie strefy.

Zmieniono godziny funkcjonowania patroli medycznych. Zaczynają pracę później - o 17, nie jak wcześniej o 15, ale działają dłużej do 2:00-3:00 w nocy.

Ze względu na bezpieczeństwo osób bawiących się na Głównym Mieście dodatkową ochronę otrzyma Fontanna Neptuna. Pilnować jej będzie firma ochroniarska, a w nocy wokół fontanny staną specjalne płotki.

Pierwsze pociągi z Irlandczykami przyjechały do Gdańska już we wtorek.

Irlandczycy w GdańskuIrlandczycy zostali bardzo gorąco przyjęci podczas otwartego dla kibiców treningu w Gdyni.W czwartek, 14 czerwca, w związku z meczem piłki nożnej odbywającym się o godz. 20:45 na stadionie w Letnicy, już od samego rana tego dnia nastąpią zmiany w organizacji komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk.

I. Ogólne zmiany w ruchu


Schemat organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Schemat organizacji ruchu komunikacji miejskiej.
Zmiany tras linii 174, 200, 205, 207, 232 i 256 Z uwagi na bezpieczeństwo i potrzeby organizatorów Strefy Kibica, zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kolejowa. Stąd, od około godz. 10:00 do końca dnia, trasy linii autobusowych 174, 200, 205, 207, 232 i 256 zostaną skrócone do przystanku Gdańsk-Dworzec Główny.

Od około godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwożenia kibiców meczu cała ul. Jana z Kolna i ul. Marynarki Polskiej oraz Węzeł Kliniczna zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego. Zmiany te będą miały wpływ na kursowanie tramwajów w tym rejonie. Wszystkie linie autobusowe bez zakłóceń dojadą do pętli "Jana z Kolna".

W tym czasie: - tramwaje linii 8 zostaną skierowane - w obu kierunkach - na trasę objazdową: Jelitkowo - Zaspa - Opera - Zwycięstwa - Dworzec Główny - Stogi Plaża. - tramwaje linii 7 i 14 kursują wyłącznie do około godz. 16:30. - do godz. 16:30 linia tramwajowa 10 funkcjonuje na stałej trasie. Od godz. 16:30 tramwaje tej linii pojadą na trasie zmienionej: Siedlce - Dworzec Główny - Zwycięstwa - Opera - Hallera - Brzeźno - Nowy Port Oliwska i będą kursowały co 20 minut do końca dnia. - od godz 16:30 tramwaje linii 4 w obu kierunkach zostaną wycofane z ul. Klinicznej i Marynarki Polskiej i pojadą trasą zmienioną: Zaspa - Mickiewicza - Brzeźno - Nowy Port (Oliwska). - tramwaje linii 9 kursują wyłącznie do godz. 16:00.

Tymczasowa linia tramwajowa 94 dla mieszkańców Letnicy

Z uwagi na zamknięcie dla zwykłego ruchu tramwajowego ul. Marynarki Polskiej, od około godziny 16:40 do końca dnia zostanie uruchomiona tymczasowa linia 94 na trasie z Nowego Portu (pl. Wolności) do Letnicy (skrzyżowanie Marynarki Polskiej / Uczniowska). Linia będzie funkcjonowała co 20 minut i będzie obsługiwana "wahadłowo" tramwajem dwukierunkowym po jednym torze (tor w kierunku Nowego Portu). Przystanek początkowo-końcowy w Nowym Porcie dla tej linii zostanie zlokalizowany na Placu Wolności, tuż przed skrzyżowaniem ul. Wolności/ Marynarki Polskiej. Na trasie przejazdu tramwaje tej linii będą się zatrzymywały na przystankach "Wyzwolenia", i "Śnieżna". Mieszkańcy Letnicy mogą również skorzystać bezpłatnie z linii SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo.

Warto wiedzieć, że już od dnia 07.06.2012 przez cały okres do nocy 01./02.07.2012 włącznie godziny funkcjonowania linii 2, 3 i 6 zostały wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy są realizowane z częstotliwością co 20 minut.

II. Dojazdy na stadion


SKM Od godz. 16:00 do rozpoczęcia meczu, oraz po zakończeniu meczu do godz. 02:00 w nocy będą kursowały co 12 minut pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Odjazdy na dworcu Gdańsk Główny będą się odbywać z peronu 3. Na trasie przejazdu pociągi SKM nie będą się zatrzymywać na żadnym dodatkowym przystanku. Przejazdy tymi pociągami będą dla wszystkich (również dla pasażerów nie posiadających biletu wstępu na stadion) bezpłatne.

Specjalna linia tramwajowa 60 Od godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwożenia kibiców ze stadionu, zostanie uruchomiona dedykowana linia tramwajowa na trasie: Centrum - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Jana z Kolna - Stadion (pętla Kliniczna). Od pętli Kliniczna do stadionu kibice dojdą.

Tramwaje tej linii będą kursowały co 3 minuty. Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu, przystanki na trasie przejazdu tej linii w ciągu ul. Jana z Kolna/Marynarki Polskiej: "Stocznia SKM" (w obu kierunkach), "Stocznia Północna" (w obu kierunkach), "Twarda" (w obu kierunkach) nie będą obsługiwane!

Linie ekspresowe C1, C2 i P+R W dniu 14.06.2012 bezpłatna autobusowa linia ekspresowa C1 (Lotnisko/Airport - Dworzec Główny/City Centre) będzie funkcjonować ze zwiększoną częstotliwością co około 8 minut. Dodatkowo, na trasie przejazdu zostanie uruchomiony przystanek "P+R Auchan" - zlokalizowany w zatoce przystankowej na parkingu CH Auchan. Od godz. 17:00 do godz. rozpoczęcia meczu oraz w okresie po zakończeniu meczu zostanie uruchomiona bezpłatna linia ekspresowa C2 z portu lotniczego bezpośrednio do stadionu. Przystankiem początkowo-końcowym w rejonie stadionu jest nowa pętla autobusowa przy ul. Kochanowskiego (w rejonie czerwonego wiaduktu w ciągu ul. Uczniowskiej).

Celem usprawnienia dojazdu na stadion i (powrotu z niego) zostaną uruchomione w obu kierunkach dodatkowe przystanki dla linii C2: - Galeria Bałtycka (jak 124 do Zaspy i 110 do Portu Lotniczego) - Legionów (jak 124 do Zaspy i w zatoce przystankowej dokładnie naprzeciw, w kier. lotniska) - Kościuszki (na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kochanowskiego)

Po zakończeniu meczu, wg potrzeb będą uruchamiane autobusy specjalnej linii "P+R", którą będzie można dojechać bezpośrednio (czyli bez żadnych dodatkowych przystanków po trasie przejazdu) ze stadionu do parkingów zlokalizowanych w ciągu al. Armii Krajowej ("P+R Łostowicka/Armii Krajowej") oraz na parkingu CH Auchan ("P+R Auchan").

O godz. 23:05, 23:15 i 23:25 z przystanku "Al. Hallera" (w ciągu ul. Czarny Dwór) odjadą dodatkowe autobusy linii 148 do Żabianki SKM.

Trasa linii nocnej N6 W nocy 14/15.06.2012, linia nocna N6 będzie funkcjonować na stałej trasie przez ul. Marynarki Polskiej. W przypadku wydłużenia godzin akcji rozprowadzania kibiców w ciągu ul. Marynarki Polskiej (czyli później niż godz. 23:30), autobusy linii N6 będą kierowane na trasę zastępczą przez al. Zwycięstwa - Hallera - Brzeźno (z zajazdem do Nowego Portu).

III. Strefa Kibica na Placu Zebrań Ludowych


Również w dniu 14.06.2012, w związku z imprezą masową w Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych, komunikacja miejska organizowana przez ZTM Gdańsk zostanie zasilona dodatkowymi kursami:

Linie tramwajowe Godziny funkcjonowania linii 2, 3 i 6 zostaną wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut. Po zakończeniu imprezy zostaną uruchomione z przystanku "Brama Oliwska" specjalne kursy na liniach: - 2 do Łostowic Świętokrzyskiej - 2 do Oliwy przez Zaspę - 3 do Brzeźna - 3 do Stogów przez Przeróbkę - 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę

Linie nocne Ze zwiększoną częstotliwością będą funkcjonować linie nocne: - N3 w obu kierunkach z Wrzeszcza PKP do Dworca Głównego przez Port Lotniczy (przez całą noc wzrost częstotliwości do co około 40 minut) - N5 w obu kierunkach z Dworca Głównego do Pruszcza Gdańskiego przez Orunię (do godz. 02:45 wzrost częstotliwości do co około 40 minut). O godz. 00:25 z Dworca Głównego do Pruszcza zostanie wykonany dodatkowy kurs - N6 w obu kierunkach z Niedźwiednika do Żabianki SKM przez Piecki-Migowo, Letnicę, Nowy Port, Brzeźno, Przymorze (przez całą noc wzrost częstotliwości nawet do co 20 minut)

Na linii N9 (do Przegaliny przez Rudniki-Sobieszewo) zostanie uruchomiony dodatkowy kurs o godz. 01:25 z Dworca Głównego.

Mieszkańcy Oruni Górnej, Łostowic i innych osiedli południowych powinni skorzystać z linii tramwajowych 2 i 6 do pętli "Łostowice Świętokrzyska", gdzie na pasażerów będą czekały dodatkowe autobusy linii nocnych: - N1 do Oruni Górnej - N4 do Jaworzniaków przez Zakoniczyn - N13 do Olimpijskiej.
ms, mn

Wydarzenia

Euro 2012: Hiszpania - Irlandia

mecz

Miejsca

Opinie (257) 9 zablokowanych

 • Ach te Hiszpańskie ciacha!:)) (51)

  Mogłabym ich zjeść!Bardzo kulturalni,radośni ludzie i do tego jacy przystojni!
  Nie to co nasi..co drugie słowo na k*,piwsko w łapie,przepita morda,opona na brzuchu i ciągłe marudzenie.

  • 173 151

  • (10)

   Ale powiedz szczerze - wszyscy? Każdemu H wskoczysz do łóżka i każdego P wyśmiejesz za browara? Czy może tylko oceniasz po swoich znajomych?

   • 114 10

   • Wybredna - przecież większość Hiszpanów ma ogromne brzuchy (3)

    większość jest pijana i nie rozumiesz co mówią, więc mogą przeklinać. No ale to Hiszpanie - więc Polki szaleją. Nie od dziś mówią, że Polki są łatwe (pojedź choćby do Czech i posłuchaj) Ciekawe skąd się wzięły te stereotypy ;-)

    • 109 10

    • Opinia została zablokowana przez moderatora

    • (1)

     Od kiedy Polki lecą na pepików?

     • 5 4

     • Mowa jest o Hiszpanach, a nie o Czechach.

      • 10 2

   • To typowe zachowanie ... bo pewnie Polakom podobaja sie na chwile obecna bardziej Hiszpanki. (5)

    Sprawa jest prosta, to cos innego na co my sami patrzymy każdego dnia. W dodatku inne usposobienie, kultura, nastawienie do zycia. I to nas ciekawi.
    Sa weseli obrzucają komplementami, ale to u nich norma, ktora w ich kraju nie przyniesie tylu korzyści materymonialnych co u nas - mam nadzieje, ze wiekszosc dziewczat nie zachlysnie sie tym...
    Bo jesli chodzi o hiszpanow i zwiazki, to nie liczyłabym... na płw iberyjskim okreslenie stara panna stary kawaler prawie nie istnieją. Bycie 'wolnym jak ptak' jest jak najbardziej pielęgnowane.
    Ps. Przeklinaja duzo, ale intonujac to tak, ze chyba tego nie zauważamy

    • 15 2

    • Dokładnie (3)

     Hiszpanki niezłe babeczki są - duże czarne oczy i mają czym oddychać - miodzio :)

     • 16 1

     • Przy bliższym kontakcie wyjdzie jedynie, ze bardziej owlosione (2)

      mam na mysli miejsca w ktorych my bysmy sie tego nie spodziewali.

      • 11 0

      • Ale sa do przodu z Depilacja - to fakt

       • 6 0

      • nie obraźcie się - ale czytając te 2 wpisy uśmiałem się :D (nie jest to prowokacja po prostu wpisy są zabawne) dzięki za poprawę humoru

       • 9 1

    • Zapozyczyli sie w UE na kolej 360 km/h po calym kraju na miliardy

     Zapozyczyli sie i sa dzis prawie jak Grecja. Ale orkiestra wciaz gra;)

     • 1 1

  • H myja się rzadziej, nie znają języków....i są niewierni (7)

   • 38 10

   • Jezyki i niewiernosc w niektorych przypadkach to prawda ... ale to zal, od os. (6)

    Ale jesli chodzi o mycie, to sie nie zgodze... My mamy z tym chyba wiekszy problem. Ostatnio w statystykach bylo, ze jedynie 40proc polakow zmienia codziennie gacie na czyste - to jest bardziej niepokojace

    • 1 7

    • (3)

     Mnie nikt o zmianę gaci nie pytał. Jak można wierzyć w takie guaniane badania?

     • 10 1

     • Tak samo jak mozna zobaczyc film Galerianki i dokument 'Czekajac na Sobote' (2)

      i łudzić się że to nie jest Polska.

      • 3 3

      • (1)

       no jeżeli po obejrzeniu tych "filmów"myslisz że to Polska to gratuluje

       • 1 1

       • Tak, bo to jest polska... ale nie produkcji a'la tani hollywood.. jak zazwyczaj

        Tyle ze ty myslisz ze wszystko jest jak w serialu polskiej produkcji, penthousy, squash i lunche . Czytajac pudelka ... zyjesz przeswiadczeniem ze to norma, to ja ci gratuluje.
        Nie znam ludzi jak z wymienionych wczesniej filmow...ale takie jest zycie wielu polakow...
        To problem o ktorym wiekszosc ludzi, nawet mlodych nie ma pojecia bo nie maja z tym stycznosci - spedzajac czas wsrod studentow.

        • 0 0

    • Są częściej niewierni bo mają warunki ;))) (1)

     • 4 0

     • Zapewne wiekszosc z hiszpanow, ktorzy zjawili sie w Gdansku... w ich kraju nie sa uwazani z 'Ciacha'

      Czy maja warunki czy nie, moze tu tak... ale sadze ze tam to normalka... u nas laski leca na ciemne dluzsze od scietej na zapalke fryzury i oprawe oczu. Co to za warunki skoro tam kazdy tak wyglada.

      • 0 0

  • Ja tam wolę Irlandczyków, (1)

   • 10 8

   • ?

    Co to jest? Dyskusja gdańszczanek w galerii handlowej?

    • 75 3

  • i tyle (2)

   żeby te nasze kobiety były takie świetne...a tu lipa. Dużo pięknych kobiet ale tyle samo niezadbanych. to działa w dwie strony

   • 42 5

   • Tak... To prawda. Z dezodorantami u niektórych naszych Pań to jest kiepsko

    A szkoda, bo są ładniejsze od innnych nacji, wystarczy trochę zadbać o siebie

    • 30 3

   • No no...

    patrzcie ile jest ladnych kobiet, a jakie mikro minimum facetow, ktorzy biora pod uwage na codzien jak wygladaja. Sorry chlopcy, ale przegrywacie.

    • 2 4

  • No tak,tylko że poza bunga-bunga do niczego się nie nadają (1)

   na pewno nie do pracy,co widać po sytuacji w ich kraju,
   Tak więc zabawa a potem zęby w ścianę.

   • 28 3

   • bo u nas sytuacja w kraju

    jest taka że możemy siebie chwalić:D

    • 3 1

  • Mi się natomiast Hiszpanki podobają bardziej niż Polki (2)

   One przynajmniej nie mają mokro na widok wypchanego portfela

   • 31 4

   • Ale sa łatwe... (1)

    tam wchodzi w gre zasada.. wszedzie ale nie we wlasnym miescie, gdzie ludzie cie znaja... Poza granicami to nie obowiazuje.

    • 0 1

    • no porównując do niektórych pisżacych tu "polek" nie widzę różnicy

     • 0 2

  • hehe

   wieśniara:)

   • 11 2

  • ach (6)

   Te gorące hiszpanki! Uśmiechnięte i otwarte, miłe i grzeczne. Nie to co nasze..roszczeniowe babska, wiecznie smutne i nadąsane.

   • 29 3

   • (1)

    i do tego jakie gorące, a nasze leżą jak kłody i czkekają na finisz.

    • 9 1

    • musisz być słaby,

     skoro masz tylko takie porównanie:):):):):):)

     • 7 3

   • Mam wiele hiszpanskich kolezanek... (3)

    niestety nie gustuja w 'urodzie' polskich chlopakow... Tu innosc plci meskiej im nie odpowiada.. Moze dlatego ze wszyscy wygladaja tak samo, a przynajmniej chodza do jednego fryzjera, scieci na zapalke, nie potrafia sie ubrac.

    • 3 2

    • i te cechy które wyymieniłaś sa najważniejsze w życiu? (2)

     współczuję

     • 1 1

     • W życiu może nie...

      Ale do poderwania laski to za mało...

      • 2 0

     • Nie, ale skoro wy mu mowicie o czarnych oczach i kolorze skory, to pisze o tym samym

      Zreszta pierwsze wrażenie, chyba sie liczy. Zwlaszcza ze slowo na K... ktore jest uzywane przez wiekszosc P. jako przecinek jest rozpoznawane jako pierwsze przez obcokrajowcow...

      • 0 0

  • Żebyś jeszcze Ty była tak fajna jak są Hiszpanki, to by było dobrze.

   • 13 2

  • (1)

   .. Hiszpanie ładni fajni ale nie ma to co nasze chłopaki:))

   • 8 3

   • własnie, NIE MA

    • 0 0

  • Mam kilka koleżanek które mają za sobą związki z latynosami - żadna nie poleca

   • 3 2

  • a skąd wiesz, że hiszpanie "radośnie" nie przeklinają po hiszpańsku?

   • 2 0

  • Cierpisz na kompleksy ? , albo na brak chłopa. Sama zapewne nie jestes ideałem masz za to wygórowane oczekiwania.

   czekaj na księcia który nigdy nie nadjedzie dla hiszpana i tak bedziesz tylko kolejna zabawka

   • 3 1

  • chyba raczej niewybredna

   jak ci pasuje każdy Hiszpan

   • 2 0

  • nie mato jak hiszpański adidasik,co?

   • 1 2

  • no raczej (2)

   hiszpanie nie kojarzą się z piwem w garści i łysą pałą oraz tępym wyrazem twarzy, ale nie można powiedzieć że są wszyscy piękni i szczupli..

   • 3 0

   • Po komentarzach piszacych tu kolesi,

    ze polski sa jak 'kłody' itd. Wychodzi dopiero sloma z butow. Zreszta widac na ulicach, ladne laski spaceruja z' tym co tu jest' - ci z "pieknym wnętrzem", ktorzy sami o siebie nie dbaja, za to duzo wymagaja.
    Miło, że polska kobieta, troche naiwnie ale wciaz, moze sie dowartosciowac przez mistrzostwa poprzez naszych gosci.
    Wy macie pilke, a wiele kobiet ma komplementy - ktorych nie uslyszalaby od zgrai zapatrzonych w siebie kolesi, ktorzy jak psy ogrodnika nie chca sami innemu nie dadza.... ale co im pozostaje moze tez cos zaporzycza z tego pd temperamentu.

    • 2 0

   • Hiszpanie moze i nie sa fizycznie piekni...

    ale sa sympatyczni, usmiechnieci... i odpowiadaja zazwyczaj w 90% temu stereotypowi.
    Polacy w 90% odpowiadaja stereotypowi z gory 'piwo, lysa pala,...' czas moze przestac sie bronic, ale cos w sobie zmienic. Bo kobiety w tym kraju ida z postepem, a faceci jakby nadal zyli za żelazna kurtyna... mentalnie i fizycznie.

    • 4 1

  • (1)

   Dokladnie! Masz racje! Niektorzy PL wygladaja jak w 7 miesiacu ciazy ! BLE ochyda

   • 2 1

   • zgadza się - już kilka razy popełniłem fau pax ..

    ...próbując ustąpić miejsca młodej dziewczynie, której brzuch wskazywał na zaawansowaną ciążę..

    • 2 1

  • jaj mam opony felgi kupisz jakieś szprychy?

   • 0 0

 • Utwór "Koko Euro spoko" zespołu Jarzębina (26)

  Wykonanie podoba się zdecydowanej większości. Nie podoba się takim "artystom" jak ten co darł Biblię i czytelnikom od gazetoogłupiaczy, zwłaszcza GW. W telewizorach od samego początku utwór jest chowany pod dywan. Czy na stadionach, w strefach kibica też?

  • 81 51

  • (7)

   Żartujesz, prawda? nazywasz głupią przyśpiewkę utworem?

   • 22 41

   • (6)

    Może się podobać lub nie, większości się podoba. Tobie nie, ale szacunku do wyboru tej większości u ciebie za grosz nie ma. Problemem tutaj to nie postawa takich jak ty, tylko zorganizowanych jak za komuny mediów, które osoby "niepoprawne" starają się nie pokazywać wcale. A wiadomo, że "Jarzębina" śpiewa piosenki religijne, zna ich setki zwrotek.

    • 22 11

    • Meloman się znalazł!!! (5)

     Co z tobą chłopie ? Jaja sobie robisz czy ty tak na poważnie ?
     Jesteś fanem wiejskich rytmów ?
     Większości się to nie podoba, nie wiem kto na to głosował, ale zapewne ludzie, którzy nie pracują tylko całymi dniami siedzą za telewizorem, oglądają telenowele i biorą udziały w audiotele

     • 11 22

     • (3)

      To idź słuchaj Feela, Oceany czy jakiegoś innego disco-techniawego szitu. Już czujesz się lepiej?

      • 14 8

      • Owszem (2)

       a ty zatańcz kujawiaka w czapce z pawim piórkiem

       • 3 8

       • Wszyscy się śmieją

        i wstydzą, ale jak zagrali "koko" na Strefie Kibica to wszyscy śpiewali, nie wspominając o tańcu ;)

        • 12 2

       • Wez jedz juz na ten zmywak na zachod ktory tak ci imponuje

        • 0 0

     • wiekszosci sie nie podoba?

      a skad to wiesz? robiles referendum?
      patrzac na twojaliczbe plusow i minusow jednaksie mylisz
      chyba ze jestes na tyle zarozumialy ze uwazasz ze ty jeden to wieksozsc

      • 2 1

  • a to to co ;uła,ła,uła ko ko ko"?

   • 0 6

  • To jest piosenka dobra na otwarcie remizy strażackiej (1)

   A nie na euro.
   Całe szczęście że poszli po rozum do głowy i tego nigdzie nie puszczają.

   • 15 16

   • Jakos wiecej osob podspiewuje 'koko' niz zamerykanizowana stylistycznie oficjalna piosenke Euro

    Wiec sie zastanow, co przynioslo efekt. Polskie spoleczenstwo to nie tylko hipsterskia mlodzierz smigajaca iphonami, macbookami i kubkami ze starbucksa, oraz sluchajaca 'alternatywnej' mimo ze i tak komercyjnej w tej estetyce muzyki. wiec jesli boli cie to, ze piosenka koko obnaża Polske jaka jest, to kara tym, ktorzy witali reprezentacje wiejskim zwyczajem chleba i soli.

    • 1 0

  • Niektórym się oburzyło po wyborze. Szacunek dla wykonawczyń, dla naszych polskich dziewczyn! A co do oburzonych to jak zauważyła Prosiako: Z pewnym zadowoleniem śledzę maksymalny wmurw różnych ludzi na wygranie konkursu na hymn euro przez Jarzebinę z Kocudzy.

   • 9 2

  • Fajnie tylko, że melodia okazała się...kradziona. (8)

   Temu tego już nie puszczają, ze spół Jarzębina bez pytania się o zgodę wykorzystał linię melodyczną z jednego z utworów Mazowsza.

   A co do gustu, to mi się nie podoba, takie wiejskie rymy o niczym. Nie mam nic do twórczości ludowej, bo w miarę ją lubię, ale to bardziej disco-polo przypomina.

   • 7 15

   • Od kiedy to Mazowsze ma prawa autorskie do przyśpiewek ludowych znanych od dziesiątek lat?

    • 22 1

   • (5)

    Powtarzasz za wiadomymi mediami brednie. Ten temat jest dawno wyjaśniony.

    • 10 1

    • Koko jest nielubiany (4)

     jak niegdys disco polo przez "artystów" zapomnianych pt Hołdys itp

     • 10 2

     • gadasz jak komuchy za komuny że komuna jest lubiana

      • 5 2

     • ja juz wole koko, niz draca sie w podrobce Chanel Dode, czy Groniak (2)

      jest autentyczne, proste, rozpoznawane i proste do zaspiewania - nawet obcokrajowcy to znaja.

      Ludzie zyjemy w Polsce, taka mamy kulture ... wiec nie s****jcie wyrzej niz widzicie, bo na lansie i blichtrze prawdy sie nie zbuduje_tak jak realiów wiekszosci polskich Romantic Comedies i seriali z realiami i scenografia jak z LA. Lepiej byc autentycznym niz na sile.

      • 9 1

      • A czemu mam wybierać między bólem zęba a lobotomią? (1)

       W Polsce mamy wielu świetnych artystów, tyle, że nie pokazują ich media zbyt chętnie bo nie chcą oni sprzedawać się wyłączność jakieś telewizji tylko sprzedawać swoją muzykę (a nie pod dyktando opiekuna medialnego). Jelonek, Milczenie owiec, happysad, Kult, i dziesiątki innych. A wszyscy za media w koło macieju o ty samych beztalenciach.

       • 2 1

       • Mowisz o muzyce alternatywnej_bo u nas sama komercja...?

        Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie mozesz przebolec paru starszych Pan spiewajacych smieszna piosenke...ktora przemawia tez do Starszych ludzi. Przeciez to nie jest jakis wytapetowany girlsband... Jakos nie wyobrażam sobie happysad spiewajacych piosenke, ktora porwalaby tlumy w wesolych rytmach, lubie ten zespol, ale to nie ta okazja.

        • 4 0

   • po pierwsze nie Mazowsza tylko Ślaska

    po drugie utwór w oryginale nosi tytuł Kogut i ma oczywiście inne słowa i nie jest wykorzystana linia melodyczna tylko jest to ten utwór ludowy z innymi słowami. No ale Jarzębina stara się tego w ogóle nie podkreślać

    • 0 0

  • Wielu już powiedziało dość prawdziwe słowa, że (3)

   - był to jedyny żywy i skoczny utwór,
   - gdyby śpiewały to 20 latki to byście utwór chwalili,
   - nie wiejskie, a ludowe, a tego szuka się w danym kraju, a nie McDonalda, coli itd.

   Głosowaliście a teraz się nie podoba?

   • 20 3

   • ja nie głosowałem i były inne skoczne i lepsze piosenki

    • 1 4

   • Ja p..... (1)

    Durna melodia, durne słowa (co to jest "koko"???), w kraju, który powinien się szczycić choćby Chopinem, Pandereckim, Preisnerem pozwala się wybierać większości (statystyczna większość to wieś bez wykształcenia, ale że w każdej zagrodzie plazma i telefon jest to oglądają, dzwonią i wybierają - cholerni melomani)...gdyby startowali Boysi, Shazza czy inny BayerFull tez by taką "muzykę" wybrali. Dla przykładu - posłuchajcie jaki hymn ma Liga Mistrzów i porównajcie do swojego "kokospoko". Wstyd, żenada.

    • 3 3

    • jak by bylo Coco bardziej z Ang. To pewnie by ci sie spodobalo

     Juz to widze, rozluzniony tlum kibicow ogolonych na jeza, bujajacy sie w przerwie meczu w takt Etiudy.
     Polska jest krajem kontrastow, w ktorym ludzie maja hobby dzieki tv na kredyt. Zyja ponad stan? tak! Wiec nie robmy tego samego w muzyce!
     Piosenka jest dobra bo pokazuje jaka jest Polska...Widac, ze masz kompleksy- chcac kopiowac zachod, to co wydaje ci sie lepsze bardziej ambitne bo mniej 'wiejskie'. Ale moze lepiej sie zastanowic i nie rezygnowac z prostoty, zamiast wszystko ujednolicać.

     • 0 0

  • Totalna beznadzieja!!!

   Koko koko emerytki spoko chyba pff!

   • 2 4

 • Policjanci ze Szczecina nie znający topografii Gdańska

  Czy dziś też będą stali policjanci ze Szczecina nie znający najważniejszych ulic Gdańska jak to miało miejsce w niedzielę na blokowanych skrzyżowaniach i drogach?

  • 57 4

 • Po 2 lipca 2012 r. dowiemy się ile nas ta "zabawa" kosztowała. (10)

  Zacznie się zaciskanie pasa, ograniczenie w inwestycjach pod pretekstem wstrzymania prac i oczekiwania na środki unijne z puli 2013-2012, ograniczenie w transporcie miejskim, szukanie środków na utrzymanie stadionu itd.

  • 75 54

  • moja opinia (2)

   Przez wiele lat będziemy spłacać długi. Poza tym, właśnie czytamy o "zarobkach": rozdajemy za pieniądze polskich podatników darmowe truskawki, itp. Tak wygląda "dochodowość" tej imprezy...

   • 14 20

   • nie znasz takiego pojęcia jak inwestycja (1)

    • 11 9

    • inwestycja???

     Szaro, pochmurno, zimno...
     Raczej nikt z Hiszpanów czy Irlandczykówraczej tu nie wróci i nie będzie zachwalał Gdańska jako ciekawego miejsca.
     1) Hiszpanie trzęśli się już na lotnisku
     2) Irlandczycy mają taką pogodę u siebie :)
     Fakt pogody nie da się "zorganizować" ale "inwestycji" bym się tu niedopatrywał.
     Wczoraj widziałem na Elbląskiej Włoski camper, w którym kierowca wymieniał oponę. Ciekawe dlaczego...

     • 0 1

  • grunt,że "elyta" ma zabawę,za darmo wejściówki,

   przejazd limuzynami pod sam stadion w asyście policji,darmowe gadżety itp.itd.,a szaro-ciemnemu ludowi podwyższymy niedługo wszystko,co się da....

   • 14 12

  • (1)

   Ja jestem ciekawy czy ktoś zrobi rzetelne porównanie ilości zgonów w okresie Ełro2012 do analogicznych okresów w latach ubiegłych. Pewnie okaże się, że w wypadkach, bójkach, z przepicia i z emocji (zawały) padnie parę setek ludzi więcej. Ale o tym cichosza - temat tabu. Przecież są igrzyska.

   • 1 13

   • Jak widać po minusach tabu w Polsce ma się dobrze.

    • 1 0

  • To jest bardzo prawdopodobny scenariusz.

   • 4 5

  • wiesz co...

   jak coś ci się tu nie podoba, to możesz się wynieść gdzie indziej. To nie komuna, granice są otwarte, a jak potrafisz robić coś pożytecznego to wszędzie znajdziesz pracę za godziwsze pieniądze.

   • 1 5

  • (1)

   już się odezwała polska mentalność

   • 1 1

   • lepsza mentalność polska niż ruska tóra nawet jak jej władza pluje w gębę mowi ze deszcz pada

    • 0 0

 • Słabe oznakowanie tabliczkami (1)

  Portal podpowiada jak dojść od strony Zaspy a przecież tam jak i w całym Gdańsku znajdują się specjalne fioletowe tabliczki jak dostać się do stadionu, strefy kibica, lotniska i centrum. Problem w tym że ktoś zamówił bardzo małe te tabliczki są one praktycznie nie widoczne ale jako dziennikarze powinniście już to dawno zauważyć że coś jest nie tak na rzeczy ale widocznie nie widzicie w tym problemu.

  • 20 8

  • znaki to nie wszystko

   ludzie planują przejście.

   • 0 0

 • przestańcie już z tym euro, za dużo to i świnia nie zje. (3)

  • 45 52

  • dobre!!

   • 7 3

  • człowiek nie świnia

   - zje wszystko ;))))))

   • 4 0

  • a kto Ci każe czytać artykuły nt. Euro ?

   • 2 1

 • Mam z tym wielki problem......

  .....no bo hiszpanie to fiesta na ulicach i radosc...... ale z kolei jak spojrze na irlandczykow toz oni sa przebrani na bialo-zielono......serce rosnie jak sie widzi takie barwy...........Remis?

  • 51 11

 • Gdańsk (8)

  Wszyscy dostaniemy PAMIĄTKĘ po "Euro": olbrzymie długo do spłacenia. Niemal jak za Gierka?

  • 59 67

  • Zajmij się Gdynio (2)

   swoją Arką, lotniskiem w Kosakowie, OPATem od siedmiu boleści.

   • 11 11

   • Gdańsk (1)

    To Gdańsk pisze! Korektor sam zmienił podpis!!!

    • 6 3

    • Wszystko jedno czy gdansk czy gdynia,dlug,jak napisal poprzednik,pozostanie kolosalny.W czego wiekszosc nie zdaje sobie sprawy.Rzad ma dobre rozumowanie bo kreci walki a wiara zapatrzona w mecze i kufel napoju piwopodobnego ;)
     Na szczescie jeszcze tylko 16 dni do konca tego cyrku:)

     • 4 2

  • (2)

   oj zapomniałeś o garstce dzieciaczków jaka zostanie po przyjezdnych kibicach

   • 10 1

   • moja opinia

    Tak... Niestety...

    • 3 0

   • i zasiłki dla samotnych matek...
    i koszty leczenia różnego rodzaju chorób wenerycznych...

    • 0 0

  • Już dostaliśmy

   myślisz że skąd te podwyżki VATu? To uderza w nas wszystkich a mają przecież podnieść VAT na 25%. Każdy z nas płaci obecnie za euro i jeszcze długo będziemy to odczuwać na naszych portfelach.

   • 3 1

  • długi chyba

   • 0 0

 • Słowaka zamknięta od 12:00? Dziwne o 6:30 ruch był już ograniczony. (5)

  Drogowcy z gęby sobie robią cholewy.

  • 31 10

  • O 7:00 ruch nie był ograniczony.. wieć jezeli był to nie z powodu EURO

   • 11 0

  • To był zwykłe codzienne korki.

   • 6 0

  • O 8:30 wszystko było normalnie więc bez paniki.

   • 2 0

  • Na szczescie juz tylko 16 dni do konca euro :)

   • 3 1

  • Moim zdaniem

   Organizacja dojazdów i zamykanie ulic to przesada.
   Dzisiaj się dowiedziałem od policjanta, że aby dojechać do mojego domu muszę mieć przepustkę a nie dowód jak było wcześniej.
   Zablokowałem drogę kłócąc się z władzą, władza widziała, że nie odpuszczę i mnie wpuścił ;)
   PS. Dzisiaj ok. 18 korki na Słowackiego były do drugiego radaru, a zjazd z Moreny korkował się już przy zjeździe z górki.

   • 2 0

 • (3)

  Koło stadionu jest niezła miejscówa do imprezy przed i po meczu. Pełno tam Hiszpanów i imprezują w namiotach. Miejscówa jest jak się idzie do kolejki.

  • 42 4

  • refleksja

   To są ci "bogaci" turyści, dzięki którym Polacy zarobią na tej imprezie?

   • 16 4

  • kryptoreklama (1)

   dziękujemy właścicielowi "miejscówy" za reklamę - w Gdańskich Pubach też Hiszpanów nie brakuje a otoczenie jakby przyjemniejsze...

   • 9 0

   • i cieplej...

    :) :) :)

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane