Fakty i opinie

stat

Jak i czym dojechać 1 września na Westerplatte?

Urzędnicy apelują, by wszystkie osoby chcące pojawić się 1 września na Westerplatte skorzystały tego dnia z komunikacji miejskiej.
Urzędnicy apelują, by wszystkie osoby chcące pojawić się 1 września na Westerplatte skorzystały tego dnia z komunikacji miejskiej. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Gdańsk uruchamia 1 września 16 specjalnych linii autobusowych na Westerplatte . Będzie można tam dojechać niemal z całego miasta. Urzędnicy apelują, by tego dnia korzystać z komunikacji miejskiej i nie jechać na półwysep swoim autem. Tym bardziej, że przejazd każdą z 16 linii będzie bezpłatny.



80. rocznica wybuchu II wojny światowej - wszystkie wydarzenia



Poniżej publikujemy wykaz linii specjalnych, uruchomionych przez miasto w dniu 1 września. Zestawienie uwzględnia godziny odjazdów z przystanków początkowych (rozkłady jazdy z godzinami odjazdów ze wszystkich przystanków pośrednich można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku). Autobusy będą obsługiwać wszystkie przystanki na swoich trasach.

Uwaga! Przejazdy będą bezpłatne.

Linia W1:
Górki Zachodnie (odj. godz. 03:09) - Łowicka - Kępna - Sówki - Kłosowa - Tamka - Stryjewskiego - Sienna - Budzysza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W2:
Stogi Plaża (odj. godz. 03:22) - Nowotna - Krucza - Sokola - Rozłogi - Wrzosy - Zalesie - Skiby - Stryjewskiego - Sienna - Budzysza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W3:
Przegalina (odj. godz. 02:50) - Przegalińska - Świbnieńska - Boguckiego - Turystyczna - Nadwiślańska - Górki Wschodnie - Nadwiślańska - Sobieszewska - Główna - Elbląska - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Schemat specjalnych linii autobusowych uruchomionych przez miasto do obsługi obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Schemat specjalnych linii autobusowych uruchomionych przez miasto do obsługi obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. mat. prasowe


Linia W4:
Orunia Równa (odj. godz. 03:18) - Równa - Sandomierska - Olszyńska - Miedza - Łanowa - Ścieżki - Bratki - Na Szańcach - Olszynka-Szkoła - Na Szańcach - Osiedle - Opłotki - Elbląska - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W5:
św. Wojciech (odj. godz. 02:55) - Trakt św. Wojciecha - Starogardzka - Trakt św. Wojciecha - Podwale Przedmiejskie - Łąkowa - Śluza - Kamienna Grobla - Toruńska - Wróbla - Łąkowa - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W6:
Olimpijska (odj. godz. 03:02) - Ofiar Grudnia '70 - Wielkopolska - Niepołomicka - Pastelowa - Kolorowa - Srebrna - Kampinoska - Srebrna - Niepołomicka - Świętokrzyska - Platynowa - Krzemowa - Uranowa - Platynowa - Małomiejska - Trakt św. Wojciecha - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W7:
Bysewo (odj. godz. 02:45) - Budowlanych - Nowatorów - Kartuska - Otomińska - Goplańska - Kiełpino Górne - Goplańska - Otomińska - Armii Krajowej - Kartuska Północna - Kartuska - Źródlana - Kartuska - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W8:
Jaworzniaków (odj. godz. 03:05) - Guderskiego - Świętokrzyska - Bergiela - Porębskiego - Bergiela - Świętokrzyska - Havla - Wilanowska - Witosa - Sikorskiego - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W9:
Jaworzniaków (odj. godz. 02:57) - Guderskiego - Czermińskiego - Przywidzka - Jabłoniowa - Warszawska - Piotrkowska - Ujeścisko - Piotrkowska - Warszawska - Łódzka - Havla - Wilanowska - Witosa - Cienista - Worcella - Chałubińskiego - Sikorskiego - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Oficjalne obchody rozpoczną się 1 września o godz. 4:45.
Oficjalne obchody rozpoczną się 1 września o godz. 4:45. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Linia W10:
Port Lotniczy (odj. godz. 02:56) - Słowackiego - Złota Karczma - Słowackiego - Żołnierzy Wyklętych - Dmowskiego - Wrzeszcz PKP - Lendziona - Grunwaldzka - Żołnierzy Wyklętych - Hynka - Jana Pawła II - Czarny Dwór - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W11:
Osowa PKP (odj. godz. 02:40) - Barniewicka - Junony - Wodnika - Spacerowa - Stary Rynek Oliwski - Opata Rybińskiego - Grunwaldzka - Pomorska - Chłopska - Obrońców Wybrzeża - Czarny Dwór - Hallera - Dworska - PCK - Gdańska - Krasickiego - Wyzwolenia - Marynarki Polskiej - Wolności - Władysława IV - Wyzwolenia - Marynarki Polskiej - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W12:
Oliwa Pętla Tramwajowa (odj. godz. 02:55) - Obrońców Westerplatte - Wita Stwosza - Wojska Polskiego - Grunwaldzka - Zwycięstwa - Błędnik - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W13:
Jasień PKM (odj. godz. 03:14) - Jasieńska - Myśliwska - Nowa Wołkowyska - Nowa Bulońska Płn - Bulońska - Warneńska - Jaśkowa Dolina - Piecewska - Beethovena - Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W14:
Niedźwiednik (odj. godz. 03:07) - Góralska - Potokowa - Rakoczego - Warneńska - Jaśkowa Dolina - Wileńska - Jaśkowa Dolina - Piecewska - Beethovena - Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W15:
Czyżewskiego (odj. godz. 03:06) - Cystersów - Stary Rynek Oliwski - Opata Rybińskiego - Grunwaldzka - Piastowska - Droszyńskiego - Bora Komorowskiego - Chłopska - Jagiellońska - Kaczyńskiego - Kołobrzeska - Rzeczypospolitej - Legionów - Kościuszki - Kochanowskiego - Uczniowska - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W16:
Dworzec Główny (odj. godz. 3:34) - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte.

Autobusy wszystkich linii będą oczekiwać na Westerplatte do zakończenia uroczystości, po czym będą rozwozić pasażerów na trasie linii specjalnej W58.

Linia W58 (odwozowa):
Westerplatte (odjazd po zakończeniu uroczystości) - Sucharskiego - Pokładowa - Ku Ujściu - Sucharskiego - Lenartowicza - Siennicka - Podwale Przedmiejskie - Wały Jagiellońskie - Podwale Grodzkie - Błędnik - al. Zwycięstwa - Miszewskiego - Zator-Przytockiego - Dmowskiego - Wrzeszcz PKP.

Opinie (184) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.