- 1 Teren przy plaży w Orłowie na sprzedaż (62 opinie)
- 2 Koniec lata na sopockiej plaży przed 103 laty (14 opinii)
- 3 Tajemnicze literki na jedzeniu w sklepach (120 opinii)
- 4 80. urodziny Lecha Wałęsy w ECS (562 opinie)
- 5 Gdańsk na grobach zbudowany. Część 2 (67 opinii)
- 6 W pogoni za znikającym Mevo (204 opinie)
Jak połączyć historię i współczesność na obszarze Młodego Miasta?
W czwartek rozpoczyna się cykl spotkań i debat poświęconych przyszłości Młodego Miasta. Urzędnicy zachęcają do wspólnego zastanowienia się nad sposobem połączenia współczesnej architektury z przemysłowym dziedzictwem terenów postoczniowych. Pierwsza z sześciu zaplanowanych debat odbędzie w I LO.
Jednocześnie rozpoczynają się prace projektowe w zakresie przedłużenia ul. Nowej Wałowej (al. Popiełuszki) tunelem na drugą stronę Motławy.
Przyjęto także nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego m.in. dla terenów Gazowni oraz Polskiego Haka.
Ponadto w najbliższy weekend planowane jest otwarcie Muzeum Sztuki Nomus w budynku zajmowanym wcześniej przez warsztaty szkolne Zasadniczej Szkoły Budowy Okrętów
Czytaj też:
Trójmiasto w Budowie. Nowe oblicze Marynarki Polskiej w Gdańsku
Finowie zbudują mieszkania i biurowiec na Młodym Mieście
- Chcemy wrócić do publicznej dyskusji dotyczącej architektury oraz urbanistyki Młodego Miasta. W szczególności zależy nam na tym, aby dyskusja dotyczyła kierunków rozwoju, jakie widzimy dla tej części Gdańska. W trwającym od lat dyskursie pojawia się wiele pytań m.in. na ile współczesnej kreacji możemy sobie pozwolić w połączeniu z zachowaniem dziedzictwa stoczniowego, ile powinno być zabudowy mieszkaniowej, a ile terenów pod usługi, a także jak zaplanować i realizować obsługę komunikacyjną tego terenu zgodnie ze współczesnymi potrzebami i trendami. Mamy mnóstwo tematów do poruszenia, ale także korzystać możemy z całej palety światowych doświadczeń i koncepcji - mówi Piotr Lorens, architekt miasta Gdańska.
Pierwsze spotkanie (w formie stacjonarnej) odbędzie się w czwartek 21, października o godz. 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku (Wały Piastowskie 6
W ramach cyklu otwierającego dyskusje nad Młodym Miastem przewidziano przeprowadzenie dyskusji w formie panelu eksperckiego, w skład którego wejdą: Zbigniew Canowiecki, Jacek Dominiczak, Arkadiusz Hronowski, Janusz Lipiński, Roman Sebastyański oraz Aneta Szyłak.
Kolejne pięć spotkań przewidziano w następne czwartki (z wyłączeniem dni świątecznych). Przyjmą one formę warsztatów, debat eksperckich oraz prezentacji z postępu prac nad studiami kierunków rozwoju Młodego Miasta.
Konferencja podsumowująca cały cykl spotkań planowana jest na 9 grudnia 2021 r.
Debaty organizowane są przez Biuro Architekta Miasta Gdańska przy współpracy ze stowarzyszeniem Inicjatywa Miasto.
Czytaj też artykuł z 2016 r.
Pomysły na atrakcyjną przestrzeń między muzeami w Gdańsku
Jaka powinna być architektura Gdańska? Debata o tożsamości architektonicznej
Nowa zabudowa wzdłuż ul. Marynarki Polskiej

Mapa inwestycji
Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.
Miejsca
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2021-10-20 14:54
(3)
Dobrze że przedłużają się promenady nad wodą, to jest największą atrakcja. Można by dorobić trochę nowych kanałów, mostków. Woda i zieleń zwiększa wartość apartamentów
- 44 3
-
2021-10-21 09:55
Idealny przykład dzbanka zlikwidować strategiczny przemysł by postawi apartamenty dla bogatej warszawki! (1)
- 2 0
-
2021-10-21 21:30
A kto likwiduje przemysl?
Proszę zapoznać się z danymi dotyczącymi polskiego przemysłu stoczniowego. Ma.sie bardzo dobrze.
Ale to nie znaczy, że musi zajmować pół miasta.- 3 0
-
2021-10-21 09:55
wpierw to trzeba oczyścić te "zbiorniki" wodne, tam pływa wszystko, a najwięcej to jest mazutu
Dorobić kanałów ? :D ile Ty masz lat ? wczoraj się urodziłeś ? w PL to dorobią, dodatkowe konta w Szwajcarii na transfer brudnych pieniążków.
- 2 0
-
2021-10-21 08:37
Hotele, apartamenty na wynajem
Pobudować w opór tego typu inwestycji, wszystko w industrialnym stylu. Jak będzie kilka tysięcy lokali na wynajem, to reszta miasta będzie miała z tym spokoju. Nie żartuje :)
- 16 1
-
2021-10-20 22:00
Zieleń i sztuka (1)
Miejsce, gdzie znajdą miejsce artyści wszelkiej maści. Może teatr? Może sala koncertowa? Może pracownie artystów sztuk wizualnych? Takich miejsc bardzo brakuje w Gdańsku
- 12 20
-
2021-10-21 03:19
Ahaaaa. Może trzydziestometrowe"apartamenty " na parterze żabka, fryzjer z cenami z kosmosu i pseudo rzemieślnicza piekarnia, po kątach jeszcze optyk, dentysta i że dwa salony masażu(Ale o tym szaaaa) AAAA no i jeszcze ławki i drzewa w doniczkach za grube dziesiątki tysięcy, stojaka na rowery nie wspomne
- 5 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.