- 1 Wyszedł ze sklepu w butach za 1,2 tys. (103 opinie)
- 2 Wiedzą kto zakłóca sygnał GPS w Trójmieście (31 opinii)
- 3 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (124 opinie)
- 4 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (508 opinii)
- 5 Szarpanina między taksówkarzami (232 opinie)
- 6 Starlink dostarczy internet do samolotu (49 opinii)
Jak się mieszka na Działkach Leśnych?
-
Lubię to 1
-
Super 9
-
Trzymaj się
-
Ha ha 1
-
Wow
-
Przykro mi 2
-
Wrr 10
- Wszystkie 23
Działki Leśne w Gdyni to dla wielu dzielnica idealna. Spacer w jedną stronę i jesteśmy w cichym lesie. Spacer w drugą i już jesteśmy w centrum miasta. Nieco dłuższy i leżymy na plaży, słuchając szumu fal. Jak się mieszka na Działkach Leśnych? Sprawdzamy. Tydzień temu przyglądaliśmy się życiu w Brzeźnie, a za tydzień opiszemy Wzgórze Morenę w Gdańsku.
Przeczytaj o innych dzielnicach Trójmiasta
- Tajemnicze miejsca na Działkach Leśnych
- Blisko centrum - plusy i minusy
- Działki Leśne - raczej sypialnia, ale restauracje są
- Raj dla młodych rodzin
Tajemnicze miejsca na Działkach Leśnych
Jednym z nich jest głęboka na 25 i długa na ok. 300 metrów podziemna sztolnia przeciwlotnicza, znajdująca się między ul. Witomińską
Pospieszne prace nad budową wojennej sztolni prowadzono jeszcze jesienią 1944 roku. Przejście o długości ok. 300 metrów drążono jednocześnie z dwóch stron. Gdyńscy eksploratorzy opowiadali nam o nim kilka lat temu.
Inne sekrety skrywają domki na drzewach, znajdujące się przy ul. Pomorskiej 50
Wizyta eksploratorów w sztolni między Olsztyńską i Witomińską
-
Lubię to 2
-
Super 4
-
Trzymaj się
-
Ha ha
-
Wow 1
-
Przykro mi 2
-
Wrr 3
- Wszystkie 12
Do lasu w tej dzielnicy nie trzeba iść w poszukiwaniu przygód i ciekawostek. Można iść na spacer i skorzystać z naturalnych walorów. Zwłaszcza że Działki Leśne są położone dosłownie "pod" lasem. Wystarczy odejść ok. 350 m na zachód od ul. Tatrzańskiej i w lesie na ul. Słupeckiej jesteśmy już na wysokości 103 m n.p.m.
Blisko centrum - plusy i minusy
Jak wspominaliśmy - z jednej strony las, a z drugiej centrum Gdyni. Ma to swoje plusy, bo szybko można dostać się do centrum do restauracji czy na dworzec. Ale ma też minusy - gdy w centrum wprowadzono płatne parkowanie, część kierowców od razu przeniosła się na Działki Leśne. A wraz z nimi przeniosła się Strefa Płatnego Parkowania, z której - delikatnie rzecz ujmując - nie wszyscy się cieszą.
Działki Leśne - raczej sypialnia, ale restauracje są
W samej dzielnicy próżno szukać miejsc rozrywki. Chyba że za takie uznać Szalony Widelec, gdzie skosztujemy przede wszystkim domowej kuchni, restaurację Botana, serwującą również tradycyjną, choć także europejską kuchnię czy restaurację Moon, gdzie możemy zasmakować w typowo chińskim jedzeniu.
Mieszkańcy mogą też oczywiście korzystać z pełnej palety restauracyjnej w Śródmieściu Gdyni - ze względu na dobre położenie, także na dowóz.
Nic więc dziwnego, że w rankingach to właśnie Działki Leśne są jedną z najlepiej ocenianych dzielnic w Gdyni przez samych mieszkańców.
Gdynianie są szczęśliwi, że mieszkają w Gdyni, nawet jeżeli oceniają nisko swoją dzielnicę
Raj dla młodych rodzin
Na terenie Działek Leśnych jest też kilka przedszkoli, a także Szkoła Podstawowa nr 26. Nie ruszając się z dzielnicy, naukę można kontynuować do matury w renomowanym II Liceum Ogólnokształcącym. A nawet po maturze jest co robić - w budynku MIR-u są bowiem Szkoły Policealne Cosinus.
Nic dziwnego, że nieruchomości na Działkach Leśnych należą do najdroższych w Gdyni. Zwłaszcza że przeważa tu niska, willowa zabudowa. Nie ma też zbyt wiele miejsca na nowe inwestycje, a gdy tylko uda się je gdzieś wcisnąć, to ceny sięgają 20 tys. zł na m kw.
Ceny wszystkich domów, mieszkań i innych nieruchomości oraz trendy znajdziesz w Barometrze Cen Nieruchomości.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-10 17:20
(3)
Ogólnie to fajna dzielnica choć zależy która ulica. Na plus jest komunikacja miejska, to że wszędzie jest blisko, na minus że nie ma prawie żadnych sklepów poza Żabkami
- 56 2
-
2026-05-11 10:41
czego chcieć wiecej poza Żabką? Zakupy zrobi, zjesz coś ciepłego, kawy się napijesz, alko jest
obsługa światowa z całego wschodu.
- 1 2
-
2026-05-10 20:08
(1)
Niema sklepów? CH Riviera, malo ci ?
- 0 20
-
2026-05-11 17:32
W ostatnim art niniejszego cyklu pisali ze Riviera to Wzgórze
- 1 0
-
2026-05-10 21:02
Uwielbiam tę dzielnicę. Mam kilka minut piechotą do lasu gdzie bywam bardzo często. W zasięgu krótkiego spaceru centrum miasta. Auto mam ale korzystam raz na dwa tygodnie - wszędzie jest bardzo blisko na piechotę. Minusem mogą być atrakcje alkoholowe na Warszawskiej i nieco zapuszczony odcinek Śląskiej. Poza tym spokojna i cicha dzielnica.
- 26 5
-
2026-05-10 18:37
Taaaak? (3)
Tak się mieszka ze choć nie centrum ale trzeba płacić za parkowanie,Gdynia całą robi się do bani
- 27 22
-
2026-05-11 12:35
Zależy gdzie. W górnej części usunęli parkometry.
- 3 0
-
2026-05-11 09:18
Typowe jęczenie parkingowego frustrata. Czemu nie marudzisz, że za paliwo trzeba płacić?
- 5 3
-
2026-05-11 06:18
No tak, abonament typu M to całe 25 zł/miesiąc, nie każdy to udźwignie.
- 12 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
