Fakty i opinie

Jak smakują Aniołki, Śródmieście, Zaspa, Letnica i Olszynka?


Gdańsk jest miastem znanym jako północna stolica Polski. To także kulturalne centrum, które liczy aż 35 dzielnic. Tu mieszkańcy spędzają czas wolny na swój sposób, a to powoduje, że każdy rejon jest wyjątkowy. W każdej dzielnicy znajdziemy też znakomite restauracje serwujące różnego rodzaju kuchnie świata. Kiedy poprosimy mieszkańca Gdańska o podsunięcie propozycji restauracji, nie będzie się długo zastanawiał. Aby poznać zwyczaje kulinarne gdańszczan, wzięliśmy pod lupę 5 dzielnic szczycących się największą liczbą restauracji oferujących dostawę.Najlepsza dzielnica to ta nasza, tutaj czujemy się bowiem najlepiej - w Śródmieściu, na Aniołkach, na Zaspie, w Letnicy czy na Olszynce. Relaksujemy się przy pizzy w domowym zaciszu albo zapraszamy znajomych na pyszne sushi, które wcześniej zamówiliśmy.

W imponującej różnorodności dań dostępnych z dostawą w Gdańsku przoduje pizza - w Śródmieściu, na Aniołkach, na Zaspie, w Letnicy czy na Olszynce - aż 30% lokali dowożących jedzenie serwuje ten włoski specjał. Drugie miejsce przypadło kuchni polskiej, którą z łatwością znajdziemy w Śródmieściu - aż jedna czwarta spośród 171 dostępnych tam punktów gastronomicznych oferuje polskie specjały. Poszukując sushi, najlepiej skupić się na Letnicy, tam bowiem znajdziemy największą liczbę lokali z tym japońskim specjałem (12%).

Zaspa to dzielnica z największą liczbą restauracji. Znajduje się tam aż 179 lokali, a 28% z nich nie dolicza opłaty za dowóz. Ponadto, prawie 1/5 lokali w opinii mieszkańców zasłużyła na 5-gwiazdkową ocenę na Pyszne.pl. Zaspa to też najbardziej przyjazna dzielnica dla wegan i wegetarian.

Jedna z najmniejszych dzielnic o czarującej nazwie - Aniołki - zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ posiada szeroką ofertę restauracji (149). Jest to imponujący wynik jak na tak małą powierzchnię. Wśród wszystkich rejonowych lokali 30% oferuje pizzę, 19% kuchnię polską, a 9% proponuje sushi.

Wyjątkowy klimat i osobliwy charakter powoduje, że każda dzielnica jest na swój sposób niepowtarzalna. Połączenie polskiej tradycji z nowoczesnością odzwierciedla również oferta lokali, które można znaleźć w Gdańsku. Jednak znalezienie jednej najlepszej dzielnicy jest niewykonalne. Każdy rejon na pewno przyciąga wiele osób, ale jednak miejsce w którym żyjemy, jest dla nas tym najlepszym.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Co to ma być xDDD??? Nie wiedziałem, ze jedzac w domu musze robic fotki, wysylac znajomym i tagowac "jem u siebie"xD. Nastepne w kolejce bedzie tagowanie siusków?;) Nie kazdy ma 19 lat a mam wrazenie ze pod tego typu czytelnikow wychodzi wiele artykułów..

    • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.