• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak wybrać rower elektryczny?

25 stycznia 2023 
Opinie (1)

Rower to popularny środek transportu. Pozwala swobodnie przemieszczać się po mieście i uniknąć korków. Do tego jest ekologiczny i pozytywnie wpływa na kondycję. Jeśli używasz roweru, by dojechać do pracy czy przemieszczasz się na duże odległości, to koniecznie pomyśl o rowerze elektrycznym. Podpowiadamy, jaki model wybrać.Jaki rower elektryczny wybrać?


Głównym kryterium - tak jak w przypadku tradycyjnego roweru - jest wielkość ramy. Niskie i drobne osoby nie mogą mieć zbyt masywnego roweru, gdyż jego użytkowanie nie będzie wówczas komfortowe.  
Trzeba zastanowić się również nad przeznaczeniem roweru.
Dostępne są różne rodzaje rowerów z silnikiem elektrycznym, a mianowicie:
 • Rowery miejskie - przeznaczone do poruszania się po mieście, na przykład, by dojechać do pracy.
 • Rowery crossowe - można na nich jeździć zarówno po mieście, jak i w terenie.
 • Rowery górskie - rowery dla wymagających użytkowników, którzy preferują szybką jazdę w trudnym terenie.
 • Składaki - składane rowery są świetnym wyborem, jeśli często zabierasz rower do samochodu czy środków komunikacji publicznej. W każdej chwili można taki rower rozłożyć, by ruszyć w dalszą podróż. 

Musisz więc szukać takiego roweru, który będzie odpowiadał na twoje potrzeby. Do poruszania się po mieście idealnie nada się rower miejski. Jeśli natomiast wybierasz się także na wycieczki poza miasto, to zdecyduj się na rower typu cross.
 
Szeroki wybór rowerów elektrycznych znajdziesz tutaj: https://sprint-rowery.pl/rowery-elektryczne

Na co zwrócić uwagę, wybierając rower elektryczny?


Rower elektryczny to pojazd, który jest wyposażony w silnik. Może mieć zatem różne parametry, dane techniczne, a także funkcjonalności. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. 

Umiejscowienie silnika
Przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie silnika na środku ramy. Dzięki temu rower jest stabilny i dobrze wyważony, co wpływa na komfort jazdy. Jeśli nie zdecydujesz się na rower z silnikiem na środku, to najlepiej, aby znajdował się z tyłu.
 
Pojemność baterii
Kolejnym parametrem, na jaki musisz zwrócić uwagę, jest pojemność baterii. Od tej właściwości zależy bowiem maksymalny zasięg roweru - czyli odległość, jaką dasz radę przejechać na jednym ładowaniu. Pojemność baterii wyrażana jest zwykle w watogodzinach (Wh) lub amperogodzinach (Ah). Dla przykładu: rower elektryczny Kross Trans Hybrid wyposażony jest w baterię o pojemności 504 Wh, co pozwala na przejechanie nawet ponad 100 km. Dla najlepszego komfortu akumulator powinien być zintegrowany z ramą. 

Dodatkowe funkcje
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak regulowany mostek, który ułatwia ustawienie odpowiedniej pozycji. Ponadto rower powinien mieć amortyzatory, które znacząco wpływają na komfort jazdy. Dobry rower wyposażony jest również w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik. 

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

 • ten wpis wyglada jak sposorowany, , ten silnik w srodku ramy jest tak srednio najlepszy,, najlepszy to on jest to wciskania ludziom tej drozyny, w stosuunku do ceny silnika w kole obojetnie jakim przod tyl , te brednie o 100km na bateri 504wh , chyba ktos krto wazy 50kg bez wiatru i bez gorek to moze by dojech al 100km ale zapewianim ze to nie jest komfortowa jazda, no ale co kto lubi, , pzdr dla ludzi ktorzy chca kupic el rower ale sie nie znaja ,

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane