Jarmark świąteczny od listopada wraca do Gdańska. W Gdyni w grudniu

Najnowszy artukuł na ten temat Święta Bożego Narodzenia w dawnym Gdańsku

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na Targ WęglowyMapka w Gdańsku wraca Jarmark Bożonarodzeniowy. Właśnie ogłoszono, że impreza startuje już 19 listopada. W Gdyni jarmark świąteczny też będzie, ale nieco później - od 4 grudnia.Kiedy zaczynasz przygotowania do Bożego Narodzenia?

Zobacz wyniki (1213)
Od 19 listopada w Gdańsku będzie można już poczuć świąteczny klimat. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Międzynarodowe Targi Gdańskie podały termin imprezy. Potrwa ona do Wigilii, 24 grudnia, i będzie się odbywała na Targu Węglowym. Nowością będzie to, że jarmarkowe kramy staną też na sąsiednich uliczkach.

- Miło nam poinformować, że trwają przygotowania do organizacji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, który planujemy w dniach 19.11-24.12.2021 r. na Targu Węglowym. Jarmark odbędzie się w formule znanej z poprzednich edycji, uwzględniającej obostrzenia związane z COVID-19 - czytamy na jarmarkowej stronie.

Trwa nabór wystawców i prace nad programemTrwa już nabór wystawców, do których dyspozycji będą drewniane domki. Organizatorzy zapowiadają, że wybiorą najatrakcyjniejsze ze zgłoszonych ofert.

- Aktualnie przyjmujemy oferty od wystawców i pracujemy nad programem towarzyszącym jarmarkowi. Planujemy niespodzianki i nowości, także wśród asortymentu, który będzie oferowany przez kupców. Jarmark to przede wszystkim doskonała okazja do zrobienia świątecznych sprawunków. Śladem innych jarmarków, które odbywają się w Europie, i nasz Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku rozpocznie się wcześniej, z myślą o tych, którzy lubią przygotowywać się do świąt z wyprzedzeniem, kupować prezenty "na spokojnie" i powoli wczuwać się w klimat Świąt. Dla zabieganych z możliwością świątecznych zakupów "last minute" czekać będziemy jeszcze w Wigilię - mówi nam Bartosz Tobieński, rzecznik MTG.

Gdynia startuje z jarmarkiem na początku grudniaTradycyjny świąteczny jarmark odbędzie się też w tym roku w Gdyni.

- Impreza rozpocznie się 4 grudnia i potrwa do 30 grudnia na placu GrunwaldzkimMapka - informuje Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu.
Większych szczegółów w tym momencie miasto nie podaje. Ale można się domyślać, że impreza będzie wyglądać podobnie, jak jej pierwsza edycja w 2019 r. - plac zamieni się w świąteczne miasteczko.

Pierwsza edycja gdyńskiego jarmarku odbyła się w 2019 r.


Ubiegłoroczny jarmark wirtualny, ale był Gdański Szlak KulinarnyUbiegłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku - ze względu na pandemię koronawirusa - odbywał się po raz pierwszy w formule wirtualnej. Trwał od 20 listopada do 31 grudnia.

Na terenie Głównego Miasta zorganizowano jednak Gdański Szlak Kulinarny, czyli budki gastronomiczne ze świątecznymi przysmakami.

Ubiegłoroczny Gdański Szlak Kulinarny


Organizator gdańskiego jarmarku zaznacza, że jeśli w tym roku wprowadzone zostaną obostrzenia pandemiczne, to możliwy jest scenariusz przeniesienia jarmarku do internetu.

- Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z ubiegłorocznej, wirtualnej odsłony jarmarku, która została ciepło przyjęta i polubiona przez wystawców oraz wirtualnych odwiedzających. Wszyscy jednak wolelibyśmy poczuć magię świąt w świecie realnym. Pracujemy z założeniem, że jarmark odbędzie się w tradycyjnej formule, oczywiście z uwzględnieniem obostrzeń covidowych - zaznacza Bartosz Tobieński.

Tak wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku w 2019 r.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (175)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »