• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jarmark świąteczny szykuje się do startu. Już są zmiany w ruchu

Ewelina Oleksy
9 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Święta Bożego Narodzenia w dawnym Gdańsku

Przy Bramie WyżynnejMapka w Gdańsku można już poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego, które właśnie się tam rozstawiają. Kramy otworzą się dla gości 19 listopada. Zmiany w ruchu wprowadzono jednak już teraz, co zdezorientowało we wtorek kierowców.Myślisz już o świątecznych zakupach?

W okolicy Bramy Wyżynnej i na Targu WęglowymMapka trwa montaż drewnianych domków, w których już od przyszłego piątku, 19 listopada, rozgości się Jarmark Bożonarodzeniowy.

- Montaż Jarmarku Bożonarodzeniowego potrwa do 17 listopada. Przerwa w pracach nastąpi 11 listopada, w związku z uroczystościami Święta Niepodległości - informuje Bartosz Tobieński, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich, które są organizatorem imprezy.

Kramy nie tylko na Targu WęglowymImpreza potrwa do 24 grudnia. Nowością będzie to, że jarmarkowe kramy staną też na sąsiednich uliczkach od Targu Węglowego.

- Planujemy niespodzianki i nowości, także wśród asortymentu, który będzie oferowany przez kupców. Jarmark to przede wszystkim doskonała okazja do zrobienia świątecznych sprawunków. Śladem innych jarmarków, które odbywają się w Europie, i nasz Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku rozpocznie się wcześniej, z myślą o tych, którzy lubią przygotowywać się do świąt z wyprzedzeniem, kupować prezenty "na spokojnie" i powoli wczuwać się w klimat - mówi Tobieński.

Zmiany w organizacji ruchu przez jarmarkW poniedziałek wprowadzono już zmiany w ruchu w związku z jarmarkiem, co zaskoczyło kierowców. Informowali nas o tym we wtorek rano w Raporcie z Trójmiasta.

08:41 9 LISTOPADA 21

Kierowcy jeżdżą pod prąd przy Targu Węglowym (13 opinii)

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie jarmarku bożonarodzeniowego na Targu Węglowym miasto zmieniło organizację ruchu na ul. Bogusławskiego. Ulica stała się jednokierunkowa - od dziś można się nią poruszać wyłącznie od Wałów Jagiellońskich w kierunku Teatru Szekspirowskiego. Wielu kierowców jedzie na pamięć i wjeżdża przy banku NBP pod prąd.
W związku z rozpoczęciem prac przy budowie jarmarku bożonarodzeniowego na Targu Węglowym miasto zmieniło organizację ruchu na ul. Bogusławskiego. Ulica stała się jednokierunkowa - od dziś można się nią poruszać wyłącznie od Wałów Jagiellońskich w kierunku Teatru Szekspirowskiego. Wielu kierowców jedzie na pamięć i wjeżdża przy banku NBP pod prąd. Zobacz więcej


- W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym miasto zmieniło organizację ruchu na ul. BogusławskiegoMapka. Ulica stała się jednokierunkowa - od dziś można się nią poruszać wyłącznie od Wałów Jagiellońskich w kierunku Teatru Szekspirowskiego. Wielu kierowców jedzie na pamięć i wjeżdża przy banku NBP pod prąd - poinformował nas rano czytelnik.

Targ Węglowy wyłączony z ruchu do końca grudniaJak podają MTG, zmiany w organizacji w ruchu w rejonie jarmarku obowiązują od 8.11 do 31.12.2021 roku.

- Dla potrzeby organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego wyłączony z ruchu kołowego jest Targ Węglowy. Ul. Bogusławskiego staje się drogą jednokierunkową na odcinku od ul. OkopowejMapka do wysokości budynku banku BNP ParibasMapka. Od strony ul. Podwale PrzedmiejskieMapka staje się "ślepą uliczką", dojazd tylko do wysokości budynku BNP Paripas - informuje Tobieński.
Dodatkowo w weekendy, tj. piątek godz. 17 - niedziela godz. 23, ulica Bogusławskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.


W Gdyni jarmark od 4 grudniaNieco później niż w Gdańsku - bo 4 grudnia - jarmark świąteczny rozpocznie się w Gdyni. Impreza zawita tam na plac GrunwaldzkiMapka, gdzie powstanie świąteczne miasteczko.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (29 opinii)

jarmark

Jarmark Świąteczny w Gdyni (9 opinii)

jarmark

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane