• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jarmark Bożonarodzeniowy walczy o tytuł najlepszego w Europie

Ewelina Oleksy
27 listopada 2022, godz. 09:00 
Opinie (268)
Gdański jarmark walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie. Gdański jarmark walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie.

Czy Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zostanie uznany za najpiękniejszy w Europie? O tym zadecydują internauci. Wystartowało głosowanie, które potrwa do 8 grudnia.Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zasługuje na tytuł najlepszego w Europie?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, który rozpoczął się 18 listopada, został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market 2022".

- Piękny, magiczny, nastrojowy, bajkowy. To tylko niektóre określenia, których z powodzeniem
można użyć wobec Gdańska. Teraz jest okazja, aby to potwierdzić. Właśnie ruszyło internetowe głosowanie na najpiękniejszy świąteczny jarmark. Każdy głos ma znaczenie - mówi Marek Krzemiński, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują jarmark.

Głosowanie trwa do 8 grudnia. Codziennie wolno oddawać jeden głos z jednego IP.

Ile kosztuje grzaniec na Jarmarku Świątecznym w Gdańsku? Ile kosztuje grzaniec na Jarmarku Świątecznym w Gdańsku?

W konkursie znalazło się w sumie 20 jarmarków świątecznych z europejskich miast. M.in.: z Wiednia, Budapesztu, Pragi, Madrytu, Brukseli. Gdańsk jest w tym gronie jedynym polskim miastem. W 2019 r. miasto zajęło w nim 3. miejsce.

Gdański jarmark walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie. Gdański jarmark walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie.

Jakie atrakcje na jarmarku w niedzielę?W niedzielę na jarmarku zaplanowano:
  • 15:00 Świąteczne Bajanie - Teatr Qfer "Jak Mikołaj Czerwonego Kapturka wymyślał" / W gorączce przygotowań do świąt, Mikołaj zapomniał o nowej bajce, którą zawsze opowiada dzieciom podczas odwiedzin w ich domach. Ponieważ czasu zostało niewiele, prosi o pomoc Panią Mikołajową. Spektakl z udziałem tłumacza polskiego języka migowego/ Targ Węglowy, scena
  • 15:00-19:00 Świąteczne Stopklatki - Państwo Orzechowscy, czyli jarmarkowy dziadek i babcia do orzechów. Chętnie pozują do pamiątkowych fotografii! / Targ Węglowy / ul. Tkacka / ul. Bogusławskiego
  • 18:30 Świąteczne Muzykowanie - Jazzowe kolędowanie. W klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia za sprawą słynnych "christmas songs" w autorskich, popowo-jazzowych aranżacjach wprowadzi nas trio jazzowe: Aleksander Kamiński (saksofon) i Agnieszka Brenzak (wokal), Grzegorz Kusio (pianino) / Targ Węglowy, scena

Szczegółowy program jarmarku


Na jarmarku spotkać można babcię i dziadka do orzechów. Na jarmarku spotkać można babcię i dziadka do orzechów.

Od 2 grudnia jarmark otwiera się w Wielkiej ZbrojowniOferta gdańskiego jarmarku to 155 stoisk z upominkami, dekoracjami i smakołykami. Serce jarmarku znajduje się na Targu WęglowymMapka. Ale świąteczne domki stoją też na:ul. TkackiejMapka, ul. BogusławskiegoMapka i na dziedzińcu Forum GdańskMapka.

Od 2 grudnia jarmark otworzy się też w Wielkiej ZbrojowniMapka. Artyści będą tam sprzedawać swoje rękodzieło.
09:26 27 LISTOPADA 22

Nominacja Jarmarku (15 opinii)

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i w Europie. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów. W tym roku gdański jarmark po raz kolejny został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market". O zwycięstwie zadecydują internauci.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i w Europie. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów. W tym roku gdański jarmark po raz kolejny został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market". O zwycięstwie zadecydują internauci. Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (268)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane