• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Jarmark Bożonarodzeniowy już od 20 listopada, choć może się też nie odbyć

Ewelina Oleksy
3 października 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
 • Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku ma się odbyć w terminie 20.11-27.12.
 • Organizator imprezy, spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie, nie wyklucza jednak, że impreza zostanie odwołana, jeśli zmienią się przepisy w związku z pandemią koronawirusa.

Od 20 listopada, czyli jeszcze wcześniej niż poprzednia edycja, ma wystartować tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Organizatorzy informują, że formuła imprezy będzie podobna do ostatniej, choć z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Mimo objęcia Gdańska żółtą strefą koronawirusa, miasto na dziś nie zamierza odwoływać imprezy, ale nie wyklucza, że może się tak stać w późniejszym czasie, gdy wprowadzone zostaną obostrzenia uniemożliwiające jej organizację.Odwiedzisz Jarmark Bożonarodzeniowy, jeśli nie zostanie odwołany?

Od soboty, 3 października, w Gdańsku obowiązywać będzie żołta strefa w związku z codziennym, dużym wzrostem zakażeń koronawirusem. A to oznacza dodatkowe obostrzenia dotyczące m.in. organizacji imprez masowych.

W czwartek, podczas konferencji prasowej, prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że zarządziła przegląd wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto.

- Wszystkie wydarzenia, które możemy odwołać, odwołamy, w pozostałych udział ludzi zostanie ograniczony do niezbędnego minimum - podkreśliła.
Czytaj więcej: Trójmiasto reaguje na wprowadzenie stref

Tego samego dnia, gdy Gdańsk trafił do żółtej strefy, organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego napisali rano na swoim facebookowym profilu, że "już za 50 dni spotkamy się na jarmarku".

Informacja zamieszczona na facebookowym profilu Jarmarku Bożonarodzeniowego w czwartek, 1 października. Informacja zamieszczona na facebookowym profilu Jarmarku Bożonarodzeniowego w czwartek, 1 października.
Poinformowali, że tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 20.11-27.12.2020 na Targu WęglowymMapka w Gdańsku. To oznacza, że impreza rozpocznie się jeszcze wcześniej, niż w ubiegłym roku, gdy ruszała 23 listopada.

"Formuła imprezy będzie podobna do ubiegłorocznej z zachowaniem wszystkich koniecznych zasad bezpieczeństwa. Międzynarodowe Targi Gdańskie kwestie związane z reżimem sanitarnym traktują w sposób absolutnie priorytetowy. Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń plenerowych w czasie COVID-19. W tym roku zorganizowaliśmy z powodzeniem w Gdańsku Jarmark św. Dominika, wdrażając wszystkie środki ostrożności zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Już wkrótce przedstawimy szczegółowe informacje i uruchomimy rejestrację dla uczestników Jarmarku" - czytamy w w komunikacie zamieszczonym na stronie jarmarku.

Zapytaliśmy MTG o to, kiedy zdecydowano o terminie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego i jak to się ma do obecnej sytuacji z koronawirusem. Poprosiliśmy też o odpowiedź na pytanie, czy w związku z codziennym wzrostem liczby zakażeń, rozważane jest odwołanie imprezy lub przełożenie jej na inny termin.

Jarmark od listopada nie tylko w GdańskuPrzedstawiciele MTG wskazują, że rozpoczęcie Jarmarku Bożonarodzeniowego już w listopadzie, praktykowane jest nie tylko w Gdańsku.

Kalendarz imprez w Trójmieście- Zwyczajowo świąteczne jarmarki orgaznizowane w Polsce i w Europie rozpoczynają się najczęściej w listopadowe weekendy. Niektóre wiedeńskie jarmarki rozpoczną się już 13 listopada, wrocławski zaplanowany jest w dniach 20 listopada-31 grudnia, Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie potrwają od 27 listopada do 26 grudnia, a Betlejem Poznańskie na Placu Wolności od 21 listopada do 20 grudnia. Dzięki takim terminom jarmarki oferują odwiedzającym możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu w nieco spokojniejszym jesienno-zimowym okresie - mówi Joanna Czauderna-Szreter z MTG.
W tym roku Gdańsk postanowił odpalić święta już 20 listopada. W tym roku Gdańsk postanowił odpalić święta już 20 listopada.
Czauderna-Szreter informuje, że prace nad realizacją każdej edycji jarmarku podejmowane są z dużym wyprzedzeniem. I że w związku z trwającą pandemią "kwestie związane z bezpieczeństwem sanitarnym są dla Międzynarodowych Targów Gdańskich przedmiotem największej troski."

- Daliśmy temu wyraz podczas tegorocznej, organizowanej w czasie pandemii edycji Jarmarku św. Dominika. Wdrożone działania zostały ocenione pozytywnie przez służby sanitarne i nie zanotowano żadnego przypadku zakażenia - wskazuje - Również w przypadku Jarmarku Bożonarodzeniowego wszelkie działania podejmowane będą zgodnie z treścią aktualnego brzmienia rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także zaleceń instytucji państwowych.

MTG przewiduje możliwość odwołania jarmarkuMTG informują, że z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji i bieżące prace legislacyjne w tym zakresie, organizator dostosowuje procedury bezpieczeństwa do aktualnych przepisów.

- Tym samym, w przypadku wprowadzenia nowych obostrzeń, uniemożliwiających organizację imprezy, MTG przewiduje możliwość odwołania Jarmarku - przyznaje Joanna Czauderna-Szreter.

Zobacz naszą relację z otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 w Gdańsku

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (284) ponad 20 zablokowanych

 • Moim skromnym zdaniem moi drodzy i kochani w listopadzie będzie jeszcze duża fala zachorowań i jarmark odbędzie się dopiero za rok.Powinno się odwołać wszelkie masowe imprezy,śluby,zamknać kościoły i szkoły,granice kraju i może wtedy do końca roku zwalczymy to dziadostwo.Miasto powinno skupić się nie na jarmarkach tylko na walce z wirusem,pomocy mieszkańcom którzy utracili wskutek tego pracę czy też maksymalnym zwiększeniem liczby skmek czy autobusów co jest zresztą oczywiste.

  • 241 182

 • Po co ten Jarmark? Nie chcemy tej tandety. W listopadzie? Nie przesadzacie!

  • 343 68

 • Ci znowu

  po co zwijaliście te budki po Jarmarku Dominikańskim? Trzeba było tylko sopelki i bałwanki dokleić i zacząć w sierpniu.

  • 369 10

 • Dopiero od 20 listopada?

  W sklepach zaraz po zdjęciu zniczy z półek wstawia się czerwone mikołaje i sztuczne choinki. Do kompletu świąteczne piosenki w każdej stacji radiowej.

  • 141 5

 • Jesli odwołają to jakos przeżyjemy. Spoko.

  Puki co w teatrze muzycznym w Gdyni Covid.

  • 65 15

 • oj...w pewnym sklepie już są śniezynki i mikołaje

  • 21 0

 • Cały Gdańsk wszystko odwołane spóźnione przetargi niedokończone i miasto nie ma pieniędzy

  remont na stogach tez będą zwalali na koronawirusa XD oddali ten remont mial byc do końca września ostateczny termin

  • 104 11

 • Jak to co? Ma się odbyć. Pseudo korona wirus. Innych chorób nie ma? Ci co się boją to do piwnicy się zabunkrować. Dajcie ludziom normalnie żyć! Dosyć z tym cyrkiem !

  • 94 137

 • Czy w Gdańsku może być coś nie odwołane przełóżone ?

  • 41 16

 • Chcą nam wszystko zabrać.

  Zobaczycie. Ani 1 listopada nie będzie. Święta też zakażą. Ale to MY zwyciężymy! Będzie jeszcze normalnie :)

  • 64 82

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane