• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jarmark świąteczny w Gdyni nie odbędzie się

Michał Sielski
23 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (370)

Takiego widoku w tym roku w Gdyni nie będzie. Przynajmniej na jarmarku.

- Nie zakontraktowaliśmy pieniędzy na Jarmark Świąteczny w tym roku z powodu ograniczonych środków budżetowych - przyznają urzędnicy w Gdyni. W praktyce oznacza to, że Jarmark Bożonarodzeniowy się nie odbędzie. Sponsorów bowiem też na razie nie widać.Będzie ci brakować jarmarku świątecznego i jego atmosfery?

W zeszłym roku Jarmark Świąteczny zaczął się w Gdyni na początku grudnia. Kilkadziesiąt stoisk z lokalnymi przysmakami, ale też pamiątkami, pomysłowymi prezentami świątecznymi czy nawet ręcznie szytymi ubraniami cieszyło się sporą popularnością. To na jarmarku zainaugurowano też świąteczne iluminacje.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na taką atrakcję gdynianie i turyści nie mają co liczyć.

- Nie zakontraktowaliśmy pieniędzy na Jarmark Świąteczny w tym roku z powodu ograniczonych środków budżetowych - przyznaje Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się. OszczędnościUrzędnicy przyznają, że okrojenie wpływów budżetowych oraz ogromny wzrost kosztów energii sprawia, że muszą oszczędzać. A że nie chcą ciąć inwestycji, skupiają się na ograniczeniu kosztów.

Czytaj więcej: Prąd w Gdyni zdrożał z 48 do 232 mln zł. A to nie wszystko.

Wprawdzie oficjalnej decyzji o odwołaniu jarmarku jeszcze nie ma, ale organizację uratować mógłby już tylko sponsor. A tego na horyzoncie nie widać.

- Nawet gdyby się pojawił, niewiele to zmienia, bo wbrew pozorom jest już za późno na organizację. Tylko cud mógłby nas uratować, bo trzeba pamiętać, że musimy zapewnić też odpowiedni poziom stoisk i wystawców. Pan z watą cukrową i goframi przecież nie wystarczy, a przedsiębiorcy też zaklepują sobie już terminy na innych jarmarkach - mówi nam osoba współodpowiedzialna za organizację poprzedniego jarmarku.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (370)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane