• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jaśkowa Dolina przez 3,5 miesiąca będzie jednokierunkowa

Maciej Korolczuk
7 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (296)
Oprócz zbiornika retencyjnego powstanie też drewniana altana, pomost widokowy, a wokół ustawione zostaną parkowe ławki. Oprócz zbiornika retencyjnego powstanie też drewniana altana, pomost widokowy, a wokół ustawione zostaną parkowe ławki.

Ruch jednokierunkowy zamiast wahadłowego oraz objazd przez ul. Migowską - tak będzie wyglądać nowa organizacja ruchu na ul. Jaśkowa DolinaMapka, gdzie powstaje nowy zbiornik retencyjny. Zmiany zaczną obowiązywać od 18 marca i potrwają do końca czerwca.Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na Jaśkowej Dolinie:

Kierowcy korzystający z trasy łączącej Wrzeszcz z Moreną muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu. Od drugiej połowy marca ul. Jaśkową Dolina pojedziemy tylko w jednym kierunku.

- Zbiornik Jaśkowa Dolina to ważny element naszego systemu przeciwpowodziowego i retencją Wrzeszcza. Wszyscy mamy świadomość, jak krytyczna jest to infrastruktura. Jego budowa kosztuje 11 mln zł, z czego 9 mln to środki pochodzące z Unii Europejskiej. Zbiornik posłuży do zretencjonowania ponad 9 tys. m sześć. wody opadowej. Chcemy, aby zbiornik pełnił też funkcję rekreacyjną, dlatego na jednym cyplu powstaną drewniana altana, pomost widokowy oraz ławki parkowe. Kluczowym elementem powstającej infrastruktury jest dla nas istniejący drzewostan. Aby go w maksymalnym stopniu ochronić przed wycinką, konieczne będą zmiany w organizacji ruchu - zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.
Ruch jednokierunkowy na Jaśkowej Dolinie zacznie obowiązywać w sobotę 18 marca i potrwa do 30 czerwca. Ruch jednokierunkowy na Jaśkowej Dolinie zacznie obowiązywać w sobotę 18 marca i potrwa do 30 czerwca.

Na czym będą polegać zmiany?Jak zapowiada Agata Lewandowska, miejski inżynier ruchu, ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na układzie ulic: Migowska-Jaśkowa Dolina.

- Na etapie przygotowywania projektu tymczasowej organizacji ruchu dokonaliśmy inwentaryzacji drzew. Z naszej analizy ruchu i komplikacji jakie mogłyby powstać w przypadku wprowadzenia ruchu wahadłowego wynika, że najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie na tym etapie ruchu jednokierunkowego. Tym samym z Wrzeszcza na Morenę będziemy poruszać się Jaśkową Doliną, a w przeciwnym kierunku ruch zostanie wytyczony ul. Migowską.

Ale to nie koniec zmian. Nastąpią też bardzo istotne modyfikacje w przebiegu pierwszeństwa ruchu na trzech skrzyżowaniach:
  • Migowskiej z ul. Wileńską
  • Migowskiej z ul. Na Wzgórzu
  • Na Wzgórzu z Jaśkową Doliną

- Pierwszeństwo przejazdu zostanie zachowane tam wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej i aut jadących wytyczonym objazdem. Ponadto udrożniona i przystosowana do ruchu autobusów miejskich ma zostać ul. Migowska, gdzie staną znaki zakazu zatrzymywania. Pojawią się też dwa nowe przystanki - zapowiedziała Lewandowska.
Utrudnienia w ruchu na Jaśkowej Dolinie potrwają 3,5 miesiąca. Utrudnienia w ruchu na Jaśkowej Dolinie potrwają 3,5 miesiąca.

Utrudnienia do końca czerwcaZmiany zostaną wprowadzone w sobotę 18 marca i potrwają do końca czerwca. W tym czasie wykonawca połączy istniejący kolektor kanalizacji deszczowej na Jaśkowej Dolinie z nowym zbiornikiem. Powstaną też dwie komory: wlotowa i wylotowa, które połączą się ze zbiornikiem rurą o średnicy 1 tys. mm.

- To rura o znacznych rozmiarach, dlatego musimy usunąć kolizje z istniejącą infrastrukturą podziemną. Po wykonaniu komór ul. Jaśkowa Dolina wraz z chodnikiem i drogą rowerową zostaną odtworzone. Przewidujemy, że prace zajmą nam ok. 3,5 miesiąca i powinny zakończyć się do 30 czerwca. Harmonogram prac jest mocno napięty, początkowo nasze szacunki mówiły o 5,5 miesiącach, ale udało się go zoptymalizować - dodaje Paweł Zieliński, kierownik projektu z ramienia DRMG.

Wideo z lipca 2022 roku

19:50 6 MARCA 23 (aktualizacjaakt. 22:59)

Zmiany na Jaśkowej Dolinie (22 opinie)

Zmiany na Jaśkowej w związku z budową zbiornika. Zmiany mają obowiązywać od 18 marca do 30 czerwca. Ulica Migowska będzie jednokierunkową w dół, do Wrzeszcza. Jaśkowa Dolina od "Na Wzgórzu" do Piecek Migowa.
Zmiany na Jaśkowej w związku z budową zbiornika. Zmiany mają obowiązywać od 18 marca do 30 czerwca. Ulica Migowska będzie jednokierunkową w dół, do Wrzeszcza. Jaśkowa Dolina od "Na Wzgórzu" do Piecek Migowa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (296)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane