Fakty i opinie

Jechał slalomem przez centrum Gdańska, zatrzymała go załoga karetki

Załoga karetki zatrzymała wstawionego kierowcę. Zdjęcie ilustracyjne.
Załoga karetki zatrzymała wstawionego kierowcę. Zdjęcie ilustracyjne. fot. Michał Wójcik

Jechał slalomem przez Wały JagiellońskieMapka, zatrzymała go załoga karetki. Jak się okazało, 29-letni mężczyzna pił wcześniej alkohol, na miejsce wezwani zostali więc policjanci.Przepisy dotyczące ilości alkoholu w organizmie w Polsce są:

zbyt surowe 18%
zbyt łagodne 58%
są w sam raz 24%
zakończona Łącznie głosów: 1542
Wydarzenia rozegrały się w niedzielę, przed godziną 22. Wówczas mundurowi dostali informację, że zespół ratowników z karetki ujął nietrzeźwego kierowcę.

O sprawie poinformowali nas także czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Doniesienia naszych czytelników potwierdzili gdańscy funkcjonariusze.

- Trzej ratownicy medyczni jadący karetką zareagowali po tym, gdy na ul. Wały Jagiellońskie zauważyli jadący slalomem pojazd marki Daewoo Lanos. Kiedy tylko kierowca pojazdu zatrzymał się na parkingu, ratownicy podeszli do kierującego. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Mając podejrzenie, że mężczyzna jest pijany, natychmiast zaalarmowali policjantów - opowiada nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Za kierownicą samochodu daewoo siedział 29-latek z Olsztyna, który był pod wpływem alkoholu - miał prawie 0,5 promila.

Firmy sprzedające alkomaty - Gdańsk, Gdynia i Sopot- Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania samochodem po użyciu alkoholu, za co grozi mu kara aresztu lub grzywny, a także zakaz kierowania pojazdami - tłumaczy gdańska policjantka.

Ratownik namierzył pijaną kobietę za kierownicą. Miała 2 promileCo ciekawe, to nie pierwsza sytuacja, gdy ratownicy medyczni łapią kierowcę po alkoholu. W ubiegłym roku opisaliśmy sprawę członka załogi karetki z Gdańska, który zauważył jadący zygzakiem samochód.

Po pościgu, który zaczął się w Mostach, a skończył na ul. Błękitnej w Gdyni, ratownik zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »