• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jechali na zewnątrz, uczepieni drzwi SKM-ki. Szuka ich policja

Ewelina Oleksy
19 czerwca 2024, godz. 11:45  Raport
Opinie (227)

Dwóch młodych chłopaków trzymających się uchwytów przy drzwiach zewnętrznych jadącego pociągu SKM. Takie nagranie trafiło do naszego Raportu z Trójmiasta od jednego z pasażerów. Policja już szuka "śmiałków", którzy za swój "wyczyn" zostaną ukarani. Jak słyszymy, ich zatrzymanie jest kwestią czasu, bo mundurowi mają ich wizerunki.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Widzisz taką sytuację. Co robisz?

Zapewne w Indiach taki widok nikogo by nie zdziwił, w Trójmieście jednak wprawił w osłupienie świadków zdarzenia.

We wtorek, 18 czerwca, po godz. 13 do naszego Raportu z Trójmiasta trafiło nagranie, na którym widać dwóch młodych mężczyzn, którzy jadą na stojąco przyczepieni do pociągu - trzymając się zewnętrznych drzwi SKM-ki.

Na twarzach mają kominiarki, na głowach umocowane małe kamery, a w dłoniach telefony.

Tu sprawdzisz aktualny rozkład jazdy SKM


Prawdopodobnie więc swój "wyczyn" rejestrowali, by następnie pochwalić się nim i zdobyć popularność w internecie.

Za zgłoszenie dziękujemy!

- 18.06.2024 r. w pociągu podmiejskim SKM, między stacjami Gdańsk-Stocznia a Gdańsk-Politechnika, ok. godz. 13:07 doszło do niecodziennego zdarzenia, które mogło mieć bardzo tragiczne skutki w wyniku tego wybryku - poinformował nas czytelnik, który wysłał film.

Jechali na zewnątrz, za drzwiami SKM (224 opinie)

W dniu dzisiejszym 18.06.2024 w pociągu podmiejskim SKM między stacjami Gdańsk-Stocznia a Gdańsk-Politechnika około godz.13:07 doszło do niecodziennego zdarzenia które mogło mieć bardzo tragiczne skutki w wyniku tego wybryku.
W dniu dzisiejszym 18.06.2024 w pociągu podmiejskim SKM między stacjami Gdańsk-Stocznia a Gdańsk-Politechnika około godz.13:07 doszło do niecodziennego zdarzenia które mogło mieć bardzo tragiczne skutki w wyniku tego wybryku.


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze spółką PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.

Maszynista i kierownik pociągu ich nie zauważyli. Dlaczego?- Przeprowadzamy działania w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sytuacji. Zabezpieczyliśmy m.in. monitoring z tego zdarzenia. O popełnieniu wykroczenia niezwłocznie, 18 czerwca, powiadomiliśmy gdańska policję - informuje portal Trojmiasto.pl Sławomir Szlendak, dyrektor ds. handlowych w PKP SKM.


Pod filmem w Raporcie z Trójmiasta zamieszczono od wtorku ponad 200 komentarzy. Wśród nich często pojawiało się pytanie, dlaczego żaden z pracowników SKM (np. maszynista lub kierownik pociągu) nie zareagował na tę sytuację i nie zatrzymał pociągu.

Zapytaliśmy o to przedstawicieli SKM.

- Kierownik pociągu podczas zamykania drzwi i ruszania pociągu z przystanku obserwuje peron, sprawdzając, czy wszyscy podróżni wsiedli i wysiedli, a maszynista nie ma możliwości obserwacji końca pociągu. Jego zadaniem jest obserwacja przedpola jazdy - tego, co się dzieje przed pociągiem, czyli obserwuje tory i sygnalizatory. Sprawcy znajdowali się po przeciwnej do peronu stronie pojazdu, dlatego ani maszynista, ani kierownik pociągu ich nie zauważyli - tłumaczy Sławomir Szlendak.

Nikt nie użył hamulca bezpieczeństwa, a powinienDodaje, że świadek takiej sytuacji powinien zerwać hamulec bezpieczeństwa i wtedy pociąg natychmiast się zatrzymuje.

- Niestety nie zrobił tego ani autor nagrania, ani żaden inny podróżny - mówi Szlendak.
Wydaje się jednak, że zerwanie hamulca i w efekcie gwałtowne zatrzymanie pociągu mogłoby sprawić, że obaj młodzieńcy spadliby na ziemię, co także nie skończyłoby się dla nich dobrze.

Policja ma wizerunki sprawców i ich szukaPolicja potwierdza, że zajmuje się już wyjaśnieniem tej sprawy.

- Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu i zajmują się sprawą, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji Gdańsku.
Jak ustaliliśmy, policja dysponuje już wizerunkami sprawców, więc ich zatrzymanie - jak słyszymy - jest tylko kwestią czasu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (227)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane