Fakty i opinie

stat

Jeden żartował, że ma broń, drugiego szukało osiem sądów

Najnowszy artukuł na ten temat

Tupet złodzieja. "Zapomniałem zapłacić"

23 sierpnia funkcjonariusze interweniowali w sprawie "żartownisia" a także poszukiwanego mężczyzny.
23 sierpnia funkcjonariusze interweniowali w sprawie "żartownisia" a także poszukiwanego mężczyzny. fot. MOSG w Gdańsku

Kompletnie nieodpowiedzialnym zachowaniem popisał się 29-latek z Gdańska, który na lotnisku "zażartował", że w swojej torbie ma bombę i broń. Nieśmieszny dowcip sprawił, że do akcji wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Tego samego dnia pogranicznicy musieli interweniować także w sprawie 31-letniego mężczyzny, którego szukało osiem sądów.Kary dla osób, które wywołują fałszywy alarm...

są w sam raz, skutecznie odstraszają "żartownisiów" 20%
są zbyt łagodne, mało kto się by nimi przejął 80%
zakończona Łącznie głosów: 1897
Wydarzenia rozegrały się 23 sierpnia. 29-letni mężczyzna miał odlecieć z gdańskiego lotniska do Anglii. Jednak podczas odprawy bagażowo-biletowej powiedział, że w swojej torbie ma niebezpieczne przedmioty.

- Gdańszczanin tłumaczył strażnikom, że "to tylko mały żart". Strażnicy graniczni mężczyznę i jego bagaż poddali kontroli bezpieczeństwa, niczego niebezpiecznego nie znaleźli. Za zachowanie wymierzyli mężczyźnie 500 zł mandatu karnego - mówi Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Interwencje funkcjonariuszy w sprawie awanturników w samolotachNa tym jednak nie skończyły się kłopoty 29-latka. Okazało się bowiem, że decyzją kapitana samolotu mężczyzna nie został dopuszczony na lot do Newcastle.

Zatrzymany poszukiwany przez osiem sądów i dwie prokuraturyDziałania dotyczące "bombowego dowcipnisia" nie były jedynymi, w których tego dnia brali udział gdańscy pogranicznicy. W ręce funkcjonariuszy wpadł bowiem 31-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który został deportowany z Norwegii.

- Mężczyzna był poszukiwany w Polsce przez osiem sądów i dwie prokuratury za liczne oszustwa i przywłaszczenie mienia - relacjonuje Tadeusz Gruchalla.

Poszukiwani listem gończym wpadli na lotniskuPodczas legitymowania 31-latka funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez sądy rejonowe: w Myślenicach, Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, dla Krakowa-Krowodrzy Kraków, dla Łodzi-Śródmieścia Łódź, w Lwówku Śląskim, w Bytomiu, w Szamotułach, w Choszcznie oraz przez prokuratury rejonowe: w Bolesławcu oraz Warszawa-Praga Północ.

31-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu w Gdańsku.

To oni interweniują na pokładach samolotów. Materiał archiwalny

Opinie (113) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.