Fakty i opinie

stat

Jeepem Cherokee za przestępcami

Srebrno-niebieskie jeepy mają stanowić nowe oblicze polskiej policji.
Srebrno-niebieskie jeepy mają stanowić nowe oblicze polskiej policji. fot. Robert Horosz/Policja.pl

Dwa nowe Jeepy Cherokee Sport 2.8 CRD 6M warte 150 tys. każdy trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Trójmiasta patrolować jednak nie będą, bo zostaną oddelegowane do służby w Przywidzu i Człuchowie.

Czego najbardziej potrzebuje polska policja?

nowych radiowozów 11%
lepszej broni 5%
pełnej informatyzacji 31%
wyższych pensji 53%
zakończona Łącznie głosów: 1192
Terenówki sfinansowane zostały w dwóch trzecich ze środków własnych jednostek terenowych policji. Resztę pieniędzy dołożyła Komenda Główna. Nowe radiowozy wykorzystywane będą w patrolowaniu głównie terenów trudno dostępnych.

Auta wyróżniają się nie tylko nowoczesnością, ale również kolorem. Srebrno - niebieskie barwy to takie, jakich używają policjanci m.in w Austrii czy Danii. Mają sprawić, że radiowóz będzie lepiej widoczny. Do ujednolicenia barw policji dąży zresztą Unia Europejska.

Jak na razie w całej Polsce zakupiono dwadzieścia takich maszyn, jednak będzie ich znacznie więcej. Jeszcze w tym roku policja planuje nabyć 100 samochodów, a w przyszłym - trzysta. Tego, czy któryś z nich wyjedzie na trójmiejskie ulice jednak nie wiadomo.

- Jak na razie nie spodziewamy się, aby któryś z nowych radiowozów trafił do Gdańska, Sopotu lub Gdyni. Nie możemy jednak takiej możliwości wykluczyć - powiedziała mł. aspirant Beata Domitrz-Borszewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Opinie (59) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.