Fakty i opinie

stat

Jennifer Lopez wystąpi na PGE Arenie

Latynoska gwiazda muzyki tanecznej Jennifer Lopez wystąpi we wrześniu w Gdańsku.
Latynoska gwiazda muzyki tanecznej Jennifer Lopez wystąpi we wrześniu w Gdańsku.

Po raz pierwszy w historii stadionu PGE Areny odbędzie się koncert zagranicznej gwiazdy. Będzie nią Jennifer Lopez, która wystąpi tu 27 września.Czy JLO przyciągnie na gdański stadion wielu fanów?

tak, nie ma co do tego wątpliwości

62%

może przyciągnąć, ale wiele zależy od pogody

16%

nie, to gwiazda, która najlepsze lata ma już za sobą

22%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1526
Od początku było jasne, że stadion, którego budowa pochłonęła ok. 750 mln zł, a roczny koszt utrzymania wynosi od ok. 8 do 10 mln zł, z samych imprez sportowych się nie utrzyma.

Stąd pomysł na ściągnięcie gwiazd sceny muzycznej, które zachęciłyby mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia obiektu i wydania nierzadko sporych pieniędzy na bilet.

Pierwszą artystką, która zagra na stadionie w Letnicy będzie Jennifer Lopez - piosenkarka wystąpi tu 27 września.

Sprzedaż biletów ruszy już w najbliższy piątek, o godz. 12. Ceny biletów: 99, 180, 270 zł (miejsca stojące na płycie stadionu), 140, 220 zł (trybuny), 450 zł (strefa VIP). Bilety będą do kupienia na stronach imprezyprestige.com, Ticketpro i w sieciach Empik.

W 1999 r. Jennifer Lopez, która dotąd znana była jako aktorka, zadebiutowała w roli piosenkarki albumem "On the 6", który dzięki przebojowym singlom, takim jak "Waiting for tonight", "If you had my love" czy "Let's get loud" odniósł sukces na całym świecie. W kolejnych latach ukazywały się jej kolejne nagrania i piosenki, które zdobywały pierwsze miejsca list przebojów.

Czy gwiazda latynoskiej muzyki popowej przyciągnie na gdański stadion piłkarski tysiące polskich fanów? Okaże się już wkrótce. Na pewno magnesem dla wielu będzie to, że artystka nigdy jeszcze w Polsce nie koncertowała. Można zakładać, że swoich fanów ma także w nieodległym Obwodzie Kaliningradzkim, którego mieszkańcy mogą od niedawna przyjeżdżać do Polski bez wiz.

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, organizatora koncertu spodziewa się co najmniej 20 tysięcy fanów. Maksymalna liczba osób, jakie zmieszczą się na stadionie podczas koncertu to dwa razy tyle.

Koncert Jennifer Lopez będzie pierwszym tego typu wydarzeniem muzycznym na gdańskim stadionie.

Borys Hymczak, prezes Arena Operator Gdańsk: - Chcemy, aby koncert gwiazd pokroju Jennifer Lopez odbywały się na stadionie 2 lub 3 razy w roku. Stawiamy na jakość, więc będziemy dążyć do tego, żeby były to zazwyczaj pierwsze ich występy w Polsce.

"Waiting for tonight" Jennifer Lopez. SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (230)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.