Fakty i opinie

stat

Dlaczego Lechia pozbywa się liderów?

Lechia Gdańsk

okiem eksperta
Lechia ma zamiar walczyć na wiosnę o miejsce w czołowej ósemce ekstraklasy. Czy będzie to możliwe bez dwóch wyróżniających się dotychczas piłkarzy: Ariela Borysiuka (z lewej) i Macieja Makuszewskiego (z prawej)?
Lechia ma zamiar walczyć na wiosnę o miejsce w czołowej ósemce ekstraklasy. Czy będzie to możliwe bez dwóch wyróżniających się dotychczas piłkarzy: Ariela Borysiuka (z lewej) i Macieja Makuszewskiego (z prawej)? fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

"Działacze Lechii twierdzą, że budują zespół na czołówkę ekstraklasy, a jednocześnie pozbywają się najlepszych graczy jak: Ariel Borysiuk czy Maciej Makuszewski. Chyba nie jestem jedynym, który nie widzi w tym logiki. Brak konsekwencji czy kara od komisji licencyjnej uderza w wiarygodność klubu. Mam nadzieję, że trener Piotr Nowak wywalczy sobie silną pozycję i nikt nie będzie mu przeszkadzał w pracy. Mam wobec niego spore oczekiwania" - mówi Jerzy Jastrzębowski były trener Lechii, który w 1983 roku triumfował z nią w Pucharze Polski oraz prowadził przeciwko słynnemu Juventusowi Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów.Lechia z jednej strony cały czas deklaruje zamiar gry o czołową ósemkę ekstraklasy i sprowadza Marco Paixao, który ma zbawić gdański atak. Z drugiej pozbywa się do Legii Ariela BorysiukaMacieja Makuszewskiego. Mówimy więc o oddaniu dwóch z najmocniejszych ogniw zespołu. Jak w ten sposób budować zespół mający osiągnąć sukces? Te ruchy świadczą o czymś zupełnie innym i wychodzi na to, że jedno się w Gdańsku mówi, a drugie się robi. Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe i wychodzi na to, że Lechia wysyła sprzeczne sygnały. Nie mówmy, że coś budujemy, gdy osłabiamy zespół.

LECHIA WYPOŻYCZYŁA MAKUSZEWSKIEGO DO PORTUGALII

Rozumiem, że Borysiuk chciał do Legii, ale to przecież zawodowiec, więc nikt nad tym nie powinien się rozczulać. Jak teraz mamy odczytywać kolejne deklaracje innych zawodników, że będą starali się dla Lechii i oddadzą dla niej zdrowie? A jeśli zaraz okaże się, że też odejdą? Te zmiany kadrowe są dziwne. Odchodzą ci, którzy stanowili o sile drużyny, a ściąga się Marco Paixao, który przygodę z Lechią zaczyna od... zabiegu chirurgicznego.

KARA DLA LECHII ZA PŁATNOŚCI PO TERMINIE - PUNKT MNIEJ W EKSTRAKLASIE

Według wszelkich deklaracji, Lechia nie narzeka na brak pieniędzy. Dlatego zaskoczył mnie komunikat o karze jaką zasądziła komisja do spraw licencji ekstraklasy. Gdańskiemu klubowi ma zostać odebrany punkt, gdyż spóźnił się z uregulowaniem zobowiązań. To również kłóci się z tym, do czego przekonują nas panowie rządzący Lechią. Mówią o przyszłych sukcesach, a przecież przez takie rzeczy tracą na wiarygodności. Czy z płatnościami spóźnili się dzień czy dziesięć dni, to nie ma znaczenia, bo nic im nie ujmując, podważa to ich profesjonalizm i źle wpływa na wizerunek klubu.

LECHIA ODCHUDZA SZTAB PIERWSZEJ DRUŻYNY. JÓŹWIAK TYLKO OD SKAUTINGU

Co więcej, klub dementuje lub milczy na temat informacji, które prędzej czy później i tak wychodzą na światło dzienne. Nie rozumiem robienia tajemnicy z faktu, iż Makuszewski opuszcza zgrupowanie i informowaniu o tym dopiero, gdy przecieka to do mediów. Rozumiem, że każdy ma swoje interesy, ale poważni włodarze, powinni poważnie traktować kibiców.

Kolejna sprawa, która budzi moje wątpliwości to zawirowanie z Dawidem Banaczkiem. Było zapewnienie, że zostanie asystentem nowego szkoleniowca. Teraz okazuje się, że tak się nie stanie, a dodatkowo ograniczono pole działań Marka Jóźwiaka tylko do skautingu. Nie wiem jak to odbierać. Czy przyczyną była decyzja Piotra Nowaka i fakt, że wyrabia sobie silną pozycją? Dla mnie byłoby to zrozumiałe, bo to nie jest normalna sytuacja kiedy trener jest wyłącznie od trenowania, a za sprowadzanie zawodników odpowiada wyłącznie zarząd. Chcę wierzyć, że nowy szkoleniowiec nie godzi się na taki układ.

PIOTR NOWAK: ZASADZILIŚMY W LECHII DRZEWO

Co do samego Piotra Nowaka, mam wobec niego duże oczekiwania. Był świetnym piłkarzem. Doskonale pamiętam jak grał w Zawiszy, a potem robił zagraniczną karierę w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Jeśli będzie jednak napotykał na przeszkody, a za taką uważam te sprzeczności w ruchach Lechii, będzie mu trudno. Uważam, że powinien obowiązkowo dostać duży kredyt zaufania. Z tego co widzę po filmikach na facebooku, wydaje mi się, że na zgrupowaniu panuje dobra atmosfera i jakaś więź pomiędzy trenerem, a zespołem już się tworzy. Czy to jednak przełoży się na wyniki? Mam taką nadzieję.

Pamiętajmy, że u Nowaka nie będzie bariery językowej jak w przypadku zagranicznych szkoleniowców. Myślę też, że mimo wzorców wyniesionych ze Stanów, dalej ma na uwadze polską mentalność. Trzymam kciuki by powiodło mu się z Lechią. Ważne, aby ludzie odpowiedzialni w klubie za inne kwestie nie przeszkadzali mu w pracy.

Opinie (164) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.