Fakty i opinie

stat

Jest przejazd między Kartuską a Trasą W-Z

Najnowszy artukuł na ten temat

Dwa miesiące utrudnień na al. Adamowicza

Zobacz postęp prac przy przebudowie ul. Jabłoniowej w Gdańsku

W piątek drogowcy zamknęli fragment ul. Jabłoniowej zobacz na mapie Gdańska prowadzący od ul. Warszawskiej do al. Armii Krajowej, co sparaliżowało ruch na południu Gdańska. W tym samym czasie otwarty został inny odcinek ul. Jabłoniowej zobacz na mapie Gdańska, który umożliwia dotarcie do trasy W-Z od strony ul. Kartuskiej, co wielu kierowców przeoczyło. Dlatego przy ul. Kartuskiej i ul. Limbowej zobacz na mapie Gdańska pojawiły się dodatkowe tablice informujące o takiej możliwości. Nie zmienia to jednak sytuacji osób mieszkających na południe od Trasy W-Z, które wciąż muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.Zamknięcie ul. Jabłoniowej dało ci się we znaki?

tak, bardzo 52%
tak, ale w niewielkim stopniu 19%
nie, bo nie mieszkam w tej częsci Gdańska 29%
zakończona Łącznie głosów: 1154
W ubiegły piątek drogowcy zamknęli fragment ul. Jabłoniowej na odcinku od zjazdu z al. Armii Krajowej do krzyżówki z ul. Warszawską na potrzeby budowy tzw. Nowej Bulońskiej. Utrudnienia potrwają co najmniej przez dwa miesiące

Ogromne korki na południuZamknięcie omawianego odcinka ul. Jabłoniowej spowodowało od poniedziałku paraliż drogowy w południowych dzielnicach Gdańska. Jak informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, w godzinach szczytu "stały" główne ulice Szadółek, Ujeściska i Jasienia, przede wszystkim Warszawska, Havla, Cedrowa i Kartuska.

Tymczasem wiele wskazuje na to, że część korków - a dokładnie na ul. Kartuskiej - zmniejszyłaby się, gdyby kierowcy częściej korzystali z łącznika pomiędzy wspomnianą ulicą a al. Armii Krajowej. Z obserwacji drogowców wynika, że część zmotoryzowanych błędnie uznała, że ul. Jabłoniowa została również całkowicie zamknięta i na tym odcinku.

Otwarty w piątek łącznik między ul. Kartuską i al. Armii Krajowej.
Otwarty w piątek łącznik między ul. Kartuską i al. Armii Krajowej. grafika Trojmiasto.pl

Otwarcie i zamknięcie zazębiły sięW rzeczywistości możliwa jest jazda w obu kierunkach pomiędzy al. Armii Krajowej a ul. Kartuską fragmentem północnego odcinka ul. Jabłoniowej, a następnie ul. Limbową. To znaczne ułatwienie, przede wszystkim dla mieszkańców Jasienia. By kierowcy mieli tego świadomość, drogowcy ustawili dodatkowe tablice informacyjne.

- Mają one przypominać, że możliwa jest jazda między al. Armii Krajowej a ul. Kartuską w obu kierunkach. Przypominam, że ten fragment ul. Jabłoniowej został oddany w piątek, czyli w dniu zamknięcia południowego fragmentu. Wykonawcy prac udało się dotrzymać terminów i dzięki temu otwarcie jednej części ulicy i zamknięcie drugiej - zgodnie z planem - zazębiło się. Otwarcie północnego fragmentu ul. Jabłoniowej zostało wprowadzone na stałe. Wprawdzie będą tam kontynuowane prace wykończeniowe, ale nie powinny one spowodować większych utrudnień dla zmotoryzowanych - mówi Tomasz Wawrzonek, miejski inżynier ruchu w Gdańsku.

Zobacz jazdę łącznikiem między Kartuską i Armii Krajowej


Którędy zostały wyznaczone objazdy?Na koniec przypominamy, że utrudnienia na południu Gdańska potrwają przez co najmniej dwa miesiące. Na chwilę obecną drogowcy nie planują zmian w organizacji ruchu na drogach objazdowych. Kierowcy nadal powinni rozważać alternatywną trasę:  • obwodnicą i al. Armii Krajowej

  • ul. Leszczynową

  • ul. Cedrową

  • północnym fragmentem ul. Jabłoniowej i ul. Limbową

- Wyznaczone objazdy na razie pozostaną bez zmian. Rozważaliśmy wprowadzenie zmian na skrzyżowaniu ul. Łostowickiej z al. Armii Krajowej, ale mogłoby to przynieść odwrotny skutek. Z naszych analiz wynika, że zwiększenie przepustowości w stronę al. Havla mogłoby zakończyć się powiększeniem korków na al. Armii Krajowej w kierunku centrum - kwituje Wawrzonek.