Fakty i opinie

Już wkrótce trzecia edycja plebiscytu Skrzydła Trójmiasta

Najnowszy artukuł na ten temat

Uskrzydliliście najlepsze pomysły Trójmiasta

Głosowanie w naszym plebiscycie, które rusza w poniedziałek 22 października, będzie miało swój finał podczas uroczystej III Gali Nagród Niezależnych, która odbędzie się 16 listopada w Operze Bałtyckiej.
Głosowanie w naszym plebiscycie, które rusza w poniedziałek 22 października, będzie miało swój finał podczas uroczystej III Gali Nagród Niezależnych, która odbędzie się 16 listopada w Operze Bałtyckiej. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Już po raz trzeci nasi czytelnicy będą mogli wskazać wydarzenia, instytucje i idee, które miały największy pozytywny wpływ na życie w Trójmieście. Po internetowym głosowaniu nagrodzimy je Skrzydłami Trójmiasta, które wręczymy podczas uroczystej gali w Operze Bałtyckiej.Podczas poprzedniej edycji plebiscytu Skrzydła Trójmiasta, która odbyła się w 2010 r., internauci oddali 134 tys. głosów. Na zdjęciu laureaci II edycji Skrzydeł Trójmiasta podczas gali, która odbyła się w Hotelu Sheraton w Sopocie.
Podczas poprzedniej edycji plebiscytu Skrzydła Trójmiasta, która odbyła się w 2010 r., internauci oddali 134 tys. głosów. Na zdjęciu laureaci II edycji Skrzydeł Trójmiasta podczas gali, która odbyła się w Hotelu Sheraton w Sopocie. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
Codzienne życie nie zawsze pozwala nam dojrzeć, jak zmienia się miasto w którym żyjemy. Zabiegani, zapracowani, zaangażowani w osobiste sprawy dostrzegamy tylko część z tego, co dzieje się wokół nas. Często krytycznie nastawieni do otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości z zaskoczeniem słuchamy głosów z zewnątrz, które mówią: "Trójmiasto się rozwija", "w Trójmieście tyle się dzieje".

Dlatego, gdy w 2008 roku, w ramach obchodów 10-lecia powstania Portalu Trojmiasto.pl, startowaliśmy z internetowym plebiscytem Skrzydła Trójmiasta, mieliśmy jeden cel: zwrócić waszą uwagę na inicjatywy i przedsięwzięcia, które pozytywnie wpłynęły na życie wszystkich mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Cztery lata później przyświeca nam taka sama motywacja. Tym bardziej, że zarówno pierwsza, jak i druga edycja naszego plebiscytu zakończyły się sukcesem. W każdej z nich oddano odpowiednio 80 i 134 tys. głosów.

Plebiscyt organizujemy co dwa lata, bo w takim okresie łatwiej jest dostrzec zachodzące zmiany. Dzięki temu, rozpoczęte budowy mogą się zakończyć, idee okrzepnąć, obejrzane wydarzenia kulturalne nabrać kontekstu. Dwuletni cykl przyznawania nagród pozwala nam zyskać perspektywę pozwalającą docenić także starsze przedsięwzięcia, które zyskały "drugą młodość".

Dziś ogłaszamy start kolejnej, trzeciej już edycji plebiscytu. W sześciu kategoriach nominowaliśmy 33 przedsięwzięcia, wydarzenia i instytucje, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Nie było łatwo je wybrać.

- Podczas tej edycji Skrzydeł Trójmiasta mieliśmy spore trudności w zaproponowaniu nowych kategorii i nominacji. Zgodnie z zasadą plebiscytu nominowanym można być tylko raz. Przypomnę, że np. większość ważnych wydarzeń trójmiejskich, jak festiwale Open'er czy Feta były już nominowane w poprzednich latach. Dlatego po wielu spotkaniach i konsultacjach zaproponowaliśmy nowe kategorie i nowych nominowanych. Liczę, że zostaną one pozytywnie przyjęte przez głosujących - mówi Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Portalu Trojmiasto.pl.

Swoje głosy będziecie mogli oddawać na nominacje w sześciu kategoriach:

- Metamorfoza Trójmiasta
- Aktywność Trójmiasta
- Zielona Fala Trójmiasta
- Aura Biznesu Trójmiasta
- Poruszenie Trójmiasta
- Sukces Trójmiasta


Będziecie w nich oceniać miejsca, które przeszły pozytywną przemianę; inicjatywy, które motywują mieszkańców Trójmiasta do aktywnego spędzania wolnego czasu; przedsięwzięcia, które mają szansę poprawić komunikację w Trójmieście; inwestycje i instytucje, które wspierają życie gospodarcze Trójmiasta; widowiska i imprezy, które swoim rozmachem ściągnęły do Trójmiasta tłumy oraz inwestycje, które są dla mieszkańców Trójmiasta powodem do dumy i kreują nowoczesny wizerunek naszej metropolii.

- Podczas tegorocznej edycji plebiscytu postanowiliśmy stopniowo odsłaniać nominacje w poszczególnych kategoriach - mówi Agnieszka Bomba, wiceprezes Portalu Trojmiasto.pl. - Nominowanych w kategorii Metamorfoza Trójmiasta ujawnimy w najbliższy poniedziałek w południe, a następne każdego kolejnego dnia o tej samej porze. Już dzisiaj zachęcam do śledzenia strony www.skrzydlatrojmiasta.pl i głosowania.

Wyróżnienie Skrzydłami Trójmiasta otrzymały do tej pory: pierwsza edycja plebiscytu - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Heineken Open'er Festival, awans Lechii i Arki do ekstraklasy, Pomorski odcinek Autostrady A1, Gdynia na planszy Monopoly, Letnie tramwaje na Półwysep Helski oraz jako osobowość Trójmiasta - Leszek Możdżer, druga edycja plebiscytu - Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Hewelianum na Grodzisku, Weekend za pół ceny, Reserved, Festiwal Rytmu i Ognia FROG oraz jako autor wyczynu Trójmiasta - Marek Kamiński.

Opinie (18) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.