• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kajakiem wypłynął na ryby. Interweniowali ratownicy

Wioleta Stolarska
13 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Załoga statku ratowniczego Wiatr podebrała zziębniętego mężczyznę na pokład. Załoga statku ratowniczego Wiatr podebrała zziębniętego mężczyznę na pokład.

Mężczyzna, który w sobotę popołudniu w rejonie Górek Zachodnich wypłynął wędkować, potrzebował pomocy. Jak się okazało jego kajak przeciekał przez co wpadł do wody. Interweniowali ratownicy Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni.W sobotę o godz. 18:25 do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego wpłynęła informacja z placówki Straży Granicznej w Górkach Zachodnich, że funkcjonariusz będący na obchodzie terenu zauważył osobę wzywającą pomocy.

- Poszkodowany znajdował się w wodzie w odległości ok. 1 kabla (ok. 185 m) od główek portu. Na pomoc natychmiast wyruszyli ratownicy morscy jednostką Wiatr. Jak się okazało osoba ta to mężczyzna, który na swoim kajaku wypłynął wędkować - informuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.
Jak wyjaśniają ratownicy, mężczyzna wpadł do wody po tym, jak jego kajak zaczął przeciekać.

- Na szczęście szybko przy poszkodowanym znalazła się załoga statku ratowniczego i podebrała mężczyznę zziębniętego na pokład, udzielając mu niezbędnej pierwszej pomocy - informuje gdyńska jednostka.
Po przypłynięciu do portu wędkarz został przekazany do Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przyjechał na miejsce.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane