Fakty i opinie

stat

Kamera w garażu nagrała włamujących się do samochodu

Para złodziei okrada samochód w hali garażowej pod blokiem przy ul. Drzewickiego.


Powoli przechadzali się po garażu, potem mężczyzna otworzył jeden z samochodów, a łupy z bagażnika włożył do plecaka swojej partnerki. Złodzieje nawet nie przypuszczali, że nagrywa ich kamera monitoringu. Rozpoznajesz ich?Policja poszukuje pary, która w nocy z soboty na niedzielę włamała się do hali garażowej.
Policja poszukuje pary, która w nocy z soboty na niedzielę włamała się do hali garażowej. fot. czytelnik trojmiasto.pl
Monitoring jest dziś tak powszechny, że każdy złodziej powinien się dwa razy zastanowić czy przypadkiem nie jest nagrywany. Nie pomyślała o tym para rabusiów, która w nocy z soboty na niedzielę włamała się do hali garażowej pod blokiem na Zaspie. Dziś, dzięki zdjęciom z kamery policja ma duże szanse na ich znalezienie.

Dzięki monitoringowi udało się nagrać dwoje młodych ludzi - kobietę i mężczyznę w wieku ok. 20-30 lat, jak włamują się w nocy z soboty na niedzielę do jednego z samochodów zaparkowanych w hali garażowej pod blokiem przy ul. Drzewieckiego 8 i 10 zobacz na mapie Gdańska. Złodzieje okradli przynajmniej dwa samochody, w tym jeden należący do... prezesa administracji budynku.

Czy kamery przemysłowe spełniają swoją rolę?

tak, dzięki nim często udaje się złapać złodziei 50%
różnie bywa, ale powinny być bardziej widoczne, by pełniły rolę prewencyjną 30%
nie, co z tego, że nagrywają, skoro potem nagranie często nie jest wykorzystywane 20%
zakończona Łącznie głosów: 1284
Dzięki nagraniom z zainstalowanych w hali garażowej kamer, znalezienie sprawców będzie kwestią czasu.

- W środę otrzymaliśmy zgłoszenie od administratora budynku w sprawie uszkodzenia bramy wjazdowej do hali garażowej, który wycenił straty na 1,5 tys zł. Czekamy natomiast na zgłoszenia od osób poszkodowanych - mówi mł. asp. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Przekazaliśmy patrolom zdjęcia z kamer przemysłowych. Teraz poszukujemy sprawców.

Kamery nie tylko uchwyciły (wyraźne) twarze złodziei, ale też sam moment włamania i obrabowania samochodu.

- Samochód, który widać na filmie należy do członka zarządu. W momencie, kiedy doszło do kradzieży rzeczy z bagażnika, nie było go w domu - mówi Janusz Kamiński z administracji budynku przy ul. Drzewieckiego. - Mamy przynajmniej dwa zgłoszenia dotyczące włamania się do aut. Ale obawiam, się, że na tym nie koniec.

Materiał z monitoringu przemysłowego zawsze stanowi ważny dowód w sprawie.

Jeżeli rozpoznajesz sprawców, powiadom policję: Komisariat Policji V Gdańsk Przymorze tel.: 58 521-12-22 albo zadzwoń na telefon alarmowy: 112 lub 997.

Opinie (272) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.