Fakty i opinie

stat

Kamery zarejestrowały podpalenie samochodu. Policja: proszę przynieść nam film

Zobacz, jak płonie samochód na Przeróbce.Wczesnym rankiem w miniony poniedziałek spłonął samochód na gdańskiej Przeróbce. Został podpalony. Policja, choć mogła, nie sprawdziła nagrania z monitoringu. Nam się to udało.Czy monitoring pomaga w odnalezieniu sprawców przestępstw?

nie, zapisy są zazwyczaj słabej jakości 23%
tak, ale jeśli nagranie jest dobrej jakości 60%
tak, przed okiem kamery nikt się nie ukryje 17%
zakończona Łącznie głosów: 1654
W poniedziałek, 25 kwietnia, o godz. 4:24 na ul. Lenartowicza zobacz na mapie Gdańska na gdańskiej Przeróbce nieznany dotąd sprawca podpalił samochód osobowy marki volkswagen passat - rocznik 2006.

- O godz. 4:30 o zdarzeniu powiadomiła nas właścicielka pojazdu - pokrzywdzona. Aktualnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Objęte jest ono nadzorem prokuratorskim. Za podpalenie sprawcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - wyjaśnia st. sierż. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Niestety, policjanci nie sprawdzili, co zarejestrował monitoring pobliskiego sklepu. - Funkcjonariusze kazali mi we własnym zakresie uzyskać nagrania - mówi Anna Mróz, której samochód spłonął w poniedziałek.

Portal Trojmiasto.pl bez problemów dotarł do zarejestrowanego przez sklepową kamerę przemysłową filmu. Na materiale widać, jak sprawca oblewa przednią część samochodu łatwopalną substancją i później podpala ją. Samochód staje w płomieniach. Straż Pożarna na miejsce zdarzenie dojechała o godz. 4:39, czyli 15 minut po wybuchu pożaru.

- Spłonęła co najmniej połowa samochodu. Trudno mi jest oszacować straty. Wszystko wyglądało na chuligański wybryk, ktoś zazdrościł mi samochodu - mówi nam Anna Mróz.

Do zdarzenia doszło w godzinach, w których kursują już tramwaje. Zresztą w chwili gdy doszło do podpalenia, jeden z nich przejeżdżał po ul. Lenartowicza w kierunku Stogów, co widać na filmie. Możliwe, że ktoś dostrzegł uciekającego sprawcę podpalenia.

Ponadto na materiale z innej kamery widać, jak sprawca oddalił się po podpaleniu w kierunku przystanku. Możliwe, że wsiadł do przejeżdżającego tramwaju.

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy podpalenia.

Wszystkie osoby, które widziały podejrzanie zachowującą się osobę - sprawcę podpalenia samochodu - w poniedziałek miedzy godz. 4:20, a 4:30, 25 kwietnia, proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 112 lub 997 albo dzwoniąc do policjantów dyżurujących w komisariacie na gdańskich Stogach - tel. 58 321-66-22.

Opinie (294) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.