• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kamienica na Biskupiej Górce może się zmienić w hotel

Maciej Korolczuk
24 maja 2022, godz. 18:00 
Opinie (106)
  • Z ulicy kamienica wydaje się zwyczajna. Jednak w środku - pozbawiona jest stropów i mieszkań. W przyszłości ma w niej powstać hotel.
  • Aby kupić całą kamienicę trzeba wyłożyć na stół ok. 6 mln zł.
  • Obecnie budynek jest pustostanem, a tak wygląda od strony podwórza.
  • Obecnie budynek jest pustostanem, a tak wygląda od strony podwórza.

6 mln zł - za tyle można kupić starą kamienicę przy ul. Biskupiej 31Mapka na Biskupiej Górce. W budynku od lat już nikt nie mieszka. Zresztą nie miałby gdzie, bo poza elewacją, która znajduje się pod ochroną konserwatora, w budynku nic nie ma. Docelowo może tam powstać hotel



Czy chciałbyś mieszkać w kamienicy?

O planach właściciela kamienicy przy ul. Biskupiej po raz pierwszy informowaliśmy w grudniu 2020 r.

Wówczas spółka "Biskupia Górka 31" złożyła wniosek na przebudowę istniejącej kamienicy wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek hotelowy oraz nadbudowę dachu i renowację elewacji.

Po dwóch latach niemal wszystkie plany udało się zrealizować. Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji mieszkalnej na hotelową. Gotowy jest też już projekt budowlany wykonany przez biuro projektowe Kwadrat.

Pierwotny plan zakładał podwyższenie zabudowy poprzez budowę spadzistego dachu, ale na ten ostatni element nie udało się uzyskać pozwolenia.

Zobacz ogłoszenie o sprzedaży kamienicy na Biskupiej Górce

Kamienica została wystawiona na sprzedaż za niemal 6 mln zł. Kamienica została wystawiona na sprzedaż za niemal 6 mln zł.
Sam budynek jest podpiwniczony i ma cztery kondygnacje. Powierzchnia działki, na której stoi liczy ok. 315 m. kw., a sama powierzchnia ceglanego budynku - ponad 1200 m. kw.

I choć z ulicy budynek wygląda całkiem zwyczajnie, to - jak mówią nam przedstawiciele spółki - wewnątrz jest wydrążoną studnią, pozbawioną stropów i wszystkich mieszkań. Zachowano za to wszystkie instalacje: m.in. sanitarną, deszczową, gazową czy elektryczną.

Potencjalnego nowego właściciela budynku do zakupu kamienicy przekonać ma doskonała lokalizacja: zaledwie kilka minut piechotą od Głównego Miasta, tuż przy przystanku SKM Śródmieście, węzła autobusowo-tramwajowego, a także rewitalizacja dzielnicy.

Cena? Niemal 6 mln zł, co daje średnio za metr ok. 4,7 tys. zł.

Jak usłyszeliśmy od Sylwii Zdziebłowskiej z firmy Port Poszukiwacze Nieruchomości, która zamieściła ogłoszenie, "cena jest do negocjacji".

Opinie wybrane


wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.